banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 08 Jun 2024, 21:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Feb 2008, 17:26 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Evo kako je prosao ovaj provokativni dogadjaj:
-----------------------------------------------------
Otvaranje izložbe radova savremenih umetnika iz Prištine „Odstupanje” prekinuto je večeras u galeriji u centru Beograda zbog prisustva oko stotinak pripadnika srpske nacionalističke organizacije „Obraz” koji su izazvali nekoliko incidenata. Oko 18.30 časova, pre zvaničnog otvaranja izložbe, dva čoveka ušla su u galeriju „Kontekst” u Kapetan Mišinoj ulici i pocepali plakat na kojem je naslikan vođa terorističke Oslobodilačke vojske Kosova Adem Jašari. Nasuprot tog plakata, u sklopu istog dela, nalazila se slika Elvisa Prislija. Njih dvojicu je iz galerije izvela policija. Neposredno pre otvaranja izložbe u galeriju je ušao jedan čovek sa kamenom u ruci, koji se nije predstavio, i koji je uzeo mikrofon i vikao na organizatore izložbe. Čovek je između ostalog uzvikivao: „Kako vas nije sramota” i „Vratite se u Prištinu”.
U okolini galerije okupilo se, prema proceni policije, oko 300 pripadnika organizacije „Obraz”. Neki od njih nosili su sliku u prirodnoj veličini bivšeg komandanta JSO Milorada Ulemeka Legije u uniformi, koji je osuđen za ubistvo premijera Srbije Zorana Đinđića i bivšeg predsednika Srbije Ivana Stambolića.

Pripadnici „Obraza” su, takođe, pevali pesme o Kosovu i Metohiji i uzvikivali „Idite na Kosovo”, „Idemo na Kosovo” i „Radovan Karadžić”.

Na licu mesta se nalazi veliki broj policajaca interventne brigade MUP-a Srbije koji onemogućavaju pripadnicima „Obraza” da priđu galeriji.

Izložbu radova organizovala je Inicijativa mladih za ljudska prava. Pre Beograda, izložba je održana u Novom Sadu. (Beta)
----------------------------------------
Kakve veze ima jedan terorista sa umjetnoscu??? Ovo je provokacija koja se zavrsila onako kako je i zasluzila.


E sad zamisli naslove u recimo njemačkim novinama: "Srpski fašisti divljali na izložbi" ili "Umjetnost je zabranjena u Srbiji" ili "Obraz je ukaljao obraz svim Srbima" i slično. Mrtav terorista na slici neće nikome napraviti štetu, a šteta koju prave ovakve patriote je ogromna. Da se nije desilo to što se desilo, prošlo bi sasvim nezapaženo. Baš lijepo ovaj primjer ilustruje "mudrost" i učinak politike tih "patriota".

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2008, 17:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2006, 21:52
Postovi: 1007
Lokacija: Kinšasa
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
ivrijedjas ljude nazivajuci ih vehabijama i slicno.


Ronny Ragib legenda i jeste obični vehabističko-SDA-ovski provokator koji, predstavljajući se kao primitivni Srbin, pun mržnje prema ostalima, nanosi štetu onim Srbima koji sa tim njegovim namještenim šovinizmom nemaju veze.

_________________
Gdje se krije naš Radovan:
http://tinyurl.com/29rf9j


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2008, 17:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Evo jedan od komentara sa sajta "Blica", očigledno neko ko je vidio kako to djelo izgleda i razumije o čemu se radi:
Citiraj:
ana | Petak, 8 Februar 2008. 12:41h

Demistifikacija nacionalnih i nacionalistickih mitova, to je ovde u pitanju, a ne obrnuta stvar! Neki umetnici su se usudili da to urade i pogresno su shvaceni, nije ni prvi put. Ironican kontekst je toliko ocigledan - pa kakve veze moze da ima Endi Vorhol a komoli Elvis Prisli sa Jasarijem, osim i jedino da su obojica pop-zvezde: prvi svetska i neprikosnovena, a drugi lokalna i osporavana. Obojica su postali mitovi, kicasti i sljasteci i mistifikovani, nasuprot realnosti. Pretpostavljam da bi dosta Albanaca sa Kosova bilo uvredjeno mnogo vise nego Obraz kada bi videli (i razumeli) izlozbu jer bi shvatili da je njihov "junak" i "borac za slobodu" spusten na nivo nekakve pop-zvezde. I oni imaju svoje mitove i legende kao sto ih imamo i mi, ma koliko svi oni bili pogresni, ali u svakom slucaju postoje. Mislim da bi ovde Obraz i Co. reagovali kada bi u takav "neodgovarajuci i ponizavajuci" kontekst bili stavljeni neki od njihovih "junaka" i "boraca za slobodu", npr. Arkan, Mladic ili ne daj boze neki od vladika (Velimirovic?) jer tabui postoje i vladaju. I opet bi tvrdili da su u pravu (a, pa sa nekim stvarima nema zezanja). Zar to ne govori o tome da umetnost upravo o tome treba da prica, o demistifikaciji mitova na svim stranama? A zasto izlozba bas ovde? Pa nekako smo, nazalost, "povezaniji" negativnim zajednickim kontekstom, tako da je mozda ovde bas potrebno da se to vidi.


Onda kada budu pisali i izvještavali svjetski mediji da izložba u Srbiji ne može da prođe bez divljanja šovinista i da se sa pravom zapitaju je li to slika Srbije, zahvalite "Obrazu" i nemojte se čuditi što na Srbe gledaju kao na necivilizovane varvare.

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2008, 18:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
fantomacan je napisao:
Nek@d_sam_bio_W@lter je napisao:
Evo kako je prosao ovaj provokativni dogadjaj:
-----------------------------------------------------
Otvaranje izložbe radova savremenih umetnika iz Prištine „Odstupanje” prekinuto je večeras u galeriji u centru Beograda zbog prisustva oko stotinak pripadnika srpske nacionalističke organizacije „Obraz” koji su izazvali nekoliko incidenata. Oko 18.30 časova, pre zvaničnog otvaranja izložbe, dva čoveka ušla su u galeriju „Kontekst” u Kapetan Mišinoj ulici i pocepali plakat na kojem je naslikan vođa terorističke Oslobodilačke vojske Kosova Adem Jašari. Nasuprot tog plakata, u sklopu istog dela, nalazila se slika Elvisa Prislija. Njih dvojicu je iz galerije izvela policija. Neposredno pre otvaranja izložbe u galeriju je ušao jedan čovek sa kamenom u ruci, koji se nije predstavio, i koji je uzeo mikrofon i vikao na organizatore izložbe. Čovek je između ostalog uzvikivao: „Kako vas nije sramota” i „Vratite se u Prištinu”.
U okolini galerije okupilo se, prema proceni policije, oko 300 pripadnika organizacije „Obraz”. Neki od njih nosili su sliku u prirodnoj veličini bivšeg komandanta JSO Milorada Ulemeka Legije u uniformi, koji je osuđen za ubistvo premijera Srbije Zorana Đinđića i bivšeg predsednika Srbije Ivana Stambolića.

Pripadnici „Obraza” su, takođe, pevali pesme o Kosovu i Metohiji i uzvikivali „Idite na Kosovo”, „Idemo na Kosovo” i „Radovan Karadžić”.

Na licu mesta se nalazi veliki broj policajaca interventne brigade MUP-a Srbije koji onemogućavaju pripadnicima „Obraza” da priđu galeriji.

Izložbu radova organizovala je Inicijativa mladih za ljudska prava. Pre Beograda, izložba je održana u Novom Sadu. (Beta)
----------------------------------------
Kakve veze ima jedan terorista sa umjetnoscu??? Ovo je provokacija koja se zavrsila onako kako je i zasluzila.


E sad zamisli naslove u recimo njemačkim novinama: "Srpski fašisti divljali na izložbi" ili "Umjetnost je zabranjena u Srbiji" ili "Obraz je ukaljao obraz svim Srbima" i slično. Mrtav terorista na slici neće nikome napraviti štetu, a šteta koju prave ovakve patriote je ogromna. Da se nije desilo to što se desilo, prošlo bi sasvim nezapaženo. Baš lijepo ovaj primjer ilustruje "mudrost" i učinak politike tih "patriota".

Tu si u pravu ali to samo pokazuje iskljucivost zapada prema srbima. Aj' sad zamisli da ja u Sarajevu napravim izlozbu i na njoj objesim portret Zeljka Raznjatovica Arkana. Ti bi rekao OK neka ga,to je umjetnost? Pa nikome dobronamjernome nebi ni palo napamet to da uradi,nikom osim provokatoru.

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2008, 18:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Ti iz "Obraza" su i znali da će to tako završiti. To je ono što Petar Luković kaže da je u izopačenoj svijesti uzvišeno biti žrtva. Sad će obrazovci da rezonuju kao i ti, mediji sa zapada nas satanizuju, bla, bla, a to je njima potrebno kao opravdanje za vlastiti šovinizam. Jer jedino kad u vlastitoj svijesti imaju opravdanje za šovinizam, oni imaju smisao da postoje. Kako drugačije će reagovati mediji, upadnu fašisti i cjepaju slike na izložbi? Za Arkana me nije briga, ne mogu pretpostaviti kako bi to bilo prihvaćeno, ali to nije opravdanje za ništa. Slika Arkana u Sarajevu je samo pretpostavka, a ovo se desilo i najveću štetu imaće Srbija. Nisu mogli nikako iskulirati?

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2008, 19:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
fantomacan je napisao:
Ti iz "Obraza" su i znali da će to tako završiti. To je ono što Petar Luković kaže da je u izopačenoj svijesti uzvišeno biti žrtva. Sad će obrazovci da rezonuju kao i ti, mediji sa zapada nas satanizuju, bla, bla, a to je njima potrebno kao opravdanje za vlastiti šovinizam. Jer jedino kad u vlastitoj svijesti imaju opravdanje za šovinizam, oni imaju smisao da postoje. Kako drugačije će reagovati mediji, upadnu fašisti i cjepaju slike na izložbi? Za Arkana me nije briga, ne mogu pretpostaviti kako bi to bilo prihvaćeno, ali to nije opravdanje za ništa. Slika Arkana u Sarajevu je samo pretpostavka, a ovo se desilo i najveću štetu imaće Srbija. Nisu mogli nikako iskulirati?

Prvo nemoj me molim te dovoditi u vezu sa "Obrazovcima".
Drugo...To sto svijet ne shvata ko je Jasari i koliko zla je pocinio srpskom narodu i jeste krivica tih istih medija. Kada bi recimo Jevreji dozvolili izlozbu sa slikama nacista u Izraelu?
Nemozemo stvari gledati samo onako kako se to zapadu svidja. Ja razmisljam onako kako svaki covjek razmislja. Sta jedan terorista ima sa umjetnoscu!? Izlozbu slika nekog umjetnika sa Kosova na kojoj bi se prikazale "normalne"( znam da glupo zvuci) slike prvi bi podrzao ali ovo sprdanje sa zrtvama jednog obicnog teroriste jednostavno ne mogu. Znam da se dzaba raspravljam sa tobom ali...jeb'ga

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2008, 19:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Nisam te dovodio u vezu, pročitaj ponovo šta piše. Da li je to umjetnost ili politička provokacija ili obadvoje to prepusti stručnjacima. Kad si kao "običan čovjek" zadnji put bio na nekoj izložbi? A eto ova gdje izlažu umjetnici sa Kosova te neobično pogađa, kao i one iz "Obraza". Danas bomba ispred Merkatora u Beogradu, Srbi se vraćaju na stare pozicije Varvara. A to što ti kažeš da li bi ovi dopustili slike ovoga ili onoga ja ne znam, ali jednom shvati da to nije argument za ništa. Kako u Španiji nakon napada terorista gdje je stradalo mnogo ljudi nije ništa srušeno a nije ni bilo odmazde prema muslimanima? Kada se svjesno rade stvari na štetu vlastite države, to nije nikakav patriotizam nego stupidni fanatizam. Ali to oni i žele kako već rekoh.

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2008, 20:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2008, 01:32
Postovi: 191
Lokacija: Krajina
Albanci su postigli ono sto su htjeli...

_________________
prije rata nismo imali nista ...i onda smo re potukli i uzeli sve jedni drugima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2008, 20:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
fantomacan je napisao:
Nisam te dovodio u vezu, pročitaj ponovo šta piše. Da li je to umjetnost ili politička provokacija ili obadvoje to prepusti stručnjacima. Kad si kao "običan čovjek" zadnji put bio na nekoj izložbi? A eto ova gdje izlažu umjetnici sa Kosova te neobično pogađa, kao i one iz "Obraza". Danas bomba ispred Merkatora u Beogradu, Srbi se vraćaju na stare pozicije Varvara. A to što ti kažeš da li bi ovi dopustili slike ovoga ili onoga ja ne znam, ali jednom shvati da to nije argument za ništa. Kako u Španiji nakon napada terorista gdje je stradalo mnogo ljudi nije ništa srušeno a nije ni bilo odmazde prema muslimanima? Kada se svjesno rade stvari na štetu vlastite države, to nije nikakav patriotizam nego stupidni fanatizam. Ali to oni i žele kako već rekoh.

Ja u klin ti u plocu...
Kao sto rekoh nije do toga sto je umjetnik sa Kosova vec do sadrzaja izlozbe. Procitaj moj prethodni post.

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Feb 2008, 22:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Feb 2007, 14:39
Postovi: 1619
Lokacija: BL-NS i tako u nedogled....
Bilo kako bilo, osuđuje Obraz za to što su uradili...mada, sa druge strane, ajde da kažem u neku ruku i razumem...i mislim da je to politički čin što su se isticale slike ratnih zločinaca...i mislim, da kad bi neko iz Bga održao sličnu izložbu tamo ''dole'' sve sa slikama Miloševića itd. da bi bila ista reakcija kao i kod nas.

_________________
I am my alter ego,
I am subconsciously,
In depth but also shallow,
Or somewhere in between.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 00:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
slayerized je napisao:
Bilo kako bilo, osuđuje Obraz za to što su uradili...mada, sa druge strane, ajde da kažem u neku ruku i razumem...i mislim da je to politički čin što su se isticale slike ratnih zločinaca...i mislim, da kad bi neko iz Bga održao sličnu izložbu tamo ''dole'' sve sa slikama Miloševića itd. da bi bila ista reakcija kao i kod nas.

Kakva bi reakcija bila na Kosovu vidjelči smo u martovskom pogromu Srba... Dosli su da nam pricaju o kulturi i umjetnosti a prikazuju ljude koji su ubijli Srbe.

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 00:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Onda samo naprijed, sjeci slike i prekidaj izložbe, ali zapamti jednu stvar. Ako nekada pređeš negdje granicu, i kažeš nekome da si Srbin, onda se ne pitaj zašto će svi pobjeći od tebe. Pobjeći će jer se plaše da ne izvučeš neki Kalašnjikov ispod jakne, ili nož, ili porazbijaš eksponate na nekoj izložbi. Sjeti se onda "Obraza" i njihovog velikog patriotskog doprinosa i da si to podržavao.

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 01:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
fantomacan je napisao:
Onda samo naprijed, sjeci slike i prekidaj izložbe, ali zapamti jednu stvar. Ako nekada pređeš negdje granicu, i kažeš nekome da si Srbin, onda se ne pitaj zašto će svi pobjeći od tebe. Pobjeći će jer se plaše da ne izvučeš neki Kalašnjikov ispod jakne, ili nož, ili porazbijaš eksponate na nekoj izložbi. Sjeti se onda "Obraza" i njihovog velikog patriotskog doprinosa i da si to podržavao.

Sa tobom se stvarno neda raspravljati...
Pa vi se bunite kada neko kao avatar uzme sliku Mladica ili Karadzica...sta bi tek bilo da u Sarajevu naprave izlozbu. I nemoj mi molim te stavljati nozeve i slicne stvari u ruke. Razmisli...mozda o umjetnosti znam malo vise od tebe. Nemoj biti licemjer i stavi se u kozu ljudi kojma je taj zlocinac nanio mnogo zla.

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 02:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Možeš ti znati koliko hoćeš o umjetnosti kad imaš mišljenje o nečemu što uopšte nisi ni vidio. Ako si možda vidio ili pronađeš negdje na netu hajde onda protumači ti to djelo. Nešto nisam vidio da si to uradio do sada, a ja sam prenio jedno tumačenje.
A ta priča vi biste da je to isto, ili kako bi reagovao tamo ili ovamo, znači šta bi bilo kad bi bilo ne vrijedi ništa.
A na to kako Srbe gledaju vani zbog "Obraza" i sličnih možda i budeš imao priliku da se uvjeriš sam. A stvar je morala hoćeš li se osjećati odgovornim jer podržavaš takve stvari.

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 10:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
fantomacan je napisao:
Možeš ti znati koliko hoćeš o umjetnosti kad imaš mišljenje o nečemu što uopšte nisi ni vidio. Ako si možda vidio ili pronađeš negdje na netu hajde onda protumači ti to djelo. Nešto nisam vidio da si to uradio do sada, a ja sam prenio jedno tumačenje.
A ta priča vi biste da je to isto, ili kako bi reagovao tamo ili ovamo, znači šta bi bilo kad bi bilo ne vrijedi ništa.
A na to kako Srbe gledaju vani zbog "Obraza" i sličnih možda i budeš imao priliku da se uvjeriš sam. A stvar je morala hoćeš li se osjećati odgovornim jer podržavaš takve stvari.

To je jako licemjerno sa tvoje strane. Kada se o necemu razgovara treba raspraviti sve mogucnosti i sagledati sve aspekte.
Djelo sam vidio tako da znam o cemu pricam

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 12:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Pa hajde, čekam neko suvislo tumačenje.
Treba sagledati i mogućnosti koje ne postoje, koje pretpostavljaš, zamišljaš i to uzeti za neke činjenice? :lol: :lol: :lol:

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 13:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
fantomacan je napisao:
Pa hajde, čekam neko suvislo tumačenje.
Treba sagledati i mogućnosti koje ne postoje, koje pretpostavljaš, zamišljaš i to uzeti za neke činjenice? :lol: :lol: :lol:

Ne,ne...treba po automatizmu odmah podrzati sve sto je protiv Srba... Samo naprijed i nemoj slucajno da bi rekao kako bi postupio da je Arkanova slika izlozena u sarajevu (znamo i ja i ti odgovor). :wink: Nekad je potrebno prije neke odluke ili osude staviti se u poziciju onih koje podrzavas ili osudjujes.

Licemijerje je gadna bolest a ti si bas obolio...
kraj rasprave

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 13:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 18 Jan 2006, 13:38
Postovi: 1591
Lokacija: on the way
Vidim da si veliki stručnjak za umjetnost i da si vidio djelo koje si osudio. :lol: :lol: :lol:

_________________
Moja Republika
Laktaši.com forum - Posjetite Laktaše
Totalno ludilo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 14:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
fantomacan je napisao:
Vidim da si veliki stručnjak za umjetnost i da si vidio djelo koje si osudio. :lol: :lol: :lol:

Čovječe čitaj šta pišem. Sliku sam V I D I O...
i na kraju da ubacim par smajlija posto vidim da ih koristis da bi dao "tezinu" svojim postovima.
:lol: :lol: :lol:

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Feb 2008, 14:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2006, 15:21
Postovi: 3835
Evo pogledaj pa reci sta je tu umjetnicki.
http://images.google.ba/imgres?imgurl=h ... %26hl%3Dbs

_________________
Растветали яблони и груши,
Поплыли туманы над рекой.
Выходила на берег Катюша,
На высокий берег на крутой.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs