banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 17:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 04 Mar 2012, 16:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2009, 15:48
Postovi: 108
Pravilnik:
viewtopic.php?f=46&t=52899

Citiraj:
- Odstupanje od pravila foruma će se kažnjavati upozorenjima od strane administratora u dogovoru sa moderatorima podforuma na kojima se odstupanje desilo. Prilikom upozorenja korisnik će dobiti privatnu poruku od administratora u kojoj se objašnjava razlog upozorenja. Broj upozorenja je vidljiv na profilu svakog korisnika. Upozorenje se poništava nakon 180 dana počev od dana kada je korisnik upozoren. Prema broju upozorenja odstranjivanje sa foruma će se vršiti na sledeći način :
* 3 upozorenja = odstranjivanje sa foruma na 7 dana.

A zatim:
Vlaja1 je napisao:
Zašto sam ja banovan bez upozorenja?

Vader je napisao:
Neki korisnici se banuju bez upozorenja. Procjena nekih moderatora je bila da se to uradi i u tvom slučaju.

:lol:

_________________
AKO ME NEMA, ZNAČI DA SU ME BANOVALI. A IMALI SU I RAŠTA.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2012, 17:02 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
E,nek' si nam rek'o....

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Mar 2012, 17:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Vlaja sigurno da u tvom slučaju ima kršenja osnovnih ljudskih prava, međutim član 2. forumskog ustava kaže.

"www.banjalukaforum.com je forum u privatnom vlasništvu pa je učešće u diskusijama privilegija, a ne pravo svakog pojedinca."

Jbg.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 14:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2009, 15:48
Postovi: 108
Filozofe, šta bi bio forum bez tih privilegija?

Ti si upravo iskoristio tu privilegiju da ukažeš na nešto sasvim irelevantno, Zoran je iskoristio tu privilegiju da ukaže kako blizina ogromne količine knjiga ne utiče na čovjekovo shvatanje interpunkcije.

Elem, da razmotrimo mogućnosti:
Citiraj:
- U slucajevima ekstremnog kršenja forumskih i pravila lijepog ponašanja u disksijama moguće je odstupanje od uobičajene prakse privremenog odstranjivanja sa foruma i automatskog prelaženja na trajno odstranjivanje korisnika sa foruma

Ja sam bio banovan na sedam dana, dakle, nije ovo.
Citiraj:
Pored ovih moguće je da se moderatori određenih podforuma odluče za dodatna pravila koja se u tom slučaju odnose isključivo na podforum(e) koje oni moderišu. U tom slučaju dodatna pravila za te podforum(e) će biti istaknuta u vidu 'sticky' teme te je i njih neophodno pročitati prilikom postovanja.

Podforum "Muzika" nema nikakvih dodatnih pravila, nije ni ovo.
Citiraj:
Pravilnik foruma je podložan prepravkama postojećih i dodavanjem novih pravila u bilo kom momentu bez prethodne najave.

Hipotetička mogućnost: izmjena pravilnika u 12:00, unosi se stavka "Člana foruma Vlaju moguće banovati bez upozorenja.", a zatim je član foruma Vlaja banovan u 12:01, i tu nema greške.
Međutim, nije se ni to desilo.

***

Dakle, samo hoću crno na bijelo da kažem kako jeste, ADMINISTRACIJA KRŠI PRAVILNIK.
:evil3:
Plus što je navedeno da sam banovan zbog vrijeđanja... a to i nije baš istina.
Ja sam napisao poruku na temi "Demofest" gdje sam rekao nešto ružno Dragoljubu Davidoviću... a ako je samocenzura mozga tolika da se (o) Dragoljubu ne smije ništa reći, onda moram reći da su me Srbi opet iznenadili - još su gluplji nego što sam mislio, a mislio sam da su najgluplji narod na svijetu.

Nego, ta poruka je obrisana i na pitanje zašto, dobio sam veoma nemušt odgovor:
Spoiler:
Freak on a leasH je napisao:
jesam....poruka je ok....al je puna psovki...nista licno...nit sam te ikome prijavio....nit se ja nesto na to bunim...al jednostavno je malcice pretjerana....

I, umjesto da moderator tu poruku koriguje, ukoliko smatra da ona krši pravila foruma (a po njemu je "poruka ok, samo puna psovki" - a bila jedna psovka), on odlučuje da je obriše čitavu. Koristeći logiku prilikom analize odgovora, repliciram moderatoru u vidu dvije rečenice i dobijem ban bez upozorenja. Usput, kad sam se ulogovao na forum nakon sedam dana, čeka me pozdravna poruka istog moderatora:
Spoiler:
Freak on a leasH je napisao:
Aha...a ti si htio upozorenje...nema frke...dobio si jedno....nema na cemu...

Što nije tačno, nijedno upozorenje ja nisam dobio. Dakle, čovjek me u oči (tastature) laže.
:lol:

E, sad, sve to zbog teme na kojoj imamo primjere prozivanja/provociranja drugog člana foruma:
viewtopic.php?p=1530667#p1530667
Kao i primjere poruka koje znatno podižu kvalitet diskusije:
viewtopic.php?p=1530780#p1530780

***

I sad, dođe neko sa strane (npr. neka solidna udavača), vidi "Vlaja banovan zbog vrijeđanja" i pomisli da sam ja neki prostak.
A nisam. Stvarno nisam.
:lol:

_________________
AKO ME NEMA, ZNAČI DA SU ME BANOVALI. A IMALI SU I RAŠTA.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 14:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Ja, Vlajo ne ulazim da li si kriv ili nisi, samo sam ti ukazao da to što administracija krši/ne krši svoj pravilnik ima pravo, jer kao što član 2. kaže forum je privatno vlasništvo, a ne Alajbegova slama.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 14:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2010, 20:42
Postovi: 8078
Lokacija: Бања Лука
и поента теме је? шта очекујеш ти сад?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 14:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Vlaja, dovoljno je da prihvatis da je banovanje na strogo subjektivnom nivou jedan aneks na forumski pravilnik, koji jos nije objavljen, a mozda i nece nikad. Ovaj forum nije servis gradjana, na kojem mogu da ostvaruju neka svoja ustavna prava, nego se radi o privatnom vlasnistvu, barem de iure. Administracija ima pravo da banuje forumasa ako joj se ne svidja kako koristi interpunkcijske znake. Pricam hipoteticki. Administracija ima sva prava da banuje bilo kog korisnika na nekom osnovu koji nije naveden u pravilniku. Administracija ima pravo da totalno ukine pravilnik, i da sve radi ad-hoc, u zavisnosti od raspolozenja. Ne insinuiram da ce to da bude tako, da treba da bude tako, i sl. Pricam samo o granicama u kojima administracija ima prava da se ponasa. Bilo koji tvoj drug ima ama bas sva prava da s tobom prekine bilo kakav kontakt, bez da ti ikada to objasni, ili ima pravo da ti da neki totalno sulud i glup razlog. Kao sto su to stvari licne prirode i integriteta, tako je i ovde slucaj.

Naprosto moras da prihvatis kako stvari djeluju na principijelnom nivou.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 16:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
pa koji ce nam onda pravilnik:) izgleda jedino pravilo na balkanu je da nema pravila.
p.s. smatram da su pravila tu da bi se postovala a ne krsila

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 16:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Mislio sam da ces dobit upozorenje....ali si popaso ban zbog prijasnjih ekscesa....kraj price....

Mozes jos pokusat na sudu za ljudska prava (mislim da je u Strazburu)....iako sumnjam da ce imat nekog efekta....

A ako hoces nazad na forum fino se nauci ponasanju...vrijedjanje preko pp-a zasluzuje momentalni ban...a ti se izgleda svojski trudis da ga sto prije dobijes....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 16:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
@goxon,

Imas li ti nekakav pravilnik ponasanja sa svojom rajom? Ono, napismeno, toga se drzite, tako se ponasate, bla bla? Meni je suludo da se neko zali na krsenje prava na koje nema prava :D

Jednostavno nikome nije zagarantovano pravo da bude clan foruma, ili da na tom istom forumu iznosi misljenja kakvo god on zeli. Stvari jednostavno funkcionisu na taj nacin u ovom slucaju. Privatnik ima pravo da ti jednostavno ne pruzi uslugu za koju je registrovan i koju reklamira, bez da ti ista objasnjava. Dodjes kod majstora, ja bi to i to, i covjek ti kaze da ne moze, nema vremena. A reklamira se da radi to i to. I ? Zalis se nekome?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 17:05 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
Људи из администрације форума су увијек у праву и ту нема дискусије,апсолутно нити сумње у њихове одлуке. Дакле поштовање одређених правила је од суштинског значаја и нема сврхе да се неко ко иста није поштовао сада жали након санкције. Истовремено отварање теме којом се жели пропагирати некоректност модерације корак је назад, представља на неки начин грубо кршење правила и тражење још веће казне.

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 17:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Cek, da bi dosao do Strazbura mora prvo ispucati sve opcije u svojoj zemlji.
A ciji je forum? Ne mislim imenom i prezimenom nego koji moderator(i) su vlasnici?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 17:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Uopste nije bitno ko su vlasnici....

@Vlaja

Kad god budes htio da postavim tvoje pp-ove upucene meni samo reci...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 17:10 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2003, 12:10
Postovi: 2552
Lokacija: Banja Luka
drinin vuk je napisao:
... и тражење још веће казне.

Poenta cijele ove priče i bespotrebne diskusije! Jedini lijek koji granatovano uvijek funkcioniše, a ne stalno objašnjavati svakom ponaosob nešto što je već zilion puta objašnjeno!

_________________
dejo the best - professional


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 17:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Jeste bitno ko su vlasnici, jer je to nekima glavni izgovor za kojesta, a ljudi veze nemaju sa vlasnistvom...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 17:41 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
blaf77 je napisao:
Jeste bitno ko su vlasnici, jer je to nekima glavni izgovor za kojesta, a ljudi veze nemaju sa vlasnistvom...


I mene strasno zanima zasto je to bitno, i ko su ti kojima je to izgovor za nesto?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 19:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Pravda za Vlaju :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 20:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
blaf77 je napisao:
Jeste bitno ko su vlasnici, jer je to nekima glavni izgovor za kojesta, a ljudi veze nemaju sa vlasnistvom...



Na primjer kome?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 20:52 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
shareholder-ima... :D

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Mar 2012, 21:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9295
Ovo sto sam rekao/pitao nema veze sa Vlajom i njegovim "problemom", da se razumijemo.
Stvarno mi se ne da sad kopati po temama i traziti ko je kad kome to rekao, ali sam dosta puta procitao "ovo je privatni forum...". Toliko da mi pocinje ici na zivce sto se to uzima kao univerzalni izgovor...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs