banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 12:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Pitanje o proxy-jima
PostPoslato: 24 Maj 2012, 22:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Moze pitanje u vezi zabrane postovanja s proxy-ja:
U posljednje vrijeme se citav svijet bori za anonimnost, a na ovom forumu je anoniman pristup zabranjen (osim uz dozvolu)...
Jasno mi je da ovo moze biti dobra mjera da se onemoguci onima koji su trajno banovani da dodju opet, ali nije li to malo prestrogo pravilo? Ima "normalnih" korisnika koji bi jednostavno da koriste proxy iz ovih ili onih razloga.

Mislim proxy je u svakom slucaju smor, a nije kao da se ovde svakodnevno odaju neke drzavne tajne pa tezimo da nas ne "skontaju"... Cisto eto radi slobode koristenja interneta, mislim da bi ovaj forum valjda trebao biti na strani korisnika, a ne slucajno ili namjerno u skladu sa novijim inicijativama globalistickih ideja zapada.

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2012, 22:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Ukoliko neko dostavi legitiman razlog zasto bi mu se omogucio pristup sa proxy servera to nece predstavljati nikakav problem
"ovi" ili "oni" razlozi, ne dolaze u obzir
Poslije tvog nekadasnjeg, a sada i Zlajinog i slicnih divljanja po forumu, tek tako, zbog dobrote prema korisnicima, pristupanja forumu sa anonimnih proxy servera nece biti

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2012, 22:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
V@nja je napisao:
Ukoliko neko dostavi legitiman razlog zasto bi mu se omogucio pristup sa proxy servera to nece predstavljati nikakav problem
"ovi" ili "oni" razlozi, ne dolaze u obzir
Poslije tvog nekadasnjeg, a sada i Zlajinog i slicnih divljanja po forumu, tek tako, zbog dobrote prema korisnicima, pristupanja forumu sa anonimnih proxy servera nece biti

Pametan "internetas" ce i proxy iskoristiti na nacin da vas zbuni i ne budete 100% sigurni.
A inace, znam bar jednog forumasa koji je banovan zbog proksija, a ni po cemu drugom nije nista skrivio. Jednostavno covjek koristi proksi non stop. To sto zbog vasih pravila nece svoje principe promijenti, mislim da je gubitak vise na strani foruma.
Ali dobro, recimo da je to izuzetak...
U svakom slucaju, moje pitanje je bacalo vise akcenat na trenutna desavanja u svijetu i vase (ne)svjesno svrstavanje na pogresnu stranu, nego na divljanje clanova foruma.
Priznaj vanja, da nemas nekih clanova i njihovih povremenih divljanja, spamovanja, offtopicovanja, forum bi bio dosadan i vjerovatno manje posjecen...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2012, 22:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
RSboljaPolovinaBiH je napisao:
Priznaj vanja, da nemas nekih clanova i njihovih povremenih divljanja, spamovanja, offtopicovanja, forum bi bio dosadan i vjerovatno manje posjecen...


prajsles :lol:

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2012, 22:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Priznaj vanja, da nemas nekih clanova i njihovih povremenih divljanja, spamovanja, offtopicovanja, forum bi bio dosadan i vjerovatno manje posjecen...


Nije problem u spamerima i onima koji se glupiraju, na takve nijedan forum na svijetu nije imun, niti je u potpunosti 'cist' od istih
Problem je u "Zlaji" i slicnim klonovima
Ja cu forum radije ugasiti u potpunosti nego pustiti jednom takvom pacijentu ovde da vrslja

Citiraj:
A inace, znam bar jednog forumasa koji je banovan zbog proksija, a ni po cemu drugom nije nista skrivio.


Napisao sam ti vec jednom, ponovicu, ko god se meni (Vaderu) javi na PP i zatrazi pristup forumu sa proxy servera, uz neko (iole smisleno) objasnjenje, isti ce mu biti odobren.

Citiraj:
U svakom slucaju, moje pitanje je bacalo vise akcenat na trenutna desavanja u svijetu i vase (ne)svjesno svrstavanje na pogresnu stranu


Ja vjecito bio nakrivo nasadjen, kad je bal nek je maskenbal, bice tako i ovaj put :D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Maj 2012, 23:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
V@nja je napisao:

Ja vjecito bio nakrivo nasadjen, kad je bal nek je maskenbal, bice tako i ovaj put :D

Mozda da iskoristis to pa apliciras nekom ko podrzava SOPU PIPU i te gluposti, mozda odobre neka sredstva za forum...
Kao sto stari dobri NVO-ovci iz RS/BiH znaju reci: "samo da jos ovaj put uzmemo pare od stranca".

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2012, 00:31 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ne kontam, zar vi stvarno mislite koji koristite proxy da Uncle Sam nema pojma ko ste?

ako se vec na ovom forume ne prica o drzavnim tajnama kao sto kazes pa zbog cega bi koristio proxy?

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2012, 01:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Ne znam što neki ljudi koriste proxy, a nisu ''napadači'' na forum, ali mi je jako žao što je drinin vuk banovan. :( :( :cry:
Tu odluku bi trebalo nekako revidirati. Ipak bi to trebalo selektivno birati ko će biti zbog proxija večno banovan. Ovako nastrada nevin i naš čovek, prijatelj foruma zbog napada onog njihovog zelembaća i neprijatelja foruma i svih nas. :angry1:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2012, 08:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
dukicas je napisao:
Ne znam što neki ljudi koriste proxy


Zato što nekim ljudima (meni) provajder blokira pristup ovom i nekim drugim forumima, zašto je to tako ne znam, ali mi je mnogo bolje koristiti proxy kad sam u Švedskoji ili preko TeamViewer-a pisati iz Švedske a koristiti moj internet u BL, jednostavno baš (još bolja stvar).

Naravno sve se još davno riješilo sa administracijom u par poruka. Kome je to potrebno iz nekog opravdanog razloga, ne sumnjam da mu neće dati.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2012, 08:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
Danny ^_^ je napisao:
dukicas je napisao:
Ne znam što neki ljudi koriste proxy


pa recimo ovaj nas admin u preduzeće blokirao sve zivo jos malo ni google necu moći otvoriti, zato proxy majka, lik ide do te mjere da mi je poceo i proxy-je blokirati, sreca pa ih ima... :lol:

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2012, 08:58 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
To što ti navodiš je donekle opravdan razlog ali onda se javiš adminu i kažeš šta je u pitanju i ok. Korištenje proksija bez nekog bitnog razloga, eto samo onako jer ga stalno koristim, samo izaziva sumnju u tvoje dobre namjere prema forumu. Kao da neko nešto ovde piše zbog čega mu treba anonimnost. Ako hoćeš anonimnost na internetu isključi net.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2012, 11:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Citiraj:
Ako hoćeš anonimnost na internetu isključi net.


:confused1:

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2012, 11:39 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
angelo_gabriel je napisao:
Danny ^_^ je napisao:
dukicas je napisao:
Ne znam što neki ljudi koriste proxy


pa recimo ovaj nas admin u preduzeće blokirao sve zivo jos malo ni google necu moći otvoriti, zato proxy majka, lik ide do te mjere da mi je poceo i proxy-je blokirati, sreca pa ih ima... :lol:


Dobar neki admin, kad ga ti sa proksijem zajebes :lol:

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2012, 11:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Feb 2008, 11:28
Postovi: 1234
al mozda je on to "slucajno", ne znamo mi odakle je i sa cijeg kompa on "pristupo"! 8) :D :lol: :lol: :lol: :lol: (mozda nije zno da je ukljucen proxy? :oops: :fadein: :fadein: :fadein: :fadein: )


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2012, 12:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
Dobar neki admin, kad ga ti sa proksijem zajebes :lol:[/quote]

bitno da ima bilo kakva mogućnost izlaza na net za ostalo je lako. :lol: kao sto vidis tu sam uglavnom. :D

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2012, 13:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pa šta, hoćeš sad da te banuju? :lol:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2012, 13:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
Talija je napisao:
Pa šta, hoćeš sad da te banuju? :lol:



ma neće vidiš da pišem jedan post mjesečno tako da vjerovatno nisam zanimljiv :lol: :lol:

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2012, 16:33 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
RSboljaPolovinaBiH je napisao:
Citiraj:
Ako hoćeš anonimnost na internetu isključi net.


:confused1:

Pravi ti grimase kakve hoćeš ali to ne znači da na svaki korak koji ti napraviš kao pojedinac,privatno lice,da zaštitš svoj identitet ne postoji protivmjera koju razne agencije ili provajderi na mogu napraviti da bi ga razotkrili.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Maj 2012, 20:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Čisto informativno...recimo da neki random bezlični forumaš evo nazovimo ga Taško odluči da pređe na proxy, jer mu ćeif...E sad Taška zna 85% aktivnog foruma i a ostatak foruma zna kakvo je njegovo ponašanje na forumu...Sad jel može on da koristi proxy, ako mu Vanja na ljepe oči povjeruje da se ovaj neće promjeniti na forumu?
BTW nije ovo moj "mama, moja prijateljica je trudna" momenat...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2012, 12:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
_зока je napisao:
RSboljaPolovinaBiH je napisao:
Citiraj:
Ako hoćeš anonimnost na internetu isključi net.


:confused1:

Pravi ti grimase kakve hoćeš ali to ne znači da na svaki korak koji ti napraviš kao pojedinac,privatno lice,da zaštitš svoj identitet ne postoji protivmjera koju razne agencije ili provajderi na mogu napraviti da bi ga razotkrili.

pristupis iz web kafea putem proksija negdje i krenes praviti sra*e...
i sta ce oni na kraju to "razotkriti"?

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs