banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 12:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

da li je cenzura na BL forumu potrebna?
jeste 71%  71%  [ 20 ]
nije 18%  18%  [ 5 ]
jeste ali u 10 x manjem obimu 11%  11%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 28
Autoru Poruka
PostPoslato: 30 Sep 2009, 10:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 16:41
Postovi: 219
Lokacija: dodik datura
cenzura na ovom forumu uveliko pocinje da smara..tj. mene koja sam tu odnedavno, ostale vjerovatno i duze..obrisan mi je post izgleda samo zato sto je bio komentar na neki drugi koji se nije dopao moderatoru, bezveze.
ne znam, pisem na nekoliko foruma godinama i ovo je za sada DALEKO NAJEKSTREMNIJI forum po tom pitanju na koji sam naisla.
nije li sama sustina interneta sloboda govora???? alo bre moderatori, man'te se svojih ideja o uber cistoci govora, to nicemu ne sluzi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2009, 10:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Posjeti malo sarajevo-x, pa javi kakva je cenzura. :lol:

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2009, 10:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
HEADHUNTER je napisao:
cenzura na ovom forumu uveliko pocinje da smara..tj. mene koja sam tu odnedavno, ostale vjerovatno i duze..obrisan mi je post izgleda samo zato sto je bio komentar na neki drugi koji se nije dopao moderatoru, bezveze.
ne znam, pisem na nekoliko foruma godinama i ovo je za sada DALEKO NAJEKSTREMNIJI forum po tom pitanju na koji sam naisla.
nije li sama sustina interneta sloboda govora???? alo bre moderatori, man'te se svojih ideja o uber cistoci govora, to nicemu ne sluzi.

Headhunter, mislim da ovo nije najekstremniji forum, barem u okruženju.

Jasno je da moderatori griješe, ljudi smo kao i svi drugi, ali korisnici bi trebali tolerisati naše greške i biti svjesni toga da zaista niti jedan post nije obrisan s nekom skrivenom namjerom da se ugnjetava neki diskutant, ali jednostavno kada neko napiše nešto uvrijedljivo ili offtopic, a onda čitava diskusije krene u pogrešnom pravcu, moderatorima bi bilo zaista teško prečešljavati post po post, pa se najčešće obriše sav offtopic time izazvan, iako je moguće da neki od tih postova pored offtopica imaju jako kvalitetan ontopic sadržaj.

Što se tiče tvog pitanja, cenzura je neophodna, i bez cenzure bi ovaj forum davno propao kao posljedica masovnog vrijeđanja i provociranja.

Moj savjet je, ako se desi još koji put da osjećaš da su ti određena prava povrijeđena, da se prvo obratiš nadležnom moderatoru, pa ako se ne razjasni situacija da onda ideš dalje, jer bi bilo pretjerano kad bi se za svaki obrisan post otvarala nova tema i osipala paljba po moderatorima.

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2009, 11:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
HEADHUNTER je napisao:
cenzura na ovom forumu uveliko pocinje da smara..tj. mene koja sam tu odnedavno, ostale vjerovatno i duze..obrisan mi je post izgleda samo zato sto je bio komentar na neki drugi koji se nije dopao moderatoru, bezveze.
ne znam, pisem na nekoliko foruma godinama i ovo je za sada DALEKO NAJEKSTREMNIJI forum po tom pitanju na koji sam naisla.
nije li sama sustina interneta sloboda govora???? alo bre moderatori, man'te se svojih ideja o uber cistoci govora, to nicemu ne sluzi.


Sama si rekla da si učesnik na još par foruma, pa je tvoje mišljenje relativno. Daleko od toga da se ja slažem sa upravom ovoga Foruma, ali hoću tebi da ukažem na to.

Zavisi na osnovu čega posmatraš cenzuru, bilo bi nam lakše kada bi nam rekla ime tog nekog svima poznatog liberalnog foruma.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2009, 11:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 16:41
Postovi: 219
Lokacija: dodik datura
BlackHand je napisao:

Što se tiče tvog pitanja, cenzura je neophodna, i bez cenzure bi ovaj forum davno propao kao posljedica masovnog vrijeđanja i provociranja.



Hm, mozda i ne bi propao ili otisao u 3pm:)? Ne znam, ali meni se vise svidja sloboda govora. A i gledajuci onako s antropolosko-psiholoskog stanovista, jako je zanimljivo citati sve te postove.


Poslednji put menjao HEADHUNTER dana 30 Sep 2009, 11:32, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2009, 11:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Sa nekih stanoviša je sigurno zanimljivo, ali sa nekog zdravorazumskog aspekta mnoge bljuvotine moderatori ne mogu ostaviti na stranicama ovog foruma koji čitaju korisnici svih uzrasta, često citiraju štampani mediji iz RS, televizija i sl.

Opet kažem, kad god nađeš da su ti prva povrijeđena, pokušaj prvo izgladiti to interno sa Moderatorom, jer kao što vidiš i sama, zaista imamo posla preko glave, te nam ovakve teme zaista ne olakšavaju.

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2009, 11:29 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2009, 17:44
Postovi: 493
Lokacija: Banja Luka - Jerusalem - pa opet Banja Luka i tako u krug...
HEADHUNTER je napisao:
cenzura na ovom forumu uveliko pocinje da smara..tj. mene koja sam tu odnedavno, ostale vjerovatno i duze..obrisan mi je post izgleda samo zato sto je bio komentar na neki drugi koji se nije dopao moderatoru, bezveze.
ne znam, pisem na nekoliko foruma godinama i ovo je za sada DALEKO NAJEKSTREMNIJI forum po tom pitanju na koji sam naisla.
nije li sama sustina interneta sloboda govora???? alo bre moderatori, man'te se svojih ideja o uber cistoci govora, to nicemu ne sluzi.


Mislim da bi cenzura trebala biti daleko manje zastupljena. Dakle, brisati psovke, uvrede, prijetnje, a prepustiti učesnicima da svojim komentarima, upadicama, pa ponekad i provokacijama, unesu malo više dinamike.

Pored toga, moderatori bi trebalo da budu malo neutralniji i da manje daju do znanja ko su im omiljeni forumaši, odnosno koji su im na "meti".

Takođe, mislim da i banovanje treba ostaviti samo kao krajnju mjeru. I meni nedostaje ljutko koji se krije iza nicka "Urbana ekstravaganca" i "Ozna" sa svojim ekstremno-šovinističkim stavovima. :)

_________________
Са твоје стране, Зока, постоjи стална дискриминација на националној основи према мене.
(Rujka iz daleke Moskve)


Poslednji put menjao Aaron dana 30 Sep 2009, 11:34, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2009, 11:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Avg 2006, 19:54
Postovi: 491
Veliki pozdrav i puna podrška moderatorima.
Samo nastavite raditi svoj posao i sankcionisite svaki vid šovinizma,govora mržnje i bilo šta što prelazi granicu opšte pristojnosti.
Ako se neko želi iživljavati i lečiti frustracije eno mu foruma ravnogoraca,vehabija,croatia libertas isl.

Pozzzz :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2009, 11:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 16:41
Postovi: 219
Lokacija: dodik datura
BlackHand je napisao:
Sa nekih stanoviša je sigurno zanimljivo, ali sa nekog zdravorazumskog aspekta mnoge bljuvotine moderatori ne mogu ostaviti na stranicama ovog foruma koji čitaju korisnici svih uzrasta, često citiraju štampani mediji iz RS, televizija i sl.

Zar nemate neki disclaimer koji objasnjava da ono sto se pise nije iskljucivo do moderatora? Nema tu demokratije :(
BlackHand je napisao:
Opet kažem, kad god nađeš da su ti prva povrijeđena, pokušaj prvo izgladiti to interno sa Moderatorom, jer kao što vidiš i sama, zaista imamo posla preko glave, te nam ovakve teme uopšte ne olakšavaju posao.


Ajde vazi. Izgleda da je stvar sa velikim forumima poput ovog drugacija nego sa manjim forumima na koje sam navikla. Your house your rules :) Al opet, ne svidja mi se cenzura nikako, ja bih je ukinula. Vrlo cesto govori vise o onom ko cenzurise nego o autoru posta.


Poslednji put menjao HEADHUNTER dana 30 Sep 2009, 12:40, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2009, 12:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
HEADHUNTER je napisao:
obrisan mi je post izgleda samo zato sto je bio komentar na neki drugi koji se nije dopao moderatoru, bezveze

Na koju temu i koju oblast misliš?

Juče sam brisao dosta postova na ČiD i mislim da je obrisan tvoj na temi o preljubi. Ako je to u pitanju onda da ti objasnim razlog. Post koji je podigao tu temu iz pepela je sadržavao reklamu, a sledeći post (mislim baš tvoj) je sadržavao komentar na tu reklamu, uz to tvoj post je ako se ne varam u sebi sadržavao kompletan citat prethodnog posta sa reklamom. Pošto reklame nisu dozvoljene prethodni post je obrisan ali ne bi imalo nikakvog smisla da je ostao tvoj post koji je imao citiranu reklamu, zar ne? A čak i da tvoj post nije imao citiranu reklamu on bi bio obrisan jer predstavlja direktan komentar na post koji je obrisan. Nema svrhe da ostaje komentar na post koji je obrisan, jer taj komentar više nema smisla. Neko ko ga pročita neće znati o čemu se tu radi. U tom slučaju je tvoj post kolateralna šteta, i takvih postova ima. I meni su ovde postovi brisani zbog toga, i to je sasvim normalno.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2009, 12:38 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2004, 12:09
Postovi: 10379
Anticenzuru najcesce proteziraju oni sto stavljaju znak jednakosti izmedju demokratije i anarhije. Nista licno, govorim uopsteno, nevezano za bilo koji forum ili forumasa.

_________________
Viva Elena, Viva Nicolae!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2009, 12:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 16:41
Postovi: 219
Lokacija: dodik datura
Vader je napisao:
HEADHUNTER je napisao:
obrisan mi je post izgleda samo zato sto je bio komentar na neki drugi koji se nije dopao moderatoru, bezveze

Na koju temu i koju oblast misliš?

Juče sam brisao dosta postova na ČiD i mislim da je obrisan tvoj na temi o preljubi. Ako je to u pitanju onda da ti objasnim razlog. Post koji je podigao tu temu iz pepela je sadržavao reklamu, a sledeći post (mislim baš tvoj) je sadržavao komentar na tu reklamu, uz to tvoj post je ako se ne varam u sebi sadržavao kompletan citat prethodnog posta sa reklamom. Pošto reklame nisu dozvoljene prethodni post je obrisan ali ne bi imalo nikakvog smisla da je ostao tvoj post koji je imao citiranu reklamu, zar ne? A čak i da tvoj post nije imao citiranu reklamu on bi bio obrisan jer predstavlja direktan komentar na post koji je obrisan. Nema svrhe da ostaje komentar na post koji je obrisan, jer taj komentar više nema smisla. Neko ko ga pročita neće znati o čemu se tu radi. U tom slučaju je tvoj post kolateralna šteta, i takvih postova ima. I meni su ovde postovi brisani zbog toga, i to je sasvim normalno.



Znam, ali opet da sam na vasem mjestu ne bih brisala ni reklame..(ionako se ne brisu sve, na kraju krajeva, svaki umetnuti link je reklama, zar ne?) Nekako mi sve to vrijedja inteligenciju citatelja, kao da oni sami ne mogu prosuditi za sebe sta je ok a sta nije vec moderatori moraju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2009, 12:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
HEADHUNTER je napisao:
Vader je napisao:
HEADHUNTER je napisao:
obrisan mi je post izgleda samo zato sto je bio komentar na neki drugi koji se nije dopao moderatoru, bezveze

Na koju temu i koju oblast misliš?

Juče sam brisao dosta postova na ČiD i mislim da je obrisan tvoj na temi o preljubi. Ako je to u pitanju onda da ti objasnim razlog. Post koji je podigao tu temu iz pepela je sadržavao reklamu, a sledeći post (mislim baš tvoj) je sadržavao komentar na tu reklamu, uz to tvoj post je ako se ne varam u sebi sadržavao kompletan citat prethodnog posta sa reklamom. Pošto reklame nisu dozvoljene prethodni post je obrisan ali ne bi imalo nikakvog smisla da je ostao tvoj post koji je imao citiranu reklamu, zar ne? A čak i da tvoj post nije imao citiranu reklamu on bi bio obrisan jer predstavlja direktan komentar na post koji je obrisan. Nema svrhe da ostaje komentar na post koji je obrisan, jer taj komentar više nema smisla. Neko ko ga pročita neće znati o čemu se tu radi. U tom slučaju je tvoj post kolateralna šteta, i takvih postova ima. I meni su ovde postovi brisani zbog toga, i to je sasvim normalno.



Znam, ali opet da sam na vasem mjestu ne bih brisala ni reklame..(ionako se ne brisu sve, na kraju krajeva, svaki umetnuti link je reklama, zar ne?) Nekako mi sve to vrijedja inteligenciju citatelja, kao da oni sami ne mogu prosuditi za sebe sta je ok a sta nije vec moderatori moraju.


Posto sam tu vec neko vrijeme,mogu da kazem da mnogi ne mogu,te je tu i te kako dobrodosla intervencija moderacije.

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2009, 19:32 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Sep 2009, 19:31
Postovi: 27
Nije mi jasno koji idiot od moderatora mi uklanja stalno avatar,ovim ga upozoravam da to prestane raditi

_________________
Golgota Srba u Bosni - film koji se jos nigde prikazivao nije
http://www.srbijazemljaheroja.com/wordpress/?p=11691


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2009, 19:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
1. ponasaj se malo normalnije,
2. zabranjeni su avatari sa slikama koji na neki nacin provociraju druge narode u BiH, posto nije dozvoljen Oric, Alija, Tudjman i drugi, tako nije ni Mladic, Karadzic...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2009, 19:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Sep 2009, 19:31
Postovi: 27
Hertzog je napisao:
1. ponasaj se malo normalnije,
2. zabranjeni su avatari sa slikama koji na neki nacin provociraju druge narode u BiH, posto nije dozvoljen Oric, Alija, Tudjman i drugi, tako nije ni Mladic, Karadzic...


A sto mene briga sto ratko mladic provocira te druge narode frankestajn drzave bIH,znam da je gazda hrvat mislim cak da ga i licno poznajem iz nove varosi ali pretjerali ste ga,meni je Mladic bio komadant 2 godine rata,mnogi su ginuli u ovom ratu kao borci VRS ,branili su ovaj grad i Republiku Srpsku da bi danas doceko da mi neko zabranjuje avatar sa slikom djenerala..sta je ovo okupacija ili sta

_________________
Golgota Srba u Bosni - film koji se jos nigde prikazivao nije
http://www.srbijazemljaheroja.com/wordpress/?p=11691


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2009, 19:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Dukic je napisao:
meni je Mladic bio komadant 2 godine rata,


Decko ti ni sad nemas 18g a kamo li da si bio u ratu prema tome prestani se qurciti diskutuj normalno ako mozes ako ne mozes vrlo lako ce se rijesiti i taj problem.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2009, 21:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
jeste, potrebna je cenzura, prije svega za psovke i vrijedjanje, a zatim i za offtopic, spam i sl.
sto se tice reklamiranja, tu treba malo razmisliti, pogotovo kad se recimo navodi izvor za neke vijesti ili podatke i sl. (navodjenje izvora smatram obaveznim ako je tekst citiran)
pritom bi izvor mogao biti naveden sitnim slovima na kraju ili na samom pocetku (izvor:...) i ne bi smio biti linkovan niti bi smio biti bilo koji drugi forum

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2009, 22:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
MuskoBre je napisao:
Anticenzuru najcesce proteziraju oni sto stavljaju znak jednakosti izmedju demokratije i anarhije. Nista licno, govorim uopsteno, nevezano za bilo koji forum ili forumasa.


Pa dobro...eto ja stavljam veliki znak jednakosti izmedju demokratije i anarhije, ali i dalje mislim da cenzura na ovom forumu uopste nije strasna.
Jedino mi je bilo zao kad su cenzurisali XIX century zbog vulgarnosti. To je ispalo nekako k'o da smo djeca pa ne smijes svasta da nam kazes. A bila je nekako gotivna, k'o Charles Bukovski. Bilo je nekog patos-a u tim njenim recenicama. Eto, ja ovom prilikom apelujem da je vratite, pa se vi moderatori opet malko mucite sa cenzurisanjem njenih postova... Ha ja brate, sta ce vam faliti, tako vam je pao gra', sudba kleta i tako to :) ...

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2009, 23:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31211
Lokacija: Je Suis Ahmed
Dukic je napisao:
znam da je gazda hrvat mislim cak da ga i licno poznajem iz nove varosi


Ovo je bitno koliko je bitno što je Željko Kopanja vlasnik Glasa Srpske. Za mene je irelevantno.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 21 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs