banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 04:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Jun 2011, 11:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Centar za razvoj karijere (CERK) Vas poziva na prvi “Sajam praksi, obrazovanja i stipendija“ koji će se održati 7. i 8. juna 2011. godine u Domu omladine u Banjaluci. Riječ je o obrazovno-izložbenoj aktivnosti koja posjetiocima pruža informacije o različitim vidovima formalnog i neformalnog obrazovanja, stipendijskim programima koji se nude, a jedan od glavnih aspekata ovog sajma jeste pružanje prakse za studente. Studenti, aspolventi kao i skoriji diplomci u potrazi za praksom imaće mogućnost da apliciraju za različite poslove i na taj način steknu svoje prvo radno iskustvo. Pored ovog sajmovskog dijela, na Sajmu će se održati i radionice i predavanja o tome kako kvalitetno pripremiti i napisati svoj CV i motivaciono pismo, te aplicirati za željenu praksu. Svi zainteresovani posjetioci moći će prisustvovati i konferencijama čije su teme usko vezane za tržište rada i obrazovanje.

Izlagači koji će se predstaviti na Sajmu su :
• Poslodavci koji nude prakse različitim profilima studenata
• Organizacije, ambasade i fondacije koje nude stipendijske programe za BH studente
• Organizacije i škole koje nude različite programe neformalnog obrazovanja (kursevi stranih jezika, kursevi računara i sl.)
• Obrazovne institucije (javne i privatne)

Medijski pokrovitelji su: Radio televizija Republike Srpske, Alternarivna televizija, Nezavisne novine, Sarajevo-X portal, Banjalukaforum i Liftmark kao i nekoliko radio stanica u saradnji s portalom Posao.ba.

Partneri Sajma su:
1. Ministarstvo prosvjete i kulture RS,
2. Zavod za zapošljavanje RS ,
3. Privredna komora RS,
4. YERP, Employability and Retention Programme
5. Najposjećeniji portal za zapošljavanje Posao.ba,
6. Ekonomski fakultet Banjaluka i SSEF,
7. Ekonomska škola Banjaluka,
8. Omladinski savjet Banjaluka.

Ulaganjem u sebe, svoje obrazovanje i generičke sposobnosti obezbjedićete kvalitetno pozicioniranje na tržištu rada, a time i osigurati svoju budućnost. Zato ne dozvolite da budete samo dio statistike o tržištu rada, nego nam se pridružite 7. i 8. juna u Domu omladine i iskoristite šansu koja Vam se pruža. Informišite se, unaprijedite svoju konkurentnost i istaknite se u masi drugih.

Vise informacija na portalu http://www.cerk.info


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2011, 11:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Poster sajma

http://www.cerk.info/posterA3.jpg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2011, 16:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Apr 2006, 19:03
Postovi: 816
Ako je cilj da se prosiri sto vise informacija i da studenti saznaju sto vise o praksama i stipendijama, zasto je sajt licenciran pod "© Copyright Centar za razvoj karijere 2011. Sva prava zadržana." a ne pod nekom Creative Commons licencom?

_________________
Nisam arogantan i nadrkan, to je zbog nespavanja.
BSE je napisao:
hvala ti o ekonomski mesijo, spasioce drustvenog poretka, ikono monetarne politike i portparolu robovlasnistva,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2011, 18:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
To sam ja pravio, jos nije zavrsen, radi se druga verzija, sa uslovima koristenja itd...

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2011, 18:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Odlična ideja je ovaj sajam. Ja sam se baš oduševio kad sam vidio nekidan da će se održati. Jedino mi žao što neću biti tada u BL da posjetim...

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2011, 20:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Time trek je napisao:
Ako je cilj da se prosiri sto vise informacija i da studenti saznaju sto vise o praksama i stipendijama, zasto je sajt licenciran pod "© Copyright Centar za razvoj karijere 2011. Sva prava zadržana." a ne pod nekom Creative Commons licencom?


Kakve ima veze? Uvijek trazis dlaku u jajetu.

Uglavnom, na sajmu ce se nuditi 60ak praksi za studente razlicitih profila, bice raznih predavanja, pa navratite bar da vidite sta smo napravili u roku od mjesec dana.

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2011, 20:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
Tommy Vercetti je napisao:
Uvijek trazis dlaku u jajetu.

potpis

Inace,mislim da je odicna ideja za ovakav sajam !

Ali mozda ste mogli izdvojiti prakse i napraviti posebnu celinu/sajam-prakse i honorarni i volonterski poslovi,pogotovo zato sto se leto blizi...mozda ima zainteresovanih poslodavaca...
Ali,sve zavisi koliko izlagaca ce biti sutra i prekosutra.
Eto malo razmisljanja za naredni sajam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2011, 21:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Sto se tice ovoga honorarni i volonterski posao, to je nesto sto je planirano i za sajt u buduce, tj neki se vec mogu naci, ali je pitanje koliko ljudi vole volontirati, a i kod nas se volontiranje isuvise cesto iskoristava, jer nasi poslodavci misle da ako neko volontira, da ga se ne treba nista platiti...



Da, oko 60ak praksi razlicitih profila smo uspjeli organizovati. I da, odabir praktikanata ce odraditi firme, a ne CERK, CERK ce jedino pomoci oko pisanja motivacionog pisma i CV-a.

Sutra u 10 je svecano otvaranje, pa se vidimo.

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jun 2011, 23:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2003, 13:28
Postovi: 5168
Tommy Vercetti je napisao:
Time trek je napisao:
Ako je cilj da se prosiri sto vise informacija i da studenti saznaju sto vise o praksama i stipendijama, zasto je sajt licenciran pod "© Copyright Centar za razvoj karijere 2011. Sva prava zadržana." a ne pod nekom Creative Commons licencom?

Kakve ima veze? Uvijek trazis dlaku u jajetu.


Pa dobro, čovjek je samo skrenuo pažnju, pošto mahinalno svi (a i ja među njima) potpisuju copyright ovako, a ne znaju ni šta sve to podrazumijeva i koja je vrsta zaštite prava najbolja.

_________________
www.madeinbunker.com


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2011, 21:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2003, 15:07
Postovi: 6389
Taj dio posla nije moj, pa se ne mijesam, za to je zaduzen Frenki, pa njega krivite XD

_________________
"Baš je dobro kada misliš da živiš u slobodi"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2011, 23:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Bio sam danas. Zadovoljan sam. Nisam odusevljen, jer ja generalno ne volim ovakva desavanja. Ali je organizacija sasvim ok... Doci cu i sutra.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Jun 2011, 23:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 05 Feb 2009, 01:45
Postovi: 4767
Lokacija: Saraj'vo
Gledao sam taj sajt. Očekivao sam da će prisustvovati na sajmu više firmi. Doduše većina mi je i nepoznata. Pokušavao sam saznati o nekim od tih ali jedna od njih možda ima veze sa mojom strukom. Ali svejedno možda bih i došao. Međutim problem mi je bio smještaj u BL ili da odem na dan i da se istog dana vratim za Mostar.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2011, 01:24 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Nov 2010, 00:20
Postovi: 5
Odličan sajam,zadovoljan :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2011, 13:50 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jun 2002, 08:33
Postovi: 10481
Lokacija: Banja Luka
nisam bio u prilici da dodjem, a ni moj priljatelj nazalost
nadam se da ce u skorije vrijeme biti opet organizovan

_________________
Batmobil ti inace ima 5.7 litarski chevroletov V8 motor, koji ti ima ubrzanje do 100 za 5 sekundi. Ako uzmes u obzir da batmobil tezi preko dvije tone,to ti je zbilja fenomenalno. Al` dobro,dosta o mom autu, pricajmo malo o meni!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs