banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 10:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 152 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Jan 2016, 20:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
Небитан је водитељ, далеко је битније да ли је И. Црнадак стварно изјавио да БиХ нема проблем са тероризмом. То је кључна ствар.

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2016, 20:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4124
дринин вук je napisao:
Небитан је водитељ, далеко је битније да ли је И. Црнадак стварно изјавио да БиХ нема проблем са тероризмом. То је кључна ствар.


Upotrebijo je termin "burden" - "teret" u smislu da to nije veliki teret a dalje je rekao kako je sve pod kontrolom.

SAD, VB ,Francuska usli u rat zbog glavne danasnje prijetnje svijetu : "T E R O R I Z A M" i to terorizam specificne "boje".
Nosaci aviona se prave protiv toga. :D
NATO opstaje zbog toga(nemoj te se smijat), svemirski raketni programi se razvijaju zbog islamista, (tako nam kazu a sto pricaju treba vjerovat).

A Igor.C. ispali "Nije takav teret"....." I doda nesto kao par seljaka iz sela mi drzimo pod okom i sve je ok, sardjujemo sa svima i ko svi drugi i tako to, nema frke"

Btw, niko ne zna objasnit i definisati to kako par terorista cini da se pumpa i razvija nuklearni raketni progam ali to sad nije tema.

Ka svi dudlaju, vriste u psihodelicnom grcu , kako to da smo mi cool i hladni. A ovdje stvarno ima sirovine i materijala.

Pa ne treba neka posebna pamet, brale mislim da je malo zastenjo provicijalski tecno (oni ne vole to cut gore im para usi od Ruske hime) onako malo kao:"Aaaauuugghhh ...uhhh buuc" i reko: "Ljudi do grla smo u borbi, evo koristim ovu priliku da apelujem na slobodni svijet i kazem vam oni jacaju svakog dana ali i mi. Oni hoce da uniste BiH svakog dana a i mi!! (salim se izbacit ovo: Oni hoce da ....) ali para nema budzet je tu tanak i treba nama pomoc iz vana u sredstvima u tehnici i to....

Jebiga sad proso voz.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Poslednji put menjao Brale001 dana 15 Jan 2016, 21:31, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2016, 21:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
дринин вук je napisao:
Да ли је могуће да је овај Црнадак ово изјавио? :roll: (мој енглески је слаб)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nsyzl0czYo8[/youtube]



Какав идиот. Пре пар месеци улети му муџос у станицу и убије полицајца,а земља нема проблем са тероризмом....
Као што леМи максимално улепшава реалност у РС, тако за ове што су се докопали фотеља у Сарајеву тренутно нема лепше, боље и функционалније земље од државе Босне и Херцеговине.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Jan 2016, 21:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
Силвио баш тако. Додуше и Лукач је прије пар дана изјавио глупост за оскара како је све под контролом. А у Маочу нико заћи не смије...

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jan 2016, 22:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
Citiraj:
Нови Закон о раду ступио на снагу
Нови Закон о раду данас је, званично, ступио на снагу. Иако незадовољни, Унија удружења послодаваца, али и синдикат, позивају послодавце и раднике на његово поштовање.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ffIE7k2W7BU[/youtube]

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2016, 20:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
дринин вук je napisao:
Citiraj:
Нови Закон о раду ступио на снагу
Нови Закон о раду данас је, званично, ступио на снагу. Иако незадовољни, Унија удружења послодаваца, али и синдикат, позивају послодавце и раднике на његово поштовање.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ffIE7k2W7BU[/youtube]


Значи чим су незадовољни и послодавци и радници, добар је :lol:

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2016, 22:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
Ниједан закон у формалним демократијама не може бити на штету државе. То да смо јасни.
И битније од самих прописа је њихово спровођење у пракси.
А сви знамо како то код нас иде.

Мене душа боли кад видим на што нам личи образовни систем, на што нам личе болнице и породилишта, односно прије медицински радници. Да не говорим о администрацији. И више од свега бих волио да се тај административни апарат смањи. Јер многи плату зарађују играјући компјутерске игрице у 8 сати неефективног радног времена.

Желим вјеровати како ће се код људи јавити потреба за сопствени предузетништвом. Знам неколицину која је то почела у мојој локалној заједници. Сасвим коректно раде, живе боље него раније. Нису чекали да биро одлучи о њиховој судбини.

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2016, 23:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15309
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
дринин вук je napisao:
Желим вјеровати како ће се код људи јавити потреба за сопствени предузетништвом. Знам неколицину која је то почела у мојој локалној заједници. Сасвим коректно раде, живе боље него раније. Нису чекали да биро одлучи о њиховој судбини.

Vjerovatno zato što im nije još istekao grejs period :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jan 2016, 23:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
А чујте, један отворио обућарску радњу. Показао знање, стекао повјерење. Има талента, љубав супруге и ради посао како треба. Живи далеко комотније, од свог рада. Не ради се о ђеду, већ породичном човјеку који је прошао сито и решето. Други грил брзе хране, добио неке субвенције, никог није отровао, не продаје бајату хреновку и не сипа у павлаку воду. Људи задовољни, конкретно у мојој локалној заједници за прошлу годину 100-ак радњи више отворено него што је затворено. Мали предузетници имају прилику и шансу. Треба је искористити. Ја сам једно вријеме озбиљно размишљао о куповини 2 дулума (или дунума како ко воли) земље и садњи корнишона. Одустао сам. Добио посао који волим и јбг ћао корнишони. Стакленици су такође пун погодак. Исплати се свака марка уложена. Нарочито онима који током читаве године производе разне културе. Јбг потребно је радити, а некима је то тешко данас.

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2016, 15:08 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2003, 12:50
Postovi: 709
Lokacija: Republika Srpska
Џаба радити ако се од зарађеног не могу покрити ни основни трошкови.
У доста фирми се ради за хебених 400 КМ мјесечно 12 сати дневно и 6 дана седмично, сатица испане отприлике као у Банглдешу Кинези од бједе која добије минималац у њиховим трговинама тражи да им врате 50 КМ, могло би се још пуно сличих примјера навести.
Џаба бављење пољопривредом кад су нерееовне исплате субвенција и приближо позитивно пословање скоро немогуће. Да је то превише уносно као што се прича не би имали толико празих пољопривредних површина него би све било заузето од врсних бизМиснена као неке друге профитабилне дјелатности.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2016, 15:24 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
дринин вук je napisao:
А чујте, један отворио обућарску радњу. Показао знање, стекао повјерење. Има талента, љубав супруге и ради посао како треба. Живи далеко комотније, од свог рада. Не ради се о ђеду, већ породичном човјеку који је прошао сито и решето. Други грил брзе хране, добио неке субвенције, никог није отровао, не продаје бајату хреновку и не сипа у павлаку воду. Људи задовољни, конкретно у мојој локалној заједници за прошлу годину 100-ак радњи више отворено него што је затворено. Мали предузетници имају прилику и шансу. Треба је искористити. Ја сам једно вријеме озбиљно размишљао о куповини 2 дулума (или дунума како ко воли) земље и садњи корнишона. Одустао сам. Добио посао који волим и јбг ћао корнишони. Стакленици су такође пун погодак. Исплати се свака марка уложена. Нарочито онима који током читаве године производе разне културе. Јбг потребно је радити, а некима је то тешко данас.

Drinin ne lupaj gluposti....po tebi para i posla ko u priči samo smo mi svi lijeni :roll: a što se tiče zakona o radu:

Slika

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2016, 15:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
Немој ми трпати закључке које нисам изнио. ;)
Лијеност је наша одлика. То су чињенице. Друштвена одговорност такође. Да не наводим колико нас је лопатало кад су биле поплаве, а колико испијало кафице и пивце док је другима уништавано све.... Јесмо лијени. И препуни су кафићи,каква је економска ситуација.

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2016, 16:01 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Jes', jes'.....mi po BL smo sjedili po kafićima dok je bila poplava i svirali falus, ajd sad umij se i izađi vani....

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2016, 16:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
Ет видиш. Поново претјерујеш. Нигдје нисам рекао да си сједио, нити Бањалучани. Говорио сам уопштено. Већина јесте. И друштвена одговорност или залагање за јавно добро не постоји. Не видим што то некоме смета та чињеница, аксиом.
Нисам сједио, ни лежао, иако нисам био угрожен. Многи такође. Али већина јесте. И то није само у случају елементарних катастрофа.
Данас сви бјеже од лопате. Јбг лакше је спават до подне, а потом испијат кафицу и говорити како је ово задња рупа на свирали. (уопштено)

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2016, 16:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Pa ti uzmi lopatu pa zagrabi koji milion sa njom, da nas edukuj i daj nam svima primjer! :evil3:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2016, 16:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
Не видим зашто би лопата у глави младог човјека била толико подцјењивачка?

Не могу сви бити доктори, астрономи, фудбалери.

Да ме је живот натјерао, као што није, апсолутно ми не би био проблем узети исту и тако се борити за егзистенцију.

Разумијем да је код нас апсолутно поремећен систем вриједности, да оно што је некад било нормално, данас је разлог за подсмјех, безвезе и сл. , али управо борби против тога треба стремити. Људи су постали несвјесни своје пасивности, бескорисности. У томе је проблем.

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2016, 16:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4124
дринин вук je napisao:
Ниједан закон у формалним демократијама не може бити на штету државе. То да смо јасни.
И битније од самих прописа је њихово спровођење у пракси.
А сви знамо како то код нас иде.


:D
Sta je formalna demokratija? Je li to pod navodnicima ili nije, tu si nejasan?
Dalje, sta je tebi Drzava? To niko ne korisiti vise u politickom narativu i diskursu ovako kako ti navodis. Nejasno je na koga i na sta mislis kad kazes Drzava.

Drinin, zakoni u formalnim demokratijama ne mogu biti na stetu "drzave" ali mogu na stetu "velike vecine" njenih drzavljana
a na dobro i korist " vrlo male manjine". Stanje danasnje - od Amerika preko Evrope do Azije slika i prilika.

Vidio sam prije da koristis neke "cudne" termine : "drustvo" , "drustvena svijest", "drustvena odgovornost" ili tako nesto ako nisi (onda moja memorija preskace), isto nepoznanice i arhaizmi koje moras prevodit na zapadu a i mladima ovdje da te ljudi razumiju o cemu pricas.

Ukratko to ne postoji vise.

To je proslost i pripada i negdje drugdje i nekim drugim temama i sistemima.

Proslost nije ne bitna ali treba gledat realno i kriticki sta ti je dato danas i uslove koje imas danas i daleko vise na buducnost jer tamo pretpostavljam ti i tvoja djeca planirate provesti najvise vremena.

Pozdrav.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2016, 18:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
дринин вук je napisao:
Не видим зашто би лопата у глави младог човјека била толико подцјењивачка?

Не могу сви бити доктори, астрономи, фудбалери.

Да ме је живот натјерао, као што није, апсолутно ми не би био проблем узети исту и тако се борити за егзистенцију.

Разумијем да је код нас апсолутно поремећен систем вриједности, да оно што је некад било нормално, данас је разлог за подсмјех, безвезе и сл. , али управо борби против тога треба стремити. Људи су постали несвјесни своје пасивности, бескорисности. У томе је проблем.


O matero....aj se vrati na post koji sam ti komentarisao, pa komentar na njega od dado_n pa se onda javi za riječ ovdje..... :evil3:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2016, 18:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Dec 2015, 00:07
Postovi: 1395
Lokacija: Тамо ђе се спајају двије српске државе
Нисмо у судници, већ на форуму.

Ок, контам теби је комунистички систем био бољи. Данас ти ништа не ваља. А то што смо као народ лијени и пасивни је заправо лаж.
Тешко је признати да смо пасивни и да нам је за сопствене неуспјехе увијек неко други крив, у највећем броју случајева, част изузецима.

Него, да се тема не претвори у дијалог, поштујем свачије мишљење. Једноставно што сам имао рекао сам,апропо малих предузетника. И даље сматрам да је мало предузетништво један од начина јачања економије.

_________________
И док нас има бранићемо и одбранићемо наше гробове и наша огњишта!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jan 2016, 19:08 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Jašta je. Je8o industriju i proizvodnju to je fuj komunističko, budućnost je u bakalnicama, aščinicama, bezistanima i plugu. Jel čitaš ti šta pišeš? Šta je po tebi budućnost za privredu i ekonomiju RS?

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 152 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs