banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 22:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autoru Poruka
PostPoslato: 28 Jan 2012, 09:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Spacedwarf je napisao:
Po cemo si zakljucio da je u RS nizi standard i da je ona siromasniji dio BiH !?


Imam velik broj prijatelja u i rodbine u RS a zivim u Federaciji a posao mi je takav da cesto putujem po cijeloj BiH i imam priliku vidjeti kakva je situacija iz prve ruke u Federaciji definitivno ima vise firmi i vise zaposlenih nego u RS barem koliko sam ja vidio.

Pa evo ti najbolji primjer minimalna penzija u RS je koliko ono 160 KM u federaciji 310 KM,sto se tice prosjecne plate u RS i FBiH mislim da su tu negdje oko 800 i kusur KM

Ili evo policija u Federaciji ima oko 900 km platu mislim da sam na vijestima cuo da u RS-u imaju 550-600 tako nesto i tako u nedogled xy stvari bi mogao nabrojati.

Mada je i stislo ovdje zbog krize masa firmi se zatvara :( u gradu u kojem ja zivim firma koja trenutno zaposljava oko 1500-2000 ljudi je pred zatvaranjem (nekad je radilo 12.000 radnika) tako da...

I da dodam kad je pravljen autoput u RS koliko je izasao skuplji oko 100 % jelde ? I niko da se zapita ili da se zapocne istraga oko malverzacija sa autoputem svi sute eto do koje tacke je kriminal dosao u RS znaci krade se naocigled svih gradjana ove banana drzave i niko nista kao da je to normalno i istrage se obustavljaju zbog "nedostatka dokaza" LOL.

U normalnom drustvu ako drzava zakaze onda gradjani prave proteste bojkotuju protestiraju protiv vlade ovog onog,u RS ni muha se necuje milioni i milioni otisli u nepoznato i niko nista. :roll:

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 10:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
Igor Vujcic je napisao:
Ali RS ima i velike sanse za napredak samo ih treba prepoznati i iskoristiti a to je opet do naroda kako ce glasat i do politicara kako ce voditi.


Друже, гласао ја за Милу, Јову, Тању, Мању, Мују, Хасу, Анту, Иву, Кранга, Бленту, Мекелову, Обаму, Путина, Ђинтоа - џаба ми. Смеће држава и ћао, и тако ће увијек бити. Нема потребе полемисати.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2012, 20:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Mladen Ivanic: http://www.24sata.info/vijesti/ekonomij ... lenih.html

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2012, 21:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15308
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
Na sve ove izazove vlast ne daje odgovor, upozorava Ivanić.


Sve to zna i moja baba.Samo ne reče ovaj veliki ekonomski stručnjak gdje je rješenje. :lol:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2012, 21:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
spijo je napisao:
Citiraj:
Na sve ove izazove vlast ne daje odgovor, upozorava Ivanić.


Sve to zna i moja baba.Samo ne reče ovaj veliki ekonomski stručnjak gdje je rješenje. :lol:

Rece kad dodje na vlast :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2012, 22:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
spijo je napisao:
Sve to zna i moja baba.Samo ne reče ovaj veliki ekonomski stručnjak gdje je rješenje. :lol:


Мислим да је Светлана Ценић понудила решење али теоретски. Вероватно да дође на власт би било другачије. Али мислим да би јој требало дати шансу кад би хтела да се кандидује. Тачно да је била кратко време у власти али то је било незнатно да би могла нешто да реши, тако да би јој требало дати прилику. Што се тиче Иванића, он је био довољно на власти и ништа није направио, мислим да не заслужује поверење. Имао је неколико прилика и годинама је био у врху власти, а ништа није направио посебно, а сад критикује. Баш као што је и Додо критиковао пре доласка на власт, а кад је дошао на власт испоставило се да је гори од својих претходника.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 00:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
nemz je napisao:
Igor Vujcic je napisao:
Ali RS ima i velike sanse za napredak samo ih treba prepoznati i iskoristiti a to je opet do naroda kako ce glasat i do politicara kako ce voditi.


Друже, гласао ја за Милу, Јову, Тању, Мању, Мују, Хасу, Анту, Иву, Кранга, Бленту, Мекелову, Обаму, Путина, Ђинтоа - џаба ми. Смеће држава и ћао, и тако ће увијек бити. Нема потребе полемисати.



Sa takvim razmisljanjem se nece nista postici mislim da RS i Srbija trebaju da usklade svoju ekonomiju i da RS promjeni zakone tako da postane sto privlacnija stranim investitiorima i da se preko Srbije vrsi ajmo reci ekonomska propaganda zemljama sa kojima Srbija suradjuje da i tu se otvaraju nove firme i da stranci pocnu vise ulagati a samim tim bi bilo i vise radnih mjesta a da negovorim kriminal korupcija itd to se sve treba prvo pocistiti jer RS ovakva sad nemoze ici nabolje znaci pod jedan izvrsiti teljno "ciscenje" RS od raznoraznih parazita + izmjene zakona a onda trazenje ozbiljnih partnera u ekonomiji i ozbiljan program vlade o razvoju RS-a u narednih 10-15-20-40 god ali najvazniji faktor u svemu tome je uloga gradjana da se vise bave politickim problemima da vrse vise pritisak na politicare da kritikuju da pokusaju nesto promjeniti dok god se cuje negodovanje samo 3-4 % gradjana RS-a od svega gore navedenog nece biti nista.

Da sam predsjednik RS-a vise bi se pozabavio pitanjem turizma poljoprivrede i industrije i pokusao se sto vise ekonomski povezati ili sa Rusijom ili sa Kinom da cijela RS radi samo za izvoz u jednu od tih zemalja moze se radikalno popraviti stanje.

Turizam isto naravno RS granici sa turistickom zemljom Hrvatskom a i Srbija sve vise je u svijetu poznata kao "zemlja festivala" povezati se sa ove dvije zemlje i napraviti neku zajednicku turisticku kartu gdje ce Srbija svojim turistima preporucivati Hrvatsku i RS ali i Hrvatska RS i Srbiju a RS da ozbiljno pocne da ulaze na plansko skolovanje kadra za turizam i da ulaze u razne festivale odmaralista etno sela tako da se kroz turizam u svijet salje i jedna pozitivna strana jedna pozitivna slika o nasem narodu u BiH koji je u zadnjih 20 god prikazan veoma negativno kroz zapadne medije :(

Poljoprivreda prije svega uzgoj zdrave hrane to bi mogao biti jedan od glavnih aduta skolovanje kadra prije svega modernizovanje poljoprivrede u RS-u tu vidim priliku da npr neka od jacih zemalja ulozi nezz npr 2-3 milijarde u poljoprivredu u RS-u i da im se onda prodaje voce ili povrce po manjoj cijeni tj dok se na taj nacin neisplati dug toj zemlji neka vrsta kredita kroz robu ili sl.


Sto se tice industrije pokusati dovuci bar jednu ili 2 jace kompanije u RS mozda auto industrija ili nesto slicno opet kazem da bi po tom pitanju bilo dobro se povezati ili sa Japancima,Indijcima ili Kinezima tj sa tim drzavama koje su sada u ekonomskom bumu

a onda tu ima jos xy stvari sto treba popraviti u RS od skolstva zdravstva pa nadalje.......

Ali sve opet zavisi od naroda u RS-u na njihovim ledjima stoji buducnost tog entiteta i da bi se sve ovo desilo treba prvo doci do promjene u glavi da bi doslo i do promjene cjelokupne slike RS-a ali dok saka ljudi u RS-u bude samo to zahtjevala od toga nema nista i bit ce sve gore.

Tu se slazem sa onim sto govori Dodik da Srbi trebaju postati "svjesni" sebe i RS-a da ajmo reci dodju na neki veci nivo svijesti da shvate da kad radis u korist drzave/entiteta radis ustvari za svoje dobro ali i za dobro svoje djece.

Da patriotizam nije samo izaci na ulice poslije neke pobjede u sportu ili kad je neki praznik pa svi gledaju kako da nerade max moguce dana -.- ili naprimjer u nas svi gledaju kako da zakinu drzavu kako da zavaraju vlast da neplate porez ili nesto drugo i tu lezi nas problem,patriotizam je kad vidis da nesto nefunkionise da govoris o tome da nekako djelujes 1 covjek nemoze uraditi nista 100 ljudi isto nista ali ako izadje 30-40-50.000 ljudi onda vlast mora uciniti nesto da popravi neku ajmo reci nastalu stetu ili nepravdu ili da izlazis na izbore da glasas ko ce biti na celu vlade jer glasanjem ti ustvari odlucujes o svojoj sudbini a ne izadje 40 % glasaca -.- patriotizam se ugl moze iskazati na 1000 nacina nazalost kod nas se on izrazava uglavnom u nekom negativnom kontekstu i dok bude tako bit ce i ovakvo stanje.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 07:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Ovo sve odlično zvuči na papiru, ali u stvarnosti.....možeš da staviš u sabrana djela braće Grim.

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 17:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Прочитајмо пар речи Светлане Ценић

http://www.6yka.com/index.php/svetlana- ... k-s-motkom



Igor Vujcic je napisao:
Tu se slazem sa onim sto govori Dodik da Srbi trebaju postati "svjesni" sebe i RS-a da ajmo reci dodju na neki veci nivo svijesti da shvate da kad radis u korist drzave/entiteta radis ustvari za svoje dobro ali i za dobro svoje djece.



Они (политичари) су баш леп пример како се ради за своје и добро своје деце, а од државе то јест ентитета грабе шта стигну. Аутопут најскупљи у Европи. Где су отишле паре. У корист државе, ентитета, или корист њихових породица. Примера је безброј. Кад се они почну тако понашати понашаће се и народ. Проблем је да они говоре о неком општем добру а гледају своје дупе. Тих прича је доста свима осим националистима и патриотама. А таквих је на радост политичара већина које могу тим причама да заводе и место хлеба им нуде да једу патриотизам и национализам, који је успут речено нешто најбезвредније на свету. Патриотизам се гради бољим животом, а не причама о границама и националностима и религијама.
Кад би они дали тај пример у реду, али они раде управо супротно од овог што си болдовао, а стално причају како треба народ доћи на већи ниво свести, а тај већи ниво свести је по њима национализам који нас је и упропастио.

http://www.6yka.com/index.php/siromano- ... -banjaluci

Док није било национализма живело се боље. Сад народ хране већ 20 година тим патриотизмом као да народ има нешто од тога. Једину корист од патриотизма имају политичари и зато им је мио и стално га спомињу. У исто време они причају глупости о патриотизму и национализму и пуне своје џепове. Слично као и попови говоре како треба грабити духовно, а они грабе материјално. Тако и политичари говоре народу како треба радити у корист државе а раде у своју корист. Прво нека они дају пример, а народ ће онда следити. Најгоре је кад неко просипа памет народу како треба, а он као вођа тог народа ради супротно. И у религији и у политици. Због тога су омрзнули људима и патриотизам и религију јер их користе за личне циљеве.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 19:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
@jellyfish nemam vremena pisat romane ode na pivo :D

ukratko citirao sam Dodika ali to ne znaci da se slazem u potpunosti sa njegovom politikom ona ima puno mana a ako je istina da je krao pare za autoput ili sl onda je u mojim ocima neprijatelj RS-a

Ovu njegovu izjavu sam shvatio kao poruku da niko nije iznad RS-a pa nije ni on ako radi na stetu RS-a treba letit i on i njegovi priljepci gledao sam na nekoj Hrvatskoj televiziji da cesto budu debate izmedju mladih ljudi iz srednjih skola i fakuteta i polemisu o stanju u svojoj drzavi dobiju temu pa polemika za i protiv kako i sta mislim da bi takvo nesto bilo odlicno u RS-u da se cuje i glas mladih u entitetu kako i sta uraditi da bi se popravilo stanje pa cak i pozvati politicare da odgovaraju na pitanja to bi bio dobar pocetak....

Nemoj zaboraviti da politicari nisu jedini faktor u nekoj drzavi prvi i najbitniji faktor je narod od naroda koji zivi u toj drzavi zavisi sve i za sve uspjehe i neuspjehe neke drzave je uvijek zasluzan i kriv narod

@nepokoreni nesto ne opravdavas taj nick na forumu odmah si klonuo duhom :D

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 21:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Igor Vujcic je napisao:
@nepokoreni nesto ne opravdavas taj nick na forumu odmah si klonuo duhom

Ma htio ja u šumu međ' gerilu al nas najuri šumar :wink:
Svaki dan 10 godina gledam onaj cirkus Kolorado što se zove narodna skupština, narod oko sebe i ostale haračlije zvane državni službenici....znam samo da sam 2001 godine tri klase bolje živio nego 2011-12 pa sad ti zaključi sam....a kažu ovi naši poglavari da nam industrija bilježi rast, nekako mi bolje bilo dok je padao :angry1:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2012, 23:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
nepokoreni je napisao:
Igor Vujcic je napisao:
@nepokoreni nesto ne opravdavas taj nick na forumu odmah si klonuo duhom

Ma htio ja u šumu međ' gerilu al nas najuri šumar :wink:
Svaki dan 10 godina gledam onaj cirkus Kolorado što se zove narodna skupština, narod oko sebe i ostale haračlije zvane državni službenici....znam samo da sam 2001 godine tri klase bolje živio nego 2011-12 pa sad ti zaključi sam....a kažu ovi naši poglavari da nam industrija bilježi rast, nekako mi bolje bilo dok je padao :angry1:


Opet kazem za sve uspjehe/neuspjehe drzave/entiteta je zasluzan/kriv narod jer na ledjima gradjana lezi drzava a ne na ledjima politicara oni su tu da sluze narodu a ne obrnuto dok se to ne shvati pespotrebno je pisati uopste o nekom napretku ta cinjenica je temelj koji ovaj narod treba shvatiti da bi se ista pokrenulo a do tad cemo se bavit dole navedenim nacionalnim sportom :D


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ExayjCeDLSk[/youtube]

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Feb 2012, 17:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Apr 2004, 22:12
Postovi: 3356
Lokacija: trenutno tu
...narodu ledja i sluze da bi neko na njima sedeo...prvo kurta pa murta, a onda zamena...onda opet u krug...

_________________
...i cime od svijeta da se branis
kao ruza sa dva smjesna trna ili snom...
...na jednom grobu u australiji piše:duša bogu, telo australiji, srce srbiji...

DJ KRMAK
...i vrapčići...

nevidljivi problemi sada znam i koji neko nam je stavio drogu u heroin


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 113 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs