banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:40

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 76 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Dec 2014, 01:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Сви ви који сте некад били или сте још увијек негдје сигурно сте имали прилику другим нацијама причати о својој земљи, свом народу и својој култури. Занимају ме ваша искуства.. шта странцима најчешће спомињете, шта им показујете, шта их највише одушеви итд итд?
Рат је незаобилазна тема па ме занима и на који начин се ту поставите?
Да ли сте некад заинтересовали неког странца толико да крене да гледа наше филмове, слуша нашу музику или посјети нашу земљу?

Тему за инспирацију сам нашао у овом клипу. Овакве ствари су фантастичне а колико сам схватио ријеч је о неком нашем професору који предаје тамо..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QJnIgnGknDY[/youtube]

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2014, 05:51 
Bolje ne pricati puno, nema se sta ni pametno reci....


Vrh
  
 
PostPoslato: 26 Dec 2014, 12:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Pele... Kakvi su efekti pricanja price jedne strane o ratu koji je zavrsen pre dve decenije nekome koga to apsolutno ne zanima?

Osim smaranja. Ali to nije neka pomoc :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2014, 12:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Jun 2010, 23:18
Postovi: 4738
Ja koga god imam u inostranstvu kaže nešto ovako: Ne vole nas i gotovo. Možemo o svemu, kad se krene o tome, prao nas ne vole. To je toliko jako i ta propaganda je učinila svoje kad je trebala i džaba sve. Mi smo za njih divljaci, koljači, nasilnici, teroristi...

_________________
Najbolje se slaže s lososom i leptirom.
Klik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2014, 12:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
The_new_Statesman je napisao:
Pele... Kakvi su efekti pricanja price jedne strane o ratu koji je zavrsen pre dve decenije nekome koga to apsolutno ne zanima?

Osim smaranja. Ali to nije neka pomoc :D


Upravo ovo. Smaranje. Boli njih patka za nama. Ja sam jednom liku kojeg znam 3 godine jedno 5 puta objasnio kako funkcionišu stvari u BiH i šta sam i odakle sam i kakve su razlike i zašto su razlike i onda opet nekidan misli da sam Bošnjak.

Ali evo, ja sam drugu pokazao kako se razvaljuje glavuša za slavu. Rekao je da smo divljaci... :lol:

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2014, 15:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
bome kada je rijec o civilizaciji i kulturi ja sam portugalcima otvoreno rekao otkrili ste svijet, ali dok ste bili dio kordobskog kalifata mi smo imali drzavu i pape su cule prije za nas nego za vas

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2014, 15:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ma daj 800, opet vi o ljubavi... Nema ljubavi nema mrznje. Ako znaju nesto onda je to da sam Srbin iz Bosne ili da nisam musliman. A u sustini im je svejedno da li sam katolik, pravoslavac ili musliman... Iz Hrvatske, Bosne, Srbije, Albanije...

A o tome ko je za sta kriv ih zanima kao nas situacija u Sudanu. Ili cak i manje. Ljudi su optereceni u koji ce kraj svijeta pobjeci na nekoliko dana.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2014, 16:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Panzer je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Pele... Kakvi su efekti pricanja price jedne strane o ratu koji je zavrsen pre dve decenije nekome koga to apsolutno ne zanima?

Osim smaranja. Ali to nije neka pomoc :D


Upravo ovo. Smaranje. Boli njih patka za nama. Ja sam jednom liku kojeg znam 3 godine jedno 5 puta objasnio kako funkcionišu stvari u BiH i šta sam i odakle sam i kakve su razlike i zašto su razlike i onda opet nekidan misli da sam Bošnjak.

Ali evo, ja sam drugu pokazao kako se razvaljuje glavuša za slavu. Rekao je da smo divljaci... :lol:



S kakvim se ti to primitivcem neupucenim druzis :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2014, 16:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
ova zadnja recenica sto tns napisa je njihova najveca briga a cuo sam to i gledam slike na fb o njihovim ljetovanjima

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2014, 16:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
800 je napisao:
Ja koga god imam u inostranstvu kaže nešto ovako: Ne vole nas i gotovo. Možemo o svemu, kad se krene o tome, prao nas ne vole. To je toliko jako i ta propaganda je učinila svoje kad je trebala i džaba sve. Mi smo za njih divljaci, koljači, nasilnici, teroristi...

Propaganda? Ono, statistika zrtava, civilnih zrtava, protjeranih...? Nije tu trebao nikakav poseban trud, mi smo materijal dali ;)

Pele, u Marseju zivi duplo vise crnaca nego sto ima Srba u BiH, koga boli qurac za nama? Ako razumijes sta sam htio reci glede kulture&istorije i geografije bogatije od nase, i strasnije i privlacnije.
Inace, kolektivizam ima stalnu boljku da propituje koja je vrijednost kolektivnog identiteta. Na Zapadu skoro pa nikakva, katolicko protestantska etika njeguje individualizam. Jelte, to je prirodnije, zato su i sistemi uspjesniji


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2014, 16:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Jako je komplikovano prosjecnom zapadnjaku objasniti situaciju Srba, hriscana, pravoslavaca, republika srpska, bosna, genocidi i ostali pojmovi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2014, 17:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Не знам да ли је до вас или до мог окружења али ја сам рецимо имао другачија искуства. Додуше, ја сам био више у додиру са Американцима и њих све занима.
Већина их никад није ни чула за нас а имају неки који су баш упућени. Рецимо, имао сам прилику да разговарам са двојицом који раде за америчку владу и који су били задужени за скидање Милошевића и "рушење комунизма". Бај д веј, они су геј пар. :D
Такође, срео сам и једног америчког пилота који нас је бомбардовао тј. учествовао у операцијама овдје и који је рекао "моја земља је изабрала погрешну страну у том рату".
Била је ту и једна Норвежанка која је 80-их година шверцовала Библије у Хрватску. Сада удата за Американца и живе тамо.. јако посвећени вјери. Кад сам им испричао наше муке њих двоје су ме питали могу ли ме ухватити за руку и можемо ли се помолити заједно. Дабоме да може :D

Е сад, рецимо имао сам цимера Шпанца који је знао доста о нама. Пошто сам се бавио фотографијом радио сам са људима који су упућени у умјетност на неки начин па су сви знали за Кустурицу нпр. Тај Шпанац је знао све Кустуричине филмове и љетос је ишао код једног другара у Нови Сад па су онда дошли до мене у БЛ.
Људи из Јужне Америке такође имају неко знање о нама и прилично позитивно мишљење. Нпр. махом сви Аргентинци које сам срео су чули за Но Смокинг Оркестра. Био је један амерички Кубанац, онако мало чудак види се по њему али тај човјек је знао апсолутно све о Србима, ми смо му неки идоли.

Е сад, што се тиче рата.. Ја сам причао нашу верзију приче.. а да им дочарам представљао сам то у фазону.. како би ви реаговали да се сад нпр. тамо неки Мексиканци пожеле одвојити од вас?
Изненадио сам се са Арапима, иако нисам био много у додиру с њима. Изузетно коректан однос имају према Србима иако они сви знају шта се догађало у Босни и да смо ратовали са муслиманима.
Једном сам закувао са неким Американцем који је кад сам рекао да сам из БиХ одговорио са "тамо се догодио геноцид". Онда ја кажем да се тамо није догодио геноцид а он каже да јест и тако једно по сата. Можда је био и неки наш јер класичан Амер би попустио а овај је баш био упоран. :D

Маниту, да, пропаганда. Страшна пропаганда. Поред ове двојице који су рушили Милошевића, прије једно 5-6 година сам кроз посао на интернету наишао на једног ИТ стручњака. Нешто сам ја њега контактирао у вези неког његовог блога, не сјећам се ни ја сад и тако је ту кренула прича.. Тренутно је професор на неком универзитету а за вријеме бомбардовања Југославије такође је радио за владу и циљ им је био рушење наших сајтова и система комуникације.

Ако ја као један обичан лик за ово мало свог живота налетим на жену која је шверцовала Библије у ХР и још на 3 човјека који су били укључени у рат против нас онда замисли колика је то организација била?

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2014, 17:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Joj Pele... Daj ti nama reci da li neki od tvojih poznanika vanzemaljac :D Saroliko ti drustvo pa da znamo na vrijeme :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2014, 17:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
Јок, сви су људи. :) Док сам био у САД радио сам као фотограф и свакодневно сам се сусретао са јако много људи, а кад радиш такав посао то је прилика да се са њима комуницира на неком приснијем нивоу.
Сад сам баш ушао на мејл и покушао наћи преписку са овим типом.
Има тога још на чету ал` ми се не да пролазити кроз то.

Slika

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2014, 17:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Ne znam kako da ti objasnim, jer slutim po naslovu i ovom sto si napisao da je bilo kakva rasprava suvisna, ta je stranica istorije sto se tice naucnog i javnog mnjenja na Zapadu prilicno zavrsena. Ono sto vi ne razumijete je da mozebitne dileme oko uzroka rata u tim raspravama ne uticu na sud istorije oko zlocina i etnickih ciscenja, jedne veoma ruzne statistike koja kao da je htjela da potvrdi i dokaze kako je bosnjacko&hrvatska propaganda sto posto u pravu. Pali smo na tom ispitu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2014, 17:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Toliko je zavrsena prica da npr. bosnjacko potenciranje zrtve upravo steti najvise njima. Ljudi moji, niko se ne zeli ubudale smarati sa tim.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2014, 17:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
The_new_Statesman je napisao:
Toliko je zavrsena prica da npr. bosnjacko potenciranje zrtve upravo steti najvise njima. Ljudi moji, niko se ne zeli ubudale smarati sa tim.

Tacno


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2014, 17:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
manitu uci da svira je napisao:
Ne znam kako da ti objasnim, jer slutim po naslovu i ovom sto si napisao da je bilo kakva rasprava suvisna, ta je stranica istorije sto se tice naucnog i javnog mnjenja na Zapadu prilicno zavrsena. Ono sto vi ne razumijete je da mozebitne dileme oko uzroka rata u tim raspravama ne uticu na sud istorije oko zlocina i etnickih ciscenja, jedne veoma ruzne statistike koja kao da je htjela da potvrdi i dokaze kako je bosnjacko&hrvatska propaganda sto posto u pravu. Pali smo na tom ispitu.


То води тему у неком другом правцу, сад се може поставити питање колико је та статистика тачна, ко је радио итд итд..
На крају крајева то није ни битно. Ако се једној Њемачкој послије WWII могло "опростити" то што је урадила и дозволити да постоји као држава и нација а на крају дозволити и њено уједињење онда пропорционално нашем "злочину", наша прича је до сада требала бити готова већ 4-5 пута.
Данас се не спомиње Њемачка него се спомињу нацисти. Као да су ти нацисти неки други људи који су се у том времену населили у Њемачку и кренули да харају по Европском континенту.
Код нас није случај. И толико година послије рата нас јебу и криве за све. Као народ смо јако неодговорни и као појединци радимо премало или скоро ништа. О овима на власти не вриједи ни причати, то су посебне будале.

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2014, 17:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Jun 2005, 02:03
Postovi: 7347
Lokacija: Бања Лука
The_new_Statesman je napisao:
Toliko je zavrsena prica da npr. bosnjacko potenciranje zrtve upravo steti najvise njima. Ljudi moji, niko se ne zeli ubudale smarati sa tim.


Ено у Сарајеву у центру, поред католичке цркве стоји огроман билборд "Srebrenica exhibition, dont forget genocide" или нешто тако. Сваки странац који дође тамо види то. Како им то штети?

_________________
И само дотле, до тог камена,
До тог бедема...
Ногом ћеш ступит, можда, поганом?
Дрзнеш ли даље?...

Ал' један израз, једну мисао
Чућеш у борбе страшној ломљави
"Отаџбина је ово Србина!..."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Dec 2014, 17:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
Пеле Мали je napisao:
Јок, сви су људи. :) Док сам био у САД радио сам као фотограф и свакодневно сам се сусретао са јако много људи, а кад радиш такав посао то је прилика да се са њима комуницира на неком приснијем нивоу.
Сад сам баш ушао на мејл и покушао наћи преписку са овим типом.
Има тога још на чету ал` ми се не да пролазити кроз то.

Slika



Lazi i ti njemu, reci da si neki tajni agent, al' ne smijes o detaljima svog posla da ne ugrozis mir u svijetu...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 76 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs