banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Jun 2024, 04:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 311 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Apr 2020, 17:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7891
Lokacija: Mejdan
Ako rade privatnici (osim dijela uslužnih), a rade, zašto onda "štede" institucije? Zašto radnici Eleltrokrajine ne očitavaju brojila, kakav kontakt mogu ostvariti?
Ili onda mjera treba da važi za sve. Ili ni za koga.

I ovo sa busevima je lakrdija, može ući bilo ko.
Da je za medicinare mogli su im iznajmiti buseve i razdvoziti ih po gradu jer ima medicinara iz naselja gdje ne voze 1, 17 i 17a.
I onda oni radnici koji se voze na drugim relacijama imaju belaj.
Natrpaju se u auto (veća mogućnost za zarazu).
Polovična rješenja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 18:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7891
Lokacija: Mejdan
I da, još jednom ću napisati, samo sad na ovoj temi.
Gradska uprava Banjaluke se stavila iznad svih, iako nemaju nadležnost (nije čak ni vanredno stanje), odlučili su da ograniče kretanje mlađima od 65 godina petkom od 7 do 11.
Takvu odluku još nije donijela ni Vlada Republike Srpske, ni parlament, ni bh nivo.

Ako je problem sa BL, ako smatraju da ima previše slučajeva (a imamo najviše u RS i BiH), neka traže od Vlade zatvaranje svih firmi osim najneophodnijih (apoteke, trgovine prehranom...), zabranu kretanja svima...
A ne polovična rješenja.


Poslednji put menjao Choban dana 01 Apr 2020, 18:11, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 18:09 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
Choban je napisao:
_зока je napisao:
Autobusi, koliko je meni poznato, voze samo medicinare. To oko novinara je toliko niđe veze,koga briga je li konferencija ili brifing. I što su svu navalili na Bemu? Je li to jedini privatnik koji radi?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Ako rade privatnici (osim dijela uslužnih), a rade, zašto onda "štede" institucije? Zašto radnici Eleltrokrajine ne očitavaju brojila,.


Koliko ja znam Elektrokrajinom ne upravlja grad. Institucijama onu upravljaju pa mogu i narediti da se radi manjim kapacitetom, ne mogu privatnika natjerati (mogu al tu onda vjerovatno treba i sud da se uključi) da prestane sa radom. Moja firma npr radi sa smanjenim kapacitetom. Maloprodaje ne rade zbog zabrane ali su nam gazde i ostale segmente firme svele na minimum da bi se rizik zaraze umanjio.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 18:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Čiča iz Rogače je napisao:
STRATOKASTEL je napisao:
CNN je objavio sa je koronom zaražen nosač aviona Teodor Ruzvelt (CVN-71), trenutno usidren u bazi Guam. Zvanično, se ne precizira broj zaraženih, ali CNN rvrdi da se radi o cifri od 70 osoba. Osoblje nosača se sastoji od oko 4000 osoba.

https://edition.cnn.com/2020/03/31/poli ... index.html

Znači Amerika je u biološkom ratu :D

Amerika je uvijek u nekom ratu. Mada mogu, kao čovjek, da razumijem kapetana ovog nosača “da nije u redu da mornari umiru, a nisu u ratu”. Mornari ne bi trebali da umiru ni u kom slučaju, ali ni oni jadnici koji umru u neznanju, kao kolateralna šteta u zemljma koje zvanično nisu u ratu, od raketa ispaljenih sa dronova, ili krstarećih raketa ispaljenih s mora.

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 18:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7891
Lokacija: Mejdan
_зока je napisao:
Choban je napisao:
_зока je napisao:
Autobusi, koliko je meni poznato, voze samo medicinare. To oko novinara je toliko niđe veze,koga briga je li konferencija ili brifing. I što su svu navalili na Bemu? Je li to jedini privatnik koji radi?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Ako rade privatnici (osim dijela uslužnih), a rade, zašto onda "štede" institucije? Zašto radnici Eleltrokrajine ne očitavaju brojila,.


Koliko ja znam Elektrokrajinom ne upravlja grad. Institucijama onu upravljaju pa mogu i narediti da se radi manjim kapacitetom, ne mogu privatnika natjerati (mogu al tu onda vjerovatno treba i sud da se uključi) da prestane sa radom. Moja firma npr radi sa smanjenim kapacitetom. Maloprodaje ne rade zbog zabrane ali su nam gazde i ostale segmente firme svele na minimum da bi se rizik zaraze umanjio.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Gradske institucije ne rade u punom kapacitetu, a njima upravlja grad. Što ne rade punom parom jer masa privatnih firmi radi normalno, u nekima radnici su blizu i nemaju ni maske ni rukavice.

Nemaju svi ni na sastancima Štaba za vanredne situacije... A sjedi ih mnogo u prostoriji. A trube o zaštiti.

Polovična rješenja su najgora, a u BL su na snazi.
Aparatčik na vlasti. Još je umislio da je neko.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 18:21 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
Ja bih rekao da ti imaš nešto lično protiv Radojičića, tako djeluje. Smeta ti i zabrana, a i što nije zabranjeno. I piškio bi i kakio.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 18:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7891
Lokacija: Mejdan
Prije da to radi gradska uprava, i piškila bi i kakila.
Ako je zabrana, neka bude svima (primjer autobusa u BL, ukinute linije, ali postoje linije koje voze), ako rade neke firme u punom kapacitetu što ne rade i u gradskoj upravi?
Ako ne mogu neke stvari urediti, neka traže od Vlade pomoć, ista stranka je na vlasti na sva tri nivoa.

A imam protiv glupavih rješenja, Radojičić ih nameće.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 18:37 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 21 Maj 2008, 14:24
Postovi: 988
Upravo to, Radojičić bi malo priskio malo kakio, znao je on za Bemu itekako, ali zar je ocekivati od beskicmenjaka da reguje..a Bema bi prva trebala ici pod kljuc, zbog prosjeka godina radnica, prevoza itd itd


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 19:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jul 2012, 11:29
Postovi: 5275
Lokacija: banja luka
Choban je napisao:
I da, još jednom ću napisati, samo sad na ovoj temi.
Gradska uprava Banjaluke se stavila iznad svih, iako nemaju nadležnost (nije čak ni vanredno stanje), odlučili su da ograniče kretanje mlađima od 65 godina petkom od 7 do 11.
Takvu odluku još nije donijela ni Vlada Republike Srpske, ni parlament, ni bh nivo.

Podrzavam ovu mjeru cisto iz razloga sto ce u redovima za banke, prodavnice i apoteke biti samo penzioneri, pa ljudi mogu stici sve obaviti.

_________________
It ́s better to die on your feet than live on your knees.
Opet je gužva pred kontejnerom...
Imbecili i debili ogroman je zbir, moj glas danas odlazi u manastir
I grieve in stereo, the stereo sounds strange, I know that if you hide, it doesn't go away


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 19:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7891
Lokacija: Mejdan
Problem je u onom dijelu tvog posta "u redovima".
Što su veći redovi, manji će biti razmak, veća šansa za širenje, a to je najugroženija populacija, pa se gubi smisao. Još oko 10. kad legnu peMzije...
Trebali su im ostaviti više sati za banke.

I grad se zabranom kretanja stavio iznad svojih nadležnosti.
PS Banke imaju obezbjeđenje koje može da kontroliše ko ulazi. I masa prodavnica isto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 20:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26559
Lokacija: Banja Luka
Choban je napisao:
Prije da to radi gradska uprava, i piškila bi i kakila.
Ako je zabrana, neka bude svima (primjer autobusa u BL, ukinute linije, ali postoje linije koje voze), ako rade neke firme u punom kapacitetu što ne rade i u gradskoj upravi?
Ako ne mogu neke stvari urediti, neka traže od Vlade pomoć, ista stranka je na vlasti na sva tri nivoa.

A imam protiv glupavih rješenja, Radojičić ih nameće.

Paraziti rade i "od kuce", tako da rade punim kapacitetom

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2020, 21:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23507
Eh kako bi sada dobro došla ona blokada od par sati zbog polumaratona. I onda sve po starom.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2020, 10:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23507
I ovaj nije pao u zamke zavjere. Probudio se. I ostaće budan, ali vjerovatno 20 godina u zatvoru.

Citiraj:
Eduardo Moreno iz San Pedra je optužen nakon što je upravljajući lokomotivom pri punoj brzini uzrokovao iskakanje iz šina u namjeri da udari u brod američke mornarice koji služi kao bolnica za osobe zaražene koronavirusom. On je vlastima priznao da je namjerno uzrokovao incident jer je želio "probuditi" Amerikance i ukazati na "zavjeru vlade".

Evo i na eng
https://www.washingtontimes.com/news/20 ... in-near-u/

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2020, 10:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12138
Choban je napisao:
Zašto radnici Eleltrokrajine ne očitavaju brojila, kakav kontakt mogu ostvariti?


Zašto iko očitava brojila? Zar nije jednostavnije reći račun će biti kao i prošlog mjeseca, a kad ovo prođe onda ćemo očitati i raskusurati se.
Jebote, koja je poenta da se brojilo očitava svaki mjesec kad se to može raditi kvartalno ili godišnje.
Uplate se mogu odrediti proračunom, pa prilagođavati nakon svakog očitanja...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2020, 11:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Okt 2010, 15:52
Postovi: 16784
Koliko će se moći durati ova situacija ako se zna da većina ljudi živi od plate do plate....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2020, 08:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Francuzi razmišljaju o nacionalizaciji pojedinih firmi...ko je ono pominjao deglobalizaciju? :D

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php? ... id=1671970

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2020, 09:01 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
Sad ni socijalizam ne izgleda loš, a?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2020, 09:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36436
Kakav socijalizam? :lol:
Spasavanje bogatasa kako ne bi dosli u iskusenje da svojim milionima i milijardama spasavaju firme u kojim su ih zaradili.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2020, 12:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 10 Maj 2018, 13:51
Postovi: 102
Lokacija: Banja Luka
Da nam je jos "fejlova" opozicije kao sto je to bio slucaj sa Umicevicem i "Bemom"...

Nema potrebe za botovanjem. Sve zemlje rade po preporukama SZO-a i Seranic nema nista s tim.

Jednostavno, sada imamo krizu koju nije kreirao rezim radi odrzavanja tenzija, prvi put se suocavaju sa ozbiljnom situacijom i tek sada ce doci do ozbiljnog ogoljavanja svih problema u zemlji, pocevsi od zdravstva koje je pod najvecim udarom. Nece botovanje i glorifikovanje rezimskih kriminalaca pomoci ovog puta. Jer, ovo nije nesto sto ce nestati preko noci, pa da se Dodik moze kol'ko vec sutra ponovo okrenuti Bakiru(a i ovaj njemu) i nastaviti sa za'ebavanjem naroda.

Gradonacelnik Milana Djuzepe Sala je rekao da cak i nakon popustanja mjera i eventualnog vracanja u normalu postoji sansa da ce morati opet sve da zatvara i da bi tako moglo funkcionisati sve do pojave vakcine. Uostalom, mnogi strucnjaci su vec rekli da se ocekuje novi "nalet" virusa krajem godine, tj. kada ponovo dodje zimski period.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2020, 12:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Spašavanje bogataša u matičnim zemljama....socijalizam??
Prije da je nacional-socijalizam,neko bi rekao....globalizacija se povlači u začetak,uvlači u čahuru :lol:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 311 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs