banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:27

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Okt 2010, 22:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Časopis "Arka" koji je štampan početkom devedesetih je na posljednjoj stranici imao rubriku "galerija fantastičnog slikarstva". Sjećam se jedne jako cool slike koja je izašla u jednom broju. Davno sam je izgubio, a sad mi je palo na pamet da je potražim na netu. Problem je što sam zaboravio ime slike i autora. Čini mi se da je autor imao neko rusko prezime a da se slika zove nešto kao "koncert za violinu i vjetar", ali nisam siguran ni u jedno ni u drugo...

Zato ću dati opis slike: pozadina je tamna (crna, čini mi se) a na slici su tri figure: u sredini je gola ženska osoba svijetloplave boje, nekako je poluprozirna, izgleda kao neka vila, to je najviša figura na slici. Oko nje su dvije niske muške figure, kao neki gnomi, patuljci ili elementali, jedan od njih svira violinu. Slika ima uvrnutu atmosferu, kao snoviđenje, podsjeća na radove Petera Birkhausera (ova slika na mom avataru je njegov rad) ali siguran sam da on nije autor.

Eto, ako neko može da iz ovog kratkog opisa prepozna o kojoj se slici radi, molio bih da mi javi :)

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs