banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 16 Maj 2010, 12:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jun 2004, 11:40
Postovi: 4086
Lokacija: Stone(d) Street - Mejdan BL -Republica De Tropico
Ajkula...i riješen problem.

_________________
If you can`t find something TO LIVE for...
Slika
...you best find something TO DIE for!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 13:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2010, 17:12
Postovi: 1428
Lokacija: Živinice
Ha jesu napali zajebante...
Da njih nema, niko ne bi nista ni pisao.
Teta Ajkula je vidjena za tu duznost.
Salutiram i pozdravljam prijedlog :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 13:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Mislis da njih nema, ne bi svaki novi clan otprasinjao brzinom munje?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 13:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
Nicole je napisao:
Ovaj problem se neće nikada rešiti jer su glavni spameri i zajebanti na forumu veliki drugari sa moderatorima pa im se može dok "ostali obični smrtnici" redovno dobijaju po ušima, vrlo često i ne opravdano.
Što se tiče konkretno teme, slažem se sa većinom za ajkulu.


da ti znas sta sve priajteljsvo/drugarstvo radi :wink: al to nije tema ovdje pa necemo o tom dalje :cat:

nego ja mislim da teta/komsinica/drugarica ajkula nece moci sama izdurat sa ovim spamerima,treba ce joj pomoc............al pitanje je ko 8)

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 13:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Моj глас je аjкула+cvox - одличан дует, они су различити и се међусобно допуњују.
Шта се тиче спамера.. Ако дати спамеру власт и одговорност, он ће бити први непријатељ спамера.

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 13:26 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
Руjа je napisao:
Моj глас je аjкула+cvox - одличан дует, они су различити и се међусобно допуњују.
Шта се тиче спамера.. Ако дати спамеру власт и одговорност, он ће бити први непријатељ спамера.


nemoj meen Rujka oba ti oka,nisam ti ja za vlasti....bio bi gori od sad pojedinaca sto su se ufurali :D

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 13:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Хтела да кажем да cvox има потенцијал и да може бити озбиљан и одговоран. Само треба му дати шансе :wink:

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 14:16 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
mozda sam lud, al mislim da Ajkula i Japanska ruza bi bili pravi drim tim...ozbiljno..ako nece JR onda zla prasica :D ...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 14:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Citiraj:
da ti znas sta sve priajteljsvo/drugarstvo radi

Ja vrlo dobro znam za šta prijatelji služe i šta sve drugarstvo radi što vidim nije slučaj kod tebe. Ali to sada nije tema...

I da zaboravih prodložiti Taliju uz ajkulu, mada ona je već moderator pa ako joj je mLogo ništa onda...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 14:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jan 2009, 13:46
Postovi: 2437
Lokacija: Bandza Luka
Mozda cvox i ja da budemo moderatori :cat:

_________________
Ja sam Sotir zvani đubre,stara majko


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 14:58 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 11 Apr 2010, 14:10
Postovi: 344
Lokacija: Webistan
HugoLina je napisao:
TaškoBL je napisao:
Ja mislim da su ajkula i euroth taman :)
Mozda bi i HugoLina mogla da obavlja tu "funkciju" ali kontam da bi pobrisala pola postova kad joj dodje zuta minuta :-?
8)


Tasko, falat na ukazanom poverenju, ali Hugolina vise voli biti logistika iz pozadine. :cat: Hugolina je strucna za sve i svasta, tako da ne znam kako bi se mogla opredeliti u cemu je najbolja! :lol:
Osim toga, svi "fakeri" na forumu, morali bi dokazati svoju strucnost i fizicke predizpozicije, pa tek onda bi mogli polno opstiti po forumu preko tastature.Slika

Slika


Sto se tice moderatora, smatram da treba razdvojiti moderaciju ova dva PDF-a, SiE i LjiR.

Takodje bih podrzala ajkulu u kandidaturi, a sto se tice Euroth-a, nisam zapazila njegove pisanije van Automobilizma, ali bi mogla poceti. :D
Tacnije, primetila sam da ga je pre par dana pucao PMS, pa je pisao po raznim temama. lol

Smatram da za obavljanje funkcije nije neophodno samo biti prisutan na forumu, imati zelju da budes moderator i pisati postove.
Od moderatora se ocekuje da bude dovoljno strucan za PDF koji uredjuje, bude sposoban postaviti se u situaciju drugih postera, da da savet, ali i da realno proceni i odsece, kada je neophodno.
Treba biti sposoban izazvati ljude na komentare ali i vladati temom i usmeravati raspravu, te biti jako stalozen i ne upustati se u rasprave sa korisnicima.

EDIT
Spoiler:
Tko je moderator?

Moderator je korisnik/ diskutant/ sudionik koji se istaknuo, kvalitetom svojih upisa i angažmanom na forumu i time stekao povjerenje administratora koji mu je dodijelio moderatorske (tj. uredničke) ovlasti na forum za koji je moderator pokazao interes.


O moderiranju foruma

Moderator smije potpuno ili djelomično brisati postove/ priloge koji nisu u skladu s općim pravilima foruma (link).
Moderator smije opominjati druge korisnike foruma/ diskutante (sudionike u raspravi) zbog nepridržavanja pravila foruma.

Moderatorske ovlasti

Moderator imaju pravo u slučaju kršenja korisničkih prava ili nepoštivanja obaveza, a u svrhu očuvanja pozitivne atmosfere, izvesti bilo koji od sljedećih zahvata:

* uređivanje poruke (npr. cenzuriranjem vulgarnih izjava). Uređivanje poruke ne smije mijenjati smisao poruke već samo odstraniti neprikladni sadržaj
* brisanje poruke (u slučaju da je čitava poruka neprikladna sadržajem ili izričajem). Brisanjem poruke automatski će se obrisati i odgovori na tu poruku
* zatvaranje teme (u slučaju da je, tijekom perioda u kojem moderator nije bio u mogućnosti reagirati, čitava diskusija skrenula u neke negativne smjerove)
* brisanje teme (u slučaju da je diskusija započeta s namjerom koja se kosi s datim pravilima)
* razdvajanje teme (u slučaju da su se u jednoj temi razvile dvije različite teme) i prebacivanje teme (u slučaju da je tema pokrenuta u pogrešnom forumu)

Obaveze moderatora prema administratoru

Moderator daje savjete administratoru ukoliko je to prema situaciji na forumu poželjno. Nadalje, moderator ima pravo zatražiti od administratora udaljavanje određenih korisnika s Foruma (banning/objasnjene u pop-upu), u slučaju da dotični namjerno krše pravila korištenja.

Obaveze moderatora prema diskutantima/sudionicima

Moderator mora nastojati sadržajem i stilom svog pisanja, osigurati što veću kvalitetu i broj diskutanta na forumu. Moderator ima obavezu zaštite svih sugovornika i promocije zdrave i pozitivne atmosfere u diskusijama, uz sva prava i obveze svojstvene ostalim korisnicima/sudionicima Foruma.
Moderatoru se možete javiti ako imate bilo kakvih problema sa forumom, imate bilo kakav prijedlog u vezi istog, ili jednostavno želite skrenuti pažnju na nešto što je moderatoru promaklo.

Moderatora mogu smijeniti

Administrator foruma svojom samostalnom odlukom, drugi moderatori s obicnom vecinom glasova, te diskutanti s peticijom, u kojoj je vidljivo opće nezadovoljstvo načinom rada dotičnog urednika.

Описала си улогу модератора, дала текст о модерацији као спојлер, предложила раздвајање модерације два подфорума, још нагласила своју стурчност и жељу за дјеловањем у "позадини"(ма шта то значило :D ). Твој пост дјелује као права кандидатура Slika

Можда потајно желиш "титулу" модератора? Slika

Ја сам нови на форуму и не пратим пуно та два подфорума, па због тога не бих да гласам :wink:


Poslednji put menjao Tupko dana 16 Maj 2010, 15:03, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 15:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 31 Mar 2009, 18:22
Postovi: 1395
Lokacija: Москва
Талиjа, аjкула и cvox. Тачка. Тема - LOCK.

_________________
Не бој се непријатеља - у најгорем случају те могу убити. Не бој се пријатеља - у најгорем случају те могу издати. Бој се равнодушних - они нити убијају нити издају, али само уз њихову прећутну сагласност на земљи постоји издајство и убиство


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 15:03 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
spavac je napisao:
mozda sam lud, al mislim da Ajkula i Japanska ruza bi bili pravi drim tim...ozbiljno..


Nećemo se baš toliko sprdati :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 15:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
Tupko je napisao:
HugoLina je napisao:
TaškoBL je napisao:
Ja mislim da su ajkula i euroth taman :)
Mozda bi i HugoLina mogla da obavlja tu "funkciju" ali kontam da bi pobrisala pola postova kad joj dodje zuta minuta :-?
8)


Tasko, falat na ukazanom poverenju, ali Hugolina vise voli biti logistika iz pozadine. :cat: Hugolina je strucna za sve i svasta, tako da ne znam kako bi se mogla opredeliti u cemu je najbolja! :lol:
Osim toga, svi "fakeri" na forumu, morali bi dokazati svoju strucnost i fizicke predizpozicije, pa tek onda bi mogli polno opstiti po forumu preko tastature.Slika

Slika


Sto se tice moderatora, smatram da treba razdvojiti moderaciju ova dva PDF-a, SiE i LjiR.

Takodje bih podrzala ajkulu u kandidaturi, a sto se tice Euroth-a, nisam zapazila njegove pisanije van Automobilizma, ali bi mogla poceti. :D
Tacnije, primetila sam da ga je pre par dana pucao PMS, pa je pisao po raznim temama. lol

Smatram da za obavljanje funkcije nije neophodno samo biti prisutan na forumu, imati zelju da budes moderator i pisati postove.
Od moderatora se ocekuje da bude dovoljno strucan za PDF koji uredjuje, bude sposoban postaviti se u situaciju drugih postera, da da savet, ali i da realno proceni i odsece, kada je neophodno.
Treba biti sposoban izazvati ljude na komentare ali i vladati temom i usmeravati raspravu, te biti jako stalozen i ne upustati se u rasprave sa korisnicima.

EDIT
Spoiler:
Tko je moderator?

Moderator je korisnik/ diskutant/ sudionik koji se istaknuo, kvalitetom svojih upisa i angažmanom na forumu i time stekao povjerenje administratora koji mu je dodijelio moderatorske (tj. uredničke) ovlasti na forum za koji je moderator pokazao interes.


O moderiranju foruma

Moderator smije potpuno ili djelomično brisati postove/ priloge koji nisu u skladu s općim pravilima foruma (link).
Moderator smije opominjati druge korisnike foruma/ diskutante (sudionike u raspravi) zbog nepridržavanja pravila foruma.

Moderatorske ovlasti

Moderator imaju pravo u slučaju kršenja korisničkih prava ili nepoštivanja obaveza, a u svrhu očuvanja pozitivne atmosfere, izvesti bilo koji od sljedećih zahvata:

* uređivanje poruke (npr. cenzuriranjem vulgarnih izjava). Uređivanje poruke ne smije mijenjati smisao poruke već samo odstraniti neprikladni sadržaj
* brisanje poruke (u slučaju da je čitava poruka neprikladna sadržajem ili izričajem). Brisanjem poruke automatski će se obrisati i odgovori na tu poruku
* zatvaranje teme (u slučaju da je, tijekom perioda u kojem moderator nije bio u mogućnosti reagirati, čitava diskusija skrenula u neke negativne smjerove)
* brisanje teme (u slučaju da je diskusija započeta s namjerom koja se kosi s datim pravilima)
* razdvajanje teme (u slučaju da su se u jednoj temi razvile dvije različite teme) i prebacivanje teme (u slučaju da je tema pokrenuta u pogrešnom forumu)

Obaveze moderatora prema administratoru

Moderator daje savjete administratoru ukoliko je to prema situaciji na forumu poželjno. Nadalje, moderator ima pravo zatražiti od administratora udaljavanje određenih korisnika s Foruma (banning/objasnjene u pop-upu), u slučaju da dotični namjerno krše pravila korištenja.

Obaveze moderatora prema diskutantima/sudionicima

Moderator mora nastojati sadržajem i stilom svog pisanja, osigurati što veću kvalitetu i broj diskutanta na forumu. Moderator ima obavezu zaštite svih sugovornika i promocije zdrave i pozitivne atmosfere u diskusijama, uz sva prava i obveze svojstvene ostalim korisnicima/sudionicima Foruma.
Moderatoru se možete javiti ako imate bilo kakvih problema sa forumom, imate bilo kakav prijedlog u vezi istog, ili jednostavno želite skrenuti pažnju na nešto što je moderatoru promaklo.

Moderatora mogu smijeniti

Administrator foruma svojom samostalnom odlukom, drugi moderatori s obicnom vecinom glasova, te diskutanti s peticijom, u kojoj je vidljivo opće nezadovoljstvo načinom rada dotičnog urednika.

Описала си улогу модератора, дала текст о модерацији као спојлер, предложила раздвајање модерације два подфорума, још нагласила своју стурчност и жељу за дјеловањем у "позадини"(ма шта то значило :D ). Твој пост дјелује као права кандидатура :lol:

Можда потајно желиш "титулу" модератора? Slika

Ја сам нови на форуму и не пратим пуно та два подфорума, па због тога не бих да гласам :wink:


Aj sad razmisli sta bi to znacilo. Slika

Spojler i pojasnjenje je tu, da posluzi kao smernica, nekima koji su se prijavili, da se malo preispitaju.Slika

P.S. Mislim da bi vrhunac bio, kad bi se, recimo, ML prijavila da bude moderator na SiE. Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 15:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
HugoLina je napisao:

P.S. Mislim da bi vrhunac bio, kad bi se, recimo, ML prijavila da bude moderator na SiE. Slika


Ne hvala, ipak ja nemam iskustva za SiE kao neki.
Zato HugoLina, izvoli... :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 15:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
HugoLina je napisao:

P.S. Mislim da bi vrhunac bio, kad bi se, recimo, ML prijavila da bude moderator na SiE. Slika


Ko razume, shvatice. 8)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 15:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
I ja kažem :P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 15:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Mar 2010, 22:49
Postovi: 1005
Mislim da bi nasa mala Hugy bila najbolji moderator za cijeli forum.Aktivna je, lucidna ,nekad previse bezobrazna i arogantna ,zanima je 300 tema,sve zna,jednom rjecju superzena nesto kao Modesti Blejz.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 15:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5201
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Ajkula.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 15:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
S obzirom da rijetko zalazim na taj podforum ne znam koliko moj glas vrijedi ali evo ja isto predlazem HugoLinu. Posto je naglasila da ona i sex ne idu u istu recenicu neka bude zaduzena samo za erotiku a za sex moze neko drugi :D

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs