banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 25 Apr 2024, 04:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Jul 2009, 18:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Skitnica*
Na ovom forumu ne postoji sakriveni dio koji je vidljiv samo moderatorima, znači nema arhive.
Nevidljiv pdf ne vide oni koji nemaju pravo da ga posjećuju, tako da i ne znaju da postoji.
Nevidljiv pdf može biti vidljiv samo pojedinim licima (po odobrenju) ili svim registrovanim licima (tek nakon registracije).

Neki forumi su potpuno nevidljivi, tek nakon registracije se vide sve teme i podforumi.
Ovaj forum je potpuno vidljiv za sva neregistrovana lica, tako da i bez registracije mogu da iščitavaju teme.

Euroth*
Potpuno zatvoren forum (vidljiv samo pravilnik) malo koga od gostiju privlači i malo ih se registruje da bi vidjeli o čemu se radi.

Ova tema je otvorena da bismo zajednički donijeli najbolje rješenje, jer više glava bolje zna nego jedna.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 19:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Ne govorim o potpuno skrivenom forumu, samo potpuno skrivenom podforumu.
Jer, kad vidiš da piše "Politika 2.0" uglavnom te zagolica da klikneš (Naš Veliki Drug Zeo) a tek kad klikneš i kaže neregistrovani nemaju pristup... Zato mislim da je najbolje ostaviti potpuno otvorene ili potpuno skrivene podforume. LjSiE, Istoriju, Politiku i Taj Novi skroz sakriti od neregistrovanih, ostalo ostaviti svima.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 19:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Na to sam i mislila, kao što i naslov kaže.

Nema razloga da Politika, Istorija ili LjiS budu sakriveni, ali da sadrže "normalne" teme, jer svaki forum ima te podforume.

Ne mora to biti obimno niti treba pola foruma potrpati u taj pdf, nego moja ideja je da se vidljivi dio foruma rastereti od internih tema vezanih za forumaše ili tema koje su sklone spamu, kao i tema na kojima je u toku rasprava u kojoj je više učesnika.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 19:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Može i tako.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 19:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Okt 2006, 12:58
Postovi: 10625
Lokacija: Banjaluka
Imate moj glas pa sta god da uradite.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 19:49 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
...samo nemojte po glavi...?

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 20:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
Talija je napisao:
Skitnica*
Na ovom forumu ne postoji sakriveni dio koji je vidljiv samo moderatorima, znači nema arhive.


molim?
izvin'te sto se petljam (ako smatrate da nije umjesno, slobodno obrisite), ali...
toplo peporucujem da to odradite sa barem dva podpodforuma:
"moderatorski prijedlozi/dogovori" (opsta pitanja, rekonstrukcija, najava duzeg licnog odsustva sa foruma, banovanje korisnika...)
"arhiva" (odbacene, prevazidjene teme sa nekim rokom prije potpunog gasenja)
to olaksava posao i cini ga efikasnijim

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 20:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Postoji moderatorski podforum.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 21:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Dec 2007, 18:06
Postovi: 2526
a-ha
onda OK

_________________
"Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede." - Konfucije

Ovo je POST.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 22:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb 2008, 02:17
Postovi: 826
Mislim da to ne treba raditi. Jer forum služi za diskusije, on nije zatvorena zajednica ljudi, osim ako nije stvoren sa tom namerom. Neke teme mogu ohrabriti neregistrovane da se registruju i postanu konstruktivni članovi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 22:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
stormbringer je napisao:
Mislim da to ne treba raditi. Jer forum služi za diskusije, on nije zatvorena zajednica ljudi, osim ako nije stvoren sa tom namerom. Neke teme mogu ohrabriti neregistrovane da se registruju i postanu konstruktivni članovi.

Neke teme mogu obeshrabriti ljude da se registruju, pogotovo kad krene salva pljuvačke sa suprotnih strana.

Nisi iščitao temu od početka, niko nije spominjao zatvorenu zajednicu ljudi.
Uostalom, ovo je bio samo prijedlog i interesovalo me mišljenje ostalih.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 22:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Neko ko se zeli registrovati ucini to za citavih 3 minute. Dva ili tri sakrivena podforuma nece ga sprijeciti od tog poduhvata.

Glas protiv.

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 22:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
ajkula je napisao:
Neko ko se zeli registrovati ucini to za citavih 3 minute. Dva ili tri sakrivena podforuma nece ga sprijeciti od tog poduhvata.

Glas protiv.

Ova tema nije kako spriječiti nekoga da postane član nego upravo suprotno.
Poštedjeti posjetitelje od internih gluposti.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 23:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Onda bi trebalo citav forum sakriti. Od opstih formacija pa do malih oglasa, ovaj forum je pun budalastina :)

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 23:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Feb 2008, 02:17
Postovi: 826
Talija je napisao:
stormbringer je napisao:
Mislim da to ne treba raditi. Jer forum služi za diskusije, on nije zatvorena zajednica ljudi, osim ako nije stvoren sa tom namerom. Neke teme mogu ohrabriti neregistrovane da se registruju i postanu konstruktivni članovi.

Neke teme mogu obeshrabriti ljude da se registruju, pogotovo kad krene salva pljuvačke sa suprotnih strana.

Nisi iščitao temu od početka, niko nije spominjao zatvorenu zajednicu ljudi.
Uostalom, ovo je bio samo prijedlog i interesovalo me mišljenje ostalih.



Pročitao sam temu od početka.
Zatvaranje podforuma jeste zatvaranje foruma. Smatram da bi to sakrivanje dva-tri podforuma dalo za rezultat da se uvek isti ljudi raspravljaju (kako i jeste na ovom forumu, uvek se isti bare, svadjaju i to su ugl. ljudi koji se poznaju pa ne mogu odoleti a da ne zatrpaju svaku iole normalnu temu privatnim komentarima).
A opet ne vidim koja je poenta jer ukoliko je da se poštedi forum od internih gluposti to se ne može rešiti drugim načinom osim brisanjem tih internih gluposti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2009, 08:37 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39421
Lokacija: Месечева икра
Biće Lude krave,biće lude krave.............Nisam za skrivanje dijelova foruma,više sam za odvajanje jednog podforuma gdje bi se prebacivao off topic,pa nek se ljudi rasture od spama,naravno i taj dio sa moderacijom ali malo opuštenijom.......

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2009, 10:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2005, 15:44
Postovi: 5938
a da mi to sve fino beMzinom polijemo pa sta bude :lol:

_________________
"You got a dream... You gotta protect it. People can't do somethin' themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want somethin', go get it.."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2009, 11:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
_zoka je napisao:
Biće Lude krave,biće lude krave.............Nisam za skrivanje dijelova foruma,više sam za odvajanje jednog podforuma gdje bi se prebacivao off topic,pa nek se ljudi rasture od spama,naravno i taj dio sa moderacijom ali malo opuštenijom.......

Nije ni to loša ideja. :wink:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Jul 2009, 22:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jan 2003, 15:09
Postovi: 4060
Lokacija: Tilburg, NL
Skriveni podforumi su mač sa dvije oštrice..

S jedne strane govorimo o zamrlosti foruma, a sakrivali bi podforume (one najpopularnije) od ljudi koji bi "slučajno" nabasali na njega preko googla, te se ponukani željom za učešće u diskusiji i registrovali i ostalo zastalno.

S druge strane sigurno da bi bilo dobro ne teme (ne podforume) držati "close to the chest", ali mislim da drugi argument nije dovoljno dobar da obori prvi, tako da sam generalno protiv uvođenja skrivenih podforuma.

Takođe sam i protiv Ludih krava, bez nekog posebnog razloga.. Možda jer ne volim besciljne stvari, a to je krajnje besmisleno.

_________________
Always remember that you are unique, just like everyone else...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Jul 2009, 11:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Za pdf nevidljiv za goste nisam, jer bi se time samo nagomilali novi članovi koji su se učlanili samo da nešto pročitaju ili nađu ono što im treba a kasnije se više nikada ne bi ni vratili. Nema mi smisla to. Ne pišemo mi ovdje ništa što želimo sakriti od javnosti, ionako smo svi anonimni.

A za Lude krave jesam, tako bi se možda uvelo malo reda na ostalim dijelovim foruma. Ne znam kako je to izgledalo prije dok je taj pdf postojao, ali mislim da ne bi bilo loše.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs