banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 09:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Maj 2009, 09:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 29
Lokacija: Banja Luka
E ovako,

Autori fotografija Banjaluke, prirode, manastira i većim dijelom koncepata su fotografi koji rade za Evron: Mićo Čavić i Dragan Jagrović. Ostale fotografije smo kupili zajedno sa pravima korišćenja.

Ako hoćeš neku svoju sliku da štampaš, moraćeš je donijeli kod nas u kancelariju gdje ćemo ti odmah reći da li je ta fotka dovoljno kvalitetna za štampu i na koji format može ići. Ako je sve ok, štampamo na sve i jednom formatu koji smo naveli na sajtu. Cijene se formiraju samo prema formatu koji izabereš, ako samu fotku ne treba dodatno sređivati :wink:

@Block Out
Jeste, al' ta mašina košta gomilu para, a i reprodukcije odrađenje na njoj bi bile puno skuplje. Kajl ram sebi kupiš i uokviriš sliku ako ti baš hoćeš tako.

Hoćeš li ti uokviriti sliku ili ne stvar je ličnog ukusa.

Odštampaš sliku na papiru, papir se savija pa ga moraš postaviti na nešto što ćeš uokviriti i da ne bi izblijedila kroz 3 dana, postaviš staklo preko nje i naveče nemaš sliku nego prelijep odsjaj svog lustera. Dobiješ nešto što ne da gledati u sebe. Štampom na platnu sve to lijepo izbjegneš i za to para koliko ćeš potrošiti da sve to postigneš kupiš 2 dugotrajnije i kvalitetnije slike.


--
Slike za zid, detalj koji vam nedostaje - http://www.slikezazid.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 10:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Malo zuto je napisao:
Block out, je li to los dan?
Zar treba da ljudi registruju sajt koji se zove http://www.slikefotografijedigitalnegrafikevektori.com? Ovo je bar najopstiji naziv. Mislim da je ideja odlicna i da se moze naci mnogo toga za svaciji ukus.
Imam jednu vektorsku fotografiju odstampanu na platnu vec tri godine i vise mi se svidja od nekih koje su odstampane na papiru. S druge starne, okviri su vec djelimicno zastarjela varijanta pa je ovo pravo osvjezenje.


Da. los dan! :wink:

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 10:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Zoka je napisao:
E ovako,

Autori fotografija Banjaluke, prirode, manastira i većim dijelom koncepata su fotografi koji rade za Evron: Mićo Čavić i Dragan Jagrović. Ostale fotografije smo kupili zajedno sa pravima korišćenja.

Ako hoćeš neku svoju sliku da štampaš, moraćeš je donijeli kod nas u kancelariju gdje ćemo ti odmah reći da li je ta fotka dovoljno kvalitetna za štampu i na koji format može ići. Ako je sve ok, štampamo na sve i jednom formatu koji smo naveli na sajtu. Cijene se formiraju samo prema formatu koji izabereš, ako samu fotku ne treba dodatno sređivati :wink:

@Block Out
Jeste, al' ta mašina košta gomilu para, a i reprodukcije odrađenje na njoj bi bile puno skuplje. Kajl ram sebi kupiš i uokviriš sliku ako ti baš hoćeš tako.

Hoćeš li ti uokviriti sliku ili ne stvar je ličnog ukusa.

Odštampaš sliku na papiru, papir se savija pa ga moraš postaviti na nešto što ćeš uokviriti i da ne bi izblijedila kroz 3 dana, postaviš staklo preko nje i naveče nemaš sliku nego prelijep odsjaj svog lustera. Dobiješ nešto što ne da gledati u sebe. Štampom na platnu sve to lijepo izbjegneš i za to para koliko ćeš potrošiti da sve to postigneš kupiš 2 dugotrajnije i kvalitetnije slike.


--
Slike za zid, detalj koji vam nedostaje - http://www.slikezazid.com


Znam ja to sve...
Nema smisla da vam kvarim reklamu.
Samo picite i uzdravlje :wink: :cat:

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 11:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 29
Lokacija: Banja Luka
Znas kako, čova,

Reklama je reklama i šta god kome spomeneš u vezi s nekim svojim proizvodom i bilo kakva priča koju plasiraš, sve se to okarakteriše kao reklamiranje.

Samo to baš i nije efekat koji smo htjeli postići. Na web sajt ne možes staviti 50000 slika i reći ljudima da biraju. Mislim, ko je dovoljno uporan da pregleda toliko toga da bi se odlučio na kraju za 1, 2 ili možda 5 slika ako oprema poslovni prostor.

Htjeli smo da upotpunimo ponudu u galeriji na sajtu nečim što imamo u fundusu, sve je ovo jako pozitivno, svaki ovaj komentar ali nemaju svi mišljenje o tome kako bi sredili dnevni boravak, neki prodajni salon ili šta već, neki ne znaju ni šta im se sviđa. Htio sam da mi pišu „htjeli bismo da vidimo mačiće, automobile, stare slike Banjaluke, Če Gevaru...“ ili nešto što bismo stavili na zid ili poklonili nekome jer ovdje ima slika od 57 KM, pa naviše.


Poslednji put menjao Zoka dana 07 Maj 2009, 12:15, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 11:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Super ideja. Bas imate lijepe slike. :) Meni licno se vise svidjaju slike na platnu bez okvira.

Zoka je napisao:
A obraćam vam se da mi kažete šta bi ste vi voljeli da vidite u galeriji, koje motive, kakve slike itd.


Ja licno volim barok slike, slike sa andjelcicima, slike na kojima su naslikane knjige, etno style, mistika i tako nesto u tom fazonu. I svidjaju mi se slike u setu. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 12:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Zoka je napisao:
Ako hoćeš neku svoju sliku da štampaš, moraćeš je donijeli kod nas u kancelariju gdje ćemo ti odmah reći da li je ta fotka dovoljno kvalitetna za štampu i na koji format može ići. Ako je sve ok, štampamo na sve i jednom formatu koji smo naveli na sajtu. Cijene se formiraju samo prema formatu koji izabereš

Cijene izrade naših slika su manje nego cijene slika koje odaberemo od onih koje vi imate u ponudi?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 12:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 29
Lokacija: Banja Luka
@Leona: Naćićemo nešto i za tebe :)
Imamo mnogo umjetničkih djela, ali smo samo najpoznatije postavili.

@Vader: Cijene su iste, ne bitno da li doneseš sliku ili izabereš ponuđenu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 13:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Zoka je napisao:
@Leona: Naćićemo nešto i za tebe :)
.

Jesam ja to sad primorana da kupim sliku? :D :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 13:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 29
Lokacija: Banja Luka
Nisi primorana, nagovorićemo te :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 13:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Zoka je napisao:
Nisi primorana, nagovorićemo te :lol:

Znala sam ja da tu nisu cista posla. :D :P
Radujem se nasoj suradnji. :D Imam puno praznih zidova u kuci koje treba popuniti. Hocu popust! :D :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 13:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Zoka je napisao:
Cijene su iste, ne bitno da li doneseš sliku ili izabereš ponuđenu.

Kako to? Na vaše slike pored rada oko izrade imate i autorska prava koja plaćate, a na slike koje mi donesemo imate samo rad oko izrade slike.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 14:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Vader je napisao:
Zoka je napisao:
Cijene su iste, ne bitno da li doneseš sliku ili izabereš ponuđenu.

Kako to? Na vaše slike pored rada oko izrade imate i autorska prava koja plaćate, a na slike koje mi donesemo imate samo rad oko izrade slike.

Onda vjerovatno dodatno placas "kaznu" sto nisi uzeo njihove slike. :D :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 14:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 29
Lokacija: Banja Luka
@Leona
Ma čišći ne može biti :angel4:
Pa najviše volimo prazne zidove :)
Za popust nije problem, zaradila si ga :) Javi koje slike i format želiš i ja ti javim cijenu sa popustom.

@Vader
Ti od nas kupuješ gotov proizvod. I izvornu sliku koja ide na štampu bukvalno dobijaš na poklon. Zato je cijena ista :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 14:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ma nisam ja ni sumnjao da ćete vi izmisliti neki razlog zašto je cijena ista, samo me zanimalo šta ste smislili.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 14:33 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Vader je napisao:
Ma nisam ja ni sumnjao da ćete vi izmisliti neki razlog zašto je cijena ista, samo me zanimalo šta ste smislili.


:lol: :cat:

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 16:13 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Evo da se i ja javim. Ne vidim suštinu štampanja na platnu. Ja bit te stvari štampala na foto papiru i poslije toga lijepila na forex 5mm ili plexiglass (nešto skuplja varijanta). Gdje ćeš moderne fotografije stavljat na platna?! Pojedine mi se sviđaju, pojedine su kič, no dobro, stvar izbora. Cijene su ok s obzirom da štampate na platnu. Al stvarno ne vidim potrebu za tim. Dobra sjajna foto karta i još bolji plotter i bog te veselio... Ja sam ovdje platila 65X65 53€ i to je ok cijena. Naravno, lijepili su mi na forex. Forex nije trajno rješenje jer se s vremeno malo savija. Al za izložbe je ok. Međutim plexiglass je trajno rješenje.
Platno traži okvir - sem ako nisu debele letvice. A ja bih na fotografije svakako stavljala okvir ako nisu na plexiglassu - popularni su uski okviri - crni ili u bojama - ima ih u ikei za male pare...
Eto, to je par savjeta/kritika. Umjesto da štampate na platno koje vam je skuplja varijanta, radije kupite dobar plotter za papir.

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 16:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Zoka je napisao:

Odštampaš sliku na papiru, papir se savija pa ga moraš postaviti na nešto što ćeš uokviriti i da ne bi izblijedila kroz 3 dana, postaviš staklo preko nje i naveče nemaš sliku nego prelijep odsjaj svog lustera. Dobiješ nešto što ne da gledati u sebe. Štampom na platnu sve to lijepo izbjegneš i za to para koliko ćeš potrošiti da sve to postigneš kupiš 2 dugotrajnije i kvalitetnije slike.

Niti jedna moja štampa nije izblijedila za 3 dana. A ako hoćeš da se dobro vidi, štampaj onda mat ;) I koristi halogenke za osvijetlit fotografiju :D Onaj ko hoće stilski srediti stan mora na sve da misli. A ne samo kupit fotografiju i sve da se samo napravi... :D

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2009, 14:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 29
Lokacija: Banja Luka
@Vader
Pa dobro, ako ti se više sviđa opcija da printamo naslijepo, da tu sliku rukneš na ploter i nadaš se da će ona zelena biti stvarno zelena kao što si na monitoru vidio.

@EiLeen
65X65 53€ je mašala para za toliku sliku. Jeste stvar ukusa na čemu ćeš štampati, kako ćeš štampati, hoćeš li okvir, forex ili plexiglass…

Kod nas baš i nemaš puno izbora što se tiče takvih stvari, osim ako to ne radiš sam. Ova usluga je kompletna i dobiješ kompletan proizvod, a ne ganjaš u kojoj štampariji imaš plexiglass ili forex pa da ti nalijepe, većina ljudi nema predstavu gdje da nađe motiv koji želi da odštampa, nemaju pojma kako šta da urade dok na kraju ne dobiju sliku.

Nemoj shvatati bukvalno ta 3 dana, molim te :) Još me drže posljedice Đurđevdana, nemoj da se objašnjavam, ne da mi se.

Hvala na kritikama, pravi ste :) ali ovo se neće završiti samo na slikama za zid. Projekat mora prvo da se isplati da bi se djelatnost proširila, ali o tome kad bude, biće. Ne želim ovom prilikom da nešto konkretno najavljujem, ali širimo se u mnogo pravaca jer postoji puno načina oplemenjivanja prostora.


--
Slike za zid, detalj koji vam nedostaje - http://www.slikezazid.com/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2009, 14:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Sad su u trendu tetovaze za zid. Mislim da bi vam i to pasalo u koncept. :)
Ovo nije nadudzba, ponavljam, ovo nije narudzba. :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Maj 2009, 15:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ke ke ke, ja uradim sama grafiku i stavim je na zid (uramljenu).
Em je autentična, em je po mom ukusu.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs