banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 07:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11200 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 560  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Okt 2012, 15:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Žitoprodukt. Greška. Žitopromet je nekad bio u Prijedoru.

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 15:48 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
Kada je pokrenut? Ko je to kupio?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 16:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
u bl je zitoprodukt
eh nikad boljeg kruha nije bilo hoces bjeli ili crni ili pola pola a one "crtice" ododzdo i vazda jagma kome okrajak i sto je najbitnije bio malen a tezak a ne kao ovi spuzvani danas i drzao se 2 dana ko grom a 3 je bio za pohovanje

long live memory on vrbanja i zitoprodukt

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 16:01 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
Crtice ili tačke, tj rupe?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 16:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
crtice definitivno takvi im kalupi valjda bili

ti sa tackicama su iz neke od ratnih pekara

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 16:04 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 15 Apr 2009, 17:34
Postovi: 1155
Lokacija: Canberra
Schlager je napisao:
@Chils

Nisam ni znao da si Bošnjak


batali onda politiku,mislim kad ne mozes da provalis posle 3 recenice ko je ko


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 16:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36433
Ahahahahaha :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 16:07 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
chils je napisao:
crtice definitivno takvi im kalupi valjda bili

ti sa tackicama su iz neke od ratnih pekara

Nisu. Žitoproduktov crni hljeb je imao tri rupice, kao tri pupka :P Ti si posenilio pa se ne sjećaš.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 16:08 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
ozna je napisao:
Schlager je napisao:
@Chils

Nisam ni znao da si Bošnjak


batali onda politiku,mislim kad ne mozes da provalis posle 3 recenice ko je ko

Elem, provaljivanje ti nije jača strana izgleda...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 16:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Nije skontao da je nick "chils" izveden od naziva - "cifut"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 16:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
ozna je napisao:
Schlager je napisao:
@Chils

Nisam ni znao da si Bošnjak


batali onda politiku,mislim kad ne mozes da provalis posle 3 recenice ko je ko

:lol: :lol: :lol:

Ne'a sta, ozna uzeo bris grla svima sa teme :)


Iz moje okoline, dosta mladih je glasalo za Cavu (neka im Svevisnji oprosti) i za SDS. Uglavnom po principu, "Ko su ovi drugi" i "Nemoj opet SNSD". Niko nije pretjerano odusevljen njima, pa da je zbog toga glasao.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 16:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
_зока je napisao:
chils je napisao:
crtice definitivno takvi im kalupi valjda bili

ti sa tackicama su iz neke od ratnih pekara

Nisu. Žitoproduktov crni hljeb je imao tri rupice, kao tri pupka :P Ti si posenilio pa se ne sjećaš.


aman zorane ja govorim o donjoj strani a ti o onim busotinama na gornjoj

:lol:

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 18:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 02 Dec 2007, 01:43
Postovi: 2164
Lokacija: Banjaluka
Joj sjecam se i ja onog hljeba sa kramponima, ali nikad prezalit kifle iz pekare Djuric :( kako je to mirisalo citava Nova varos mirise na kifle kukuuuuuu. A fine su mi kifle iz one pekare dan i noc :).
A sto se tice ovih SDS, mislim da je sve to isto, udruzenje birokrata koje bi bez sljake da pasu, nadje su tu i neki koji zaista vjeruje u ideale, al taj je lud pa i nije toliko bitan :lol:

_________________
Bla, bla, bla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 23:04 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
kontam ako dodju na vlast SDS da bi konacno babo i ja mogli dobiti 2x5 duluma shume..i potraziti rusku bokericu koju djedo zakopa u dolini, osim ako nije na piku osvanula..nemoj da me neko optuzi da volim SNDS..svi su oni lopovi koji obecavaju pred izbore jer im je samo stalo do redovne plate.za narod ih boli patka.

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2012, 23:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Prema SDS imam simpatije jer nam je pomogao na pocetku rata da se organizujemo.

Zamjeram im to ratno profiterstvo, slabu politiku i ljude tipa Bozidara Vucurevica.

Da je vise ljudi poput Nikole Koljevica, Alekse Buhe ili Borivoja Sendica, bila bi to prava narodna stranka.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2012, 08:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39470
Lokacija: Месечева икра
Kad mi neko spomene SDS i Nikolu Koljevića povraća mi se.....Čovjeka je vrh istog tog SDS-a ubio, a sada ga simpatizeri istog uzimaju usta...Sramota.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2012, 08:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Okt 2012, 12:20
Postovi: 54
slazem se sa zokom...sve dno dna...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2012, 08:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2011, 16:14
Postovi: 3930
Lokacija: Fabrika teškog naoružanja ' Milovan Đilas'
Inace , vidjam povremeno Aleksu Buhu ovdje u Beogradu, stalno je zamisljen. Izgleda da je pobjegao na vrijeme.

_________________
Nema pregovora sa onima kojima je republika spekulacija, a revolucija zanat !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2012, 10:09 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Okt 2012, 12:20
Postovi: 54
Meni je samo čudno u tom svemu kako se Stevandić održao, jer lik je direktno radio na protjerivanju
Hrvata i Muslimana iz Banja Luke. T.j. bio prvi čovjek Radovana za regiju Banja Luka...pripadnik čuvenoe zločinačkoj organizaciji crvenih beretki...lik ispunjava sve predispozicije za Haga...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2012, 10:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 08 Feb 2010, 13:02
Postovi: 307
casttra je napisao:
Meni je samo čudno u tom svemu kako se Stevandić održao, jer lik je direktno radio na protjerivanju
Hrvata i Muslimana iz Banja Luke. T.j. bio prvi čovjek Radovana za regiju Banja Luka...pripadnik čuvenoe zločinačkoj organizaciji crvenih beretki...lik ispunjava sve predispozicije za Haga...

Kada se ukine Hag, pa se predmeti prebace na sudstvo BiH mislim da ce medju prvima biti...



Kada su krenula razno razna podmetanja i igre bez granica, Milutinovic se obratio javnostio:
Citiraj:
Osnovni problemi koji su doveli do razilazenja Glavnog staba VRS i drzavnog rukovodstva Republike Srpske su:

- Vrhovna komanda Republike Srpske obrazovana je bez komandanta glavnog staba VRS i njegovih pomocnika, pa u njenom sastavu nije bilo vojnih strucnjaka da predlazu odluke koje bi zadovoljile potrebe strategijskog komandovanja snagama odbrane u ratu.

- Glavni stab je energicno odbacio brojne zahtjeve za formiranje cetnickih jedinica, koje su, nazalost, trazili i neki najodgovorniji ljudi drzave. Rukovodstvo Vojske bilo je uvjereno da su podjele srpskog naroda u proteklim ratovima kroz istoriju, posebno u proslom, na cetnike i partizane, bile suvise bolne i da bi nove podjele bile katastrofalne. Zbog toga se vojno rukovodstvo opredjelilo za formiranje jedinica sa nacionalnim, a ne ideoloskim nazivima i obiljezjima.

- Glavni stab i komande operativnih jedinica vojske citavog rata su se suprotstavljale formiranju raznih paravojnih, stranackih, vojnopolicijskih, cetnickih i specijalnih jedinica za zastitu pojedinih stranackih lidera i ratnih profitera i obavljanje raznih vojsci nepoznatih zadataka.

- Nakon zauzimanja Igmana i Bjelasnice, od strane VRS, generalu Mladicu iz Zeneve dr Karadzic zaprijetio je smjenom, pa je taj prostor nakon toga predat UNPROFOR-u. Poznato je da je teritorija Igmana i Bjelasnice kasnije zauzeta od muslimanskih snaga, sto je u krajnjem znacilo gubljenje bitke za Sarajevo.

- Nakon ucestalih zahtjeva Glavnog staba VRS da se brze rjesavaju statusna pitanja boraca, porodica poginulih boraca i ratnih vojnih invalida i otklanjaju uzorci slabljenja borbenog morala, u Banjaluci je organizovana akcija " Septembar - 93 " , koja je za cilj imala smjenu najodgovornijih starjesina vojske i time disciplinovanje vojske.

- Nakon uspjeha vojske 1993. godine, drzavno rukovodstvo doslo je do pogresnih zakljucaka da je rat sa Hrvatima zavrsen i da se blizi kraj rata sa muslimanima. Vojska je upozorila da su Hrvati osnovni protivnici Srbima i da ce sa njima doci do zestokih oruzanih sukoba, a da se muslimanske jedinice ilegalno ubrzano naoruzavaju, zbog cega je potrebno jacati odbranu.

- Pod pogresnim zakljuccima kraja rata, drzavno rukovodstvo odmrznulo je rad stranaka, prvenstveno Srpske demokratske stranke, sto je dovelo do formiranja i obnavljanja rada ostalih stranaka. To je predstavljalo pocetak stranackih borbi za vlast i zanemarivanje odbrane.

- Zacudjujuca je odluka Vrhovne komande da se poslusa bivsi predsjednik SAD Dzimi Karter i prihvati jos jedno primirje, a time zaustavi briljantno vodjena operacija na razbijanju 5. muslimanskog korpusa kod Bihaca. Prema brojnim ocjenama, zaustavljanje operacije kod Bihaca predstavljalo je veliku pogresku sto je i dovelo do gubljenja strategijske inicijative.

- Drzavno rukovodstvo oglusilo se na zahtjeve boraca i vojske da se energicnim mjerama sprijeci ratno profiterstvo, sto je neprekidno slabilo motivisanost stanovnistva i boraca za borbu.

- Nakon upozorenja Glavnog staba o velikim prijetnjama Republici Srpskoj i zahtjeva za jacanje sistema odbrane, na sjednici Narodne skupstine u Sanskom Mostu, aprila 1995. godine, vojno rukovodstvo je umjesto razumijevanja, osudjeno za pokusaj vojnog udara cime je potpuno zanemarena priprema za odbranu od mogucih napada.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11200 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 560  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs