banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 01:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Avg 2010, 15:43 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Nov 2008, 19:04
Postovi: 14
Lokacija: Hiseta
Firma Pašalić nudi usluge ugradnje i izrade:


* Auto alarmi Patrol Line
* Hudiny Lock mehanicka blokada volana
* Daljinsko zaključavanje
* Izrada auto ključeva (Mercedes, Audi, BMW, Ford ... )
* Izrada svih ključeva po šifri brave i po uzorku
* Izrada Code ključeva
* Otvaranje automobila bez oštećenja
* Popravka i prepakivanje brava - na drugi ključ i više brava na jedan ključ
* Servisiranje sefova

Tel.: 051 431 871
Mob.: 065 537 328 - Dado
Mob.: 066 150 063 - Selver

Ulica Srđe Zlopogleđe 4
78000 Banja Luka

Konacno su stigli i italijanski Patrol Line alarmi nove generacije, koji rade na Can Bus tehnologiji. ALARM SE AKTIVIRA/DEAKTIVIRA SA VASIM ORGINALNIM KLJUCEM, nema dodatni privjesak :ok:

Slika

Alarm sa GSM karticom 841
Slika

Alarm 841
Slika


Cijene vec od 400.00 KM


Patrol Line: CAN BUS autoalarm nove generacije

Vozila nove generacije poseduju takvu tehničku novinu koja je prava revolucija u svetu automobilizma. Zbog mnoštva električnih uređaja u vozilima koji su povezani međusobno i sa adekvatnim senzorima, broj električnih vodova je naglo porastao, proizvodnja postala skuplja, a ugradnja velikog broja kablova postala komplikovana.
Da bi se rešila ova problematika, razvili su CAN (Controller Area Network) sistem.

CAN je programirani redni bus koji omogućava komuniciranje podataka u realnom vremenu, a koji su zajedničkim radom razvili Intel i Bosch za auto industriju. Kao i svaki običan bus i CAN je OSI-7 tipski model. CAN odgovara ISO 11898 standardu.

U starijim vozilima jedan električni vod je imao samo jednu funkciju: da prebaci jednu informaciju do nekog aparata. U novijim automobilima ovi vodovi su postigli krajnju fizičku granicu mogućnosti ugradnje. Ukupna dužina tih kablova je 2.5km, a prečnik snopa kablova dostiže čak i 10cm! Zamislimo samo kakvu opremu imaju današnji automobili: električni grejač zadnjeg stakla, električne podizače prozora, centralna brava u vratima, imobilizer, osam vrsta podešavanja sedišta i više memorijske funkcije u samom sedištu. Ovo znači 50 kabela u vratima čija ugradnja nije jednostavna, a da ne spominjemo pouzdanost celog sistema.

Umesto da svaki vod ima jednu funkciju, CAN ”multiplex'' koristi mrežnu komunikaciju, koji spaja više glavnih vodova i omogućava protok velike količine informacija, kojima upravlja samo preko jednog voda (poznat i kao ''datainformativni bus''). Sve ovo omogućava redno slanje podataka i zato jedan vod (kabel) može milion bit-a podataka da prenese u jednoj sekundi, koje informacije obrađuju mikrokompjuteri u različitim delovima automobila.
Sa ovim sistemom bi bilo dovoljno svega 4 kablova da se upravlja automobilom: uzemljenje, jedan input (unosni) sa naponom-akkumulatora i dva kabela za slanje podataka.

Najvažnija prednost CAN-a je da spaja više glavnih vodova da bi koordinirao zajedničke funkcije, koje međusobno zamenjuju informacije u kratkom vremenu, da proveri informacije i da lokalizuje eventualne greške.
CAN BUS šalje informacije na način, da prednost imaju važniji podaci.


Patrol Line: CAN BUS autoalarm nove generacije

CAN inovacija je proteklih par godina probudila interesovanje auto proizvođača, koji su postojeću tehnologiju počeli zameniti CAN tehnologijom. OPEL, PEUGEOT, VOLKSWAGEN grupa (Seat, Vw, Audi, Skoda), MERCEDES i BMW koriste ovu tehnologiju.

Sredinom 2002 godine OPEL je predstavio OPEL VECTRU, prvi automobil čijom električnom mrežom upravlja CAN. Sa ovim su u automobilu sveli broj kablova na minimum; u vozilu se nalazi svega jedan input (unosni) i jedan kabel za komunikaciju.

VECTRA je samo jedan među OPEL-ovih modela opremljena sa novom tehnologijom. Novi SIGNUM je predstavljen publici sa CAN BUS tehnologijom. PATROL LINE, koji konstantno prati inovacije, predstavljao je najnoviji autoalarm iz porodice C-BUS, koji komunicira sa CAN bus sistemom vozila. Tehnologija ima bezbroj prednosti kao što su brza i jednostavna ugradnja i visoki stepen zaštite.

Prema procenama Patrol Line-a, auto industrija će za tri godine preći na CAN BUS tehnologiju. Zbog toga, sigurnosne sisteme već sada treba prilagoditi CAN tehnologiji.
Dosadašnji autoalarmi uopšte nisu kompatibilni sa CAN sistemom.

Osnovnim funkcijama kao što su:
· upravljanje indexima,
· upravljanje centralnom bravom,
· prepoznavanje otvorenih vrata,
· upravljanje sirenom i električnim podizačima prozora,
klasični auto alarmi nisu u stanju da upravljaju


Ugradnja CAN BUS alarma

Patrol Line autoalarmi imaju tipsku kompatibilnu listu automobila, i specifično uputstvo za ugradnju, koji daju detaljan opis povezivanja.

Najjeftinije u gradu !

Sav info na 066 150 063 - Selver

Ovde mozete da preuzmete listu automobila na koje se moze postaviti alarm - http://akcrankshaft.com/forum/attachment.php?aid=5316

_________________
www.pasalic-kljucevi.ba


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2010, 15:43 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Nov 2008, 19:04
Postovi: 14
Lokacija: Hiseta
Hudiny Lock *

Slika
Slika
Slika
Slika

_________________
www.pasalic-kljucevi.ba


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 17:00 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jan 2009, 12:54
Postovi: 785
Lokacija: Бања Лука
Ko vrši popravka brave za paljenje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 17:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Ne vidjeh ranije temu.
Kod Pasalica je "dobar dan" 20KM, a tek ostalo... A ovaj dottore je jedan od najvecih supaka od bilo kakvih majstora s kojima sam ikad u zivotu dosao u kontakt.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 18:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2008, 12:33
Postovi: 5005
Lokacija: Banja Luka
Kod svih majstora je danas tako("dobqr dan")

_________________
http://www.budideozvezde.rs/
http://www.youtube.com/user/crvenazvezdafkcom


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 19:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Ima i normalnih.
Nevezano za supka kojeg spomenuh, meni je Pasalic trazio 60 ili 80KM za "posebni" cilindar koji pase na kineska protuprovalna vrata (samo cindar, plus ruke) jer ne moze obicni. Ja sam rastavio i vidio da je u vratima standardni cilindar, probrao i stavio neki ni najskuplji ni najjeftiniji, ali poenta je - standardni cilindar, a ne neki "posebni". Pa zar nije dovoljno odraditi posao i naplatiti, nego se jos mora lagati ljude da ugradjujes nešto posebno pa i na tome derati.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 19:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
U Hiperkortu u Dervisima momak radi brave, ali ne radi sva auta.

Ovo je broj njegovog oca, ako hoces da dodjes do njegovog broja:

+38765740042

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 19:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Momak u kortu je prva liga. I sto se cena tice i rada


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 20:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Pašalić je preskup i kod kopiranja običnih ključeva od ulaznih vrata. Uzeli mi 9 marki.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 20:53 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Takođe preporuke za tog momka

https://www.olx.ba/artikal/5962175/izra ... -kljucevi/

Pomogao je oko ključa za kola, pro bono, ljudski rekao da je najvjerovatnije samo problem do jednog kontakta, i sve sam sanirao.


Inače smo bili u dilemi da li da prodamo auto ili da zovemo Pasalica :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 20:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Dec 2015, 15:40
Postovi: 2351
Meni je brava na vratima od auta (inače jedna jedina) ostala pod uglom od 45stepeni I ne mogu nikako da gurnem ključ unutra. To sam slučajno primjetio jedan dan jer inače istu ne koristim. Samo čekam da mi crkne daljinski pa da ne mogu ići u auto :) moraću I ja onda otići u kort da vidim sta je. Inače sam pedantan sto se tice održavanja i opravki ali ovo je sramota. Nisam imao nikoga adekvatnog da to riješi u Bihaću, a lijenost je čudo :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 21:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
A mozda da kupis jos jedan daljinski i uparis? Malo mi to logicnije od diranja brave


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 21:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2004, 09:01
Postovi: 4094
Lokacija: Mejdan
Megabyte je napisao:
U Hiperkortu u Dervisima momak radi brave, ali ne radi sva auta.

Takođe sve preporuke. Meni je do sad odradio VW, Citroen, Dacia. Kopiranje običnog ključa 3KM

_________________
ZP550


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Nov 2019, 23:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
filozof sa vrbasa je napisao:
Pašalić je preskup i kod kopiranja običnih ključeva od ulaznih vrata. Uzeli mi 9 marki.
Da ne bude da samo kudim Pasalica, ali i kod njega je kopiranje najobicnijeg kljuca 3KM. Mozda je taj tvoj ipak malo drugaciji bio.

Petar, 065708876 je broj ovog iz Korta u Dervišima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2019, 22:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2009, 18:07
Postovi: 6745
Lokacija: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
blaf77 je napisao:
Ima i normalnih.
Nevezano za supka kojeg spomenuh, meni je Pasalic trazio 60 ili 80KM za "posebni" cilindar koji pase na kineska protuprovalna vrata (samo cindar, plus ruke) jer ne moze obicni. Ja sam rastavio i vidio da je u vratima standardni cilindar, probrao i stavio neki ni najskuplji ni najjeftiniji, ali poenta je - standardni cilindar, a ne neki "posebni". Pa zar nije dovoljno odraditi posao i naplatiti, nego se jos mora lagati ljude da ugradjujes nešto posebno pa i na tome derati.


Kolegi trazio 80km da napravi bezicno otkljucavanje nakon zamjene baterije kao treba neki kod mjenjati... Nasao u auto-data opciju uparivanja i upario mu za dve minute, i mene zanima zasto usluga nije definisana, neko uvijek laganje neko.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Nov 2019, 22:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Pa to, da, hajde sto uzme kad nesto stvarno treba raditi, ali kad je neka sitnica...
Meni nije valjalo dugme na kljucu, i on trazio 50KM za novo kuciste i da ga prepakuje. Ja narucio na ebay kuciste za par dolara. On naplatio 20KM narezivanje novog kljuca, i cini mi se 30KM zamjenu dugmeta, ne znam detaljno, uglavnom uzeo je ukupno 50KM na drugi nacin, bolje bi bilo da sam mu odmah toliko platio. I kad se ispostavilo da nesto sa elektronikom ne valja jer je kljuc za 2 dana potrosio bateriju, kaze necu ja ovo da uzmem raditi, trebao si odmah kod mene donijeti. Pa uzeo si koliko si trazio, i sad odjednom neces vise da to uzmes u rad. Meni je to supacki.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2019, 08:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Mar 2012, 10:48
Postovi: 1852
Lokacija: Transilvanija
Kod nas, ko god može prodati muda pod bubrege, sasvim sigurno će to i uraditi. Izuzetci su likovi kao što je taj iz Korta


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2019, 11:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Jan 2009, 02:00
Postovi: 5576
Lokacija: Banja Luka
Problem je sto Pasalic nema pravu konkurenciju (makar ja ne znam). Ko izlazi na teren kad npr kljuc ostane zakljucan ili brava zaglavljena, subotom?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2019, 12:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Mislim da ovaj momak iz korta radi i subotom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Nov 2019, 16:17 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 01 Okt 2009, 00:14
Postovi: 1076
Momak iz korita radi i u Konzumu kod Emporijuma, ako sam dobro shvatio, to je onda bonus jer je na ruku.


Samo na ovom forumu, čovjek otvori temu, pola ga pljuje, pola hvali i preporučuje direktnu konkurenciju. :lol: :lol: :lol:

Al bitno je da nema vise offa


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs