banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 16 Sep 2003, 09:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Avg 2003, 10:10
Postovi: 1408
Lokacija: BL Republika Srpska
Ja stvarno ne znam sta sam u podznaku ali ovako sam Skorpija :P

_________________
mi smo ta ekipa..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Sep 2003, 06:51 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Sep 2003, 15:30
Postovi: 6
Ja sam riba u horoskopu, a u podznaku sam blizanci-nije neka kombinacija, buduci da se sa blizancima na slazem. :)
Inace verujem u horoskop, ponekad cak u dnevni, jer mi pogodi situaciju koja mi se desava u zivotu. Ali cesto mu se samo ismijem (dnevnom horoskopu)
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horoskop
PostPoslato: 26 Sep 2003, 22:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Da, tema već ima na Duhovnost i Religija i mady je dala adresu ali ta tema po duhu ipak odudara od ove, nekako je ozbiljnija pa je bolje da za ozbiljnije stvari ostane ona tema a za nabrajanje ko je šta u znaku i podznaku ova.


Neki su pitali pa...podznak se određuje na osnovu tačnog datuma i vremena rođenja kao i mjesta rođenja. Imam program koji crta pa i tumači natalnu kartu i mogu "izračunati" podznak ako nekoga interesuje ali neka napiše sve podatke. Usput, adresa tog programa se nalazi na gore pomenutoj temi "Astrologija i horoskop" na Duhovnosti i koga astrologoija interesuje ne bi bilo loše da si skine program. Takođe se može skinuti i uporedni ljubavni horoskop, adresa se nalazi na istoj temi.

Podznak se mijenja svaka dva sata.


Kad svi već nabrajaju reći ću i ja, ja sam riba-škorpija (neko reče da se ne javljaju škorpije :)). Dosta zanimljiva kombinacija, oba znaka su vodena, emotivna. Riba ko riba a škorpija ko škorpija. Ustvari škorpija mi je na 29 stepenu, dakle na samom kraju, da sam rođen dvije ili tri minute kasnije podznak bi mi bio strelac što takođe ne bi bilo loše. Zbog toga bih volio znati koliko je pouzdan podatak o minuti rođenja koja stoji u rodnom listu. Astrolog mi je rekao da mi je zapravo velikim dijelom podznak strelac jer je škorpija samo na kraju a skoro cijelo prvo polje je u strelcu. Meni je drago da što se tiče podznaka vučem osobine i škorpije i strelca.

Inače što se tiče moje kombinacije riba-škorpija možete pročitati šta u jednom od poslednjih tekstova na ovakvoj temi na Duhovnosti piše o jednom a šta o drugom znaku u tekstu astrologa Predraga Petkovića :)

Ovde imate niz tekstova o škorpijama i tekstovi mi djeluju ozbiljni i kvalitetni mada ih još nisam stigao pročitati, dakle samo za škorpije:
http://www.mountainastrologer.com./scor ... tlepg.html
(uzmite cijelu adresu, lomi je zbog tačke iza com)




Najgora je napisao:
ima nas, ali ne smijemo se izjasniti


Izjasni se, ja sam probio led :) (ili me je u tome neko preduhitrio)
Škorpija u znaku ili podznaku? Ili oboje?

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horoskop
PostPoslato: 27 Sep 2003, 13:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Vader je napisao:

Najgora je napisao:
ima nas, ali ne smijemo se izjasniti


Izjasni se, ja sam probio led :) (ili me je u tome neko preduhitrio)
Škorpija u znaku ili podznaku? Ili oboje?


Škorpija samo u znaku, a u podznaku vaga... Mislim da je to loša kombinacija... :wink:

Pogledaću kasnije ove tekstove, baš me zanima šta kažu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Sep 2003, 14:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 315
Lokacija: Sarajevo
Vader, ako ti nije tesko, pokreni taj program i ubaci mu ove podatke : 25.12.1979., 11.21, da vidimo sta ce reci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Sep 2003, 12:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Hari unio sam da ti je mjesto rođenja Sarajevo jer sam pretpostavio da si tu rođen, ako je u pitanju neki drugi grad javi.

Podznak to je riba. Nije loše, uopšte nije loše. Ne iznenađuje me. Ribe su inače umjetnički nastrojene, pišu, crtaju i bave se drugim umjetničkim aktivnostima. Prevešću ti ugrubo ono što piše za tvoj slučaj ribe u podznaku i, ako dozvoljavaš, napisaću neke svoje komentare.

Ribe su sanjari što pretpostavljam da kod tebe jeste slučaj, kao i kod mene jer mi je riba znak. Sanjarenje i maštovitost lično smatram odličnom osobinom, što je veća maštovitost time je veća kreativnost a to je za ribe kao umjetnike a i za druge djelatnosti od velikog značaja. Pogubno je kad ljudi smatraju da su odrasli i misle da su "zreli" pa sanjarenje smatraju prevaziđenim. Pogubno je i da ljudi prestanu vjerovati u bajke. Mogu na jednostavnom primjeru ako nekoga interesuje pokazati da su nama svima poznate bajke često zaista dosta realne i da sve imaju bar realnu podlogu i bar zrnce čiste istine i realnosti koje je često zaogrnuto nekim velom ali ispod njega je realnost. To shvatiti, a to sam ja shvatio kroz opšti duhovni rad, je dosta...oslobađajuće, ne znam koji drugi izraz da upotrebim. To saznanje da mnoge stvari o kojima smo slušali kao djeca i o kojima smo maštali zapravo postoje mogu čovjeku život učiniti mnogo interesantnijim, ispunjenijim. Pogotovo ako se upusti u Potragu za tim stvarima i teži da ih probudi i doživi u životu. A to se može. No prvo treba znati/vjerovati da se to može.

Negdje nekada sam pročitao nešto što mi je bilo vrlo zanimljivo, pisalo je nešto u smislu da ljudi koji su pisali bajke možda uopšte nisu opisali izmaštane događaje već da su (i nesvjesno) opisali realne događaje kojih se sjećaju iz nekog davnog života na ovom ili nekom drugom svijetu. Ovo nekome može zvučati blentavo ali na osnovu sveg mog dosadašnjeg iskustva i saznanja samo mogu reći da je to daleko od blentavog. Recimo aždaje, smatra se da su to izmišljena mitska bića. Ne znam da li je ljudima poznato da neki proučavaoci Svetog Pisma imaju spoznaju da Sveto Pismo potvrđuje postojanje aždaja, recimo na samom početku kad je zmija navela Adam i Evu da uberu i okuse plod koji nisu smjeli jesti Tvorac se naljutio na zmiju i rekao joj je da će se od tada vući na trbuhu. Ako se od tada vuče na trbuhu može li se pretpostaviti da je prije toga imala - noge? Neki smatraju da je životinja koja je prevarila Adama i Evu bila upravo aždaja. A aždaja se otvoreno pominje i na drugim mjestima u Svetom Pismu.

Malo sam otišao u širinu pa se izvinjavam ako je nekima ovo dosadno ali moram navesti dio jednog članka koji je izašao u štampi a koji je odličan i koji je u potpunosti potvrdio ono do čega sam i ja došao. Članak govori i o imaginaciji, sanjarenju, maštovitosti i da to sve često može iznjedriti velika djela koja uz to imaju veliku dozu realnosti iako toga većina nažalost uopšte nije svjesna.

Pa evo.

Tolkinov okultni svijet

Kada bi dalje analizirali, vidjeli bi da u svakoj religiji, mitologiji i u svim duhovnim tradicijama postoji priča o magičnom prstenu. Tolkin, kao profesor književnosti, bio je izuzetno dobro upoznat sa mitovima i okultnom tradicijom starih paganskih religija.
Osim toga, lično se bavio svim okultnim znanjima u privatnom životu, pa su se njegove ideje najvećim dijelom rađale iz sopstvenog iskustva. Mnogi vjeruju da je zaplovio duboko u astralne sfere, gdje se susretao sa bićima koje je sam opisivao. Oni koji poznaju skrivena, ezoterična znanja, shvataju da sve to nije plod njegove mašte, već opisivanje neke druge stvarnosti, koja običnim ljudima nije tako dostupna.
U njoj su čarobnjaci, vilenjaci, patuljci, zmajevi i slična bića postojali oduvijek, a nekada su sa ljudima i kontaktirali. Međutim, zbog velike ljudske degradacije, ova bića su se prvo povukla ka sjeveru a onda su, zbog svojih suptilnih tjelesnih oblika, prešli u astralne svjetove.
Čak iako neko sve ovo shvati kao bajku, izvući će iz toga neku pouku. Ipak, druga stvarnost može biti mnogo stvarnija od ove, jer toliko stvari ne vidimo ovozemaljskim očima.
Nedostatak savremenog čovjeka je to što je izgubio kontakt sa prirodom, a time i sa samim sobom. Okružen je mašinama i kompjuterima, pa njegova imaginacija polako nestaje. Ako nešto ne razumije ili ne vidi, u to i ne vjeruje.
Zato se treba vratiti prirodnom načinu života i probuditi onu uspavanu energiju koju posjedujemo, ali ne korsitmo. Na taj način će nam život postati mnogo kvalitetniji i duhovno i materijalno.
Povratak starim vjerovanjima, koje se ponovo bude u cijelom svijetu, donijeće ljudima ono što su zaboravili, a što u njihovom matrixu postoji: živjeti zdravo u skladu sa prirodom i duhovno se uzdići do viših nivoa svijesti.


To je to. Svaka rečenica je kao da sam je ja napisao. A napisao ih je neko koga uopšte ne poznajem.

nastavak >>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Sep 2003, 12:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ovo sve pišem jer je riba tebi podznak, meni znak a ima drugih ovde koji imaju ribu za znak i/ili podznak. Riba daje određene predispozicije da čovjek ostvari ovo što stoji u posljednjim pasusima ovog gore teksta jer riba inače daje sklonosti ka duhovnosti koja u pravilnoj kombinaciji sa zrelom nepretjeranom maštovitosti može dati velike rezultate po pitanju bogatstva života i ličnog napretka.

Evo šta stoji po pitanju sklonosti riba ka duhovnosti, autor teksta je astrolog Predrag Petković:

Ribe su po prirodi preosetljive, intuitivne i saosećajne pa su, uz Škorpiju, najviše povezane sa parapsihologijom (Vaderov komentar: moja kombinacija je riba-škorpija :)). One nikada realno ni ne žive ovaj život, već su stalno negde daleko. Možda u nekoj bajci ili u nekom astralnom svetu?
Njihov vladar, Neptun, može ih povesti do neviđenih dubina svesti i time otvoriti vrata koja su za mnoge zatvorena. Vole da se bave podsvešću, pa često postaju hipnotizeri, psihoanalitičari ili regresoterapeuti. Imaju izuzetan proročki dar, pogotovo kada su snovi u pitanju. Mogu imati kontakte sa bićima iz drugih dimenzija, pa čak i sa mrtvima.
Privlače ih astralna putovanja, spiritizam, magija i teme koje govore o reinkarnaciji, a zbog jakog uticaja Neptuna, Tarot će biti jedno od njihovih jakih okultnih oružja.


Ko god me je iole upoznao na ovom forumu mogao bi povući paralele između mene i ovog opisa. Drugim riječima: astrologija nije bezvezna nauka već djeluje :)

Interesantno je da u poslednjoj rečenici pominje i Tarot a ja već neko vrijeme pokušavam nabaviti Tarot karte, zasad neusješno ali nadam se da ću ih uskoro nabaviti, baš smo ovih dana na drugom forumu pričali o Tarotu.

Ovaj tekst o sklonosti i ostalih znakova ka parapsihologiji i duhovnosti možete pročitati na temi "Astrologija i horoskop" na podforumu "Duhovnost i religija".


Da ne zaboravim, ko god zna svoj podznak trebao bi kad čita ovako neki horoskop da pročita i ono što piše za podznak a ne samo za znak jer podznak nas mnogo određuje. Mislim da je neko rekao da nam je podznak astološko ime a znak prezime.


Moram učiti pa ću sad prestati. Kasnije ću pisati još, između ostalog i o Najgorinoj "lošoj" kombinaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 28 Sep 2003, 17:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 315
Lokacija: Sarajevo
Vader, hvala, prije svega, na ulozenom trudu i vremenu( Bolje bi bilo da si ucio nego shto si pisao :), a i ja ).

Bilo bi dosta nelogicno da ja, kao jarac u horoskopu, zatrpam kompjuter trilionima tekstova sumnjivog kvaliteta. Ovako, cijela stvar ima podlogu u astrologiji. Steta shto je to za mene spansko selo.

Ovaj, znas li da su preci zmije imali noge :) ? Nisu bas licili na zmajove ali nema veze...

Ove druge stvari koje si napisao ( okultizam, astralna putovanja, reinkarnacija ) su previse ozbiljne da bi ih na temi Zabava forsirali. Ipak, recimo da sam u posljednje vrijeme otvoreniji za takve ideje...

Poz. !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horoskop
PostPoslato: 30 Sep 2003, 10:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Najgora je napisao:
Škorpija samo u znaku, a u podznaku vaga... Mislim da je to loša kombinacija...

Loših kombinacija ima u aspektima ali ne i u tome koji si znak i podznak. Svaki znak daje određene pozitivne sklonosti kao i negativne sklonosti. Ni jedan znak nije savršen i ni jedan nije loš. Rekoh sklonosti jer to nisu stroge predodređenosti već samo sklonosti koje nas nešto jače vuku na određenu stranu. Astrologija ne služi za suhoparno proricanje već služi kao pomoćno sredstvo u razumijevanju nas samih, može ponuditi odgovore zašto smo baš takvi kakvi smo i može nam dati savjete kako se ponašati da što bolje iskoristimo pozitivne aspekte a što više anuliramo negativne. Recimo kad je meni astrolog pravio i tumačio natalnu kartu usput me je savjetovao. Rekao mi je da za znak ribe koji se na slici predstavlja kao dve ribe koje su suprotno okrenute važi da su često neodlučne, imaju alternativu i teško se odluče koju da izaberu, rekao mi je da je bolje da tada odaberem jednu varijantu pa makar se pokazala pogrešnom nego da se mučim razbijajući glavu šta da odaberem. Takođe mi je davao neke zdravstvene savjete kao i fakultetske.

To je prava astrologija jer nam daje dublji uvid u neke stvari, može nas potaći na mnoga pitanja, daje nam savjete kad i čega da se čuvamo i kako da bolje iskoristimo neke dobre stvari. A može dati i jako lijepe spoznaje. Recimo ja sam baš kroz astrologiju dublje i bolje shvatio i prihvatio ono "ljudi su različiti". Mnogi to isto tek onako kažu ali nisu svjesni koliko je to tačno. Ko vidi detaljno i tačno tumačenje svog horoskopa i možda još nekog horoskopa osobe koju dobro poznaje može vidjeti koliko nas neke nevidljive niti određuju i grade a da toga uopšte nismo svjesni. Mislimo da smo takvi kavi smo tek onako, eto, slučajno. A kad se malo zađe u ezoteriju (u šta samo jednim dijelom spada i astrologija) vidimo stvari o kojima nismo ni sanjali. Vidimo koliko malo znamo o sebi. Vidimo koliko malo znamo o tome da sve oko nas utiče na nas, prvo na suptilnom planu pa se tek onda ispoljava na vidljivom.

Čitao sam neki članak o astrologiji i iznenadio se koliko astrologija nekad može biti precizna. Čak je astrolog koji je tom prilikom opisivao jedan slučaj iz svoje prakse rekao da i njega nekad zapanji koliko astrologija može biti precizna, opisivao je slučaj da mu je došla djevojka koja valjda duže vrijeme nije imala momka i pitala ga je kad će imati momka. On joj nije samo rekao kad će ga upoznati već i u kojim okolnostima će ga upoznati a rekao joj je ponešto i o tom momku. Sve se pokazalo tačnim. Čuo sam od poznanice da joj je astrolog dao vrlo tačne podatke o nekim stvarima kad ga je direktno pitala i vremenom se to pokazalo tačnim.

O tome koliko astrologija može biti od koristi govori slučaj koji se desio ovde u Banjaluci kad je astrolog jednu djevojku upozorio na vezu koja je čeka sa momkom kojeg joj je opisao i rekao da valjda momak na prvi pogled djeluje fino ali da je Arkan za njega milina, kad je djevojka kasnije upoznala momka i kad je prepoznala (po opisu koji joj je astrolog dao) da je to onaj na kojeg ju je astrolog upozorio nije željela ništa sa njim. Ovaj primjer pokazuje da astrologija ne daje stroga proricanja o neizbježnim događajima već samo alternative sa većom šansom da se dese. Pravi astrolozi daju savjete kako što bolje prevazići neke loše stvari a kako što bolje iskoristiti pozitivne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2003, 14:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2002, 15:42
Postovi: 344
Lokacija: Daleko
Vaderu,

Hoces biti toliko divan i napisati nesto i za mene 29.1.71. 22.50 Banjaluka.

Veliki pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Okt 2003, 17:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Sve što mogu da ti napišem je koji ti je podznak i u kojim poljima i znakovima ti se nalaze pojedine planete, mada ni za to sad nemam vremena. Ako to želiš reci pa ću napisati kad nađem vremena. Ne mogu ti tumačiti horoskop jer nemam toliko znanja. Mogao bih ti jedino ugrubo prevesti neke podatke iz programa ali pretpostavljam da to možeš i sama, samo ti treba program.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horoskop
PostPoslato: 23 Sep 2009, 17:17 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 15:44
Postovi: 27
ne verujem u one dnevne horoskope.Ja sam Devica...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horoskop
PostPoslato: 23 Sep 2009, 17:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Maj 2005, 21:02
Postovi: 1572
Najgora je napisao:
Vader je napisao:

Najgora je napisao:
ima nas, ali ne smijemo se izjasniti


Izjasni se, ja sam probio led :) (ili me je u tome neko preduhitrio)
Škorpija u znaku ili podznaku? Ili oboje?


Škorpija samo u znaku, a u podznaku vaga... Mislim da je to loša kombinacija... :wink:

Ista kombinacija.. nije losa.. cak stavise.. :]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Horoskop
PostPoslato: 29 Avg 2017, 13:15 
koji smor kad ovo postavljam

http://www.banjaluka.com/magazin/2017/0 ... ar-mjesec/


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs