banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 09:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Jun 2008, 00:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2005, 00:00
Postovi: 248
spavac je napisao:
takvo diplomatsko pismo svaka budala napise da bi imala glasove. neki dan je bio kod jevreja, ne znam tacno koji sastanak je bio u pitanju jer me mrzi sad da kopam, i rekao im da podrzava Izrael. pa naravno da ce to reci kad su mu oni bili jedina publika.

to sto prica da ce povuci vojsku iz Iraka okaci macku o rep. valjda nije dovoljno glup pa da ne zna da ce zavrsiti ko Kenedi ako povuce vojsku.


Slazem se da je cilj ovog pisma, izmedju ostalog - privlacenje glasaca srpskog porjekla, ali slozices se i ti da recimo jedna Hilari, da je kojim slucajem pobijedila, ovo ne bi napisala.

Kao sto rekoh, ne treba se puno radovati ali moglo je i gore (npr. Hilari+Holbruk+ostala bagra iz Klintonove administracije).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2008, 17:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36434
Mislim da u ovom momentu savremena Amerika tone sve dublje i dublje.
Drzim da su kandidature Obame (crnac) i Mekkejna (penzija) samo pokazuju da su obojica, bez obzira koji ce odnijeti pobjedu, necija potrosna roba.
Tacnije mete na koje ce biti usmjeren bjes gradjanstva dok ce igraci (recimo, Cejni) ostati u sigurnoj hladovini.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2008, 11:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Kuku nama

Obama popunjava svoj kabinet sa neki Klintonovim ljudima tipa Madelin Olbrajt
Citiraj:
Predsednički kandidat američkih demokrata Barak Obama imenovao je grupu eksperata za svoje savetnike za spoljnu politiku, a neki od njih mogli bi da postanu članovi kabineta ukoliko on pobedi na izborima.

U grupi imenovanih stručnjaka, kao potencijalni budući državni sekretari ili savetnici za nacionalnu bezbednost su bivši kongresmen iz Indijane Li Hamilton i savetnik za nacionalnu bezbednost bivšeg predsednika Bila Klintona, Entoni Lejk.

U mogućoj kombinaciji je i bivši pomoćnik državnog sekretara i viši savetnik Obame za spoljnu politiku Suzan Rajs.

Bivši senator iz Džordžije Sem Nan, koji je takođe imenovan u grupu eksperata, pominje se kao mogući kandidat za potpredsednika, dok bi Erik Holder, koji je takođe bio deo Klintonove administracije, mogao da bude kandidat za ministra pravde.

Među članovima savetodavne ekspertske grupe su i bivša državna sekretarka Medlin Olbrajt, bivši ministar odbrane Vilijam Peri i takođe bivši državni sekretar Voren Kristofer. Oni su deo takozvane "starije radne grupe".

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2008, 12:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Ma predivno...sve sami pacifista do pacifiste... :angry4: !Ne zna se ko je veci prijatelj Srba.Interesuje me koga McCain ima u planu ako dobije izbore.

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2012, 14:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Samo da kazem da ja nisam vise ushicen. Mnogo sam ga podrzavao i vjerovao mu da ce svijet pod njegovom palicom biti bolje mjesto za zivot. Sad mi je svejedno ko ce biti predsjednik.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2012, 16:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
filozof sa vrbasa je napisao:
Samo da kazem da ja nisam vise ushicen. Mnogo sam ga podrzavao i vjerovao mu da ce svijet pod njegovom palicom biti bolje mjesto za zivot. Sad mi je svejedno ko ce biti predsjednik.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4iosMWTq7ds[/youtube]

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Nov 2012, 23:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Izzard je napisao:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4iosMWTq7ds[/youtube]

prejako :)


odlican tekst
Jakob Augstein za Der Spiegel: "Uništeni totalnim kapitalizmom - Amerika je već izgubila izbore"
http://www.advance.hr/vijesti/jakob-aug ... la-izbore/
Citiraj:
Mi želimo vjerovati da Obama nije uspio zbog konzervativaca unutar vlastite zemlje. Doista, fanatici o kojima ovisi Romney, odbacili su sve ono što razlikuje Zapad: znanost i logiku, razum i umjerenost, čak i običnu pristojnost.

Oni mrze homoseksualce, slabe i državu. Oni tlače žene i progone useljenike. Njihovo moraliziranje o pobačaju nije čak poštedjelo ni žrtve silovanja. Oni su talibani Zapada.Ipak, oni su samo simptom američkog neuspjeha, a ne uzrok.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2012, 13:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
"Amerikanci su na izborima ponovo izabrali crnca za predsednika!
Da izvuče stvar!"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2012, 13:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Šta, opet pobjedio onaj kao šatro crnac, ustvari firaon?

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2012, 21:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Aj ovaj je koliko toliko normalniji, sta da je pobjedio onaj nacisticki krele , a uz to je jos i moron ovaj mormon.

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2014, 06:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
"Na međunarodnom redu, generacije su radile da ga stvore. Obični ljudi i žene su malog mozga da bi sami mogli vladati svojim aferama. Do reda i napretka mogu doći samo kada individua preda svoja prava, onom moćnom i suverenitetnom"

http://dnevno.hr/vijesti/svijet/124562- ... video.html

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2014, 01:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
spijo je napisao:
"Na međunarodnom redu, generacije su radile da ga stvore. Obični ljudi i žene su malog mozga da bi sami mogli vladati svojim aferama. Do reda i napretka mogu doći samo kada individua preda svoja prava, onom moćnom i suverenitetnom"

http://dnevno.hr/vijesti/svijet/124562- ... video.html


To ti je malo montirano.

U originalnom govoru kaze:"This alternative vision argues that ordinary men and women are too small-minded to govern their own affairs, that order and progress can only come when individuals surrender their rights to an all-powerful sovereign."

Malo opsirnije, da bude jasnije:

And it was here in Europe, through centuries of struggle -- through war and Enlightenment, repression and revolution -- that a particular set of ideals began to emerge: The belief that through conscience and free will, each of us has the right to live as we choose. The belief that power is derived from the consent of the governed, and that laws and institutions should be established to protect that understanding. And those ideas eventually inspired a band of colonialists across an ocean, and they wrote them into the founding documents that still guide America today, including the simple truth that all men -- and women -- are created equal.

But those ideals have also been tested -- here in Europe and around the world. Those ideals have often been threatened by an older, more traditional view of power. This alternative vision argues that ordinary men and women are too small-minded to govern their own affairs, that order and progress can only come when individuals surrender their rights to an all-powerful sovereign. Often, this alternative vision roots itself in the notion that by virtue of race or faith or ethnicity, some are inherently superior to others, and that individual identity must be defined by “us” versus “them,” or that national greatness must flow not by what a people stand for, but by what they are against.



Sad se, pretpostavljam, slazes sa Obamom? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Sep 2014, 03:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Sotloff's parents told they could be prosecuted for paying ransom to IS
Statement from journalist's family follows comment by James Foley's mother about 'appalling' warning
By Michael Isikoff 57 minutes ago Yahoo News


The parents of murdered journalist Steven Sotloff were told by a White House counterterrorism official at a meeting last May that they could face criminal prosecution if they paid ransom to try to free their son, a spokesman for the family told Yahoo News Friday night.

"The family felt completely and utterly helpless when they heard this," said Barak Barfi, a friend of Sotloff who is serving as a spokesman for his family. "The Sotloffs felt there was nothing they could do to get Steve out."

The journalist's father, Art, was "shaking" after the meeting with the official, who works for the National Security Council, Barfi said. The families of three other hostages being held by the militant group Islamic State were also at the White House meeting, sources told Yahoo News.

The Sotloff family issued their statement after Diane Foley, the mother of murdered journalist James Foley, told ABC News that her family took statements by the White House counterterrorism official about legal bars to paying ransom as a "threat, and it was appalling. ... We were horrified he would say that. He just told us we would be prosecuted."

The Sotloffs “heard the same thing the Foleys did,” Barfi said in his statement to Yahoo News.

Addressing the issue at a White House press briefing today, press secretary Josh Earnest declined to discuss conversations that administration officials had with the families, but said: "We have found that terrorist organizations use hostage taking and ransoms as a critical source of financing for their organizations and that paying ransoms only puts other Americans in a position where they're at even greater risk."

Earnest also said that "elements of the U.S. government were willing to take a significant risk and expend significant resources" to secure Foley's release. President Barack Obama was "so convinced that this was a priority" that he ordered a team of several dozen U.S. special operations forces into Syria earlier this summer in an attempt to rescue several American captives, including Foley. Once on the ground, the operators found that the hostages had been moved.

The murders of Foley and Sotloff, both of whom were beheaded by IS, were called "acts of barbarism" by Obama in his speech Wednesday night announcing a military campaign to destroy the terrorist organization.

Sources close to the families say that at the time of the White House meeting the Sotloffs and Foleys — after receiving direct threats from IS — were exploring lining up donors who would help pay multimillion-dollar ransoms to free their sons. But after the meeting those efforts collapsed, one source said, because of concerns that "donors could expose themselves to prosecution."

Although European hostages have been freed through ransom payments that have run into the millions of dollars, the Obama administration has taken a hard line against any such payments, viewing the transfer of cash as a violation of federal laws that forbid providing "material support" to a terrorist organization.

"They've been stricter than any administration on this," said a former law enforcement official who has been working with the families of IS hostages.

Barfi said that within a few hours of the White House meeting, he was at a separate meeting with State Department officials. One of those officials repeatedly mentioned the "material support" law and made it "clear," said Barfi, that criminal prosecutions could result if ransoms to the IS terrorists were paid.


http://news.yahoo.com/sotloff-s-parents ... 29991.html

Sine otkpunini se ne nadaj, majka je platiti neće, jer bi mogla u zatvor otići.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2015, 03:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Barack Obama u socijalnoj mreži mržnje i rasizma

http://www.jutarnji.hr/barack-obama-u-s ... e/1354953/

ljudi su nezadovoljni njime, ali postoji rjecnik kojim ga mozes poslati u pm bez da diras u boju koze

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Jun 2015, 01:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Bivši američki predsednik Džordž V. Buš je trenutno popularniji nego njegov naslednik Barak Obama, ukazuju rezultati ankete CNN-a objavljeni u sredu.

Povoljno mišljenje o bivšem predsedniku koji je na toj funkciji bio od 2001. do 2009. godine, ima 52 odsto Amerikanaca, dok povoljno mišljenje o Obami ima 49 odsto anketiranih, prenosi AFP.

Amerikancima je bila potrebna gotovo decenija da počnu povoljnije da misle o bivšem predsedniku, koji je bio na čelu SAD u vreme terorističkog napada 11. septembra 2001, a nakon toga je pokrenuo dva rata.

Među ranijim predsednicima SAD, Amerikanci imaju veoma povoljno mišljenje o Džordžu H. V. Bušu, ocu Džordža V. Buša, i o Bilu Klintonu, o kojima danas dobro misli njih 64 odsto.

Povoljna mišljenja o ova dva bivša predsednika bi mogla da budu od važnosti za ishod američkih izbora 2016, u kojima bi obe porodice mogle da imaju predsedničke kandidate - Hilari Klinotn je vodeći kandidat demokrata, dok bi Džeb Buš, sin i brat dvojice bivših predsednika, mogao da bude kandidat republikanaca, ocenjuje francuska agencija.

Anketa je obavljena na uzorku od 1.025 Amerikanaca, uz mogućnost greške od tri odsto.


Ameri su teški mazohisti.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2015, 14:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ovaj klošar je nevjerovatan, pripadnik KKK u pretežno crnačkoj crkvi ubije 9 osoba iz čiste rasne mržnje, najstarija žrtva je žena 87 godina, on priča o kontroli oružja, a CNN kaže da je za njegovog mandata rasna netrpeljivost se utrostručila.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2015, 16:35 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
...a on je tome doprinjeo kako?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2015, 16:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Očigledno da ništa nije radio na tome da tu pojavu suzbije, jer je preče bilo ratovati po Africi i Bliskom istoku.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2015, 16:59 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
Šta je mogao? Kako se spriječiti rasizam? Šta su učinili njegovi prethodnici po tom pitanju?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2015, 17:01 
Skupljali pamuk...


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs