banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 22:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4235 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176 ... 212  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Feb 2018, 17:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Тај рад... :lol:

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 17:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Sinny je napisao:

Углавном да завршим с том темом, Руси су сами себи ископали тамо јаму. Боље да су остали званично него овако с неки полупаравојним формацијама. Сад их се нико бише доле не боји.


Koliko sam ja pratio a mozda sam nesto propustio Rusi nikad nisu zvanicno imali svoje cizmake na teriritoriji Sirije niti su to objavili oni a niti Ameri nisu to iznosili.

Ako su bilie neke jedinice ruske kopnene vojske(ne avijacija- obezbedjenje iste i navodjenje na terenu) ili specijalnih znaga zvanicno u Siriji angazovane tj. vodile opereacije onda ovo tvoje "ostali zvanicno" stoji.

"Sad ih se niko vise dole ne boji" kako ti kazes, sva "hrabrost" tih dole (tu mislim na bagru koja je na terenu u Siriji) dolazi sa jedne strane i samo jedne strane Amera i urednog toka zelenbaca koji pristizu iz razliciti izvora, dok ima te podrske ima i hrabrosti.
Sto se tice Izraela malo je slozenija prica ali ovi ostali okolo Sirije spadaju u vazalnu bazu i njihova hrabrost i "ne bojanje" je jako promjenjivo.

Ako smatras da je odupiranje Americkoj agresivnoj politici kopanje jame onda grijesis. Jame su vec iskopane i pripreljene samo je pitanje oces li da udjes poslusno i bez puno buke ili neces. :)

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 17:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
sinip je napisao:

Чисто информативно, није ваљда да би Русима било боље да им опет уведу ону транзицију и некога као Јељцин умјесто ове "диктатуре" и Путина?

Putin je došao u vrijeme najveće bijede u Rusiji i do sada je radio koliko toliko dobar posao, dosta grešaka ali dobro dveukupno rezultat je dobar, prošlo je vrijeme besparice tamo, možda je i vrijeme da se prepusti stolica ako ima neko bolji a vjerujem da ima nije Rusija RS ili Srbija pa da se 20 godina vuku jedni te isti.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 18:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Brale001 je napisao:
Sinny je napisao:

Углавном да завршим с том темом, Руси су сами себи ископали тамо јаму. Боље да су остали званично него овако с неки полупаравојним формацијама. Сад их се нико бише доле не боји.


Koliko sam ja pratio a mozda sam nesto propustio Rusi nikad nisu zvanicno imali svoje cizmake na teriritoriji Sirije niti su to objavili oni a niti Ameri nisu to iznosili.

Ako su bilie neke jedinice ruske kopnene vojske(ne avijacija- obezbedjenje iste i navodjenje na terenu) ili specijalnih znaga zvanicno u Siriji angazovane tj. vodile opereacije onda ovo tvoje "ostali zvanicno" stoji.

"Sad ih se niko vise dole ne boji" kako ti kazes, sva "hrabrost" tih dole (tu mislim na bagru koja je na terenu u Siriji) dolazi sa jedne strane i samo jedne strane Amera i urednog toka zelenbaca koji pristizu iz razliciti izvora, dok ima te podrske ima i hrabrosti.
Sto se tice Izraela malo je slozenija prica ali ovi ostali okolo Sirije spadaju u vazalnu bazu i njihova hrabrost i "ne bojanje" je jako promjenjivo.

Ako smatras da je odupiranje Americkoj agresivnoj politici kopanje jame onda grijesis. Jame su vec iskopane i pripreljene samo je pitanje oces li da udjes poslusno i bez puno buke ili neces. :)

Ovo je tvoj najoptimističniji post na forumu!?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 18:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Sinny je napisao:

АМа цака је у томе да Русија шаље своје војнике као плаћенике и говори да њих тамо нема.
Тако је у Украјини и ево сада у Сирији.
Амери знају на кога су пуцали, и звонили су и говорили немојте то да радите.
А ајд да видимо да Руси бомбардују Американце. Да да, само медијски хахахахаха.
Па на срушени авион од стране турака су узвратили не куповином парадајза :D :D
Ево сад Израел лупа по Сирији гдје год стигне, односно гдје год има бар мала назнака Ирана и Русија која би требала да их ко фол штити нијемо гледа. Израелски Ф16 је скинула сиријска ПВО. И о томе се меље надуго и нашироко, а о томе како су ти исти израелски Ф16 полупали 8 батерија ПВО у околини Дамаска ни ријечи.

Углавном да завршим с том темом, Руси су сами себи ископали тамо јаму. Боље да су остали званично него овако с неки полупаравојним формацијама. Сад их се нико бише доле не боји.

Putin je i sam rekao da su SAD jedina svjetska sila(za sad) i jesu, i zbog čega bi onda Rusija namjerno gurala amerikancima prst u oko? Zarad hira? Izrael je trenutno dole najveća sila, sa najjačom državom na svijetu kao saveznikom, kako Sirija to misli sa njima da riješi ostaje da se vidi. Foru sa poluvojnim formacijama su maznuli od zapada. Rusi su dokazali da mogu podržati svoje saveznike ako zatreba(jeste da su uletili u 5 do 12), da je njihovo oružije efikasno i odradili su sjajnu reklamu heroja koji se bori protiv terorizma u svijetu, da su "iskopali sebi jamu" nisu, barem ja to tako ne vidim. Tu rabotu smo mi zadužili, popušili smo sve ratove, a i miru ćemo izgubiti i ovo malo bijede mukom dobijene, sav komšiluk piša po nama bez ustezanja i straha od bilo kakvog odgovora, nije uredu sa rusima pripisujemo svoje zasluge. Imaju i oni grešaka ali mi smo sigurno zadnji koji imaju pravo u nekoga uperiti prst.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 18:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Meni je najjace kako je forum pun generala i stratega koji razumiju sve sto se desava na bliskom istoku, ukrajini, africi ili gdje vec... :D
Dajte da neko javi tim svjetskim silama, da smo sve vec prokontali i da im mozemo rijesiti te probleme za neku simbolicnu naknadu... :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 18:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Pa ljudi samo iznose svoja misljenja.

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 18:45 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Ma znam, ali treba biti realan pa priznati da nemamo pojma sta se to tamo desava. Sve sto znamo, znamo preko medija koji navijaju za stranu A ili B i opet ne pricaju o pravim razlozima nego eto tako...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 19:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
:)
Sirija je u zizi svjetskog dogadjanja nekoliko godina i nije nekome jasno sta se tamo desava!?

Niko nezna sta se desilo u Iraku, Libiji, Hondurasu, Somaliji, Haitiju, Sudanu,Ukrajini...da ne idemo nazad Cile, Nikaragva, Granada, Kongo, Panama, Iran... itd.
Mozda se nista i nije desilo jer ti nisi to licno video i dozivio. Nisim bio tamo i sve je veliko pitanje da li je tako bilo kao sto je predstavljeno.
Ko zna kakav je ratu u bivsoj Jugi bio. Dobro je sto stranci ne vjeruju i kazu ko zna sta se tamo desavalo mozda i nije nista se desilo ko ce vjerovat medijima nismo bili tamo sve je upitno.

Mozda atomska na Hirosimu i Nagasaki i nije zlocin neki mediji to "iskrivljuju" i predstavljaju kao zlocin. Ameri i zapad to aminuju i prikazuju kao herojsko dijelo, piloti su odlikovani kao da su bacali gladnoj dijeci pakete sa hranom i vodom.

Cak i Japanci ne smiju da kazu da su pobijeni zene,djeca i starci vec se "zahvaljuju" Amerima sto su tako ih priveli pameti kao pravi priijatelji i okoncali rat brzo.

Mozda je Hitler bio dobar covjek ali je krivo predstavljen u medijima !??
Sve sto znam o njemu iz druge i trece ruke je ko zna jedni pricaju ovako drugi kazu da i nije "bio tako los" mozda je to samo medijska "iskrivljenost" i laz....ccccc. :)
Ko zna... :roll: :roll:

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 19:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
Naravno da je ironicno ali kad procitam nesto slicno moram ovako.

Ali opet svako ima pravo da kaze svoje i to postujem.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 20:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jan 2010, 23:46
Postovi: 5853
Sinny je napisao:
StigoStriko je napisao:
Na teritoriji Sirije postoje i americki vojnici.
Rusi isto tako mogu bombardovati njih.
To sto su ameri uradili nije neko mudro slovo.


АМа цака је у томе да Русија шаље своје војнике као плаћенике и говори да њих тамо нема.
Тако је у Украјини и ево сада у Сирији.
Амери знају на кога су пуцали, и звонили су и говорили немојте то да радите.
А ајд да видимо да Руси бомбардују Американце. Да да, само медијски хахахахаха.
Па на срушени авион од стране турака су узвратили не куповином парадајза :D :D
Ево сад Израел лупа по Сирији гдје год стигне, односно гдје год има бар мала назнака Ирана и Русија која би требала да их ко фол штити нијемо гледа. Израелски Ф16 је скинула сиријска ПВО. И о томе се меље надуго и нашироко, а о томе како су ти исти израелски Ф16 полупали 8 батерија ПВО у околини Дамаска ни ријечи.

Углавном да завршим с том темом, Руси су сами себи ископали тамо јаму. Боље да су остали званично него овако с неки полупаравојним формацијама. Сад их се нико бише доле не боји.


Pa sva poenta tog rušenja aviona je i bila da se isprovocira odgovor Rusije koji bi trajno udaljio Rusiju i Tursku. Da su to uradili, nasjeli bi kao idioti. Ovako, još su odigrali za Erdogana u igri u kojoj je trebao biti smijenjen ili ubijen i sad su ga, bar za kratko, preveli na svoju stranu (naravno, takvima kao on nikad potpuno povjerenje).

Zašto ne priznaju sad žrtve (koje svako razuman vidi da su se desile) - pa i poslali su ih tamo kao plaćenike, da ne bi morali priznavati. Ovi su rizikovali živote za veliki novac i znaju u šta su ušli. Naravno da neće priznavati, ili će otegnuti sa tim.

A da li su trebali da ulaze u Siriju - sad ću laički, po skromnim informacijama koje su mi dostupne: ako su hiperprodukcijom i rušenjem cijena nafte Ameri ozbiljno osakatili ruski budžet, šta bi tek napravili da su preko Sirije preveli arapski gas, kao što se pričalo, a Rusima gas u budžetu znači više od nafte? Po meni, gola ruska borba za opstanak, a ne za neku svjetsku dominaciju...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 21:54 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Brale, banalizujes stvari kako bi meni šuknuo i kao pokazao da nisam u pravu.
Pa ti ne znaš da se "nezna" piše odvojeno, a kamo li šta se dešava u nekoj tamo Siriji...

Nemoj praviti od mene sad nekog skeptika, jer tvojim pisanje ispada da ja kao vjerujem u neke tamo teorije zavjere i šta ti ja znam.
Ja nigdje nisam rekao da se stvari koje si ti naveo nisu desile.

Ono što sam ja pisao, jeste samo da mi nemamo pojma za koje interese se tamo stvari dešavaju.
Boga pitaj koje i kakve službe tamošnjim ljudima kuju sreću, kad se sve ispod 10 velova tajni radi.
Ne rade to prosti ljudi kao što smo ti i ja, već je to malo viša matematika...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Poslednji put menjao Castra dana 20 Feb 2018, 22:11, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 21:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
E baš si mu pismeno odgovorio. :lol:

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 22:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4064
super_koza je napisao:
Brale, banalizujes stvari kako bi meni šuknuo i kao pokazao da nisam u pravu.
Pa ti ne znaš da se "nezna" piše odvojeno, a kamo li šta se dešava u nekoj tamo Siriji...

Nemoj praviti od mene sad nekog skeptika, jer tvojim pisanje ispada da ja kao vjerujem u neke tamo teorije zavjere i šta ti ja znam.
Ja nigdje nisam rekao da se stvari koje si ti naveo nisu desile.

Ono što sam ja pisao, jeste samo da mi nemamo pojma za koje interese se tamo stvari dešavaju.
Boga pitaj koje i kakve službe tamošnjim ljudima kuju sreću, kad se sve ispod 10 velova tajni radi.
Ne rade to prosti ljudi kao što smo ti i ja, već je to malo viša matematika...


:)

To za nezna i ne zna si u pravu, znam ali ne marim taman posla da pocnem pisat kako treba sta bi forum mislio o meni. :)

Ako mozes procitaj ako ne preskoci nista ti ne zamjeram.

Ne mislim da te sikaniram, niti je to moj stil ali ako pratis malo svijetska zbivanja i dogadjaje i ne samo iz jednog izvora mozes biti prilicno informisan i obavjesten.
Naravno ne smatram sebe takvim niti to potenciram, ima ovde bolje informisani forumasa od mene po tom pitanju.

Recimo da volim citat i pratit zbivanja ne samo u Laktasima, Cetojevicima ili Krupi na Vrabasu. Naravno ja o tome pravim svoj sud i pokusavam doci do priblizne istine ti pravis svoj.
A da li ces u to vjerovat ili ne da li ce ti se svidjet to sto saznas ili ne to je do tebe.

Nikakve tu tajne velike nema i mistike gdje je rat jako brzo se sazna sta, kako, zasto i zbog cega ko koga. Prosao si kroz to ili si bio jos mlad pa nisi mogao zapamtit.

Rivaldi.. ti je samo malo nabacio kako iza jedne naizgled slabosti i ocigledne mlake reakcije Rusa prema Turcima stoji nesto drugo.
Zato imas sad da Akar odlazi kod Gerasimova za Afrin i trazi dozvolu a ne ide kod Amera.

Citaj izmeju redova nekad je vaznije ono sto se nije desilo od ongo sto se dogodilo.
Toliko od mene i nastavi po svome imas pravo na svoje misljenje kao i ja na svoje.
Pozdrav.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 23:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5612
Lokacija: Banja Luka
Sirija valjda ima zanemarive kolicine nafte, kome se da nek gugla pa nam kaze.
A Rusi nikakve jame nisu kopali tamo, zna se ko je iskopao tu a i prethodne jame. Podsjeticu da Rusi tamo imaju baze jos od Sovjetskog saveza. Mediteranske baze su ono sto ih najvise interesuje.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 23:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 23:49
Postovi: 647
Lokacija: BL
Ma stvar je jasna Putin radi isto sto i ameri u afg
Cuva radna mjesta placenicima,naravno ima i on svoj dio tu
Ucinio uslugu Iranu,oni ce ga zuzvrat cuvat od arapskih sr*** na kavkazu
Nema tu niko interesa da se rat tek tako zavrsi i oni budu nezaposleni,mislim da se to zove `job creation project`
Ko bi kupovao Rusko oruzje inace da nije propagandnih snimaka?
Ameri se ljute sto njima ne ostaje puno posla isil je burnout,kurdi uskoro,Iran nije opcija,sta im ostaje?

_________________
Shoot first,ask question later


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2018, 23:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5612
Lokacija: Banja Luka
Ma nema, sve si nam razjasnio :D

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2018, 17:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
https://www.advance.hr/vijesti/pokrenut ... ogu-nista/

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2018, 16:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
[video]https://youtu.be/YIwxyW5t9EY[/video]

Ata jaran el habe Rusi....

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2018, 19:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
Spoiler:
Slika


SAA allied forces from Nobol and Zahraa have captured the leader of AlSultan Murad Battalion in Efrin Syria

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4235 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176 ... 212  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs