banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 11:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Kanabis
PostPoslato: 11 Nov 2014, 07:39 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Dec 2008, 18:06
Postovi: 32
Nadrealisti o konoplji :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=xa2OBTkUPB0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kanabis
PostPoslato: 24 Nov 2014, 23:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Droga je cudo.
:D

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kanabis
PostPoslato: 25 Nov 2014, 07:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Citiraj:
Kanabis (Marihuana) je osušeno lišće biljke Cannabis sativa, koje se koristi kao opojna droga i za medicinske svrhe. Često se i cela biljka naziva marihuana. Ona je jedno od najblažih i najslabijih halucinogenih sredstva.

Kanabis sadrži psihoaktivni delta-9-tetrahidrokanabinol (Δ9-THC). On je jedno od preko 400 jedinjenje u biljci, uključujući druge kanabinoide, kao što su kanabidiol, kanabinol, i tetrahidrokanabivarin, koji mogu da proizvedu senzorne efekte za razliku od psihoaktivnog dejstva THC-a.

Kanabidiol pokazuje znakove od velike medicinske važnosti, i u dosadašnjim istraživanjima je pokazao blagotvorna svojstva kao lek protiv bolova, protiv anksioznosti, protiv upaljenja kože, pacijenata sa letargijom i disforije, i za razliku od THC-a, ima antipsihotička svojstva. U SAD je u martu 2014. godine pušten u prodaju eksperimentalni lek Epidiolex, koji se koristi za lečenje epilespije kod dece i odraslih i koji trenutno ima status "orphan drug".

U današnje vreme se kanabis koristi kao rekreaciona droga, u verskim ili duhovnim obredima, ili za medicinske svrhe. Najraniji zapisi o upotrebi konoplje datiraju iz trećeg milenijuma pre nove ere, tačnije 2737. godine pre nove ere za vreme vladavine kineskog cara Šun Neng. Ujedinjene nacije su procenile 2004. da je konzumiranje kanabisa obuhvata 4.0 procenta svetske populacije (162 miliona ljudi), i da oko 0.6 procenata (22.5 miliona) ljudi koristi kanabis na dnevnoj bazi. Od ranog 20. veka kanabis je zakonski ograničen, i njegovo posedovanje, upotreba, i prodaja su ilegalni u većini zemalja.


+ Zlatibor Lončar :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CmY7nYno2h0[/youtube]

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kanabis
PostPoslato: 25 Nov 2014, 17:29 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
http://www.bl-portal.com/vijesti/hronik ... giran.html

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kanabis
PostPoslato: 25 Nov 2014, 18:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
_зока je napisao:
Caplar je napisao:
По мени ништа што је на биљној бази није наркотик.

Zar kokain i heroin nisu na biljnoj bazi?

I halucinogene gljive ste zaboravili.
Vegani ponovo jašu. :lol:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kanabis
PostPoslato: 29 Nov 2014, 15:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 28 Maj 2013, 20:35
Postovi: 2088
http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/514846/ ... -da-kupuje

Majcinska ljubav nema granice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kanabis
PostPoslato: 03 Dec 2014, 22:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
ISPOVEST Dileri im šetaju, a mene nepokretnog jure zbog malo marihuane koja me leči

Citiraj:
Pet do zuba naoružanih policajaca privodilo me 2012. godine u stanicu jer su kod mene našli marihuanu koju koristim isključivo za ublažavanje tegoba.

Citiraj:
Ovako priča Saša Kolondžija (42), kvadriplegičar iz sela Voganj pored Rume. Apsolutno je svestan da je posedovanje i gajenje marihuane kažnjivo i ne beži od odgovornosti.

- Nisam za opštu legalizaciju marihuane, ne pričam o njoj sa zdravim ljudima, protiv sam „hobista“ koji je puše, decu treba čuvati od nje, ali sam stoprocentno za to da je legalizuje u medicinske svrhe. Ja sam živ primer kako ona može da vam pomogne i poboljša kvalitet života ako ste tako težak bolesnik - počinje priču.

Citiraj:
On je nakon stravične nesreće pre 16 godina ostao nepokretan. Dva meseca su se lekari na Banjici borili za njegov život.

- Koristio sam šaku lekova svakodnevno da bi ublažio bolove, lečio infekcije i opstao psihički. Pio sam sve: od diklofena i brufena, preko bensedina do trodona i morfijuma. A onda sam rekao - dosta. Uspeo sam sa marihuanom da se potpuno skinem sa svih lekova i vodim kvalitetan porodični život. Koristim ulje od marihuanu, pijem čaj o listova ove biljke i žvaćem cvetove - priča Saša.

Njega su pre dve godine posetila petorica policajaca kad je ujutro bio sam u kući i našli mu marihuanu.

- Nisu hteli da sačine zapisnik u kući i da potpišem, već su me maltretirali i nosili u stanicu milicije. Tvrdili su da sam diler i narkoman. Nisam narkoman. Za to imam i potvrdu sudskog veštaka neuropsihijatra kojeg su oni angažovali - kaže Saša.

Stavili su ga na spisak dilera, dolazili još jednom u akciji „Grom“, ali ništa nisu našli.

- Štrajkovao sam ispred stanice tražeći unutrašnju kontrolu. Dok im dileri heroina šetaju, oni jure mene nepokretnog zbog malo marihuane - ogorčen je Kolondžija.

Citiraj:
Pomaže za spazam, bol, apetit i san

U većini zemlja EU i SAD korišćenje marihuane u medicinske svrhe je legalno.
- Medicinski oblici kanabisa daju se u tim zemljama onkološkim bolesnicima da bi olakšali bolove, pothranjenim jer podstiče apetit, daje se i HIV pacijentima - kaže dr Milan Savić, neurolog i direktor Specijalne bolnice za cerebrovaskularne bolesti „Sveti Sava“.
On kaže da su dosadašnja istraživanja dokazala da medicinska marihuana ima blagotvorno dejstvo kod spazma mišića i da pomaže ljudima koji imaju problem sa spavanjem.
- U toku su i druga istraživanja gde postoje pretpostavke da kanabis pomaže kod Alchajmerove i Parkinsove bolesti te multiple skleroze - kaže on.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kanabis
PostPoslato: 16 Jan 2015, 12:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Podnijet zahtjev za legalizaciju kanabisa u Republici Srpskoj

Citiraj:
Regionalna i republičko Udruženje oboljelih od multipla skleroze podnijeli su zahtjev za legalizaciju proizvodnje i prerade kanabisa u ulje, koje je ljekovito i koristi se za medicinske potrebe.

“Iz više izvora smo saznali, a neki oboljeli i lično su se uvjerili, da ulje od kanabisa (u narodu poznatiji kao konoplja) ublažava bolove, da je ljekovito i da pomaže u liječenju oboljelih od multipla skleroze. Takođe, pomaže u liječenju kancera, Parkinsonove bolesti, osteoporoze, hepatitisa, depresije i još nekih bolesti”, navodi predsjednik republičkog Udruženja Milan Stjepanović.

On ističe da su ta svojstva potvrdili i ljekari u zdravstvenim ustanovama, gdje se liječe članovi ovog udruženja.

Stjepanović napominje da je proizvodnja i prerada kanabisa u ljekovito ulje legalizovana u 16 evropskih država, te da je i Srbija na putu da izmijeni zakon i legalizuje proizvodnju i liječenje kanabisovim uljem.

Ovim uljem ne može se izliječiti multipla skleroza, ali ljekovito i uspješno djeluje kod deblokade ukočenih mišića, smanjuje bolove i produžava vitalnost oboljelih osoba, odnosno usporava širenje bolesti.

“Smatramo da se Republika Srpska treba pridružiti državama koje su u interesu zaštite zdravlja i liječenja oboljelih stanovnika legalizovale proizvodnju i preradu kanabisa za medicinske potrebe”, naglašava Stjepanović.

Oboljeli od multipla skleroze očekuju da se njihovom zahtjevu pridruže i članovi udruženja oboljelih od drugih bolesti za čije liječenje se u svijetu koristi ulje od kanabisa, koje je izuzetno skupo i može se samo ilegalno nabaviti.

“Proizvodnju i preradu treba legalizovati iz humanih razloga, jer omogućava liječenje više bolesti, ali i zbog stopiranja ilegalne nabavke i šverca tog ulja sumnjivog kvaliteta iz inostranstva. Zbog visoke cijene, ulje je nedostupno većini oboljelih u Srpskoj”, kaže Stjepanović.

On ističe da oboljeli vjeruju da bi se proizvodnja i prerada kanabisa legalizacijom mogle kontrolisati, te da bi, osim humanog, to imalo i ekonomski efekat.

Članovi Republičkog udruženja oboljelih očekuju da se o njihovom zahtjevu uskoro izjasne predstavnici Ministarstva zdravlja, Vlade i Narodne Skupštine Republike Srpske i da njihova inicijativa bude ozbiljno razmotrena.

Na taj način, zaključuje Stjepanović, proizvodnja kanabisa za humane svrhe i liječenje zakonski bi bila uokvirena i legalizovana.


izvor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kanabis
PostPoslato: 23 Jun 2015, 15:01 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2015, 08:49
Postovi: 25
moj zivot je wimbledon, sve bele linije i trava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kanabis
PostPoslato: 23 Jun 2015, 15:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
Još 92.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kanabis
PostPoslato: 25 Jun 2015, 16:03 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 25 Jun 2015, 15:01
Postovi: 1
Talija je napisao:
_зока je napisao:
Caplar je napisao:
По мени ништа што је на биљној бази није наркотик.

Zar kokain i heroin nisu na biljnoj bazi?

I halucinogene gljive ste zaboravili.
Vegani ponovo jašu. :lol:


:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kanabis
PostPoslato: 25 Jun 2015, 18:09 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Jun 2010, 16:23
Postovi: 3557
Lokacija: Kad kreneš od Boske ka mljekari
eric_cartman je napisao:
ISPOVEST Dileri im šetaju, a mene nepokretnog jure zbog malo marihuane koja me leči

Joj mene. Ja procitao "a mene nepokprenog".
:oops: :lol:

_________________
Ako si najbolji u sobi u pogresnoj si sobi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kanabis
PostPoslato: 25 Jun 2015, 19:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Apr 2010, 08:42
Postovi: 5723
Lokacija: Paprikovac
:lol: :lol: :lol:

I meni se desilo na trenutak :D

Citiraj:
Na osnovu 79 kliničkih testova, u kojima je učestvovalo 6.500 ljudi, zaključeno je da kanabis može da utiče na ublažavanje simptoma nekih bolesti, ali da nema dovoljno dokaza da bi se to i statistički pokazalo.

Zaključeno je, međutim, da marihuana može da dobro utiče na obolele od raka koji imaju mučnine od hemoterapije, kao i na ljude koji pate od nesanice ili od neurološko-psihijatrijskog poremećaja, poznatog pod imenom Turetov sindrom.

Iako može ublažiti neke simptome, kanabis i marihuana ne smanjuju ni anksioznost ni depresiju.

Konzumiranje kanabisa može imati negativne posledice, kao što su mučnina, hroničan umor, euforija, halucinacije i dezorijentacija.

U SAD je u 23 države legalizovana upotrebu kanabisa u medicinske svrhe .

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kanabis
PostPoslato: 29 Jun 2015, 21:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1605
Lokacija: Baile Atha Cliath
Eo pusim i ne vjerujem :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kanabis
PostPoslato: 03 Jul 2015, 11:09 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2015, 08:49
Postovi: 25
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs