banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 02:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Mar 2012, 01:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
@muško bre- ok, taj aneks je koristan svakako. :) a za lične podatke nemam ni ja pojma tačno, davno sam se registrovala, ali mislila sam da ih svi moderatori mogu vidjeti, zato sam to i spomenula. trenutno mi to ne predstavlja nikakav problem, ali ne znam šta može biti u budućnosti, zato sam i zagovornik poštovanja starih ili uvodjenja novih pravila. Toliko za sad o tome, mislim da ovo već spada u trollovanje Vlajine teme :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 01:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
seven je napisao:
@muško bre- ok, taj aneks je koristan svakako. :) a za lične podatke nemam ni ja pojma tačno, davno sam se registrovala, ali mislila sam da ih svi moderatori mogu vidjeti, zato sam to i spomenula. trenutno mi to ne predstavlja nikakav problem, ali ne znam šta može biti u budućnosti, zato sam i zagovornik poštovanja starih ili uvodjenja novih pravila. Toliko za sad o tome, mislim da ovo već spada u trollovanje Vlajine teme :)


Taman da ih svi moderatori mogu vidjeti, to opet nista ne znaci. Nikad nije bio niti jedan incident sa podacima tog tipa, i siguran sam da ce se tako i nastaviti, tako da to slobodno zaboravi. Vala dosta i mene na ovoj temi, ima valjda jos moderatora :D

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 01:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:01
Postovi: 3306
Lokacija: Banja Luka
meni za sada dosta odgovora, ova ostala pitanja iz glave ću ostaviti za neku drugu priliku. :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 08:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Cijela ova rasprava je bespotrebna. Koliko sam ja upoznat,a mislim da jesam,niko do sada nije banovan bez razloga ili zato što je to moderaciji ćeif. To što vlaja ispravlja neke imaginarne "krive Drine" vidljive samo njemu i što misli da teme koje je on otvorio pripadaju samo njemu je druga stvar. Treća stvar je ta što moderacija nema obavezu da obrazlaže banovanom razlog zbog kojeg je banovan.
Četvrto,kakvav to teror mi provodimo ovde pa se svi nešto bune? Pogledate li druge forume vidjećete da je ovdje moderacija prilično popustljiva i očigledno je da neki tu popustljivost pokušavaju zloupotrijebiti radi ispunjavanja neke svoje predstave o sebi.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 09:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Slažem se sa Zoranom.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 09:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
ah kako mi nedostaje /shun na forumu ...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 11:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2009, 15:48
Postovi: 108
:lol:
Кад видим шта се све овдје десило, не могу да се не сјетим проф. Миланка (Миљенка) na 5:41:
Spoiler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4HDLMwXKL2Y[/youtube]

:lol:

Елем, покушаћу ћирилицом, можда будем имао више среће.

Драги Срби (и остали), већина вас има озбиљних проблема са логиком. Кренимо редом и логички:

1. Форум је у приватном власништву, што доводи до ->
2. Приватни власник је склопио Правилник форума (а нисмо мој бабо и ја), што доводи до ->
3. У Правилнику стоји правило да се корисник банује на седам дана након три упозорења, што доводи до ->
4. Ја сам банован на седам дана без иједног упозорења, што доводи до ->
5. ПРАВИЛНИК ФОРУМА ЈЕ ПРЕКРШЕН ОД СТРАНЕ АДМИНИСТРАЦИЈЕ.

:evil3:

Правилник је ту да поштени друг члан форума Влаја оде на починак са свим привилегијама које су му уступљене (Slika) а да се не пробуди банован (Slika).

Лексичка зачкољица: како је настала ријеч правилник?

***

"Цитирање је највиши облик поштовања" сегмент:
Freak on a leasH je napisao:
Mislio sam da ces dobit upozorenje....

Мислити и бити модератор није исто.
Freak on a leasH je napisao:
ali si popaso ban zbog prijasnjih ekscesa....

Е, овдје сам се лијепо насмијао. Ја знам да ме администрација не воли, међутим, не волим ни ја њих, ту смо 1:1. Проблем је што су ти прошли ексцеси у њиховим главама (или на скривеном форуму за модераторе), а не у мојим долазним порукама у виду упозорења.
:lol:
Freak on a leasH je napisao:
Kad god budes htio da postavim tvoje pp-ove upucene meni samo reci...

Кад год хоћеш, само пази да те не банују.
:lol:

MuskoBre je napisao:
aneks na forumski pravilnik, koji jos nije objavljen, a mozda i nece nikad

"Неписана правила"... бриљантно.
Slika

Све остало сам већ рекао у претходним порукама (нешто сам овдје и поновио, ал' ћирилицом, што битно мијења ствар), па се не бих даље понављао, сад ми само остаје да се покушам сјетити шта сам тачно био написао на теми "Демофест" па то да поновим у слово.
:lol:

_________________
AKO ME NEMA, ZNAČI DA SU ME BANOVALI. A IMALI SU I RAŠTA.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 11:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jun 2010, 20:23
Postovi: 3343
Lokacija: Зворник
MuskoBre je napisao:
drinin vuk je napisao:

МБ

Кажете тролање, поштујем да сте надређени,али ајде аргументујте да је 95% тролање и ја моменатално одлазим (не сумњам да има оних који ће једва дочекати,не што сам ја важан него због хајке коју водите). И да није проблем у том бану, проблем је у томе што јбг ви свој аргумент базирате на увреди,то је друга ствар.


Ne da mi se sad uzimati digitron u ruke, i tacno racunati, to je moja licna procjena, i i dalje mislim da je jako priblizna istini. Da po pitanju "postova zbog postova" vodis, to sam jos sigurniji. Samo pogledaj raspon teme na kojima pises. Od istorije pa do zenskih tema, o cipelama, porodjajima, depilacijama, ne znam vise ni ja cemu. Nevjerovatno je mali broj tema na koje se ti nisi upisao, za izuzetno kratko vrijeme. Da se razumijemo, niko tebi nece zabraniti da se upises na ama bas sve i jednu temu, niti tu postoji i najmanji razlog za bilo kakve sankcije. Ja pricam o sadrzaju, koji ima sve za funkciju, samo ne kvalitetan doprinos istoj.


Самим тиме што вам се неда значи да нисте сигурни. Или можда гријешим? А лична процјена заснована на анимозитету никоме добра није донијела и не може бити релевантан аргумент.
Мислити и знати није једно те исто,то смо одавно апсолвирали. А да је дрининиом стало да има 10 000 постова за мјесец дана сумњаш да би то и остварио? Највећи број мојих постова је по кафеу,на тзв. опуштајућим темама, половина и више је на спорту и дакле ти заокружујеш на 95%?
Што се распона тема тиче гдје то спамање? Или можда моји укуси су спам? Дало би се о томе још причати....
Што се времена тиче и то је ирелевантно дакле ту сам скоро 2 године и писао сам отприлике на свакој за коју сам сматрао да имам бар неко знање. О доприносу и неким другим интелектуалним стварима не би и то је релативно, дакле свак има своје мишљење,е проблем је што нас има таквих да не прихватамо туђе да по сваку цијену желимо представити своје као једино свето и истинито!

И понављам администратори су увијек у праву, форумаши су ти који праве грешке, који се љуте (наравно некад и с разлогом)али исто тако немогуће је да ти неко пријети баном из разлога што си га на коректан и демократски начин (како мрзим ту ријеч) оповргнуо или демантовао,то се већ зове непрофесионалност.

_________________
ПОНОСАН ШТО САМ СРБИН!

http://www.youtube.com/watch?v=n4aUtBLLfJw
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 12:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
@Vlaja1: kad vec tako patoloski seciras pravilnik, kako onda da ti je promakla ova recenica?
"U slucajevima ekstremnog kršenja forumskih i pravila lijepog ponašanja u disksijama moguće je odstupanje od uobičajene prakse privremenog odstranjivanja sa foruma i automatskog prelaženja na trajno odstranjivanje korisnika sa foruma"

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 12:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2009, 15:48
Postovi: 108
Digresija je napisao:
@Vlaja1: kad vec tako patoloski seciras pravilnik, kako onda da ti je promakla ova recenica?
"U slucajevima ekstremnog kršenja forumskih i pravila lijepog ponašanja u disksijama moguće je odstupanje od uobičajene prakse privremenog odstranjivanja sa foruma i automatskog prelaženja na trajno odstranjivanje korisnika sa foruma"

Драги Србине Дигресија, кад већ тако лијепо не читаш ни правилник а ни тему:
Vlaja1 je napisao:
Citiraj:
- U slucajevima ekstremnog kršenja forumskih i pravila lijepog ponašanja u disksijama moguće je odstupanje od uobičajene prakse privremenog odstranjivanja sa foruma i automatskog prelaženja na trajno odstranjivanje korisnika sa foruma

Ja sam bio banovan na sedam dana, dakle, nije ovo.

viewtopic.php?p=1539931#p1539931

"Добро вече." (Милка Цанић)
:wink:

***

Него, заборавих да споменем, јуче сам примио и приватну поруку у вези ове теме гдје је цитирана моја друга порука (претходно линкована), и још ријечи:
Citiraj:
Treba tebe slaninom namazati da se malo unormalis.

Е, сад, не знам да ли је то вријеђање.
:lol:
Порука је од једног корисника са којим нисам био ни у каквом контакту. На овом форуму пратим мали број тема, активно учествујем у још мање, тако да ми није било јасно...
Реплицирао сам поруком:
Citiraj:
Ko si ti?

Међутим, на то нисам добио одговор, можда из страха дотичног члана форума да не прекрши Правилник форума:
Citiraj:
- Zabranjeno je iznošenje ličnih podataka o članovima foruma

У сваком случају, занимљива ситуација.
:lol:

_________________
AKO ME NEMA, ZNAČI DA SU ME BANOVALI. A IMALI SU I RAŠTA.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 12:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
"Besposlen um - đavolje dvorište."

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 12:41 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
ili,"dosta nam je suuuupljeeeee...." :D :D

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 12:41 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Dvorište ili igralište?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 12:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
@Vlaja1


Mi se ovde, MOZDA i zalud, zanosimo tezom da smo dovoljno iskolovani da bez problema baratamo sa oba pisma. A tebi je na volju, koje ces koristiti.

Meni licno, je poprilicno drago sto vidim da se ti na neki nacin boris protiv korumpiranosti sistema, i to je poprilicno pohvalno. Ali isto tako, mislim da si malo previse zaglibio u svemu tome, i ne mozes da razdvojis krsenje prava koja su ti zagarantovana, sa onima koja to nisu. Bilo koji forum (barem onaj koji ne naplacuje ucestvovanje ili na neki drugi nacin uslovljava pristup istom), ima sva prava da se pridrzava, ili ne pridrzava pravilnika. Pravilnik u tim slucajevima moze i da ne postoji. Pravilnik moze da sadrzi odredbu da ce se clanovi iz Pravilnika adhoc primjenjivati, ili ne primjenjivati. Pravilnik takvog foruma bez ikakvog problema moze biti katastrofalno nedorecen, konfuzan, i da to ne krsi bilo koja tvoja ljudska prava, zakonom ili Ustavom zagarantovana. Milijardu je kombinacija.

Nekako imam utisak, da bi ti sutra, da odes u restoran, i narucis nesto sto je vidljivo i citko ispisanu na meniju, nakon sto ti kazu da to danas nemaju u ponudi, zapoceo borbu protiv vlasnika istog, plandovao ispred restorana, drzao konferencije za stampu o povredi ljudskih prava, jer je to nedopustivo, nigdje na meniju, ni u fusnoti nije spomenuto da bi se moglo desiti da u nekom momentu ne mogu da isporuce ono sto je napisano i ponudjeno.

Da te sutra ne puste u neki klub-lokal navece, (bez ikakvog objasnjenja, ili sa nekim stupidnim objasnjenjem) ti bi -sta? Trazio da se zakonski preispita moze li to tako? Zalio se esnafu ugostitelju?
Pocinjem vjerovati da mijesas demokratiju i anarhiju. U tvom poimanju demokratije, izgleda da SVI imaju pravo na SVE. To je svjetlosnim miljama daleko od bilo kakve demokratije, i oslikava nekakavo uredjenje koje je iza nas desetina hiljada godina.

drinin vuk je napisao:


Самим тиме што вам се неда значи да нисте сигурни. Или можда гријешим? А лична процјена заснована на анимозитету никоме добра није донијела и не може бити релевантан аргумент.
Мислити и знати није једно те исто,то смо одавно апсолвирали. А да је дрининиом стало да има 10 000 постова за мјесец дана сумњаш да би то и остварио? Највећи број мојих постова је по кафеу,на тзв. опуштајућим темама, половина и више је на спорту и дакле ти заокружујеш на 95%?
Што се распона тема тиче гдје то спамање? Или можда моји укуси су спам? Дало би се о томе још причати....
Што се времена тиче и то је ирелевантно дакле ту сам скоро 2 године и писао сам отприлике на свакој за коју сам сматрао да имам бар неко знање. О доприносу и неким другим интелектуалним стварима не би и то је релативно, дакле свак има своје мишљење,е проблем је што нас има таквих да не прихватамо туђе да по сваку цијену желимо представити своје као једино свето и истинито!

И понављам администратори су увијек у праву, форумаши су ти који праве грешке, који се љуте (наравно некад и с разлогом)али исто тако немогуће је да ти неко пријети баном из разлога што си га на коректан и демократски начин (како мрзим ту ријеч) оповргнуо или демантовао,то се већ зове непрофесионалност.


Licna procjena zasnovana na animozitetu (pricam strogo hipoteticki) je sasvim legitimna na ovakvom tipu foruma (od strane moderacije). Za svaki slucaj, da odmah rascistimo, je ne kazem da je takva metoda pohvalna, potrebna, pozeljna, i sl, niti pokusavam reci da moderacija funkcionise na tom principu, niti da ce funkcionisati. Kazem da je legitimna i dopustena.

Sto se tice profesionalnosti, koju spominjes, i ona je ovde poprilicno suvisna. Moderisanje ovog foruma pociva na iskljucivo dobroj volji, entuzijazmu, o bilo kakvoj zaradi ili nekakvoj drugoj materijalnoj koristi nema niti govora, tako da..Dok god ucestvovanje na nekom forumu ne zahtijeva placanje neke clanarine, ili tome slicno, bilo kakva profesionalnost moderacije nije nuzna. Moze biti pozeljna, ali nije nuzno podrazumijevana.

Ne mozes imati iste zahtjeve prema taksisti koji te negdje vozi za tvoje pare, i prema nekome ko je odlucio besplatno da te poveze dok si ti stopirao. Nije to valjda bas toliko tesko razlikovati?

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 12:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2009, 15:48
Postovi: 108
Као што већ рекох, имају Срби проблема са логиком...
:lol:
MuskoBre je napisao:
Pravilnik u tim slucajevima moze i da ne postoji.

Правилник постоји, и такав је какав је.
MuskoBre je napisao:
Pravilnik moze da sadrzi odredbu da ce se clanovi iz Pravilnika adhoc primjenjivati

Правилник не садржи ту одредбу.

Форум није ни ресторан ни дискотека ни такси. Није то ваљда баш толико тешко разликовати?
:lol:

_________________
AKO ME NEMA, ZNAČI DA SU ME BANOVALI. A IMALI SU I RAŠTA.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 13:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 13:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Vlaja1 je napisao:
Као што већ рекох, имају Срби проблема са логиком...
:lol:
MuskoBre je napisao:
Pravilnik u tim slucajevima moze i da ne postoji.

Правилник постоји, и такав је какав је.
MuskoBre je napisao:
Pravilnik moze da sadrzi odredbu da ce se clanovi iz Pravilnika adhoc primjenjivati

Правилник не садржи ту одредбу.

Форум није ни ресторан ни дискотека ни такси. Није то ваљда баш толико тешко разликовати?
:lol:


Obzirom da ni restoran nije taksi, znaci li to onda da se taksi ne placa, jer se u restoranu placa? To dvoje je razlicito, pa bi onda samim tim i principi funkcionisanja trebali biti razliciti? To pokusavas reci?

Usput, rasna, vjerska i nacionalna pitanja su poprilicno osjetljiva tema svuda, pa i na ovom forumu, nemoj da impliciras da sam ja Srbin, ti to ne znas, a mene to mozda vrijedja.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Mar 2012, 15:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2002, 20:11
Postovi: 4008
Lokacija: Banja Luka
Tvoja prva poruka upucena meni....
Vlaja1 je napisao:
Šta ćeš da ti kupim za 13. rođendan?
(Šta se inače kupuje retardu?)
Ja sam trazio upozorenje s tim da su se svi moderatori slozili da je ban na odredjeno vrijeme bolja kazna jer si vec imao slicnih ispada....

Tvoja druga poruka upucena meni odmah nakon sto ti je istekao ban....
Citiraj:
Ti si i dalje retard.


Poenta price...krsis pravila...snosis sankcije...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 78 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs