banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Poslednja poseta: 26 Jun 2026, 11:58 Danas je 26 Jun 2026, 11:58

Sva vremena su u UTC [ DST ]




 [ 13 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Mar 2013, 10:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6943
Znam da je tema prezvakana 1000 puta,otvaram iz razloga samo sto sam primejetio da dosta mojih prijatelja(kao i ja sam),placa registraciju malo skuplje nego sto se moze uraditi...uglavnom,usteda cc20-30km je moguca...kome treba,nek se javi da mu posaljem ponudu,pa neka vidi hoce li ustedjeti ili ne...

*ne kazem ja da ne postoji neka shema jos jeftinija ili sta vec(kod nas se sve moze izganjati,skoro sam se isto iznenadio da neki ljudi ne voze uopste vozila na tehnicki i slicno)...samo kazem,iz licnog iskustva(kao osoba koja registruje auto vec cc10 godina)....na te standardne cijene registracije u gradu sto placate osiguravajucim kucama ili agentima,moze se izvuci cc20-30km...

Ako kome budem mogao pomoci da ustedi koju km,super,ako mi se neko javi,pa mi kaze da ima negdje jeftinije,onda jos bolje,da se i ja tamo prebacim :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Mar 2013, 21:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
"skoro sam se isto iznenadio da neki ljudi ne voze uopste vozila na tehnicki"
Moje u zadnjih 8-9 godina bilo dva puta na tehnickom... Jednom samo da ga "slikaju" i pohrane u bazu snimak a drugi put kad sam htio zbog sebe, ne zbog registracije, da provjerim kocnice i ostalo :D

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Mar 2013, 21:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 37116
To ti nije za pohvale...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Mar 2013, 22:09 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6810
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sta ima veze, recimo ja uvjek odrzavam auto da bude u dobrom stanju, kocnice, sistem za upravljanje, kocioni sistem i elektroniku, a nikad ne idem na tehnicki pregled kad registrujem vec odrzavam kod svog majstora...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Mar 2013, 22:18 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 14 Maj 2007, 17:57
Postovi: 2503
Pa kad već plaćaš tehnički zar je toliki problem potrošiti i pola sata na pregled. Sumnjam da neki majstor kontroliše sve što i dobar tehnički pregled i sa istom opremom.


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Mar 2013, 22:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Okt 2006, 17:20
Postovi: 5218
Lokacija: u senci svog omiljenog drveta
Samo da pohvalim wizzy-a i potvrdim da je ok.


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Mar 2013, 10:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6943
ferdinand je napisao:
Samo da pohvalim wizzy-a i potvrdim da je ok.


hvala drug moj !!!


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Mar 2013, 17:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2006, 02:36
Postovi: 2982
The_new_Statesman je napisao:
To ti nije za pohvale...

A sta dobijem na tehnickom? Provjeri da li su mi popucale mandzetne i rasklimale krajnice (sto mogu i sam), da li su kocnice u redu (a jesu jer cim si nesto osjetio cudno, isao si automehanicaru da zamijenji pakne, sajle, ozraci....) i nastima mi izduvne gasove jer sam opet osto bez para i nasuo 10KM loz ulja da mogu doci do grada... Nakon izgubljenih pola dana (jer ne zivim u gradu) sta dobijem od tehnickog? Paaaaa, nista....

Izvini zbog OTa, bar si dobio bump :)

_________________
Popokatepetl je napisao:
...мени очи углавном служе да не упаднем у шахт ходајући улицом...


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Mar 2013, 18:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6943
Pa tehnicki jednom godisnje nije losa opcija za neku najjednostavniju provjeru stanjs vozila(uostalom zbog toga zakon kaze da jr tehnicki OBAVEZAN) ...sad,da li ti imas sta ili ne(mozda se u aute bolje razumjes nego ovi ljudi sto rade tehnicki,itd) ...jbg,o tome se moze pricati...svakako ti platis taj tehnicki,da li ces ga odvesti ili ganjati sheme da ne vozos...to je subjektovno....ja licno,kad vec platim tehnicki 55km,odvezao bih auto :)


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Mar 2013, 18:44 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40521
Lokacija: Месечева икра
Na mom osiguranju se ne plaća tehnički. Ja ga svjedno obavim, čisto radi sebe.

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Mar 2013, 19:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2007, 18:54
Postovi: 453
Lokacija: BL
Tehnički pregled je obavezanm a i plaćanje istog. To što osiguravajuće kuće daju popuste mimo zakonskih, vraćaju pare u kešu i kroz raznorazne bonove nije legalno.

_________________
Signature


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Mar 2013, 19:04 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 40521
Lokacija: Месечева икра
Pravo da ti kažem, boli me patka....Meni bitno da 50-ak KM ostane u džepu :)

_________________
Bubi frubi


Vrh
  
 
PostPoslato: 23 Mar 2013, 19:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6943
Tehnicki je obavezan i placa se u sve jednom osiguranju ,ali tu su razne igranke koliko sam js mogao skontati,a ako ces iskreno...zaboli me,niti se bavim osigranjem niti planiram...trazio sam kako da ja prodjem najjeftinije za osigiranje svog punta,tako sam i dosao neke opcije da bude jeftinije(od onoga sto sam ja placao a i vecina mojih prijatelja...za nekoga je ovo normalna cijena,ali ja sam placao skuplje)


Vrh
  
 
 [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Anthropic [ClaudeBot], Piro i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs