banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 23:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Okt 2009, 14:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36433
MILO je napisao:
Nije više samo važno šta ja mislim ili ti ili nas obojica o Hrvatima i obratno.Ako želiš biti deo civilizovanog sveta moraš paziti kakvo mišljenje oni izvana imaju o svima nama.A oni svoje mišljenje stvaraju pomoću ovih i sličnih organizacija:

http://www.helsinki.org.yu/serbian/index_s.html


Ja sam oduvijek dio tog takozvanog ''civilizovanog svijeta''. Ne trebam potvrdu nekog lovackog udruzenja da znam sta sam i kakav sam. A i kakav god da sam, nisam to zbog njih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Okt 2009, 15:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
MILO je napisao:
Nisam nikad čuo da neki hrvatski novinar ili političar na državnoj tv koristi termin četnici za srpski narod.Istina taj termin koriste za srpsku vojsku RSK.
Ako se uzme činjenica da postoje video snimci gde pripadnici iste vojske sami sebe tako nazivaju i pevaju pesme svojstvene toj ideologiji onda i ne čudi.Na kraju krajeva imaš otvoren podforum "ISTINA O ČETNICIMA" gde naše kolege forumaši iznose „pozitivne“ strane četništva pa sad ne razumem kako to da se čovek može identifikovati sa nečim a kada te neko tako nazove onda ti kao smeta.Čudna logika!
Ako smatraš da je "četništvo" kao ideologija štetna po srpski narod onda ti preporučujem da odeš na podforum "istina o četnicima" pa našim kolegama forumašima koji se deklarišu kao Srbi očitaš lekciju o tome.


Добро је Стјепане. Ниси морао овде лично да се региструјеш, могао си и неког из кабинета да пустиш да то одради за тебе. Али поштујем што волиш лично да се ангажујеш за разлику од осталих балканских председника. Хтео бих да те питам, да ли је могуже да узмеш држављанство БиХ и да се кандидујеш овде за председника. Ево дошао је и Главаш па он може да буде премијер а ти председник (само док Амери изгурају тај закон).


Citiraj:
Ja sam oduvijek dio tog takozvanog ''civilizovanog svijeta''. Ne trebam potvrdu nekog lovackog udruzenja da znam sta sam i kakav sam. A i kakav god da sam, nisam to zbog njih.


А не може то друже. Док ти Хелсиншки одбор, Ната Кандић и мајке Сребренице не дају пролаз нема од твоје цивилизованости ништа.

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 07:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Avg 2006, 19:54
Postovi: 491
Neko se sa podforuma "istina o četnicima" našao prozvanim!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 12:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36433
A zasto mene izbjegavas :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Okt 2009, 15:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
MILO je napisao:
Neko se sa podforuma "istina o četnicima" našao prozvanim!!


Nisam mogao da spavam celu noc :lol:

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Okt 2009, 14:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Mar 2008, 15:42
Postovi: 1369
Lokacija: Republika Srpska
Aaron je napisao:
Bar je na vrijeme shvatio da od ekstremizma nema koristi...
..kad su pobili , protjerali i očistili sve srpsko iz Hrvatske tad je "shvatio" da od ekstremizma nema ništa :-?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JzvLxu-a ... re=related
NEKO U ŠEŠIRU NEKO NA PEHARU


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2010, 19:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
Mesić izjavio kako mu Srbija plaća što je razbio SFRJ, ako neka plaća ako je tu penziju po zakonu stekao, dok se prava Srba u HR redovno krše.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2010, 21:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...mesic je ovca...los humor...valjda ce shvatiti da se samo on smeje...potom ce , nadam se, shvatiti ko su ljudi koji se smeju svojim vicevima...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2010, 19:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
filozof sa vrbasa je napisao:
Mesić izjavio kako mu Srbija plaća što je razbio SFRJ, ako neka plaća ako je tu penziju po zakonu stekao, dok se prava Srba u HR redovno krše.


Imas puno Srba iz Hrvatske u BiH i Srbiji koji primaju penziju iz Hrvatske. Ako je covjek po zakonu zaradio penziju ima pravo na nju. Ovim Srbija pokazuje da je na putu postovanja ljudskih prava. Slazem se da bi i Hrvatska trebala vise uciniti, ali ne bih rekao da nema nikoga od Srba da ne prima penziju iz Hrvatske, isto kao sto i u Hrvatskoj vjerovatno ne primaju svi penziju koju su zaradili. Ali omjer je prividno nejednak jer se vecina odlucuje na penziju iz Hrvatske jer je veca. Samo sto svi gledaju na svoju stranu.
Drugo, sta ako je razbio Jugoslaviju. Ostala je Crna Gora i Srbija pa su se razbili i bez Mesica. Jugoslaviju nije razbio Jedan covjek vec narod koji je glasao za nacionalisticke stranke na svim stranama. Dakle, razbijanje Jugoslavije, kao i rat i sve ostale lose stvari je narod demokratski izabrao na izborima i dobio je i dalje dobija sto trazi. Ko je kriv narodu sto je glup. Zasto Mesic nije razbio Jugoslaviju za vrijeme Tita. Zato sto je Tito znao da je narod glup i da ce izabrati nacionalizam i rat i nije mu dozvolio da glasa. Znaci osnovna krivica je u narodu i treba da bude kaznjen jer bira takvu vlast. Bar vecina. Zao mi je one manjine koja ih nije birala. A vecina naroda su dobili sto su zasluzili.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2010, 19:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
jellyfish je napisao:
Drugo, sta ako je razbio Jugoslaviju.

Ako je on razbio svaka mu čast i hvala na tome, još da je Srbija imala jednog Srbina na vlasti kao što su Hrvati imali Hrvata pa da napravi sebi državu po mjeri Srba još 91' bilo bi super.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2010, 22:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
jellyfish je napisao:

Drugo, sta ako je razbio Jugoslaviju.


Postoje neke stvari koje tvoj mentalni sklop ne može da pojmi, ovo je jedna od njih. Nisi ti kriv, već majka priroda.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2010, 00:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Ocigledno nisi procitao cijeli post. Ali dobro i ako jesi, kad dobijem takvo misljenje od ljudi tvog kova to mi je kompliment jer onda znam da sam na pravom putu. Naravno, postujem svacije misljenje.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2010, 10:00 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
jellyfish je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Mesić izjavio kako mu Srbija plaća što je razbio SFRJ, ako neka plaća ako je tu penziju po zakonu stekao, dok se prava Srba u HR redovno krše.


Imas puno Srba iz Hrvatske u BiH i Srbiji koji primaju penziju iz Hrvatske. Ako je covjek po zakonu zaradio penziju ima pravo na nju. Ovim Srbija pokazuje da je na putu postovanja ljudskih prava. Slazem se da bi i Hrvatska trebala vise uciniti, ali ne bih rekao da nema nikoga od Srba da ne prima penziju iz Hrvatske, isto kao sto i u Hrvatskoj vjerovatno ne primaju svi penziju koju su zaradili. Ali omjer je prividno nejednak jer se vecina odlucuje na penziju iz Hrvatske jer je veca. Samo sto svi gledaju na svoju stranu.
Drugo, sta ako je razbio Jugoslaviju. Ostala je Crna Gora i Srbija pa su se razbili i bez Mesica. Jugoslaviju nije razbio Jedan covjek vec narod koji je glasao za nacionalisticke stranke na svim stranama. Dakle, razbijanje Jugoslavije, kao i rat i sve ostale lose stvari je narod demokratski izabrao na izborima i dobio je i dalje dobija sto trazi. Ko je kriv narodu sto je glup. Zasto Mesic nije razbio Jugoslaviju za vrijeme Tita. Zato sto je Tito znao da je narod glup i da ce izabrati nacionalizam i rat i nije mu dozvolio da glasa. Znaci osnovna krivica je u narodu i treba da bude kaznjen jer bira takvu vlast. Bar vecina. Zao mi je one manjine koja ih nije birala. A vecina naroda su dobili sto su zasluzili.

Vidiš li ti koliko su ove dvije podebljane rečenice u suprotnosti jedna sa drugom?Kako možeš po zakonu zaraditi penziju od države ako radiš na njenom razbijanju i još se hvališ sa tim?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2010, 11:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Pa nije on zaradio penziju za razbijanje Jugoslavije, vec ju je zaradio jer je bio zaposlen kao predsjednik. A razbijanje Jugoslavije mu je bila sporedna aktivnost pri kraju mandata.
Dakle, on se vodio kao zaposlen i uplacivao doprinos u penzioni fond od plate koju je dobijao i zbog toga sto je uplacivao sad dobija penziju.
Neko moze privatno da uplacuje u penzioni fond i ima penziju. Tako i on. Dobio je penziju jer mu je uplacivan doprinos, a ne zbog toga sto je razbio Jugoslaviju.
Onda bi mogli i u Hrvatskoj reci za Srbe da nemaju pravo na penziju jer su razbijali Hrvatsku. Ali ne dobijaju oni penziju sto su bili u ratu, vec zato sto su prije rata uplacivali godinama od svoje plate.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2010, 11:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39469
Lokacija: Месечева икра
Čovjek je fino na kraju mandata rekao:"Moj zadata je završen,Jugoslavije više nema".Je li treba da mu nasljednica te iste Jugoslavije isplaćuje platu?Za takvu izjavu u iole normalnoj zemlji bi bio optužen za veleizdaju,oduzeta bi mu bila sva građanska prava i završio bi na robiji.Kod nas je za to dobio penziju.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2010, 11:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Kakva robija bolan, streljali bi ga ko Čauševskua po kratkom postupku!
Srbijanci ga još i nagrađuju.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Nov 2010, 13:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:04
Postovi: 7327
Lokacija: Satriale's Pork Store
jellyfish je napisao:
Pa nije on zaradio penziju za razbijanje Jugoslavije, vec ju je zaradio jer je bio zaposlen kao predsjednik. A razbijanje Jugoslavije mu je bila sporedna aktivnost pri kraju mandata.
Dakle, on se vodio kao zaposlen i uplacivao doprinos u penzioni fond od plate koju je dobijao i zbog toga sto je uplacivao sad dobija penziju.
Neko moze privatno da uplacuje u penzioni fond i ima penziju. Tako i on. Dobio je penziju jer mu je uplacivan doprinos, a ne zbog toga sto je razbio Jugoslaviju.
Onda bi mogli i u Hrvatskoj reci za Srbe da nemaju pravo na penziju jer su razbijali Hrvatsku. Ali ne dobijaju oni penziju sto su bili u ratu, vec zato sto su prije rata uplacivali godinama od svoje plate.


Постоји нешто што се у нормалним државама зове (пази сад!) државни и национални интерес.
У интересу Србије било би да се не срамоти давајући пензију човеку који је потврђени србомрзац, један од главних криваца за крвопролиће на овим простирима и својевремено распиривач усташке идеологије у Хрватској.
Жалосно је да се пензије и ордења одузимају српским официрима који су Србију бранили од УЧК-а и Нато-а али ето Месић који је индиректно крив за убијања и протеривања Срба у Хрватској се награди пензијом (колико год она смешна и мала била).
Уверен сам да ово није ништа друго до маркетиншки трик власти да покаже својим западним менторима до којег су новоа они дошли кад ето и српским непријатељима дају пензије.
То што им народ у земљи нема шта да једе није толико ни битно.
Ја се заиста питам до којег нивоа понижења и сраможења државе и народа је ова власт спремна да иде?

Иначе, и Насер Орић, уколико поднесе захтев, може да добије српску пензију.
То што је директно и индиректно поклао Србе у Сребреници и Братунцу ипак није битно, јер његово људско право на заслужену пензију је неупитно...

_________________
РЕПУБЛИКА СРПСКА

http://www.youtube.com/watch?v=oXo4ox94 ... e=youtu.be


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Nov 2010, 17:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... 1%83!.html

Насер послао :)

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2010, 22:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...zar jos neko registruje sta prica bivsi covek....

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Nov 2010, 22:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
žaoka je napisao:
...zar jos neko registruje sta prica bivsi covek....

Možda jeste bivši ali ne čovjek, jer to nikad nije bio.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs