banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 02:56

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 21 Jun 2010, 16:57 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Jun 2010, 16:45
Postovi: 7
cao raja imo pi par pitanja ako neko moze odgovorit.

koji papiri trebaju za zahtev vize za nemacku iz BiH??

garantno pismo je napravljeno u nemackoj,zanimaju me koji papire treba osoba iz BiH za predaju u sarajevo,ako neko zna ukratko napisat bio bi zahvalan.znam da treba to garantno pismo osiguranje ali ostale stvari neznam.a da treba li u nemackoj isto neko osiguranje da se uzima i nosi za sarajevo??cito sam link ali ne kontam bas sve pa ako je neko voljan ko se razume da ukrato napise sta bi trebalo havla unapred.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2010, 17:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
http://www.sarajewo.diplo.de/Vertretung ... ungen.html

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2010, 17:59 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Jun 2010, 16:45
Postovi: 7
tu sam vec cito dali neko ima ko je vec to radio da napise ukratko to mi treba.hvala za link ali bio sam vec na njemu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2010, 18:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Pored garantnog i osiguranja treba ti i potvrda o zaposlenju ili fakultetu. I mislim da je to sve. Svakako, onaj ko ti je dao garantno pismo garantuje za tebe po pitanju finansija, zdravstvenog osiguranja itd. Generalno ne bi trebao imati problema sa dobijanjem viza. Njemci su poprilicno ok, naspram komsija im.
Sretno.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2010, 18:37 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Jun 2010, 16:45
Postovi: 7
za koje vreme moram da idem u ambasadu sa tim garantnim pismom??ima li odradeno vreme meni rekli u nemackoj nedelju dana,jeli tacno to???ajkula zivis dole ili u nemackoj??


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2010, 19:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
U garantom pismu ti je naveden period u kom zelis doci u posjetu. Znaci, ides u Sa prije pocetka tog perioda, tako da maksimalno iskoristis taj period ( ako planiras biti svo vrijeme u De).

Zivim u De.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2010, 20:11 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Jun 2010, 16:45
Postovi: 7
i ja sam u DE nismo pisali period ostavili smo prazno polje tu gde vreme treba upisat nisu nista rekli.a gde si u DE ja sam kod stuttgarta :) :) dobro se razumes u to :thumbright: :thumbright: :thumbright: :thumbright:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2010, 20:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Mozda je u BW drugaciji protokol. Ja sam morala navesti period za koji garantujem. A ti kao davaoc garantnmog pisma moras da prilozis posljednja tri izvjestaja plate ( ako si vjencan dodas i zeninu platu), Mietvertrag ili ugovor o kupljenoj imobiliji ( sta vec imas) i potvrdu tvoje prebivalisne adrese iz Einwohnermeldeamt.a ili Rathaus.a ( kosta 5 Eu).
Takva je procedura u Bayernu.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2010, 20:32 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Jun 2010, 16:45
Postovi: 7
resili smo to mi ovde dobili sve samo dole me zanimalo sta mora da ima od papira ova sto joj saljemo,a jeli moram da uzmem neko osiguranje extra ovde u nemackoj od ADAC????da ima za svaki slucaj.platio sam 25€ i 7€ za neku potvrdu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2010, 20:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Jesi ti citao onaj papir koji si dobio nakon sto si izvadio garantno pismo? :) Tu ti sve lijepo pise.. Za sta se sve obavezujes, sta si duzan u slucaju bolesti, nesrece, loseg ponasanja tvog gosta.. itd.. itd.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2010, 20:39 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Jun 2010, 16:45
Postovi: 7
nisam bas ali nece nista radit u to sam siguran heheheheheh znam jednom kad dsam davo za srbiju garantno trebo sam neko osiguranje da uzmem kod ADAC u slucaju ako se sat desi.moro bi da se raspitam za to dali je bolje da uzmem a i dole cu uzet jos jedno da se poduplam ahhahahha.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jun 2010, 17:41 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Jun 2010, 16:45
Postovi: 7
e nkoja usluga u ambasadi za K......... nazvala ona tamo i pitala da oj kazu sta treba ukratko,znas sta joj rece idi na internet i gledaj dala joj adresu,sramtoa bas nado sam se necemu boljem da ce joj objasne makar malo sad oped ja moram trazit sta kako.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jun 2010, 17:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Nek nazove opet i kaze da nema internet prikljucak :)

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jul 2010, 14:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2009, 20:54
Postovi: 101
Potreban ti je Srpski pasoš!!!
:love4:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs