banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 02:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1548 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 02 Mar 2019, 17:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Umetnik je napisao:
Не треба. Али ако је дошло до тога да вам не иде проценат на руку и да нема људи који ће пити и плаћати, па што сте онда поотварали 2000 кафана? Та јбг, свако са 10000 КМ у џепу оде да отвори кафић, па онда кукњава.

Није никакав проблем, нити сам им хтио стварати (иако сам могао), само не идем ту више и готово. Али реално, ако нема људи да вам праве рачуницу, онда нам и не треба толико с.у.р.-ова

Sad su izgubili potencijalno jednu cedevitu za 2019....kako će se oporaviti...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 02 Mar 2019, 18:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Umetnik je napisao:
Каже конобар, не да газда због процента... Па нисам вам ја ту да вам равнам проценте, а није им кафа ни прејефтина па да се буни.

Јашта, госн инспекторе, тјерају ме да узмем услугу и платим је без обзира што је не желим. Могу сједити у кафани колико хоћу (иако не сједим преко сат ипо, нема потребе), ако нас је више, све се своди под исти рачун и битно је да на рачуну има нешто, не морају сви узети... И тако неће изгубити муштерије због тога што нас је више за истим столом, неће нико сјести за наш сто већ други. Док се не уведе такав закон, књига жалби и инспекција. Мало жалим што нисам уписао ништа...

Дакле, ако вас двоје уђете у радњу и узмете један артикал, на каси ће вам рећи да и тај други мора нешто узети :roll: Де мало...


A tebi nije bezveze sjediti u kafani onako? Meni bi bio isfur i sramota! Ako ti se nista ne pije narucis kiselu ili neku cedevitu pa cijedi sine. Nije valjda da nemas 1-2 marke a ides u lokal za koji kazes da nije jeftin?! Nisi samo navratio na dva minuta da nekoga vidis ko je vec tu sjedio pa da covjek kaze da si u prolazu.

Nemoj vise da pises, samo veci romac ispadas.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 02 Mar 2019, 19:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Ако мислиш на мене, ја ту увијек узмем нешто, не знам да сам више од једном можда ушао у кафану с неким па да нисам узео нешто, не брини... Тако је било са мном и овај пут, али не говорим за себе лично. Ја сам ту ишао почесто, мјесечно им остављао сигурно 20-ак КМ. Није пуно, али аки газда већ уводи таква правила, очигледно да није баш у ситуацији да губи муштерије. А гледајући по муштеријама ко долази, није баш да му је ово корак ка стајању на здраве ноге. Мислим, ако дође рецимо троје, од тога двоје наручи, а треће не, али НЕ из разлога што нема новца већ јер му се једноставно не пије ништа. И сад он као мора исто нешто да наручи, па...
Прва опција, да и он наручи ипак, друга да светројица оду, која је више вјероватна. Ако мисли да је боље да умјесто 3 КМ заради 4,50 тако да свију примора да наруче, онда ће гости да одлуче да је боље да не заради ништа него 3 КМ.

Рећи ћете, нека оду у парк. Па и отиће, али опет газда ништа не заради. Исплати ли му се то? Није нека реклама и фул-кул потез, признаћете. Али добро.

Није кафић скуп, већ хоћу да кажем да у односу на неке локале гдје је кафа марка, овај изгледа као рупа, а тек у односу на оне гдје је 1,50 КМ или више. Другим ријечима, осим локацијом, ничим не оправдавају цијену, али то није толико ни битно. Битно је да газда има право да ради у свом дворишту шта хоће, али имам право и ја на реакцију. Само сам будала испао што нисам тражио књигу утисака и звао инспекцију, али не вриједи. Дошао сам овдје да напишем информацију, нема разлога да нападате ;)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 02 Mar 2019, 21:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10244
Ja ne razumijem da neko ide u kafanu i nista ne naruci?
I gdje jos u gradu, pogotovo centru ima kafa za marku da se popije?!

Ne mogu i ne zelim da vjerujem da je problem i da se nema 2 marke za kafu ili kiselu pa makar se 2-3 lika talila za jednog koji nema ili svako svoje placao. Na kraju krajeva, nije ni to sramota, pogotovo ako si srednjoskolac i sl... Ali i tada se uvijek krpilo jedni za druge...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 02 Mar 2019, 21:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Umetnik je napisao:
Каже конобар, не да газда због процента... Па нисам вам ја ту да вам равнам проценте



Nisi, ti si idiot


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 02 Mar 2019, 22:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Лијепо је што вријеђаш, кућно васпитање, зар не?

Особа са мном која није хтјела ништа је ипак наручила и платила својим новцем, не ради се о томе. Ако неко жели неки напитак а нема да плати, наравно да му се скупи, плати, никакав проблем није. Ради се о томе да ако не жели да пије нешто, неће ни узети, и не треба да буде приморан да узима иако неће попити (или хоће, али није желио), али хоће да буде с нама који ћемо узети нешто ипак, хоће тако да проведе слободно вријеме. Да смо хтјели отићи у парк, отишли би, да смо хтјели у биоскоп, отишли би тамо, али смо хтјели у кафић.

Но добро, ако газда тако хоће, нека му, али и даље не видим какав он то проценаг гања ако умјесто да прода 2 кафе, хоће да прода 3, а на крају се раја окрене и изађе, па попуши и те 2 кафе што је могао продати. Е та ми логика није јасна.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 02 Mar 2019, 22:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
ZAŠTO IDEŠ U KAFANU AKO NEĆEŠ NIŠTA DA NARUČIŠ? Šta ti nije jasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 02 Mar 2019, 22:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Написао сам, прочитај пажљивије...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 02 Mar 2019, 23:12 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2006, 13:12
Postovi: 11323
Lokacija: PL / BL
shakal je napisao:
ZAŠTO IDEŠ U KAFANU AKO NEĆEŠ NIŠTA DA NARUČIŠ?

Ja bih ga još išamarao.

_________________
Zovem se Miroslav i pravim igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 03 Mar 2019, 00:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Да ме се погрешно не схвати, ни ја нисам за то да се дође и баш ништа не наручи, написао сам горе да сам можда једном ушао а да нисам ништа поручио, а и то је било кад је већ неколико њих узело нешто, па ја ето не узимам јер ми није до тога, није ми се пило.

Али ако дође 2-3-4 људи и само један не наручи ништа, па јел мораш бити толика циција да и њега тјераш да узима преко његове воље? Добићеш неколико марака, људи су поручили, шта ако тај један није? Ја схватам, људи хоће зараду, али то се ради маркетингом, рекламама за неке догађаје, журке, друштвене мреже... Не знам каква је ово врста маркетинга. Боље да погасе wi-fi-јеве да људи почну причати, само бече у екране :roll: И то подржавам, али ово нећу никад. Хајд да си једини у селу, па немаш конкуренцију, можеш како ти се дигне, али бар у БЛ има кокнкуренције, а ти то радиш.

Јебо ти такво угоститељство, замисли туристи дођу њих пар и један само не наручи ништа, а конобар каже "извини, мораш и ти"... Срећа па нисмо нека туристичка сила. А и не можемо бити на овај начин.
vlakanje je napisao:
I gdje jos u gradu, pogotovo centru ima kafa za marku da se popije?!

Cuba libre, Shamrock, мислим да је и Life имао, нешто ми кроз маглу, нисам ишао, онда 998... Можда их има још, нисам у сваком био, бар да је испод 1,50, ако не марка.

Едит: Добрила, соколски, и то је центар, мислим да је 1,20.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 04 Mar 2019, 20:00 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 04 Okt 2013, 18:47
Postovi: 1152
a sta mislis da bi inspekcija uradila povodom toga sto ti kazu da moras naruciti nesto? je l to krivicno djelo pa treba zvati inspekciju,ne kontam......kao i vecini i za mene se to podrazumijeva ako idem u kafic da cu nesto naruciti pa cak i ako mi se ne pije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 04 Mar 2019, 20:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Подразумијева се, тј лијепо је понашање, да исто тако конобару даш бакшиш, али ако не даш, ником ништа. Неће те тјерати на то. Ако те већ тјера, као и код овог случаја... Ту се онда ради о непрофесионалном односу према госту. Опет кажем, наручи остатак екипе, један ако не наручи није смак свијета. Али ако се већ тако опходе према гостима, што уопште ићи у тај кафић? Хвала Богу, код нас кафића на извоз, ако је мислио тако да повећа зараду, брзо ће се покајати. Нека му...

Понављам, замисли да то туристима наши конобари почну да раде... Мало сутра би радојчић више причао како нам је порастао број ноћења на годишњем нивоу ;)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 04 Mar 2019, 20:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Tako je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 04 Mar 2019, 20:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
A šta imaš od turiste koji dođe i neće da naruči? Taj će očito potrošiti gdje god dođe. Popije vodu kod Ferhadije i lagana šetnja. Možda se negdje za kiflu istroši.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 04 Mar 2019, 21:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Туриста ће у граду сигурно негдје потрошити, можда не данас у кафани, али негдје хоће. Овако имаш незадовољног туристу који ће то рећи својим пријатељима, они даље... Овај случај ме подсјетио на црногорско угоститељство прије 10-ак година.

Како год, ја кад дођем, наручим, као што сам и говорио, али ако дође два-три или више људи и један не наручи, а томе сам присуствовао више пута, нигдје се не прави проблем, и нема разлога. Али ако газди више одговара да умјесто да прода једну кафу мање, прода 3-4 комада мање јер су људи отишли, онда добро. Нисам газда, можда то тако треба функционисати...

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 04 Mar 2019, 21:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Jun 2012, 11:37
Postovi: 2564
Umetnik je napisao:
Подразумијева се, тј лијепо је понашање, да исто тако конобару даш бакшиш, али ако не даш, ником ништа. Неће те тјерати на то. Ако те већ тјера, као и код овог случаја... Ту се онда ради о непрофесионалном односу према госту. Опет кажем, наручи остатак екипе, један ако не наручи није смак свијета. Али ако се већ тако опходе према гостима, што уопште ићи у тај кафић? Хвала Богу, код нас кафића на извоз, ако је мислио тако да повећа зараду, брзо ће се покајати. Нека му...

Понављам, замисли да то туристима наши конобари почну да раде... Мало сутра би радојчић више причао како нам је порастао број ноћења на годишњем нивоу ;)


Zaboravi ovde na profesionalan odnos prema gostu. Ako te takve stvari tangiraju gledaj da sto prije postanes drzavljanin Nemacke, USA ili nekih sjeverozapadnih zemalja Evrope.

_________________
Najbolji card game : https://store.steampowered.com/app/397060/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 04 Mar 2019, 21:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Ма није мени лично проблем, има кафића мали милион, неће нећо-хоће хоћо, али не могу да докучим чему такав потез ;)

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 04 Mar 2019, 21:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
A jel uzmeš piće kad neko drugi časti?

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 04 Mar 2019, 21:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Узмем ако ми се пије... Ако буде да нас тај што части пита шта ћемо, кажем да нећу ништа и све ок

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kafic u BL
PostPoslato: 04 Mar 2019, 21:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Umetnik je napisao:
МБ иза Банског двора, ако вас је двоје, не дају да само једно наручи напитак, мора и друга особа нешто да узме. Па да упозорим на вријеме, да не улазите тамо с таквом намјером :roll:
Sad vičeš ako je 3-4, a počeo si sa dvoje.
A plus,kakav si ti čoban kad ideš u MB?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1548 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs