banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 16:00

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Avg 2013, 14:53 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Stari pomrli što su ostali uglavnom, djeca koja su otišla su već starci a njihova djeca više ništa nemaju sa ovim prostorima....mi smo za njih terra incognita :wave:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2014, 02:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
The_new_Statesman je napisao:
krol2 je napisao:
moze al ajmo se pomjeriti na izlaz iz Gradiske prema BL ili na pocetak autoputa....za svakog nevezanog i pridodajem i prekoracenje brzine.....preglasna muzika gratis


i 200e za 200 e.....nemoj mi te gastarbajterske.....



Moze... Mjesto po izboru...

A kada to zavrsimo, malo cemo uporediti podatke o ucescu stranih vozila u saobracajkama sa podacima o ucescu stranih vozila na putevima u RS...

Nije ni to problem.

A bonus neka bude raskrsnica kod Hypo banke, das mi 200 za svakog domicilnog koji iz lijeve skrene desno, a 500 za svakog koji obidje dve kolone i opet ode desno... Isto ja tebi za svakog stranca koji to uradi... :P



Citiraj:
Dva mjeseca novih pravila već donosi rezultate. Kažnjeno je oko 300 vozača automobila sa stranim tablama, koji su do sada prolazili nekažnjeno. A snimljeni prekršaji neće ni zastarjevati, jer učešće stranih automobila u prekršajima uopšte nije zanemarljivo: od 100 saobraćajnih prekršaja, 42 počine stranci.


http://www.ebrcko.net/vijesti-bih/17250 ... ne-stranci

aha...

tns šta ima da kažeš u odbranu vaskolike dijaspore? :)

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2014, 08:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
On ne odgovara na pitanja. On samo postavlja kontrapitanje... :P

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2014, 10:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Fiki, na kraju teksta je dotaknut jedan problem. Taj problem se ogleda u tome sto se baza podataka gradi na osnovu tablica. A sto u praksi znaci da svakom zamjenom tablica i/ili vozila prestaje mogucnost naplate kazne.

Na primjer, sta ces sa Svedima i njihovim rent a car autima?

I jos nesto, ja prvi ne branim bilo koga. Samo docaravam ukupnu sliku. A nju ne moze pokazati podatak 100/42. Pogotovo ne nakon masovne kampanje kako se ne mogu kaznjavati vozaci stranih vozila koje uslikaju stacionirane kamere.

Pa vise od pola ih je namjerno dodavalo gas pored tih kamera. Kompleksi, ovo-ono...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2014, 21:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Joj rasprave. :lol: :lol:
Ruljaka nasih je jako dosta vani. Al ni mi domaci nismo nista bolji.
Ono sto je interesantno da su ovi vanjski ruljci (ne svi naravno) gore manji od makovog zrna i obavezno se vezu, postuju ogranicenja, pjesake itd itd.
Znaju da ce ovdje proci sa cvajom, pinkarom u najgorem slucaju.
Gore ciko izadje i kaze nadam se da imate dovoljno para kod sebe. :lol: :lol:

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Sep 2017, 23:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Sistem radarskih kontroli u Bosni i Hercegovini poprilično dobro funkcioniše, pogotovo u Federaciji BiH. Izdvaja se Unsko-sanski kanton u kojem se nalaze čak 34 radarske kutije. Na radarske zasjede najviše “nasjedaju” vozači sa stranim registarskim tablicama, ali naplata kazni za počinjene prekršaje nije na zadovoljavajućem nivou.Prema dostupnim podacima, u Federaciji BiH trenutno postoje 73 stacionirane radarske kutije rasprostranjene u deset kantona.U Zeničko-dobojskom kantonu postoje 4 stacionirana radarska kućišta, Srednjobosanskom 6, Zapadno-hercegovačkom 12, Kantonu 10 (Livanjski) 7, Bosanskom-podrinjskom 1, Hercegovačko-neretvanskom 1, Posavskom 1, Kantonu Sarajevo 8, dok u Tuzlanskom kantonu postoji samo 1 stacionirani radarski sistem. U Unsko-sanskom kantonu, interesantno, postoje čak 34 radarske kutije.U Republici Srpskoj u 2014. godini egzistirala su samo 3 stacionirana radara i svi su se nalazili u Banjaluci. Iste godine iz Vlade RS-a najavljeno je postavljanje još 10 radarskih sistema, no da li su do sada svi pušteni u funkciju nismo uspjeli saznati. U Brčko distriktu, konačno, postoje 4 stacionirana radarska sistema.Unsko-sanski kanton: 34 radarske kutijeKao što se da primijetiti, regija Unsko-sanskog kantona izdvaja se od ostalih, pa su tu radari postavljeni, uslovno kazano, skoro “na svakom ćošku”. Ministarstvo unutrašnjih poslova USK u ovim trenucima raspolaže sa čak 34 radarske kutije i 11 aktivnih stacioniranih radarskih sistema.Samo na magistralnim putevima od Velike Kladuše do Ključa postoji čak 14 radarskih kutija: 2 u Velikoj Kladuši, 4 u Cazinu, 4 u Bihaću, 1 u Bosanskom Petrovcu i 3 u Ključu. Od tog broja, u prosjeku je oko 7 radarskih sistema gotovo uvijek aktivno.U praksi to znači sljedeće.Ukoliko vozač koji putuje iz Velike Kladuše u Ključ (i nije upoznat sa navedenim podacima) vozi 30 km/h preko ograničenja na lokacijama gdje se nalaze stacionirani radari, prema novom Zakonu može “zaraditi” i do 2.800 KM kazne zbog prekoračenja brzine. Ovakvu kaznu teoretski može platiti osoba koja je vozila preko ograničenja na svakom aktivnom stacioniranom radaru i nije višestruki povratnik u prekršaju prekoračenja brzine. Ukoliko jeste višestruki povratnik, može platiti maksimalnu kaznu i do 7.000 KM. Podsjećamo, riječ je samo o relaciji od Velike Kladuše do Ključa.“Stranci” najviše stradavaju na radarskim kontrolamaNaravno, građani USK su brzo spoznali stanje na terenu te, skoro u pravilu, “pravovremenim pritiskom kočnica” u radarskim zonama spriječavaju neželjene finansijske udare na njihove džepove.Ali, veliki je broj onih koje radarski “blic” neugodno iznenadi.Prema službenim podacima koje je Klix.ba dobio u MUP-u USK, radarski sistemi u 2016. godini registrovali su 145.183 prekršaja prekoračenja brzine. Od tog broja, čak 109.388 prekršaja (75 posto) počinili su vozači sa inostranim tablicama!Međutim, od 109.388 registrovanih prekršaja kroz radarske sisteme u USK, vozačima sa stranim tablama u prošloj godini uručeno je svega 11.544 prekršajnih naloga.Slab sistem naplate, nema uvezanosti institucijaPreduslov da bi nekom strancu uopće mogla biti naplaćena kazna za prekršaj snimljen stacioniranim radarom jeste da ga patrola nakon počinjenja prekršaja zaustavi na terenu, a zatim, uz pomoć PDA uređaja, utvrdi postojanje prekršaja.Osim toga, cijeli sistem naplate još nije povezan sa Graničnom policijom BiH, koja nema ovlaštenja da naplaćuje kazne za saobraćajne prekršaje, tako da stranci ne mogu biti kažnjeni prilikom izlaska iz zemlje.
“Granična policija BiH u skladu sa Zakonom o osnovama sigurnosti saobraćaja na putevima u BiH nije organ nadležan za sankcioniranje prekršaja iz oblasti sigurnosti saobraćaja”, istakli su iz Granične policije za naš portal.
Takođe, kako su nam potvrdili u MUP-u USK, strancima se prekršajni nalozi i dalje ne mogu slati na kućnu adresu jer baze podataka policijskih agencija iz BiH još nisu povezane sa postojećim bazama Evropske unije koje regulišu tu problematiku.Sistem automatskog učitavanja registarskih tablicaIpak, kako doznajemo, stvari bi se u skorijem periodu mogle mijenjati, budući da je Granična policija BiH, u namjeri upotpunjavanja provjera osoba i prijevoznih sredstava prilikom prelaska državne granice, krenula sa uvođenjem sistema automatskog učitavanja registarskih tablica vozila. Te aktivnosti provode se u sklopu projekta IPA 2015., a Evropskoj komisiji je predata sva potrebna dokumentacija za realizaciju tog projekta.Cilj projekta je, kako dalje saznajemo, informisanje Granične policije BiH od svih nadležnih MUP-ova u Bosni i Hercegovini o počinjenim prekršajima zabilježenih radarima, čime bi bila stvorena jedinstvena baza podataka i omogućilo se lakše sankcionisanje svih počinilaca saobraćajnih prekršaja.No, dok taj projekat ne ugleda svjetlo dana, brojnim strancima koji, svjesno ili nesvjesno, krše saobraćajne propise u našoj zemlji, i dalje ostaje nada da ih, nakon “fotošutinga” pred stacioniranim radarom, policijska patrola neće zaustaviti na nekom drugom mjestu i uručiti im prekršajni nalog.Od svih ostalih mogućnosti naplate kazne su, za sada, u potpunosti sigurni.


Sram vas bilo!

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 186 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs