banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 01:15

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Maj 2010, 10:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Posto BlackHand jako rijetko dolazi na forum, a mIRCon i ventilator nikako, treba nam neko ko bi pomogao da se ova 2 podforuma dovedu u red.
Kako su u pitanju dva 'delikatna' podforuma, za pocetak ide probni rad, a ako bude dobih rezultata onda cemo razgovarati o produzavanju ugovora :D
Onaj ko bi se uhvatio posla ne bi bilo lose da se potrudi da malo aktivira te podforume kao i da u potpunosti bude netolerantan za bilo kakav oblik spama/chata/OTa. Dugo, dugo vremena tamo se nije otvorila nijedna kvalitetna tema bez da su je pojedinci ili grupa u potpunosti upropastili :?

Predlozite ili nekoga ili sebe samog .. pa cemo vidjeti sta pucanstvo ima da kaze :D

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 10:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Jos jedan dodatak : posto predvidjam da neki imaju ideju da i od ove teme naprave sprdnju. SVAKI OT post na ovoj temi ce rezultovati banom.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 10:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Hocu ja.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 16:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
I ja sam za...

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 16:56 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
Glas za Ajkulu,
secam se da je Euroth bio kandidat za deo o mobilnim telefonima,pa ako sada ne trazite tamo moderatora,glasam i za Eurotha.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 17:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ja mislim da su ajkula i euroth taman :)
Mozda bi i HugoLina mogla da obavlja tu "funkciju" ali kontam da bi pobrisala pola postova kad joj dodje zuta minuta :-?
8)

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 17:04 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
I ja sam za ajkulu, osim ako to ne bi potpadalo pod Zakon o nespojivosti funkcija? :lol: :lol:

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 17:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
za komsinicu moju.......citak ajkulu 8) kad ja ne mogu nek ona bude :wink:

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 17:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
Znaci jednoglasno :D
Predlog usvojen,nastavljamo sa OT :lol:
Mislim da je vreme da se uvede red na kompletnom forumu.
Ban spemerima!Zivela administracija!Ziveli moderatori!!!!!!! ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 17:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
anoniman je napisao:
Glas za Ajkulu,
secam se da je Euroth bio kandidat za deo o mobilnim telefonima,pa ako sada ne trazite tamo moderatora,glasam i za Eurotha.
Flave drži Telekomunikacije (monopolist! :lol: ) trenutno, i nije mu potrebna pomoć, tako da ne traže...
Hvala.: )

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 17:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
I ja glasam za ajkulu ako mi obeća da ne nekom budućem vijećanju o mom banu neće glasati za u suprotnom glasam za Euroth, mada mislim da je to mjesto najbolje za moderatora ženskog pola.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 17:43 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Mar 2006, 23:59
Postovi: 2100
TaškoBL je napisao:
Ja mislim da su ajkula i euroth taman :)
Mozda bi i HugoLina mogla da obavlja tu "funkciju" ali kontam da bi pobrisala pola postova kad joj dodje zuta minuta :-?
8)


Tasko, falat na ukazanom poverenju, ali Hugolina vise voli biti logistika iz pozadine. :cat: Hugolina je strucna za sve i svasta, tako da ne znam kako bi se mogla opredeliti u cemu je najbolja! :lol:
Osim toga, svi "fakeri" na forumu, morali bi dokazati svoju strucnost i fizicke predizpozicije, pa tek onda bi mogli polno opstiti po forumu preko tastature.Slika

Slika


Sto se tice moderatora, smatram da treba razdvojiti moderaciju ova dva PDF-a, SiE i LjiR.

Takodje bih podrzala ajkulu u kandidaturi, a sto se tice Euroth-a, nisam zapazila njegove pisanije van Automobilizma, ali bi mogla poceti. :D
Tacnije, primetila sam da ga je pre par dana pucao PMS, pa je pisao po raznim temama. lol

Smatram da za obavljanje funkcije nije neophodno samo biti prisutan na forumu, imati zelju da budes moderator i pisati postove.
Od moderatora se ocekuje da bude dovoljno strucan za PDF koji uredjuje, bude sposoban postaviti se u situaciju drugih postera, da da savet, ali i da realno proceni i odsece, kada je neophodno.
Treba biti sposoban izazvati ljude na komentare ali i vladati temom i usmeravati raspravu, te biti jako stalozen i ne upustati se u rasprave sa korisnicima.

EDIT
Spoiler:
Tko je moderator?

Moderator je korisnik/ diskutant/ sudionik koji se istaknuo, kvalitetom svojih upisa i angažmanom na forumu i time stekao povjerenje administratora koji mu je dodijelio moderatorske (tj. uredničke) ovlasti na forum za koji je moderator pokazao interes.


O moderiranju foruma

Moderator smije potpuno ili djelomično brisati postove/ priloge koji nisu u skladu s općim pravilima foruma (link).
Moderator smije opominjati druge korisnike foruma/ diskutante (sudionike u raspravi) zbog nepridržavanja pravila foruma.

Moderatorske ovlasti

Moderator imaju pravo u slučaju kršenja korisničkih prava ili nepoštivanja obaveza, a u svrhu očuvanja pozitivne atmosfere, izvesti bilo koji od sljedećih zahvata:

* uređivanje poruke (npr. cenzuriranjem vulgarnih izjava). Uređivanje poruke ne smije mijenjati smisao poruke već samo odstraniti neprikladni sadržaj
* brisanje poruke (u slučaju da je čitava poruka neprikladna sadržajem ili izričajem). Brisanjem poruke automatski će se obrisati i odgovori na tu poruku
* zatvaranje teme (u slučaju da je, tijekom perioda u kojem moderator nije bio u mogućnosti reagirati, čitava diskusija skrenula u neke negativne smjerove)
* brisanje teme (u slučaju da je diskusija započeta s namjerom koja se kosi s datim pravilima)
* razdvajanje teme (u slučaju da su se u jednoj temi razvile dvije različite teme) i prebacivanje teme (u slučaju da je tema pokrenuta u pogrešnom forumu)

Obaveze moderatora prema administratoru

Moderator daje savjete administratoru ukoliko je to prema situaciji na forumu poželjno. Nadalje, moderator ima pravo zatražiti od administratora udaljavanje određenih korisnika s Foruma (banning/objasnjene u pop-upu), u slučaju da dotični namjerno krše pravila korištenja.

Obaveze moderatora prema diskutantima/sudionicima

Moderator mora nastojati sadržajem i stilom svog pisanja, osigurati što veću kvalitetu i broj diskutanta na forumu. Moderator ima obavezu zaštite svih sugovornika i promocije zdrave i pozitivne atmosfere u diskusijama, uz sva prava i obveze svojstvene ostalim korisnicima/sudionicima Foruma.
Moderatoru se možete javiti ako imate bilo kakvih problema sa forumom, imate bilo kakav prijedlog u vezi istog, ili jednostavno želite skrenuti pažnju na nešto što je moderatoru promaklo.

Moderatora mogu smijeniti

Administrator foruma svojom samostalnom odlukom, drugi moderatori s obicnom vecinom glasova, te diskutanti s peticijom, u kojoj je vidljivo opće nezadovoljstvo načinom rada dotičnog urednika.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 18:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Da ja kažem šta se očekuje od moderatora na SiE. Očekuje se puno jer je to haotična i kritična oblast koja je često najmanje kvalitetna na forumu. Očekuje se da odmah po stupanju na dužnost odlučno i nemilosrdno stane u kraj spamu i chatu na toj oblasti. Ne smije dozvoliti da se prvih par postova tiču teme a da onda krene glupiranje. Teme treba održavati kvalitetnim brisanjem svega što liči na spam, chat, glupiranje, jer ta oblast toga ima ponajviše. Treba skretati pažnju učesnicima da pišu postove koji se tiču teme, postove koji nikog ne omalovažavaju i ne ismijavaju, koji su kvalitetni i konstruktivni, takvi da čitalac nešto iz njih nauči.

Teme na SiE često znaju biti takve pa se prvih par postova drži teme a onda krene glupiranje (obično je ista grupa učesnika u pitanju), nekad i ismijavanje što je neko takva "neznalica i neiskusan kad je otvorio takvu temu i kad pita to i to", pa krene "junačenje" sa svojim ne znam kakvim iskustvima, ego tripovi i slično. Čitalac na toj oblasti nerijetko vidi temu sa obećavajućim naslovom a na njoj, iako tema ima 5-6 stranica, nađe svega 3-4 kvalitetna posta iz kojih se može nešto naučiti, koji se drže teme i koji su konstruktivni. Tako nešto se ne smije dešavati. Potrebno je u velikoj mjeri podići kvalitet te oblasti.

Mnogo je bolje da se tamo napišu dva posta dnevno, ili i manje, ali da to budu postovi koje vrijedi pročitati. Moderator će se trebati pobrinuti da se tamo pišu, ili bar ostaju, oni postovi koji su konstruktivni i kvalitetni, koji nikog ne ismijavaju i ne omalovažavaju (kakvih podosta ima na toj oblasti), postovi u kojima se neko junači i gleda sa visine na "neiskusne i neuke" treba odmah brisati, kao naravno i sav spam, chat, OT. Ako se već razvije OT koji je kvalitetan to nije problem ali te postove onda treba prebaciti u odgovarajuću temu ili treba kreirati novu temu koji odgovaraju toj tematici.

Postove u kojima se par učesnika međusobno dopisuje, zeza i glupira treba brisati. Za tako nešto postoji Caffe oblast.

SiE je stvarno kritična oblast jer ima najmanji procenat kvalitetnih, konkretnih, konstruktivnih postova. Moderator će se trebati potruditi da to više ne bude slučaj.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 22:11 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ocu ocu ocu i ja sex....... :D

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Maj 2010, 22:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Okt 2004, 19:06
Postovi: 9636
Lokacija: Čbe
Može ajkula. Tj. možemo ajkula i ja :D

_________________
:iconbiggrin:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 00:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Mar 2008, 20:03
Postovi: 3753
Vader je napisao:
Da ja kažem šta se očekuje od moderatora na SiE.Očekuje se da odmah po stupanju na dužnost odlučno i nemilosrdno stane u kraj spamu i chatu na toj oblasti.Teme treba održavati kvalitetnim brisanjem svega što liči na spam, chat, glupiranje...
prvih par postova drži teme a onda krene glupiranje (obično je ista grupa učesnika u pitanju)

Ovaj problem se neće nikada rešiti jer su glavni spameri i zajebanti na forumu veliki drugari sa moderatorima pa im se može dok "ostali obični smrtnici" redovno dobijaju po ušima, vrlo često i ne opravdano.
Što se tiče konkretno teme, slažem se sa većinom za ajkulu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 01:54 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Apr 2009, 21:43
Postovi: 598
Nicole je napisao:
Vader je napisao:
Da ja kažem šta se očekuje od moderatora na SiE.Očekuje se da odmah po stupanju na dužnost odlučno i nemilosrdno stane u kraj spamu i chatu na toj oblasti.Teme treba održavati kvalitetnim brisanjem svega što liči na spam, chat, glupiranje...
prvih par postova drži teme a onda krene glupiranje (obično je ista grupa učesnika u pitanju)

Ovaj problem se neće nikada rešiti jer su glavni spameri i zajebanti na forumu veliki drugari sa moderatorima pa im se može dok "ostali obični smrtnici" redovno dobijaju po ušima, vrlo često i ne opravdano.
Što se tiče konkretno teme, slažem se sa većinom za ajkulu.


Zajebanti su zajebanti. U suštini ne jebu nas već teme i forum. Nek se upitaju što od 2676 članova aktivno učestvuje nas 50? Naravno, nemaju svi vremena ni želje da pišu ali to je skroz mali procenat.
Apsolutno i ja podržavam Ajkulu i obećavam joj da će mo učestvovati u podforumu ako ove zajebante stavi pod uzde.

_________________
Ko iskreno i strasno ljubi Istinu, Slobodu i Otadžbinu,
slobodan je i neustaršiv ko Bog, a prezren i gladan ko pas.

"Nacionalizam je zlo koje ne spaja nego razdvaja ljude, jer ih negira u njihovoj pravoj biti - čovječnosti" - MILAN KANGRGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 02:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 06 Maj 2009, 14:43
Postovi: 1218
Nicole je napisao:
Vader je napisao:
Da ja kažem šta se očekuje od moderatora na SiE.Očekuje se da odmah po stupanju na dužnost odlučno i nemilosrdno stane u kraj spamu i chatu na toj oblasti.Teme treba održavati kvalitetnim brisanjem svega što liči na spam, chat, glupiranje...
prvih par postova drži teme a onda krene glupiranje (obično je ista grupa učesnika u pitanju)

Ovaj problem se neće nikada rešiti jer su glavni spameri i zajebanti na forumu veliki drugari sa moderatorima pa im se može dok "ostali obični smrtnici" redovno dobijaju po ušima, vrlo često i ne opravdano.
Što se tiče konkretno teme, slažem se sa većinom za ajkulu.

Potpis.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 05:11 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
onda Ajkula ne moze biti moderator, jer sam njen drug.... :D

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Maj 2010, 12:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2003, 18:55
Postovi: 4706
Nesto se svi utisali od kad je vader napisao sta se sve ocekuje od urednika :)

_________________
http://www.codebluestudio.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 50 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs