banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 08:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2904 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 146  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 10 Jul 2009, 21:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Što se mene tiče, može, ali pod uslovom da se za pristup mora imati više od 240 postova.

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 13:10 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12371
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Warrior of the Light je napisao:
Ja sam ranije predlagao da se forum koji je nastao spajanjem foruma "ekologija" i "povratak prirodi" posveti svim prirodnim naukama, čistim i primjenjenim, uključujući i agronomiju. Taj forum se sad zove "Geografija" što mislim da ne bi trebalo da ostane jer je natrpano previše stvari koje nemaju veze s geografijom. Znam da među moderatorima ima dosta geografa koji vjerovatno "lobiraju" za sadašnju varijantu :D ; moj prijedlog za njih je da se "Geografija" odvoji kao poseban forum, dok još ima relativno malo geografskih tema pa je to tehnički lako odraditi, a da stari forum nosi naziv "Priroda i prirodne nauke" ili tako nekako, ispod naslova može da se stavi "biologija, ekologija, agronomija...". Ili to ili da se ime sadašnjeg foruma "geografija" promjeni u "geografija i prirodne nauke" što bi bilo jednostavnije ali manje efikasno.

Nadam se da će ovo biti razmotreno :)


Слажем се.

Истина

И са овим се слажем у потпуности

И нема доста географа, ја сам једини. Али имам јак лоби изгледа. :lol:

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 13:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Euroth je napisao:
Što se mene tiče, može, ali pod uslovom da se za pristup mora imati više od 240 postova.

Kako surovo od tebe :lol: znači Zeo ne bi mogao da učestvuje na tom pdf-u? :)

Kritični pdf-ovi su po meni osim Politike i pdf Istorija jer su ga zasuli sa političkim debatama.

Možda naziv Poljoprivreda nije baš adekvatan, jer zašto se ne bi moglo pisati i o hortikulturi ili sličnim zanimljivim temama.
Zeo kaže da je pola stanovišta sa sela, ali pola od te polovine sigurno nema internet ili se ne služi sa njim, za razliku od, nazovimo ih urbanijim, koji imaju vremena i čine većinu posjetitelja forumima i inače internetu.

U svakom slučaju, zašto da ne, fali ta oblast.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 13:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Evo ja sam sa sela i imam internet.Doduše,ne bavim se poljoprivredom ali bih ponekad volio pročitati i nešto o tome,tipa staklenici,organski uzgoj biljaka i sl.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 14:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Citiraj:
Али имам јак лоби изгледа. :lol:


Pa iskoristi ga onda, ako se već slažeš sa mnom, da se odradi tako :) :wink:

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jul 2009, 17:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Jun 2008, 19:01
Postovi: 8385
Lokacija: 133
Talija je napisao:
Euroth je napisao:
Što se mene tiče, može, ali pod uslovom da se za pristup mora imati više od 240 postova.

Kako surovo od tebe :lol: znači Zeo ne bi mogao da učestvuje na tom pdf-u? :)

Kritični pdf-ovi su po meni osim Politike i pdf Istorija jer su ga zasuli sa političkim debatama.

Možda naziv Poljoprivreda nije baš adekvatan, jer zašto se ne bi moglo pisati i o hortikulturi ili sličnim zanimljivim temama.
Zeo kaže da je pola stanovišta sa sela, ali pola od te polovine sigurno nema internet ili se ne služi sa njim, za razliku od, nazovimo ih urbanijim, koji imaju vremena i čine većinu posjetitelja forumima i inače internetu.

U svakom slučaju, zašto da ne, fali ta oblast.
Zeo ne bi mogao? Jao, kako nepažljivo od mene! Onda to znači da ne bi mogao da nas prosvetljuje? Jaao, kuku nama... :lol: :lol:

Sad ozbiljno... to sa nazivom Poljoprivreda stoji, recimo da ostane "Geografija, priroda..." (šta još?)

_________________
bleek.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2009, 01:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
skypostman je napisao:
Warrior of the Light je napisao:
Ja sam ranije predlagao da se forum koji je nastao spajanjem foruma "ekologija" i "povratak prirodi" posveti svim prirodnim naukama, čistim i primjenjenim, uključujući i agronomiju. Taj forum se sad zove "Geografija" što mislim da ne bi trebalo da ostane jer je natrpano previše stvari koje nemaju veze s geografijom. Znam da među moderatorima ima dosta geografa koji vjerovatno "lobiraju" za sadašnju varijantu :D ; moj prijedlog za njih je da se "Geografija" odvoji kao poseban forum, dok još ima relativno malo geografskih tema pa je to tehnički lako odraditi, a da stari forum nosi naziv "Priroda i prirodne nauke" ili tako nekako, ispod naslova može da se stavi "biologija, ekologija, agronomija...". Ili to ili da se ime sadašnjeg foruma "geografija" promjeni u "geografija i prirodne nauke" što bi bilo jednostavnije ali manje efikasno.

Nadam se da će ovo biti razmotreno :)


Слажем се.

Истина

И са овим се слажем у потпуности

И нема доста географа, ја сам једини. Али имам јак лоби изгледа. :lol:


I onda, šta s ovim? Hoće li se šta odraditi?

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Jul 2009, 21:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Et' ga .. gotovo. Sada je samo na moderatorima 'stare' geografije da podjele teme i postove izmedju ova 2 foruma.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jul 2009, 11:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Odlično, svaka čast :thumbright:

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlazem!
PostPoslato: 01 Okt 2009, 10:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Avg 2009, 12:55
Postovi: 161
Predlažem da se boja slova malo pojaca, podeblja i da se slova povečaju ništa ne vidim, očoravit ču, npr ovako kako ja to uradim.

_________________
Moli se pošteni nalazač da vrati izgubljeni novčanik sljedi nagrada!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlazem!
PostPoslato: 01 Okt 2009, 11:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12371
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
čokolada je napisao:
Predlažem da se boja slova malo pojaca, podeblja i da se slova povečaju ništa ne vidim, očoravit ču, npr ovako kako ja to uradim.


Помоћу типке контрол и колутића на мишу можеш себи повећавати и смањивати слова колико хоћеш...

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlazem!
PostPoslato: 10 Okt 2009, 19:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Ovih sedmica se vidi povecano prisustvo politickih tema na drugim temama kao sto su covjek i drustvo, novosti i desavanja, istorija itd., pa cak i na podforumu duhovnost i religija. Meni je stvarno dosta politike a posebno nacionalnih gluposti kojima mislim da nije mjesto na navedenim temama.
Stoga predlazem da se ove teme ili brisu, ili prebacuju u politiku gdje im je mjesto, pa nek se tamo kolju i cetnici i ustase i ostali nacionalci kome je kako volja. Za nas koje politika i nacionalizam ne zanimaju, predlazem da se ostale teme oslobode od ovih plemenskih svadja koje stalno gledamo i na tv, i upozore korisnici koji ih upraznjavaju da to cine na za to predvidjenom prostoru.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlazem!
PostPoslato: 10 Okt 2009, 19:54 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2009, 11:18
Postovi: 3211
jellyfish je napisao:
Ovih sedmica se vidi povecano prisustvo politickih tema na drugim temama kao sto su covjek i drustvo, novosti i desavanja, istorija itd., pa cak i na podforumu duhovnost i religija. Meni je stvarno dosta politike a posebno nacionalnih gluposti kojima mislim da nije mjesto na navedenim temama.
Stoga predlazem da se ove teme ili brisu, ili prebacuju u politiku gdje im je mjesto, pa nek se tamo kolju i cetnici i ustase i ostali nacionalci kome je kako volja. Za nas koje politika i nacionalizam ne zanimaju, predlazem da se ostale teme oslobode od ovih plemenskih svadja koje stalno gledamo i na tv, i upozore korisnici koji ih upraznjavaju da to cine na za to predvidjenom prostoru.


starac ovo si vala upravu 100% i ja isto tako bi htio reci da to sve potice od nekoliko ucesnika na forumu.Ono u smislu jedan nesto nabode a ostali se zakace i onda sa teme sto nema veze sa tim pretvore u njihovu svadju i prepucavanje!

_________________
V@nja je rekao da mogu da vas za*ebavam............. ko izda p*zda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlazem!
PostPoslato: 16 Okt 2009, 15:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Vec sam jednom prilikom pisao kako ne volim sto se u teme o drugim stvarima mijesaju teme o politici itd.
Sad bi rekao jednu drugu stvar, nadajmo se da nece niko zamjeriti jer ovo sto cu napisati je za poboljsanje foruma.
Naime, najvise mrzim kada neko dodje bez veze na neku temu i onda napise kako tu temu treba zakljucati jer se tu nema sta raspravljati.

Evo primjera> viewtopic.php?f=4&t=45205&start=60

Majlili se ocigledno ne raspravlja o toj temi i ona predlaze da se zakljuca. Ako joj se ne raspravlja onda ne mora raspravljati, zasto predlaze da se zakljuca? Ako mislis da nesto ne treba raspravljati udalji se i gotovo. A naivni moderator poslusa savjet i zakljuca i onda mi koji bi htjeli nesto napisati onda ne mozemo jer je neko kome se ne raspravlja dao prijedlog i ugrozio one kojima se raspravlja.
Naime, mislim da se o gornjoj temi jos moglo dosta reci jer je slucaj jos obavijen misterijom, kao i da razliciti izvori daju razlicite podatke.
Naravno, nisam mislio samo na ovu temu nego na sve teme koje se tako zakljucaju. Ovo je bio samo jedan primjer. Nekom se nesto ne raspravlja i onda kao raspravu pise da treba da se zakljuca ili se svadja. Pa ako ti se ne raspravlja, ne raspravljaj, ne citaj, ne pisi tu temu i gotovo, zasto predlazes zakljucavanje, jednostavno je zaobidji i ponasaj se kao da ne postoji. Ovako samo druge sputavas da raspravljaju o necemu. Naravno, da se majlili ne uvrijedi posto sam naveo sad njen primjer, ali ima prilican broj ovakvih forumasa koji ako im se nesto ne svidja samo traze zakljucavanje. Znaci ako vam se nesto ne cita samo preskocite i gotovo.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlazem!
PostPoslato: 16 Okt 2009, 15:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20451
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
Naime, mislim da se o gornjoj temi jos moglo dosta reci jer je slucaj jos obavijen misterijom, kao i da razliciti izvori daju razlicite podatke.


Iako se o toj temi mozda i moglo jos ponesto reci, zakljucana je, izmedju ostalog iz postovanja prema osobama na ovom forumu koji su doticnu licno poznavali. Bez obzira sto je nekima interesantno da na osnovu ovog i slicnih slucajeva razvijaju svoje "Serlok Holms" sposobnosti, mora se prihvatiti cinjenica da takve teme znaju biti poprilicno skakljive (npr, situacija kada je nastradao ajkulin otac). Ja sam uvijek za to da se ovakve teme zakljucaju pa i po cijenu toga da neki ostanu nedoreceni, prije nego da se ide u neku sirinu, psihoanalizu zrtve i razrjesavanje kojekakvih 'misterija'. Pregrst je tema na forumu na kojima se moze normalno diskutovati, a i uvijek postoji mogucnost otvaranja novih. Jedna tema manje, pogotovo ovakvog tipa, nece pretjerano skoditi.

Citiraj:
Znaci ako vam se nesto ne cita samo preskocite i gotovo.


Da ne ispadne da te 'miniram' u ovom postu, s ovim cu se sloziti, ali smatram da ona tema koju si naveo kao primjer nije adekvatna.

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlazem!
PostPoslato: 16 Okt 2009, 15:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Dobro u vezi ove teme bi se slozio posto si naveo dobre razloge. Iako sam to napisao jer me je ova tema potakla na to, u sustini sam mislio i na neke druge teme koje su zavrsile na slican nacin, a bile su relativno dobre, samo su zakljucane zato sto se nekom nije svidjelo nesto, najcesce su to bili politicki razlozi gdje se neki posvadjaju pa onda zbog njih se zakljuca i onda zbog njih ne mogu pisati i oni koji bi normalno pisali.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlazem!
PostPoslato: 16 Okt 2009, 21:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Ma ovi modovi su lijeni. :lol: :lol: :lol: :lol:
Umjesto da izbrišu par postova (nekad i dvije tri strane) oni samo zaključaju temu.

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Predlog činova
PostPoslato: 18 Okt 2009, 07:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Maj 2009, 10:00
Postovi: 375
Ja bih predložio kao gost, jer forum nije moj, a meni smeta ime majstor, ili kandidat za istog, možda šegrt - da se revidira ili uvidi ili osmotri, dakle razmotri i predloži koliko je moguće nov sustav rangiranja korisnika po broju postova. Meni npr. početnik ili pripravnik ili urednik zvuči dobro, ali mi se nesviđa nešto ovo majstor možda je bolje maestro, također veteran ili stara kuka isto baš nešto mi nije.
Ne znam koliko je uloženo truda u osmišljavanje koncepcije ovih naziva ali mislim da s vremenom bi se trebalo razmisliti o ovoj opciji, možda vidjeti kako su to rješili na drugim forumima, nedaj Bože da sam ''stara kuka'', taj naziv sigurno nikome ne odgovara, naravno da sam zidar odgovaralo bi mi ime majstor, ali ja ne vidim da ovdje ima fizičkih radnika već pre onih obrazovanijih iako činimo i izražavamo se počesto kako ne dolikuje.
Ne znam ni sam šta da predložim za rankiranje, treba razmisliti, dakle da se predlozi otvore, npr. inžinjer nije loše, ali svakako magistar ili doktor ne bih da sam jer mi se institucionalno rangiranje ne sviđa, pre ono životno, tipa mladić, stdent, starac (ovo baš i nije prikladan naziv), ja
Malo je ovo poteško, možda ovo dosada i nije imalo neka bolja rješenja...
možda uzeti vojnu hijerahiju? životno dobnu? na znam možda neko ima bolja rješenja, ali ja ne bih da sam majstor ili stara kuka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlog činova
PostPoslato: 18 Okt 2009, 09:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 09 Feb 2008, 17:40
Postovi: 7402
Zeo...

Pogledaj malo oko sebe... Ljudi nemaju para, svaki dan neko umre, svaki dan neke nesreće, neko se nervira, neko plače zbog nečega, svako ima neke probleme... Jel sad stvarno problem to kako se koji čin zove?
Imam ja dva rješenja za tebe ako ti smeta neki od naziva:
1.nemoj gledati u lijevu stranu monitora
2.obbriši svoje postove sve dok se ne smanje na broj ''početnik'' i neka na tome ostane


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Predlog činova
PostPoslato: 18 Okt 2009, 10:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Maj 2009, 10:00
Postovi: 375
MonaLisa je napisao:
... Jel sad stvarno problem to kako se koji čin zove?
...
2.obbriši svoje postove sve dok se ne smanje na broj ''početnik'' i neka na tome ostane



Ja nisam nikakav kandidat za majstora.
2. Rado bih obrisao većinu svojih postova, ali nema te mogučnosti, niti bi to ugledovalo forumu.

PS
slabo me interesuje šta se dešava, to se i prije dešavalo i nadalje će se dešavati.


Imaš cvijet od mene :toothy4:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2904 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 146  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs