banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: signature pitanje
PostPoslato: 02 Dec 2005, 23:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
Its size is 95 pixels high and 399 wide, whereas the maximum size authorized by image is 75 high and 500 wide.

500x75 px ...to m ije tesko da zamislim.... molim promjenite ovo..

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Dec 2005, 14:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
lol....da smanji kvalitet slike... (zaboravio sam reci da je limit 10kb ROFL)....
limit je ono...ubi....

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Dec 2005, 20:55 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 10 Jul 2001, 01:00
Postovi: 1036
Lokacija: Banjaluka
a ti bi 1280x1024 px limit uz minimum 2MB, inace sve ispod toga ne dolazi u obzir ... :)

Mislim da je i ovo, sto sad stoji kao limit, previse.. :)

Toliko od mene ... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2005, 00:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
ja kad bih vam rekao da ne vidim ni jednu slicurinu u potpisima vjerovatno mi ne bi vjerovali :)

zivio firefox i adblock ekstenzija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2005, 00:19 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 19:45
Postovi: 533
mangia je napisao:
ja kad bih vam rekao da ne vidim ni jednu slicurinu u potpisima vjerovatno mi ne bi vjerovali :)

zivio firefox i adblock ekstenzija


Pa sto cutis, covjece... Shalim se, stvarno sjajno radi; odlicna ideja... :P

P.S. Sta jos moze da blokira? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2005, 18:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
vec je bila o adblocku...
ja bi nesto poput moga signatura ... da se moze staviti....

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2005, 18:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Ja sam kategoricno protiv stavljanja velikih slika u potpisu. Zamisli koliko vremena treba posjetiocu da se slika ucita? A osim toga, izgledalo bi nepregledno...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2005, 18:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
postavljanje slika u potpise je po meni nekultura. nista vise, jer zaista treba se sjetiti samo korisnika koji idu preko pretpotopskih centrala i vremena potrebnog da se otvori ta slika svaki put.

nemam nista protiv linkova u potpisu, psovke ili necega slicnog ali slike su mi OUT


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2005, 19:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2005, 16:00
Postovi: 942
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
Digresija je napisao:
Ja sam kategoricno protiv stavljanja velikih slika u potpisu. Zamisli koliko vremena treba posjetiocu da se slika ucita? A osim toga, izgledalo bi nepregledno...

To sto si protiv ne znaci da svi imaju losu vezu kao ti, a s druge strane to cak i nije argument jer se, bar meni, prvo ucita tekst, tako da i da mi se slike slabije ucitavaju opet bih mogao procitati tekst, a da pri tom ne cekam da mi se sve slike pokazu... E sad, druga je stvar ako ti to ne znas podesiti na svom racunaru.

_________________
Brza likvidacija je jedino rjesenje...
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2005, 20:52 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2004, 19:45
Postovi: 533
Koje slike? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2005, 21:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Jul 2002, 22:04
Postovi: 2127
Lokacija: Aiur
28.34 KB (29016 bytes) velicina moga potpisa...
a ocigledno digresija ne ides ni na jedan drugi forum, a pogotovo ne na graficke forume, a ako vam se slike ne svidjaju postoji 10000 opcija da iskljucite da vam se slike ne ucitavaju....

_________________
Slika
Beckett: How come I never make friends like that?
McKay: You need to get out more.
Beckett: We're in another galaxy. How much more out can you get?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2005, 21:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2003, 01:19
Postovi: 4072
pazi internet je slobodan medij i niko ne moze drugome da ogranicava neke stvari. mene konkretno nervitra palenje i gasenje kojekakvih dodataka koji uklanjaju debilne slike koji ne vjerujem da su nekome interesantne. ali nisam nikada nikome slao ni mail ni pp niti na bilo kakav nacina navajivao da uklanjaju slike.

jednostavno ako hoces da stavis sliku stavi je ali ako ti se ne svidjaju pravila blic foruma potrazi neki drugi forum . mozda njima bude interesanta tvoja slika :) ili je jednostavno optimizuj..

i da evo malo matematike

30 kila slika za modemske korisnike znaci 30/2.5kb/sec =12 sekundi ucitavanja pri navedenoj brzini. u vrijeme dok sa m koristio modem nije mi brzina isla preko ove zbog bagave centrale a vjerujem da je barem 50% ovakvih "surfera"

dakel sad ti zamisli 10 slika po 12 sekundi i u to uracunaj danasnje cijene telefonskih impulsa, i internet sati pa vidi zasto se neko buni slikama u potpisu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec 2005, 10:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Draco_Malfoy je napisao:
Digresija je napisao:
Ja sam kategoricno protiv stavljanja velikih slika u potpisu. Zamisli koliko vremena treba posjetiocu da se slika ucita? A osim toga, izgledalo bi nepregledno...

To sto si protiv ne znaci da svi imaju losu vezu kao ti, a s druge strane to cak i nije argument jer se, bar meni, prvo ucita tekst, tako da i da mi se slike slabije ucitavaju opet bih mogao procitati tekst, a da pri tom ne cekam da mi se sve slike pokazu... E sad, druga je stvar ako ti to ne znas podesiti na svom racunaru.
1. Imam vezu 10 Mbit/s. Dovoljno? Ono sam napisao iz obzira prema drugima sa dial-upom, koji je JOS UVIJEK najrasprostranjeniji nacin pristupa internetu kod nas...

2. I sta sad trebam procitati jednu recenicu teksta, pa onda skrolovati pola ekrana da bih dosao do druge poruke? I zamisli da imas 20 poruka na jednoj stranici, pa dodaj u svaku po sliku velicine vece 500px... Napisao si to bezveze izgleda, samo da "reda radi nesto napises"...

3. Dodji na instrukcije u vezi informatickih stvari. Necu ti cak ni naplatiti...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec 2005, 15:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2005, 16:00
Postovi: 942
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
Digresija je napisao:
Draco_Malfoy je napisao:
Digresija je napisao:
Ja sam kategoricno protiv stavljanja velikih slika u potpisu. Zamisli koliko vremena treba posjetiocu da se slika ucita? A osim toga, izgledalo bi nepregledno...

To sto si protiv ne znaci da svi imaju losu vezu kao ti, a s druge strane to cak i nije argument jer se, bar meni, prvo ucita tekst, tako da i da mi se slike slabije ucitavaju opet bih mogao procitati tekst, a da pri tom ne cekam da mi se sve slike pokazu... E sad, druga je stvar ako ti to ne znas podesiti na svom racunaru.
1. Imam vezu 10 Mbit/s. Dovoljno? Ono sam napisao iz obzira prema drugima sa dial-upom, koji je JOS UVIJEK najrasprostranjeniji nacin pristupa internetu kod nas...

2. I sta sad trebam procitati jednu recenicu teksta, pa onda skrolovati pola ekrana da bih dosao do druge poruke? I zamisli da imas 20 poruka na jednoj stranici, pa dodaj u svaku po sliku velicine vece 500px... Napisao si to bezveze izgleda, samo da "reda radi nesto napises"...

3. Dodji na instrukcije u vezi informatickih stvari. Necu ti cak ni naplatiti...


Prvo zavrsi neki fakultet pa onda predaji, nema para od instrukcija.
BTW, neko vec rece - ako ti se ne gledaju slike, valjda si dovoljno dobar informaticar da ih znas iskljuciti...
Koliko ja znam kod nas (u BL) wireless uzima primat nad dial-up-om, tako da je i brzina povecana 10ak puta.
Ko govori o ogromnim slikama? Jos jednom - pogledaj malo druge forume.

_________________
Brza likvidacija je jedino rjesenje...
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec 2005, 15:45 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Draco_Malfoy je napisao:

Prvo zavrsi neki fakultet pa onda predaji, nema para od instrukcija.
BTW, neko vec rece - ako ti se ne gledaju slike, valjda si dovoljno dobar informaticar da ih znas iskljuciti...
Koliko ja znam kod nas (u BL) wireless uzima primat nad dial-up-om, tako da je i brzina povecana 10ak puta.
Ko govori o ogromnim slikama? Jos jednom - pogledaj malo druge forume.
Zanimljivo rezonovanje. ;)

Dakle, Bill Gates se nije smio obogatiti, jer nije zavrsio fakultet. Kontradikcija - nije li?

Znam ja za razne adblock ekstenzije, ali ti jednostavno nemas obzira prema drugim posjetiocima - bitno je da je tvom dupetu dobro... Lose baratas statistickim podacima. Dial-up je kod nas jos uvijek u VECINI.

Zar tebi slika veca od 500px u potpisu nije velika? Zamisli nekog ko ima rezoluciju 1024x768px. E sad zamisli 20 poruka na jednoj stranici, pa pomnozi to sa npr. 20 slika dimenzija vecih od 500 px (npr. width = 600 px, height = 150px), ne racunajuci pri tome kolicinu teksta u porukama. Ispalo bi da bi samo za prikazivanje slika u potpisu trebalo 20x150 = 3000px, odnosno morao bi skoro 3 puta skrolovati ekran da bi procitao sve poruke i POGLEDAO slike u potpisu... A jos kad se doda tekst...

Eto, ja sam naveo svoje argumente. Ti svoje nisi, nego i dalje lupetas...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec 2005, 15:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2005, 16:00
Postovi: 942
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
Digresija je napisao:
Draco_Malfoy je napisao:

Prvo zavrsi neki fakultet pa onda predaji, nema para od instrukcija.
BTW, neko vec rece - ako ti se ne gledaju slike, valjda si dovoljno dobar informaticar da ih znas iskljuciti...
Koliko ja znam kod nas (u BL) wireless uzima primat nad dial-up-om, tako da je i brzina povecana 10ak puta.
Ko govori o ogromnim slikama? Jos jednom - pogledaj malo druge forume.
Zanimljivo rezonovanje. ;)

Dakle, Bill Gates se nije smio obogatiti, jer nije zavrsio fakultet. Kontradikcija - nije li?

Znam ja za razne adblock ekstenzije, ali ti jednostavno nemas obzira prema drugim posjetiocima - bitno je da je tvom dupetu dobro... Lose baratas statistickim podacima. Dial-up je kod nas jos uvijek u VECINI.

Zar tebi slika veca od 500px u potpisu nije velika? Zamisli nekog ko ima rezoluciju 1024x768px. E sad zamisli 20 poruka na jednoj stranici, pa pomnozi to sa npr. 20 slika dimenzija vecih od 500 px (npr. width = 600 px, height = 150px), ne racunajuci pri tome kolicinu teksta u porukama. Ispalo bi da bi samo za prikazivanje slika u potpisu trebalo 20x150 = 3000px, odnosno morao bi skoro 3 puta skrolovati ekran da bi procitao sve poruke i POGLEDAO slike u potpisu... A jos kad se doda tekst...

Eto, ja sam naveo svoje argumente. Ti svoje nisi, nego i dalje lupetas...


ne, nego ti lupas gluposti, dovoljna i prihvatljiva slika *bar za nase spore vecinske wireless konekcije* je recimo 400x300 piksela, a avatar bi mogao bez problema biti na svjetskom standardu od 130x95 pixela

_________________
Brza likvidacija je jedino rjesenje...
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec 2005, 16:07 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Tema je "signature pitanje", a ne "avatar pitanje", sto upucuje na to da ne znas ni o cemu pricas. :) :roll:

Osim toga, 20 avatara po ihahaj kilobyte-a, pa jos uz to 20-ak slika u potpisu po ihahaj kilobyte-a... pa ima stranica da se na dial-upu ucitava do sutra...
20x300px (koliko si ti naveo za potpis) = 6000px. Dakle, na rezoluciji npr. 1024x768 bi se moralo 4-5 puta skrolovati da bi se procitale sve poruke (napomena: NE racunajuci tekst poruke!!!!).

Stvarno lupetas...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec 2005, 16:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2005, 16:00
Postovi: 942
Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
Digresija je napisao:
Tema je "signature pitanje", a ne "avatar pitanje", sto upucuje na to da ne znas ni o cemu pricas. :) :roll:

Osim toga, 20 avatara po ihahaj kilobyte-a, pa jos uz to 20-ak slika u potpisu po ihahaj kilobyte-a... pa ima stranica da se na dial-upu ucitava do sutra...
20x300px (koliko si ti naveo za potpis) = 6000px. Dakle, na rezoluciji npr. 1024x768 bi se moralo 4-5 puta skrolovati da bi se procitale sve poruke (napomena: NE racunajuci tekst poruke!!!!).

Stvarno lupetas...


Ti bas ono nisi u redu s glavom - avatar sam pomenuo onako uzgred jer primjecujem da je i taj dio ovde osakacen. Slika od 400x300 ocigledno nigdje drugo ne smeta osim ovde -
O kakvom ti skrolovanju pricas? Sta je to - neka zahtjevna fizicka aktivnost. Na 1024x768 slika od 400x300 nema skoro nikakvog znacaja. Opet - za one sa slabijom vezom - tekst je davno ucitan, nema potrebe da cekaju na slike...

_________________
Brza likvidacija je jedino rjesenje...
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec 2005, 16:13 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
400x300 piksela?!
Evo ti kolika je to povrsina:
Slika
Meni je jedna ova slika (evo i ova ovdje) prevelika i previse, a kamoli da je na svakom drugom koraku takva slika. :roll:

Ekonomicnost je vrlina... :)
Evo, kako je kod mene malecna slika, a ipak se meni svidja... a valjda i ostalima...
Ja kad vidim neku sliku iznad 200px po visini, vidim da je to bas previse.
Ne treba povecavati limit, ili mozda max. samo 20-30px vise.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 43 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs