banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1548 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 78  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 07 Avg 2011, 22:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 084&type=1
jedna opustena kafanica u vodicama u kojoj sam sinoc bila ,asocirala me na pokojni kic... :D

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 22 Avg 2011, 21:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
E narode, imamo li mi u gradu išta slično onom pabu iz How I Met Your Mother, ili barem nešto sa sličnom atmosferom... Ovo ljeto nikako da nađem kafić koji mi odgovara...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 23 Avg 2011, 10:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Ako do sada ne nađe kafić koji ti odgovara, onda nisi dovoljno tražio/la ili nije do kafića...

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 23 Avg 2011, 10:42 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Znaš kako... Nađeš kafić, sve ekstra, dobri konobari, dobra muzika, društo mašala... Međutim, tri mjeseca nakon, opa muzika propane, parkiraju se bijesna kola na ulici ispred, krkani sa kajlama od dva canta... :D

To je moj problem.
Konkretno: Molos, Johnny B. Goode, Emporio, itd itd... Ovi su mi najbliži pa ih zato i spominjem...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 23 Avg 2011, 10:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Koja to ekskluzivna raja u Molos dolazi?

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 23 Avg 2011, 11:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2008, 21:55
Postovi: 3179
Onda traži kafić ispred kojeg nema mjesta za parkiranje. Tu ćeš isključiti one sa bijesnim kolima, jer žele samo da se pokažu. Gdje ne dolaze oni, neće ni oni drugi, jer su obično ortaci.
Koliko sam primjetio, postoje mjesta, kao što je Renegade, gdje se okuplja uvijek ista klijentela (u ovom slučaju rokeri i bajkeri), tu je opuštena atmosfera (ne znam samo da li se prepoznaješ u ovom).

_________________
Lično više volim strat,
jer mi leži takav vrat...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 23 Avg 2011, 15:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
ako nist' bar kafana imamo,ja "imam" kafanicu u kojoj jedem,u kojoj pijem kavu po danu,u kojoj pijem kavu uvece ili kafanu za pivo :lol:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 24 Avg 2011, 02:44 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
Dado, Dejo, Dijalog......to je neko moje sveto trojstvo sto se tice banjaluckih kafana.
A od kafica znam cesto biti u Cubani ali obicno kada ima neka svirkica ili promocija nekog pica.
Osim Cubane DFK mi je ok da nije one proklete djecurlije koja je u zadnje vrijeme postala sve cesca tamo (klinci od 14-16 god).......
Hard Rock i Delta su mi takodje ok, tamo izlazim vec dugo pa znam i konobare.
A od kafica koje ne volim ali opet idem tamo je Playoff kod Gimnazije.......rupa od kafica ali sam se prosto navikao i poslije skole uvijek idem tamo.......

Nisam razmisljao o otvaranju svog kafica mada nije losa ideja, samo sto bi to moralo da bude nesto bas originalno jer kao sto azdajica rece imamo bas dosta kafana.

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 24 Avg 2011, 09:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Stratovarius je napisao:
A od kafica koje ne volim ali opet idem tamo je Playoff kod Gimnazije.......rupa od kafica ali sam se prosto navikao i poslije skole uvijek idem tamo.......


I baš sinoć sam pričao sa drugom i pitao se da li iko još ide u Playoff. Očigledno da da, nažalost.

Kad sam u BL od kafića najčešće sjedim u Coffee-ju i Peckham Pubu pored Gimnazije, ostalo još od školskih dana iako Coffee sada ima poprilično oronuo namještaj unutra. Pored ova dva volim uvaliti guzicu u Scout koji ima ubjedljivo najbolju baštu po meni mada ni Castra nije loša...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 24 Avg 2011, 11:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
Када сам ја кренуо у Гимназију Плејоф је био закон. међутим касније су га реновирали и све се некако промјенило и више то није било то. бар мени. нисам тамо био већ неколико година, знао сам понекад отићи на билијар, али сада више ни то


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 24 Avg 2011, 11:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Renoviran? Ono da se napravi iznova sve ne bi izgledalo kao da je renovirano... :lol:

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 24 Avg 2011, 12:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
:lol:

да ти знаш каква је то рупетина била прије него што је све пребачено у боју диње :D

ал та рупетина је мени била баш моћна. било и добре музике, доста људи из гимназије ту излазило...али давно је то било :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 24 Avg 2011, 12:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Čuo sam priče od ljudi koji su stariji i od tebe i od mene po jedan gimnazijski staž... :lol:

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 24 Avg 2011, 12:16 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
а јебга, ја знам док сам ишао тамо негдје кад сам био први или други разред да ми је било баш фино :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 24 Avg 2011, 12:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Pa u tom periodu i meni je bilo dobro tamo al' kasnije sam skontao da ima i boljih mjesta pored škole, puno boljih... :)

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 24 Avg 2011, 22:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2009, 22:37
Postovi: 1586
Naravno da ima boljih ali eto prosto mi je navika poslije skole otici ili u Fiskal ili u Off na kaficu :D

_________________
Prijatelju ove noci, prijatelju moga sna.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 27 Avg 2011, 13:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Apr 2011, 20:33
Postovi: 1635
Strat ja tebe sigurno znam. Mislim, nemam pojma ko si ali kad bih te vidio sa majicom strat u gradu sigurno bih znao ko si. Tj. znao bih da li te znam. Ono, mislim da te znam ali ne znam ko si. Kontas? Pa da.

_________________
http://www.studiosaycheese.com www.facebook.com/saycheesebch


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 27 Avg 2011, 15:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Za mene je dobar kafić nešto kao roštiljnica... sa prenoćištem. A to sve imaš u Tihim noćima, kod Gradskog, doduše to je restoran. Ekipa je na mjestu, cuga povoljna, volj ti meza - volj ti pečenje, ima i žena... na posterima. Kad ti se prispava - spavaj... i tako. Uglavnom izbjegavam kafiće zbog balavurdije al' ako sam baš prinuđen onda zapucam do Zoke, kod Vodovoda, i banja. Tamo zalazi samo probrana klijentela, ma tamo je svako veče doživljaj za sebe. Od srca preporučujem svima uz napomenu: obavezno probajte jeftiniju rakiju... ljudi misle da ne valja pa... ali nije to, već se slabo prodaje pa je forsiraju da ne propadne. Samo probaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 27 Avg 2011, 15:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Nedostaje mi onaj stari KIC. Doduše, ako se dobro sjećam, tip koji je držao KIC nije imao na umu neku veliku zaradu od kafane, pa se moglo sjediti unutra a da ništa ne piješ... Međutim, u komercijalnom smislu dobro bi prošla kafana s slično uređenim interijerom (veliki drveni stolovi i klupe, vitrine sa stripovima i društvenim igrama, mjesto gdje se može instalirati mali stejdž s bendom...), sličnim izborom muzike kao u KICu (alternativa), dobrim ozvučenjem koje ne bi bilo previše pojačano, osim kad se rade neke tematske večeri ili žurkice (što svakako treba omogućiti, kao male i izložbe likovnih radova i te stvari). Cijene pića bi trebale da budu normalne i stabilne, veliko pivo da ne prelazi 1.5KM, a s vremena na vrijeme da se odradi promocija nekog piva pa da se cijena malo spusti za to veče.

Stvari koje treba izbjegavati: narodnjaci i šund-pop, preglasna muzika non stop, previše visokih stolova i stolica (mnogo su bolji niski stolovi), pretjerano ušminkavanje interijera (bolje je da je interijer "sirov" ali uredan) i po mogućnosti bez velikih staklenih "šajbi" koje gledaju na ulicu...

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 28 Avg 2011, 13:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
azdajica-ny je napisao:
http://www.facebook.com/media/set/?set=pu.171299142932084&type=1
jedna opustena kafanica u vodicama u kojoj sam sinoc bila ,asocirala me na pokojni kic... :D


Warrior of the Light,KIC je bila institucija ne samo kafana :lol: ,ah koliko sam tamo vremena provela,divni studentski dani...

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1548 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 78  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs