banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 24 Jun 2026, 00:51 Danas je 24 Jun 2026, 00:51

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 5799 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287 ... 290  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Apr 2026, 08:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 17353
150 miliona RS dužna Fbih za te indirektne poreze.
Nije mi jasno kako je taj dug nastao?
Zar to plaćanja indikretnih ne ide po difoltu, ono, toliki je procenat vama, toliki nama i ćao zdravo.


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Apr 2026, 08:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Nacin raspodjele je valjda dogovoren sa prethodnim vlastima iz FBiH pa je pitanje da li je "dug" stvarno dug ili rezultat dogovora. To je bila SDA, a ova legenda od eksperta je njihov pulen.
Ako sam dobro upratio, blokada je Bakirovo maslo protiv trenutne vlasti u FBiH. Nema veze sto je moguci uzrok u njegovoj mogucoj gresci od pre koju godinu.
A Dodiku ovo naravno odgovara.

Ako se dobro sjecam, nikad sa tim raspodjelama para od pdv nisu izasli na zelenu granu. Uvijek je neko nekom nesto dugovao, uvijek je to zavisilo od nekih nazovi procedura i totalno lijevih cinovnika. I uvijek drama.
Mislim da je i sada u pitanju obicno hajcanje dok ne prodju izbori.


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Apr 2026, 08:24 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40517
Lokacija: Месечева икра
Koeficijent raspodjele se valjda utvrđuje kvartalno, a od kad je Amidžić ministar to je urađeno jednom ili dva puta svega.

Poslato sa BRP-NX1M pomoću Tapatoka

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Apr 2026, 08:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4630
Нова Варош je napisao:
150 miliona RS dužna Fbih za te indirektne poreze.
Nije mi jasno kako je taj dug nastao?
Zar to plaćanja indikretnih ne ide po difoltu, ono, toliki je procenat vama, toliki nama i ćao zdravo.

Postoje koeficijenti raspodjele koji se mijenjaju ja mislim svakih 6mjeseci, naravno uz saglasnost a na osnovu podakata poreznih uprava entiteta i Brcko distrikta, na bazi krajnje potrosnje prema kojoj se i vrsi raspodjela PDV.
Vec duze vrijeme nije vrseno korekcija koef a ni poravnanje pa se raspodjela vrsi po starim koef i taj dug ce se morati poravnati.
Medjutim ono sto se precutkuje je da FBiH ima dug po istom osnovu skoro 20 god koji nikad nije izmirila iako postoje sve presude sudova. Neznam tacno mislim da je u pitanju oko 20 ili 30 mil koje su sa kamatom sad bar duplo. Tako da je rs sad namirila taj dug ovako.
O tome Zijad ne prica kad blokira otvaranje mosta. Ne ide mu u prilog.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Apr 2026, 08:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Pa to je to. Negdje u sjecanju imam da se vazda kao fol nateze oko tih para i da je svak svakom duzan. Tako da je ovaj muceni Zijad cisto Bakirovo politikanstvo i hajcanje. Nije da Mili ne odgovara i ova "ugrozenost". Nista novo.


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Apr 2026, 09:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 17353
Preko Gradiške masovno idu i dobre Bošnje...

Hvala na odgovorima, iskusnim forumašima.


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Apr 2026, 09:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Kao da je nekog briga za prosjecnog dobrog Bosnju.


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Apr 2026, 11:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7792
Nije Srpska duzna njima 150 miliona, nego oni tako tvrde. Oko dugovanja po osnovu koeficijenata i raspodjele vec postoji parnica na sudu BiH pa je to Krnjicevo zatezanje besmisleno.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Apr 2026, 14:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Trajace ovo dok Bakir ne dodje na vlast. I onda ce otresti pacenog Ziju kao krava repom muvu.


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Apr 2026, 18:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4979
To je takva blamaza, takav javasluk i takav kretenizam da je to u zoni fantazija i sajko delirijuma.
Ali ili Medjutim!!
Neka, tako i treba jos jednu godinu da se razvuce a i dve bi bilo jos bolje.
Tramp ne moze da zaustavi otvaranje mosta izmedju Kanade i Amerike a ovde kod nas obicni sluzbenika to moze.
Onda se pitamo gdje smo i kakvi smo i sta smo.
Ja bi to drzo jos bar dvije godine neotvoreno, posebno sad u nadolazece ljeto kad se navuku kolone i uprzi zvjezdan onako muski pa polako preko starog mosta!

I naravno treba naci krivca i obicno je to pojedinac. Jer on je uzork i izvoriste a ne posledica jedne tvorevine i sistema koji nigdje na svijetu ne postoji takva ali ovde je u punom sjaju i oblik i funkcionise besprekorno!!
Zato Zijo ne odustaj ...! :D
A mosta ce valjda trajat i izdrazat do otvaranja....!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Poslednji put menjao Brale001 dana 03 Apr 2026, 18:12, izmenjena samo jedanput

Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Apr 2026, 18:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 16144
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Rocker je napisao:
Nije Srpska duzna njima 150 miliona, nego oni tako tvrde. Oko dugovanja po osnovu koeficijenata i raspodjele vec postoji parnica na sudu BiH pa je to Krnjicevo zatezanje besmisleno.

Problem je oko nadležnosi Južne interkonekcije...oni nama blokiraju grainčni prelaz a mi Hrvatima nabacijemo nadležnost za gasnu trasu

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
  
 
PostPoslato: 03 Apr 2026, 19:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4979
Cica to povezivanje sa nadleznocju sada je ne bas na mjestu. Gradiska i Peljesacki most su bili dil dogovoren zna se kad i izmedju koga.
Povezivati sad Gradisku sa necim novim je malo van starog dogovora i dila.

Proteste, opravdani gnjev plebesa i pitanja usmjeravati na pravu metu i prave osobe a ne na digresije i gluposti i bacati nam banane i sl...!

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Apr 2026, 08:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 16144
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Brale001 je napisao:
Cica to povezivanje sa nadleznocju sada je ne bas na mjestu. Gradiska i Peljesacki most su bili dil dogovoren zna se kad i izmedju koga.
Povezivati sad Gradisku sa necim novim je malo van starog dogovora i dila.

Da..Pelješki most i Gradiški prelaz je dogovor dvije strane ali u BiH postoji i treća strana

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Apr 2026, 09:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Joj Cica, pricas kao da je ovo sa Gradiskom neko super nacionalno drzavno pitanje :lol:
Kao da su to potegle institucije i politicari koji gledaju kako svaku marku da utorse na dobrobit dobrog Bosnje :lol:

De malo, Zeljezara, Koksara, autoputevi, ovo sa plinom je vjv samo natezanje ko ce vise stranackih uhljeba zaposliti i ko ce kontrolisati izgradnju. Isto kao i sa autoputevima i ko zna sa cime vise.

A dobri Bosnjo neka vjeruje da se neko bori za nekih 150 miliona koje su namjenjene njegovom boljitku


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Apr 2026, 11:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4630
Čiča iz Rogače je napisao:
Brale001 je napisao:
Cica to povezivanje sa nadleznocju sada je ne bas na mjestu. Gradiska i Peljesacki most su bili dil dogovoren zna se kad i izmedju koga.
Povezivati sad Gradisku sa necim novim je malo van starog dogovora i dila.

Da..Pelješki most i Gradiški prelaz je dogovor dvije strane ali u BiH postoji i treća strana

A inace sa tom trecom stranom je dogovor moguc. Kako da ne.
Sto se tice juzne konekcije,ako ne bude isla u paketu sa istocnom ,onda smo mi budale na kvadrat.
A sto se tice mosta u Gradisci, otvorice se most vrlo brzo, jer tu smo bili pametni pa smo za Svilaj dali privremenu dozvolu. Znali smo skim imamo posla tako da je ocekivati i to da ce ici zajedno. Nazalost sa njima mora tako,jer oni drugi nacin ne razumiju.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Apr 2026, 11:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 16144
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Nije nacionalno pitanje povezivanje čitave mreže autoputa kroz RS od Gradiške do Bijeljine ??.OK.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Apr 2026, 11:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 30 Jun 2010, 17:18
Postovi: 4630
Ne razumijem. Sta smo trebali povezati se ka Sanskom mostu.

_________________
Ne kradi, vlast mrzi konkurenciju.


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Apr 2026, 11:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Dobri covjece nabrojao sam bisere zasluznih Bosnji iz Federacije


Vrh
  
 
PostPoslato: 04 Apr 2026, 12:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
Tih 150 miliona ako su i istina, su sica spram love koje su od dobrih Bosnji svrnule istaknute Bosnje samo na ovim slucajevima koje sam ranije pomenuo. Koksara, Zeljezara, Autoputevi koje ni Turci vise nece da rade... Nastavi niz.


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Apr 2026, 16:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4979
The_new_Statesman je napisao:
Tih 150 miliona ako su i istina, su sica spram love koje su od dobrih Bosnji svrnule istaknute Bosnje samo na ovim slucajevima koje sam ranije pomenuo. Koksara, Zeljezara, Autoputevi koje ni Turci vise nece da rade... Nastavi niz.


TNS ne interesuju mene "dobre Bosnje"!!
Sa njima neka se nose njihovi ako mi imamo ekipu koju "dobre bosnje" guze i rasturaju na nasu "korist i nasu dobrotu" znaci mi trebamo "dobre bosnje" da krivimo i sa njima da se nosamo...tako nekako diskusija se nabacuje na lijevu nogu da utrci neko u kazneni i zabije....!!
Mislim nisi ti ali dajmo malo razgrnut i naci metu...!! :D

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
  
 
 [ 5799 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287 ... 290  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot] i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs