banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:29

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Maj 2009, 12:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 29
Lokacija: Banja Luka
Pozdrav, ljudi,

Počeli smo novi projekat, zove se SLIKE ZA ZID (http://www.slikezazid.com) i zanima me vaše mišljenje o njemu. Znači, kako vam se sviđa, koliko je funkcionalan, šta mislite o proizvodu, o izboru slika ponajviše, zatim o mogućnostima koje nudimo i, naravno, o cijenama! Jel’ skupo, a? :)

Koliko god se to podrazumijevalo, moram da najavim da će galerija slika biti proširena, ali tek nakon vaših sugestija šta želite u ponudi.

Dosta smo sujetni, ali smo još više samokritični. Što nas više bude bolio vaš komentar, lakše ćemo popraviti uslugu. :)

Pišite i hvala vam skroz!


--
Slike za zid, detalj koji vam nedostaje (http://www.slikezazid.com)
Evron marketing team (http://www.evron.info.com)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2009, 14:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
M101, M102, M103, M104, M109.

to mi se svidja.
inace, fotogrfije nisu za kuce, to je lijepo imati za kancelariju ili neko javno mjesto.
volim umjetnost, volim lijepu fotku, mada nisam bas nesto za realizam, vise volim apstrakciju i to me odusevljava.
impresionisti su mi, onako, za dusu.
ko ovo prodaje, gdje se mogu nabaviti?
gledao sam fotke, npr svidjaju mi se one iz vise komada, da cine jednu cjelinu, onaj grad mi je cudo. ali opet, za office.
jesu slike na papiru, ima li neki okvir?
mislim da sam nedavno u galeriji gledao sliku velicina mozda 80x60, ulje na platnu, motiv je priroda, rijeka, sumica, malo livade... finoo uradjeno, skroz,
pitam koliko je para, kaze lik 500KM sa okvirom.
ucinilo mi se to kao neka normalna cijena.
ovo od 110KM, mislim da nije skupo, ali sta je, na cemu, daj malo info...

u svakom slucaju pozdravljam projekat.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2009, 15:32 
ideja je dobra, svaka cast. i ja sam prije par godina zeljela neke fotke napraviti kao velike slike za zid..
i mene interesuje vise informacija, da li su to samo fotografije, pa ih je potrebno uokvirivati, da li su na onoj drvenoj konstrukciji iza..
sto se tice cijene, ne znam sta reci, ja konkretno imam jako puno umjetnickih slika, dosta toga smo muz i ja pokupovali sami, a i odbili.. cijene su onako, s obzirom da se radi o fotkama na vecem formatu, kod gospodina brane kalabe se njegova umjetnicka slika, uramljenja 40x50 moze naci od 130 do 150 km najvise... pri tom su stvarno njegove alike prekrasne, znaju oni koji su vidjeli..
ja bih uzela kao sto cicak rece onaj grad iz 3 dijela.. to mi se jako dopada...
e sad dajte nam info o kvalitetu papira i slicno...


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Maj 2009, 15:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
vec nekoliko godina kolega skida sa neta slike visoke rezolucije koje onda stampa u stampariji na masnom papiru i ispadne daaaaaleko jeftinije od ovoga, tako da meni ovo nije uopste povoljno

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2009, 15:41 
pa to kazem, ako su samo fotke onda nije povoljno, mozda su na nekoj konstrukciji ili slicno, ili onom plastificiranom debljem papiru.. a kao sto rekoh umjetnicke kod kalabe su povoljnije dosta, a ipak covjek slika svojom rukom..


Vrh
  
 
PostPoslato: 05 Maj 2009, 15:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Hahaha, SOLARNO=PARE NA SUNCE!!!

Jel' to?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Maj 2009, 16:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Nov 2007, 05:31
Postovi: 29
Svako umjetnicko djelo, bila to slika, fotografija, instalacija ili nesto trece, treba i da se plati u skladu sa svojom vrijednoscu (koje je tesko uvtrditi, ali nije nemoguce). Nije krompir na pijaci ili bofl roba kod Kineza (ima kod XY za 150 KM, mogu skinuti s neta za dzabe, i sl.). Muka mi je od price tipa "ih, to je lako, skljocnes aparatom" ili "to mogu i ja naslikati".

Sto se tice komentara za sajt, nije lose uopste. Interesuje me ko su autori fotografija? Imate li usage licenses ili ste vi vlasnici djela (copyright)?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2009, 08:19 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 29
Lokacija: Banja Luka
Evo da svima odgovorim.

Mi smo Evron & Reklam i kod nas se nabavljaju slike :)
Evron se nalazi u ulici Slavka Rodića 4a, (od Gradskog mosta prema "Studencu" veeeelika žuta kuća z'desna) a Reklam je u Koste Vojinovića 43.

Prvo, kad izabereš sliku i veličinu obratiš se nama i slika je spremna za par dana.
To je u najjednostavnijem mogućem slučaju, jer postoji mogućnost da odštampaš svoju sliku - nešto sto ti hoćeš (neku porodicnu fotku, dragu osobu, ili je neko samo narcis pa mu pokloniš njegovu sliku).
Možeš od nas da tražiš još motiva. Na primjer želiš da ti ponudimo nešto direktno vezano za tvoju branšu kako bi opremio kancelariju, zubarsku ordinaciju, pekaru, kafanu, štand na pijaci... šta god ljudima može zatrebati. U tom slučaju ti pošaljemo neke izdvojene slike na e-mail da izabeš ili u boljem slucaju da dođeš pa ti pokažemo sve. Imamo preko 50 000 autorskih fotografija koje su pravili fotografi Evrona plus fotografije kupljene iz nekih foto baza zajedno sa pravima korištenja. Što se tiče umjetničkih djela to spada u "globalno dobro" i ovo što nudimo su reprodukcije.

Eto kako doći do slike :)

I da, slike nemaju okvir jer im ne treba, to nije bakin goblen! :) Ti možeš da uokviriš sliku ali to je do tebe.

Ove slike se štampaju na PLATNU, a ne na nekom papiru, što zahtjeva posebnu vrstu boje. Otisak je premazan zaštitnim lakom koji trajno štiti boju na platnu. Platno je zategnuto i pričvršćeno na slikarski okvir na kojem već imate kukicu za kačenje. Dobili bi i ekser, ali više ih nema, potrošili smo ih hehehe.

Na ovoj adresi (http://slikezazid.com/kvalitet/) je prikazan proces proizvodnje u sličicama. Klikneš i vidiš veću sliku.

Kontakt informacije se nalaze na stranici: http://slikezazid.com/kontakt-nase-kontakt-informacije/

Nismo htjeli da ljude zamaramo tekstom pa na svakoj stranici piše nešto sitno. Mislim, nema potrebe pisati Rat i mir kao što se inače radi. Trudili smo se da sajt napravimo "user frendly" koji služi samo da neko izabere sliku, javi nam šifru ispod slike sa dimenzijama i to je to.

A obraćam vam se da mi kažete šta bi ste vi voljeli da vidite u galeriji, koje motive, kakve slike itd.

@The_new_Statesman: Da to je to SOLARNO, pare na sunce hehehe


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2009, 09:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Zoka je napisao:
Platno je zategnuto i pričvršćeno na slikarski okvir na kojem već imate kukicu za kačenje. Dobili bi i ekser, ali više ih nema, potrošili smo ih hehehe.

Ee ako nema eksera onda ništa, mislim kakvo ste vi to neozbiljno preduzeće?? 'eeejjjj haalllloooooooo, nema eksera :roll: Sačuvaj Bože :roll:

:D :D :D

Nego, interesantna ideja i slike su lepe, ja lično ne volim mnogo detalja uopšte u životu pa ni slike mi ne igraju neku ulogu, ali mnogo mi se sviđaju slike u setu i tu kombinaciju imam i ja kući :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2009, 10:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 29
Lokacija: Banja Luka
Evo po tvojoj želji odmah smo kontaktirali najboljeg dobavljača u regionu i sada u ponudi imamo širok asortiman eksera raznih kalibara 8)

Ma kažem ja, svako će naći nešto za sebe :)


Prikačeni fajlovi:
Komentar fajla: Širok asortiman eksera raznih kalibara
ekseri.jpg
ekseri.jpg [ 15.77 KiB | Pogledano 6538 puta ]
Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2009, 10:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
o pa meni su u galriji nedavno dali poseban ekser za betonski zid, ima na sredini neki odbojnik ili nesto tako, uglavnom cvrsto, jako cvrsto.
eto, ja sam se izjasnio ranije, impresionizam, to mi je vako super, a ako radite fotografije to ej super, mislim da ce biti prodje (u smislu ono slika s vjencanja), mada je meni glupo kaciti svoje slike po zidu, i ogledalo mi je previse.
ne volim motive cvijeca, ne volim ono slika ko fotografija, ima od Moneta jedan brod, barka, nesto, ta mi je ostala nesto u sjecanju da je jako lijepa, volim more, recimo neki brod.
e pa da, radio mi je kolega nedavno sliku - motiv kamen - stijena u rijeci, to je nes predivno, jbg poklonio je sliku sestri tako da nisam imao nikavih sansi, reko da ce napraviti novi, i promasio je temu. nista, bit ce.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2009, 10:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Zoka, što uze Zokin nick?

Slike su ok, a i ekseri su ok.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2009, 17:56 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 29
Lokacija: Banja Luka
Samo je jedan Zoka :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2009, 18:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Zoka je napisao:
Samo je jedan Zoka :)

Čekaj, Zoka jesi ti Zoka? Slika

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2009, 18:33 
ma nije, samo je jedan nas zoka, uljeze ne prihvatamo... :evil3:


Vrh
  
 
PostPoslato: 06 Maj 2009, 20:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Dec 2008, 16:34
Postovi: 529
Lokacija: Negdje drugdje
Zoka je napisao:
Počeli smo novi projekat, zove se SLIKE ZA ZID (http://www.slikezazid.com) i zanima me vaše mišljenje o njemu. Znači, kako vam se sviđa, koliko je funkcionalan, šta mislite o proizvodu, o izboru slika ponajviše, zatim o mogućnostima koje nudimo i, naravno, o cijenama! Jel’ skupo, a? :)

Da nećeš još da ti obavim istraživanje tržišta, uradim PEST i SWOT analizu, marketing plan... :lol:
Može, ali to košta :D

Malo off-a
@majlili i BSE - možete bilo koje fotke "baciti" i na bilbord ako 'oćete.
(čak i one fotkane prastarim idiotom)
Sve zavisi od njihove veličine (mogu i one od 3 megapiksela), obrade i pripreme za print...
ima posebna tema na ovom forumu "Gdje štampati velike formate"
viewtopic.php?f=48&t=39387
Mada, ovo što reklamira Zoka je malo drugačiji fazon štampe od one "na papir" :wink:

Povratak na temu...

Sajt je O.K.
Mada bi u prvi mah neko mogao pomisliti da je riječ o slikama, a ne o fotkama i ilustracijama (pogledah web na brzinu, ako nije tako neka me neko ispravi) koje se printaju na platnu...

Cijene neću komentarisati (još uvijek ;)) jer mi trebaju odgovori na par pitanja.
Par bitnih pitanja.
1. Zoka, nisi odgovorio na pitanje vikendice:
vikendica je napisao:
Interesuje me ko su autori fotografija? Imate li usage licenses ili ste vi vlasnici djela (copyright)?

2. Na sajtu vidim da ima dio "vaše fotografije".
Koliko košta izrada fotografija koje bi neko vama donio?
(koje dimenzije su "na raspolaganju" i koje su cijene)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2009, 20:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Nov 2008, 14:05
Postovi: 5168
majlili je napisao:
ma nije, samo je jedan nas zoka, uljeze ne prihvatamo... :evil3:


nas je _zoka. jedan i jedini. i neponovljivi.
molimo korisnike da ne uzimaju tudje nickove. ili similacije.

_zoka, mi te volimo.

_________________
Bio jednom jedan djecak, u ocevoj kuci, nad rijekom, koji je sanjao zlatne snove, jer nista nije znao o zivotu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2009, 22:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Prvo trebate da poznajete jasnu razliku izmedju slike, fotografije,dig. grafike, ilustracije........
Ako se vec ide sa reprodukcijama imaju masine koje rade reprodukcije slika, tacnije sa pastom. (sto je i logicno).
Ako radis reprodukciju slike, logicno da je radis na platnu, sa sve kajl ramom.
Al' zasto stampa fotografija, vektorskih ilustracija na platnu? :confused2:
A takodje da se jos stavlja, zateze na ram! :confused1: Jos, kao nije potreban ram (okvir), stampa je i sa strane! :roll:
Apsolutno nema smisla za to...ako grijesim, molim za demant!

Al' narod je uvijek bio ovca za sisanje pa udrite :wink:
(ozbiljno mislim :cat: )

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 07:57 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 05 Maj 2009, 12:09
Postovi: 2
Block out, je li to los dan?
Zar treba da ljudi registruju sajt koji se zove www.slikefotografijedigitalnegrafikevektori.com? Ovo je bar najopstiji naziv. Mislim da je ideja odlicna i da se moze naci mnogo toga za svaciji ukus.
Imam jednu vektorsku fotografiju odstampanu na platnu vec tri godine i vise mi se svidja od nekih koje su odstampane na papiru. S druge starne, okviri su vec djelimicno zastarjela varijanta pa je ovo pravo osvjezenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Maj 2009, 07:58 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 05 Maj 2009, 12:09
Postovi: 2
Pardon, vektorsku ilustraciju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 59 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs