banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Maj 2024, 20:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 397 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Sledeća

Treba li drzavni vrh RS otici u Srebrenicu u julu?
Da 27%  27%  [ 14 ]
Ne 73%  73%  [ 37 ]
Ukupno glasova : 51
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Jun 2015, 19:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Ђорђе Вукадиновић: Русија показала дозу наивности и потценила немачку зависност од САД, вето на резолуцију о Сребреници био би потврда озбиљности руских геополитичких амбиција на Балкану
http://www.nspm.rs/hronika/djordje-vuka ... lkanu.html

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2015, 19:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
vlakanje je napisao:
Iznenadjen sam, pozitivno sa lvanicem! I zvanicno je, predsjedavajuci predsjednistva NE DOLAZI u srebrenicu.

A veto rusije nije sporan, samo srbija treba ds trazi. Medjutim, pitanje da li je vucic spreman da plati cijenu koju ce rusija sigurno u buducnosti odsjeci za taj potez... Mislim da ipak nije!

Vučić će otići kad tad,cijena ide nama na račun Srbija,RS.A nešto sumljam da će Vučić tražiti veto.Jedino da RS zatraži veto kao entitet unutar bih.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2015, 19:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10268
Pa dobro, vucic ce da ode ni to nece biti iznenadjenje. A nisam siguran u kojem kontekstu (i da li se uopste) spominje srbija u rezoluciji. Ako se uopste spominje, sigurno nije u pozitivnom smislu i zbog toga bi mogli da traze veto. A lemi i rs ne mogu dovoljno da podviknu prema rusiji da bi ih uopste neko tamo cuo.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2015, 20:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Sve će se vidjeti,kako i šta.Ako Rusija uloži veto i nakon svih pljuvanja i šamara iz Srbije ne znam,možda očekuju uskoro prevrat vlasti ili šta već pa ne žele ipak još od nas da dignu ruke.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2015, 20:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Рачунај да Руси раде на овом Турско-Грчком гасоводу. Па рачунај ко се све налази на траси.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2015, 20:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Iskren da budem taj plan ima puno rupa,problema a Rusija za sada mislim da nema potpunu ideju kako se nositi sa tim problemima,a oni će se riješavati u hodu i kako šta iskrsne.Mislim da će i dosta ljudi izginuti dok taj tok dođe do nas i proradi,eno prve žrtve su već pale u Makedoniji a to je rećemo samo uvod.


Da dodam

"Политика геноцида" или геноцид у савременом политичком новоговору
http://www.nspm.rs/politicki-zivot/geno ... ovoru.html

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2015, 22:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Вучић долази у Сребреницу, Харадинаја пуштају на слободу. :lol:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2015, 23:26 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12129
Meni se i nešto čini da svi misle sitno pa ko ga jebe, ali to će opet po nas biti strava i užas... Tako je to kad se i vlast i opozicija biraju zbog priređenih vašara, rodbinskih veza, par stubova za javu rasvjetu i ostalih gluposti. Stvarno se nekad osjećam k'o Don Kihot.
Ko nas jebe kad smo stoka...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2015, 23:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Изрека "сваки народ има власт какву заслужује" се показала као аксиом.

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2015, 23:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12129
Ima li igdje izvještaj naše strane o dešavanjima u Srebrenici? Šta je prethodilo napadu na Srebrenicu i zašto je uopšte napadnuta? Ko se nalazio u oblasti demilitarizovane zone? Šta su radili mirovnjaci? Ko je ubijan i zašto je ubijan? Šta se desilo neposredno poslije Srebrenice?

Ja nigdje ništa nisam konkretno našao. Sve neka nagađanja i izgleda pojedinačna gledišta... Šta je "naša" istina o Srebrenici, pošto se "njihova" može pričitati bilo gdje?

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2015, 01:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ima neki izvještaj komisije za Srebrenicu Vlade RS dok je Dragan Čavić bio predsjednik RS, možda ima na netu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2015, 19:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
filozof sa vrbasa je napisao:
Ima neki izvještaj komisije za Srebrenicu Vlade RS dok je Dragan Čavić bio predsjednik RS, možda ima na netu.


То је октроисан извештај. Извештај комисије РС је број жртава, ако се не варам, проценио на између 3 и 4 хиљаде, али је од стране Високог представника тај извештај одбијен и наложено је да се уради нови који ће потврдити број жртава у складу оним који је "опште прихваћен" у свету а то је 8 хиљада. Након тога комисија је принуђена практично да направи такав извештај, а то је онда потписао и Драган Чавић.

Русија ако уложи вето биће само из сопствених побуда и састанка Додик - Лавров јер је Додик једини директно од Руса тражио вето. Србија је већ рекла да неће тражити вето. Толико о Србији и Вучићу. Али добро, јутрос је честитао орлићима титулу преко твитера одмах после утакмице.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2015, 20:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Ova rezolucija ako prođe napravit će nam dosta problema,sa druge strane dobro je što dolazi sada 2015 kada zapadna moć slabi i njihova riječ iz godine u godinu slabi.Dobro je da se ovo nije desilo 2005 ili u tako nekom periodu kada bi ovakvo nešto zaista bio težak udarac. I ako ne prođe sad odlično,za sada za nas je samo bitno da održimo stvari na ovom nivou do boljih vremena kada ćemo mi biti koji će zadavati udarce a ne primati ih.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2015, 22:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
Na kraju krajeva sve se svodi na broj žrtava i na ono šta se dešavalo poslije 11. jula 1995. Bilo je ovakvih rezolucija i prije, ali one su ustvari lakmus papir, koji će pokazati koliko nas Rusi "vole", koliko je Zapad "moćan" itd...

Mi ne priznajemo presudu Međunarodnog suda "pravde" da se tamo desio genocid, što pridajemo značaj rezolucijama. :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2015, 22:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12129
filozof sa vrbasa je napisao:
Mi ne priznajemo presudu Međunarodnog suda "pravde" da se tamo desio genocid, što pridajemo značaj rezolucijama. :lol:


Ima i tog filozofe... Al' kad te svi okarakterišu za nešto negativno, džaba šta ti o tome misliš...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2015, 23:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
apokalipto je napisao:
Nakon Srebrenice eto Orića na slobodi.

Rokeru Srebrenica je poligon pokornosti zapadu,ništa mi nismo zasrali samo postepeno tonemo polako ali sigurno.Dobro ajde jest pobijeno nešto ništa alarmantno ali to je trebalo strpati u ćorku nakon rata i mirni svi,ovako sad jebi ga tu se stvorio mit o nekakvom genocidu i ta priča će piti vode dok zapad vodi kolo.

Sa druge strane ovo je i poruka svima nama da smo znači degradirani skroz naskroz,Srbija se toliko saginje i sve što je valjalo je izbačeno iz sistema i dovedeš majmuna u odijelu na vlast i sve ali jok nije dosta,evo rezolucija jasno se stavlja do znanja gdje nam je mjesto na tom zapadu a ono je čak i ispod Hrvata a oni su tako reći na dnu EU niko ih ne zarezuje ni 1%.


Prvo, ne svidja mi se kako se odnosis prema zlocinu koji se evidentno desio u Srebrenici.
Nije "pobijeno nesto", nego 4.000 prema nekim nasim izvorima, ili 8000 prema muslimanskim.
Ako pomnozis 4000 sa prosjecnih 70kg, pa izracunas koliko je to kamionskih tura, koliko je to kubika leseva koje je trebalo nekoliko puta zakopavati i prekopavati - samo taj detalj govori dovolljno, ako si imalo covjek.
Naravno da smo zasrali, i moramo se nositi sa tim, ma koliko nam bilo tesko. Ovdje je veoma vazno biti pragmatican i maksimalno se potruditi da ublazimo posljedice ovog zlocina koji nam je (uz sve ostale) SDS ostavio za vrat.

Zamisli operaciju koridor, koja je bila najvaznija, najkompleksnija i najteza vojna operacija tokom rata, a nijedan ratni zlocin.
A ovamo ocistili neko selo i zavrsili u Hagu, pobili par stotina civila u nekoj skoli ili hali neke zadruge.


Ta deklaracija je u velikoj mjeri posljedica politickog autizma i negiranja stvarnosti, i kod nas Srba se uvijek nadje neki jebeni idiot da provocira sve okolo, umjesto da se vise bavimo ukazivanjem na zlocine koji su izvrseni nad Srbima.
Mi kad smo pokusali osvjestati i opojati kosti Srba pobijenih tokom ww2 od strane ustasa i muslimana, to su neki nazivali "nosanje kostiju" pa jos i sada ogroman broj njih nije imao dostojan obred. Sa druge strane, svake godine nas jebu u mali mozak dzenazama, cvjetovima i slicnim ceremonijama.
Da li je fer i pravedno - nije, ali druze tako je, a mi smo velikim dijelom odgovorni za takvo stanje.

Razmisli malo o tome kako se odnosis prema ovome, ako si zadovoljan sto smo "pobili balije" onda, druze moj, imas neke psihicke probleme. Jer to jednostavno nije normalno.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2015, 00:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Rocker je napisao:
Prvo, ne svidja mi se kako se odnosis prema zlocinu koji se evidentno desio u Srebrenici.
Nije "pobijeno nesto", nego 4.000 prema nekim nasim izvorima, ili 8000 prema muslimanskim.
Ako pomnozis 4000 sa prosjecnih 70kg, pa izracunas koliko je to kamionskih tura, koliko je to kubika leseva koje je trebalo nekoliko puta zakopavati i prekopavati - samo taj detalj govori dovolljno, ako si imalo covjek.
Naravno da smo zasrali, i moramo se nositi sa tim, ma koliko nam bilo tesko. Ovdje je veoma vazno biti pragmatican i maksimalno se potruditi da ublazimo posljedice ovog zlocina koji nam je (uz sve ostale) SDS ostavio za vrat.

Zamisli operaciju koridor, koja je bila najvaznija, najkompleksnija i najteza vojna operacija tokom rata, a nijedan ratni zlocin.
A ovamo ocistili neko selo i zavrsili u Hagu, pobili par stotina civila u nekoj skoli ili hali neke zadruge.


Ta deklaracija je u velikoj mjeri posljedica politickog autizma i negiranja stvarnosti, i kod nas Srba se uvijek nadje neki jebeni idiot da provocira sve okolo, umjesto da se vise bavimo ukazivanjem na zlocine koji su izvrseni nad Srbima.
Mi kad smo pokusali osvjestati i opojati kosti Srba pobijenih tokom ww2 od strane ustasa i muslimana, to su neki nazivali "nosanje kostiju" pa jos i sada ogroman broj njih nije imao dostojan obred. Sa druge strane, svake godine nas jebu u mali mozak dzenazama, cvjetovima i slicnim ceremonijama.
Da li je fer i pravedno - nije, ali druze tako je, a mi smo velikim dijelom odgovorni za takvo stanje.

Razmisli malo o tome kako se odnosis prema ovome, ako si zadovoljan sto smo "pobili balije" onda, druze moj, imas neke psihicke probleme. Jer to jednostavno nije normalno.

Moj dečko al si naivan.A dobro bio sam i ja nekad....davno. :D
Neću ništa posebno citirati samo ću reći da sam se slatko nasmijao na ovo "umjesto da se vise bavimo ukazivanjem na zlocine koji su izvrseni nad Srbima" :lol: kome druže kome ? Naravno da je bio zločin,eno onomad je Tadić otišao rekao izvinite i to podržavam,dobro sad detalji jel osam ili četiri hiljade,od izvora do izvora.Poenta je da se neko već izvinuo i na to se trebalo staviti onda kapak.
Pazi sad ovo,dok sa jedne strane Bošnjaci govore o Srebrenici kao "genocidu" sa druge strane im nimalo ne smeta čak dapače podržavaju ulazak bih u NATO savez koji je u zadnjih 15-20 godina pobio direktno ili indirektno stotine hiljada ako ne i milione ljudi.Šta nam to kaže dok se "zgražavaju" nad eto neka bude i 8.000 mrtvih(a nije) nimalo im ne smeta ulazak u savez sa zločincima 1 klase.Ugasi U92 i FTV pa malo mućni glavom. :D

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2015, 08:38 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39450
Lokacija: Месечева икра
Ako oni relativizuju naše žrtve mi ne smijemo njihove. Nismo mi oni, mi smo bolji od toga.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2015, 09:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36402
Upravo to. Zasto smo se tukli ako smo isti? Valjda se u rat krenulo da supcima dokazes da im supacka politika i ponasanje ne moze i ne treba proci onako kako su zamislili.

E sad... Od idiota i idiotizma ne mozemo ostati imuni tako da danas za vratom bez ikakve potrebe imamo Srebrenice. Da ubijene ne pominjemo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2015, 09:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2003, 20:23
Postovi: 1722
Lokacija: Banjaluka
Velika Britanija je jako ozbiljna država, i cilj ove rezolucije sasvim nešto drugo, njih zanima Srebrenica kao i nas snijeg 1976. Zaboli rinaka Britance za Srebrenicu i broj žrtava i sa jedne a i sa druge strane. Ista stvar je i sa Rusima, barem smo to naučili u bliskoj prošlosti. Ovdje velike glavonje se igraju mišićima, intrers ovih veliki je sasvim nešto drugo, a mi će mo uvijek biti topovsko meso, a iskreno bolje i nezaslužujemo.

_________________
Uvijek hrabra, vesela,
svakom majka utjeha, jedina.
Pišeš naše stranice, moja
nježna kraljice, sudbine.
Rodila, te rijeka duboka,
u svakom viru Vrbas nosi tajnu,
nosi istinu.

Ovo je moj grad...

"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 397 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs