banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Sep 2008, 19:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Ne znam je li samo moje misljenje, ali primijetio sam u zadnje vrijeme veliki trud Muzeja savremene umjetnosti da privuce ljudi na njihove izlozbe. Bilbordi po gradu, reklame, a izlozbe iz mjeseca u mjesec su sve interesantnije.
Sjecate li se po meni najbolje reklame, onih bilborda za Domes eros ili tako nesto. Onaj "djavo" kao i ostale. Zatim Proticeva izlozba koja je bila..hm, zanimljiva, pa Zvono...4 sjajna djela i evo danas prolazim i od 18.9. bice prikazano nesto veoma zanimljivo. Vidjecemo:)
Ulaz je bespaltan, pa eto, za sve one koji nisu prije posjetili ovaj muzej neka to ucine.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Sep 2008, 15:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2006, 22:11
Postovi: 1122
Lokacija: borik
medju prostor+ dobra postavka mada ipak vec dosta vidjenih djela. dojite pogledajte.

_________________
PANK nije mrtav,samo je jednom nogom u grobu,a drugom na kori od banane ; ),ali i dalje je fin!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2008, 22:09 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
MEDJUPROSTOR- Nije lose ali moglo je i bolje. Meni su se svidjeli radovi "Savjeti"- "Zena muza nosi na licu a muz zenu na kosulji" , i "Misolovka". Srecna porodica je ok takodje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2008, 23:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2006, 22:11
Postovi: 1122
Lokacija: borik
Odlicna izlozba --Vani pada kisa ali ja u to ne vjerujem ili kako god da se zove ... Zgrada se nalazi u kampusu . prilicno je rusevna ,s desne strane prije rektorata traje do 20.10. !!! znaci ludilo i treba 3 sata da se obidje ...dok se pogleda rad ... dok uganjas pocetak i hladnoo je ali vrijedi svaki cvokot!!!

_________________
PANK nije mrtav,samo je jednom nogom u grobu,a drugom na kori od banane ; ),ali i dalje je fin!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Sep 2008, 23:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2006, 22:11
Postovi: 1122
Lokacija: borik
i da ovo sam porucila JA koja mrzim konceptualnu umjetnost znaci bas je odlicna !

_________________
PANK nije mrtav,samo je jednom nogom u grobu,a drugom na kori od banane ; ),ali i dalje je fin!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2008, 00:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
www.msurs.org
Novi sajt, potpuniji. Bice i redovno updateovan ;)

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2008, 11:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
narcisa_zumbulic je napisao:
Odlicna izlozba --Vani pada kisa ali ja u to ne vjerujem ili kako god da se zove ... Zgrada se nalazi u kampusu . prilicno je rusevna ,s desne strane prije rektorata traje do 20.10. !!! znaci ludilo i treba 3 sata da se obidje ...dok se pogleda rad ... dok uganjas pocetak i hladnoo je ali vrijedi svaki cvokot!!!


Zar izlozba nije u Domu mladih?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2008, 11:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
Ta izložba je na nekoliko lokacija: jedan veliki dio je u kampusu, jedan dio u dvorani Obilićevo, jedan dio u galeriji Terzić (to je stan u ulazu preko puta fotografske radnje Risto, prije apoteke Prvi maj - čini mi se da je stan na drugom spratu), u čajevčevom neboderu na prizemlju i na 11. spratu, valjda i u Risti i u Salonu Muzeja savremene umjetnosti.

U kampusu - ideš skroz ravno ulicom i na kraju skreneš desno i opet ideš do kraja. U napuštenoj zgradi sa lijeve strane, tamo gdje je veliki betonirani prostor, ima jedna slika na podu. Kad izađeš odatle, na jednom zidu desno ima jedan grafit.
Kad si prvi put skrenuo desno i išao do kraja, sada možeš skrenuti opet desno i vidjećeš napuštenu zgradu na kojoj na jednom balkonu stoji rečenica: Who wants to be a god here? Prođeš sa druge strane zgrade, ona ima nekoliko spratova i na svakom spratu imaju projekcije...
Nadam se da ćeš shvatiti ovo sve.

Svi ovi prostori su za vrijeme trajanja izložbe otvoreni od utorka do subote od 14 do 20h.


Poslednji put menjao Frieda dana 24 Sep 2008, 12:05, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2008, 12:03 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
I koji je fazon sa ćirilicom na sajtu? Zar ne treba da budu ponuđena oba pisma?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Sep 2008, 12:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Frieda je napisao:
Ta izložba je na nekoliko lokacija: jedan veliki dio je u kampusu, jedan dio u dvorani Obilićevo, jedan dio u galeriji Terzić (to je stan u ulazu preko puta fotografske radnje Risto, prije apoteke Prvi maj - čini mi se da je stan na drugom spratu), u čajevčevom neboderu na prizemlju i na 11. spratu, valjda i u Risti i u Salonu Muzeja savremene umjetnosti.

U kampusu - ideš skroz ravno ulicom i na kraju skreneš desno i opet ideš do kraja. U napuštenoj zgradi sa lijeve strane, tamo gdje je veliki betonirani prostor, ima jedna slika na podu. Kad izađeš odatle, na jednom zidu desno ima jedan grafit.
Kad si prvi put skrenuo desno i išao do kraja, sada možeš skrenuti opet desno i vidjećeš napuštenu zgradu na kojoj na jednom balkonu stoji rečenica: Who wants to be a god here? Prođeš sa druge strane zgrade, ona ima nekoliko spratova i na svakom spratu imaju projekcije...
Nadam se da ćeš shvatiti ovo sve.

Svi ovi prostori su za vrijeme trajanja izložbe otvoreni od utorka do subote od 14 do 20h.


Hvala !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Sep 2008, 16:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Meni je najbolji rad slika/grafit na podu u kampusu, jedino mi je nekako zao sto je ovaj rad sam. :(

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2008, 02:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
Frieda je napisao:
I koji je fazon sa ćirilicom na sajtu? Zar ne treba da budu ponuđena oba pisma?

Oni salju materijale za sajt, tj. oni iz muzeja kucaju tekstove cirilicom.

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 09:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
NiZ je napisao:
Frieda je napisao:
I koji je fazon sa ćirilicom na sajtu? Zar ne treba da budu ponuđena oba pisma?

Oni salju materijale za sajt, tj. oni iz muzeja kucaju tekstove cirilicom.

Imas cirilicu kao zvanicno pismo i engleski!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 12:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
NiZ je napisao:
Oni salju materijale za sajt, tj. oni iz muzeja kucaju tekstove cirilicom.

To mi je jasno. Nije mi jasno zašto nemaju i latinicu kao opciju. Kao jedna značajna kulturna institucija trebalo bi da su otvoreni i prema ljudima iz okoline, pa samim tim i umjetnicima, koji ne koriste i ne znaju ćirilicu, a interesuju se za Muzej.. na primjer.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 15:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Frieda je napisao:
Kao jedna značajna kulturna institucija trebalo bi da su otvoreni i prema ljudima iz okoline, pa samim tim i umjetnicima, koji ne koriste i ne znaju ćirilicu

Neka uce :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2008, 21:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Frieda je napisao:
NiZ je napisao:
Oni salju materijale za sajt, tj. oni iz muzeja kucaju tekstove cirilicom.

To mi je jasno. Nije mi jasno zašto nemaju i latinicu kao opciju. Kao jedna značajna kulturna institucija trebalo bi da su otvoreni i prema ljudima iz okoline, pa samim tim i umjetnicima, koji ne koriste i ne znaju ćirilicu, a interesuju se za Muzej.. na primjer.

I sta sad, Zagreb bi trebao da ima i cirilicnu opciju zbog ljudi iz okoline?! Stavis zvanicno pismo i engleski.
Necu se ja zaliti Luvru sto nema cirilice jer ne znam francuski. Stavili su engleski, ako znam- znam!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2008, 00:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Nov 2006, 22:11
Postovi: 1122
Lokacija: borik
@taxi ko god da si sada ti javno izjavljujem ljubav. Faca si. i opet se slazem sa tobom! :wink:

_________________
PANK nije mrtav,samo je jednom nogom u grobu,a drugom na kori od banane ; ),ali i dalje je fin!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2008, 06:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
cirilica je pismo, a ne jezik. geez

na kraju krajeva kakve to ima veze sa ustipcima. missim

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2008, 11:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
Zašto ne iskoristiti lakše mogućnosti za komunikaciju kada već postoje? To je moje pitanje..
Ali, ne želim da ulazim ni u kakve rasprave o mišljenjima.
Hvala.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Okt 2008, 12:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Feb 2004, 23:11
Postovi: 1293
Utopija je napisao:
cirilica je pismo, a ne jezik. geez

na kraju krajeva kakve to ima veze sa ustipcima. missim

Mozda sam bio nejasan, imate verziju na srpskom jeziku, cirilica, i na engleskom jeziku. Tako je napravljen i sajt Narodnog pozorista...Kod njih bih predlozio jos verziju na engleskom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs