banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 17:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Feb 2010, 08:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Требиње

Лука

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Никола

Slika

Slika

Slika

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Feb 2010, 00:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Ajde da se napise nesto kada se Ruja potrudila da postavi sve ove fotke.

Nesto sto je zanimljivo kod Luke je to kako prilazi razlicitim modelima. Kada se vidi njegove crte lica kao i njegov autoportret da se zakljuciti o kakvom se senzibilitetu radi. Takodje dosta i o osobinama...to otkrivaju boje/kolorit, potezi itd. Tako da je obicno za ocekivati da i ostale slike budu u slicnom tonalitetu, odabiru boja (u ovom slucaju hladnih, teskoh, tmurnih), jer je to nesto sto nesvjesno ima svaki slikar.
Medjutim kod njega se desava suprotono, to jest izgleda da detaljnije promatra karakterizaciju modela i ne dozvoljava da njegov licni karakter preovladava npr. u tudjem portretu. To je za pohvalu a takodje i to sto mu je paleta "siroka".
To istrazivanje sa perspektivom mi se ne dopada a izdvojio bih djevojcicu sa jabukom.
U posljednjoj ima anatomskih gresaka (usne/nos kao i polozaj uha)

Sto se tice Nikole, nesto je losiji. (ipak je nezahvalno nezahvalno doredjivati nesto na osnovu 2 rada)
Previse peglanja na zenskoj glavi i to je nesto sto niko ne voli. Akt je dosta slobodniji...
Medjutim kod njega me vise zanimaju ti crtezi/skice sto su u pozadini... :wink:

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Mar 2010, 04:12 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2008, 16:49
Postovi: 37
Lokacija: Prednja sfera
Slike su sumnjive kvalitete. Nadam se da nisu završene, jer ja inače imam naviku ostavljanja ali ovaj je i mene zajebao! Sto se tiče Luke, osim ovog prvog portreta koji relativno dobro stoji sa paletom (ja bih je lično još malo zasitio) ne vidim ništa vrijedno studenta akademije 1. godine (nadam se da nije starija godina u pitanju). Za nekoga ko očigledno preferira portret i akt, proporcije i plastika su blago rečeno katastrofalni. Ne znam šta grotesknije izgleda. Portret brkatog gospodina sa "spuštenim" uvetom i "zlim" okom, uspravni akt kojem je nadlaktica duža od potkoljenice, ležeći akt sa invertovanom perspektivom (o "zdrobljenoj glavi ne treba ni pričati) ili ova jadna djevojčica sa nateknutom glavom. Očigledno je očito ne poznavanje osnova crtanja portreta i akta!!! Slikar koji je zanemario crtež (srž svega u likovnoj umjetnosti valjda) može da zaboravi na uspjeh. Ne vjerujem da je u pitanju nedostatak talenta, već ljenost ili jako loš nastavni kadar. Možda sam malo strog, ali mislim da je bolje to nego da ga lažnim hvalama guram dalje u propast u koju lagano već srlja.

Što se tiče vajara, on mi već ulijeva više povjerenja. Na skicama koje si pomenuo, jasno se vidi (iako su prilično mutne:) da on nema problema sa osnovama crtanja (još jednom ponavljam NAJBITNIJA STVAR=TEMELJ). Skica ženskog akta prilično O.K. Malo je nageta naprijed u kontrapostu, ali sudeći po pozi model(ka) je malo čvršće osobnosti-muškobanjasta te je vjerovatno bila ukočena. Što se tiče lickanja portreta, tu ga razumijem. Vjerovatno postoji određena doza "straha" od ženskog portreta. Poznato je da je dosta zahtjevniji od robusnih muških portreta te ga je teže riješiti jakim potezima. Bitno je da nema nikakvih deformacija! Da li neko voli ili ne voli lickanje, nećemo u to ulaziti. Na kraju krajeva, najpoznatija slika je ulickana Mona Liza a ne naprimjer razmandrljena "Guernica".

P.S. Ovo si ipak isključivo moji lični stavovi i savjeti. Zasnovani su na mojim profesionalnim iskustvima i savjetima koje sam i sam svojevremeno dobijao. Slobodni ste da ne obraćate pažnju na njih! Puno sreće u daljem radu!

_________________
Ya man all! Don't fight your conscience!
Be aware of you sub-conscience!
It's complicated living down here

fighting pollution and fear!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2010, 20:04 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Apr 2010, 22:55
Postovi: 54
Da li je ova tema zamišljena kao tema u kojoj se predstavljaju SVI mladi umjetnici iz regiona,ili?
vidim da osim Nikole i Luke nije predstavljen više niko,a ima još talentovanih momaka i cura.
Pozdrav
:)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2010, 20:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Knele.bird je napisao:
Da li je ova tema zamišljena kao tema u kojoj se predstavljaju SVI mladi umjetnici iz regiona,ili?
vidim da osim Nikole i Luke nije predstavljen više niko,a ima još talentovanih momaka i cura.
Pozdrav
:)


Za sve...
Slobodno predstavi sebe ili nekoga drugog. :wink:

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jun 2010, 22:31 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
E ovo ja zovem talent!
http://www.facebook.com/#!/group.php?gi ... 5144818928

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Avg 2010, 14:06 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2008, 16:49
Postovi: 37
Lokacija: Prednja sfera
Digresija je napisao:



Talenat definitivno! Obožavam portrete. Šteta što su mahom rađeni sa fotografija. Iako je neuporedivo lakše od crtanja "u živo" na žalost kompozicija zavisi od fotografije a i odnos kontrasta. Takođe zbog "uljuljkanosti" često vuče ka pretjeranom detaljisanju koje često uguši rad. Ali u svakom slučaju bez problema skida osnovni karakter (bar onaj koji je uhvaćen na fotografiji) i nema problema sa odnosima proporcija. Bilo bi još ljepše vidjeti malo ličniji kontakt sa modelom.

_________________
Ya man all! Don't fight your conscience!
Be aware of you sub-conscience!
It's complicated living down here

fighting pollution and fear!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs