banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 22:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Nov 2009, 15:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
Block out je napisao:
Jel' ima ko od muzicara da se izjasni?

:D ako misliš na nekog ko će negirat to što sam napisao onda zaboravi

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2009, 18:59 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
kim deal je napisao:
Block out je napisao:
Jel' ima ko od muzicara da se izjasni?

:D ako misliš na nekog ko će negirat to što sam napisao onda zaboravi


A jesi me provalio! :lol:

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2009, 16:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2006, 17:32
Postovi: 1884
Lokacija: Banja Luka
kim deal je napisao:
:oops: neko je napisao da je muzika apstraktna, to nije istina muzika ima svoje zakonitosti i pravila, čak ima i svoje "pismo" i jezik i sve što se odsvira može se i na papir zapisat, svaki pokušaj apstrakcije u muzici je smješan jer muzika ne trpi tako nešto, ima onih koji ne znaju svirati i ne žele naučit, ali misle da su bogom dani da budu muzičari pa lupaju po nekim predmetima i govore kako je to muzika :lol:

Da objasnim o čemu se radi - kad slušaš muziku, konkretnu kompoziciju (bez teksta, naravno), na primjer, uglavnom ne možeš iz nje zaključiti: Aha, da, to je pjesma o tome kako je neko išao ulicom, sreo prijatelja, pa su otišli na kafu i dobro se ispričali. Zar ne? U tom smislu apstraktno. Uporedi sa književnošću (ne avangardnom).

Citiraj:
Zasto nam neka slika toliko zbunjuje iako je manje apstraktna od bilo kojeg muzickog djela?

Pretpostavljam da ima veze sa čulom kojim primamo djelo. Muzika postoji u vremenu i prima se sluhom, a slika u prostoru, prima se vidom. A zašto je jedno interesantnije od drugoga, ne mogu na brzinu da skontam, ali neko je sigurno već negdje pisao o tome.
Ali mislim da ovdje treba govoriti o avangardi - jer je podjednako teško slušati eksperimentalnu muziku kao i gledati apstraktnu sliku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2009, 17:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
to na koji način pojedinac doživi neko muzičko djelo sa tim djelom nema veze, ni u jednom klasiku poput betovena, mocarta nema riječi osim naslova djela, i ona nisu apstraktna, a to kako ko to doživljava to sa autorom i djelom nema veze, nekog neka muzika smori, nekog razveseli i tu nema filozofije

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2009, 19:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
http://en.wikipedia.org/wiki/Absolute_music

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Nov 2009, 20:21 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
Utopija je napisao:
http://en.wikipedia.org/wiki/Absolute_music

:oops: baci neki komentar, valjda forum tome služi, ane za poturanje članaka iz vikpedije, na kojoj usput i moja baba može da objavljuje šta stigne
aaa ljudi moji :-?
btv
:angry3: pun mi je kua wikpedie, šta god wikpedia, naučite pisat svoje komentare i mislit svojom glavom, ebala vas wikpedia.
:-s a što se iznervira, ova wiki me odavno nervira zato sory što sam sad puko

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2009, 07:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
kim deal, take a chill pill. necu da nista pisem jer mi se ne da "razgovarati" sa nekim ko pise stavove a ne ucestvuje u dijalogu.

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2009, 09:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
Utopija je napisao:
kim deal, take a chill pill. necu da nista pisem jer mi se ne da "razgovarati" sa nekim ko pise stavove a ne ucestvuje u dijalogu.

:oops: vidi stavovi su sastavni dio dialoga, bili oni afirmacijski ili negacijski.
:-? kako misliš vodit dialog da ne izneseš svoje stavove, kako oponirat ili afirmirat nešto, ako nemaš svoj stav o tome?
objasni mi baš me interesuje taj fenomen dialoga bez stavova.

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2009, 10:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
ukoliko stav dozivljavas kao stav tesko da ces ga promijeniti. bolje je reci da je stav trenutni stepen neinformisanosti, onda si kritican prema svom razmisljanju, pa onda postoji prostor za dijalog.

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2009, 10:43 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
Utopija je napisao:
ukoliko stav dozivljavas kao stav tesko da ces ga promijeniti. bolje je reci da je stav trenutni stepen neinformisanosti, onda si kritican prema svom razmisljanju, pa onda postoji prostor za dijalog.

već smo uvelko off topic, stavovi služe da bi se napadali i branili, i naravno ukoliko suprotna strana ima jake argumente i da bi se mjenjali.
dakle ako ne iznosiš svoj stav, već radiš psihoanalizu mene na osnovu mog stava o nekoj temi, onda su to predrasude ,a ne dialog.
prema tome ja sam svoje mišljenje o temi jasno iznio, iznesi i ti stav vezan uz temu ako ga imaš, a ako ga nemaš ne vidim onda ni smisao ovog prepucavanja.

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2009, 12:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
uvijek pogrijesim, elem jos jedan OT i tu je kraj sa moje strane. moderatori ce mi oprostiti. :)

sa takvim pristupom, sa mnom nikad neces voditi dijalog. ne znam po kom osnovu si se osjetio ugrozenim tj. da radim psihoanalizu tvoje licnosti, bar da znam pa da kazem da je profesionalna deformacija ucinila svoje. ja ovo ne vidim kao prepucavanje. pozdrav i toliko s moje strane

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2009, 12:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
Utopija je napisao:
ne znam po kom osnovu si se osjetio ugrozenim tj. da radim psihoanalizu tvoje licnosti,
Utopija je napisao:
kim deal, take a chill pill. necu da nista pisem jer mi se ne da "razgovarati" sa nekim ko pise stavove a ne ucestvuje u dijalogu .

:roll: po ovom gore osnovu, još o temi nisi rkao-la ni riječi , ali o mom diskutovanju jesi, bez da se osvrneš na moj stav o temi, ispričavam se zbog spama i off topica, ali sam uvučen ne svojom krivnjom

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2009, 16:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Sep 2005, 08:11
Postovi: 3226
Lokacija: Banja Luka
Kim,
posto naivno srljas u temu iskljucivo sa svojim misljenjem koje je po meni veoma laicko, valjda onda i shvatas zasto ljudi nece da ulaze sa tobom u diskusiju. Bez uvrede, ali tako je! Predlazem ti da pogledas i apsolviras prvo sam pojam Apstrakcija.
Ev' ovaj link mi je nekako najbolji :D : http://sr.wikipedia.org/wiki/Апстракција
Procitas to, pa onda svoje postove i nelogicnost ce ti se sama ukazati!

Citiraj:
još o temi nisi rkao-la ni riječi

Utopija je otvorio ovu temu prije 3 godine!
Mislim, probaj citati teme od pocetka! :wink:

_________________
Umjetnost je ono sto neko kaze da je umjetnost! :painting:
Freak_on_a_leasH je napisao:
...svima vam treba odvalit jednu konceptualnu samarcinu da se vratite tamo gdje vam je mjesto.....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Nov 2009, 17:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Okt 2009, 12:34
Postovi: 972
Lokacija: 43°48'42.41"S - 18°21'45.06"I
Block out je napisao:
Kim,
posto naivno srljas u temu iskljucivo sa svojim misljenjem koje je po meni veoma laicko, valjda onda i shvatas zasto ljudi nece da ulaze sa tobom u diskusiju. Bez uvrede, ali tako je! Predlazem ti da pogledas i apsolviras prvo sam pojam Apstrakcija.
Ev' ovaj link mi je nekako najbolji :D : http://sr.wikipedia.org/wiki/Апстракција
Procitas to, pa onda svoje postove i nelogicnost ce ti se sama ukazati!

Citiraj:
još o temi nisi rkao-la ni riječi

Utopija je otvorio ovu temu prije 3 godine!
Mislim, probaj citati teme od pocetka! :wink:

:roll: i ti ko mačak oko vruće kaše ovo ono, ja sam nešto iznio što ti nazivaš laičkim, dobro u redu, mene interesuje tvoje ili bilo čije mišljenje, da negirate ili potvrdite ili bilo šta ,a ne da mi servirate linkove wikpedije, ljudi koji nemaju svoje mišljenje često citiraju druge, pristojnije bi bilo da bar parafrazirate to iz wikpedie, nego onako ostavit link usuvo.
ono o "temi nisi rekao ni riječ" odnosilo se na moju tezu u postu.
a pojam apstrakcije se može apsolvirat u milion verzija i uvjek će se vodit diskusije o tome, nemoj mi samo reći da si otkrio univerzalno objašnjenje pojma apstrakcija, ja sam dao bar svoje mišljenje o kom se da raspravljat.
a ukazivanje na nelogičnost očekujem od diskutanata na ovom forumu, zato sam valjda i pisao post. jer ako kažeš da je nešto nelogično pristojno bi bilo da kažeš i šta?

_________________
street life
"nije budala onaj ko ne zna čitat, već onaj koji vjeruje svemu što je napisano"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 34 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs