Choban je napisao:
Ispunila ti se želja, Bosić i dalje na čelu SDS-a.
Citiraj:
Završeni izbori u SDS: Bosić ostaje na čelu stranke
Mladen Bosić po treći put je izabran za predsjednika Srpske demokratske stranke. Za Bosića je glasalo 266 delegata, dok je za njegovog protivkandidata Miću Mićića glasalo 167 delegata.
Mladen Bosić ponovo je izabran za predsjednika SDS-a na Izbornoj skupštini ove stranke koja je održana u Banskom dvoru u Banjaluci.
U obraćanju delegatima Skupštine stranke, Bosić je naglasio da ostaje pri stavu da SDS neće ući u koaliciju sa SNSD-om.
- Nema koaliranja SDS-a sa onima koji su odgovorni za pljačku naroda RS - rekao je Bosić.
Izborna skupština SDS-a usvojila je danas i izmjene Statuta stranke, kojim je između ostalog, predviđeno ukidanje mjesta zamjenika predsjednika, te usvojene programske politike o "sveobuhvatnoj obnovi Republike Srpske".
http://istinito.com/index.php/aktuelno/ ... ranke.htmlМиле лајкс ит...
http://www.frontal.ba/novost/78953/dodi ... as-favorit
Надао се победи Мићића, јер ем би то било боље за СДС, ем би допринело бољем односу две најјаче странке и тако читавој политичкој клими у РС која је тренутно максимално затрована, а на крају би и СДС могао да буде на следећим изборима далеко јачи конкурент СНСД-у.
Могуће да ће овај пораз за Мићића значити и крај политичке каријере у СДС. Једноставно кад неко изгуби на кандидатури председника странке од Босића, он или завршава политичку каријеру тотално или тражи нову средину. Трећег нема.