banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 18 Apr 2024, 13:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 366 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Apr 2020, 13:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Iz ugla opozicije je to najracionalnije jer svjetski trend je da trenutna vlast u doba ovakvih kriza stoji bolje sa podrskom stanivnistva od opozicije.

Samo neko ko je izrazito glup ili ko radi protiv interesa opozicije moze traziti da se izbori odrze sto ranije.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2020, 13:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 21 Dec 2012, 16:36
Postovi: 453
Ne govorim o tome. Vec o poklapanju izbora.
Nikome ko trenutno nije na vlasti u datoj lokalnoj zajednici ne odgovara da se izbori poklope. Citaj, onaj ko je na vlasti u lokalu puno ce lakse organizovat infrastrukturu... i sve sto ide uz to...

_________________
Volim zenske grudi, vise velike. Volim Salernitanu, Srbiju, Kinu i evropski dio Rusije. Volim jafu, bijelu kafu i seks jutarnji.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2020, 13:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Dobro. Ce da vidimo.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2020, 19:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Eto nama migranata u još većem broju.
Citiraj:
Tanjug
05.04.2020 18:05
JOHANESBURG - Oko 20 miliona radnika moglo bi da ostane bez posla u Africi čije ekonomije će doživeti ekonomski pad ove godine zbog posljedica pandemije korona virusa, navodi se u studiji Afričke unije.

Iako je u Africi dosad zabilježeno manje slučajeva korona virusa nego u drugim djelovima svijeta, privrede afričkih zemalja već se suočavaju sa globalnim padom ekonomskog trenda, porastom cijena nafte i gubicima u turizmu.

Pre pandemije, Afrička razvojna banka prognozirala je da će bruto domaći proizvod na kontinentu dostići 3,4 odsto ove godine. Međutim, dva scenarija koja razmatra studija AU "Posljedice korona virusa na ekonomiju Afrike", a u koju je Rojters imao uvid, predviđaju pad BDP.

Prema mišljenju analitičara Afričke unije, realan scenario bio bi da afrička ekonomija opadne za 0,8 odsto, dok pesimističan scenario predviđa pad za 1,1 odsto.

Prjeti nestanak i do 15 odsto stranih direktnih investicija, a takođe, posljedice po zaposlenost, kako se kaže, biće dramatične.

"Skoro 20 miliona radnih mjesta, u formalnom i neformalnom sektoru, je ugroženo i kontinentu preti uništenje ako se situacija nastavi", kaže se u analizi.

Afričke vlade mogle bi da izgube i do 30 odsto svojih fiskalnih prihoda koji su 2019. procenjeni na 500 milijardi dolara.

Takođe, uvoz i izvoz biće najmanje 35 odsto manji u odnosu na 2019. godinu što znači gubitke u trgovini oko 270 milijardi dolara.

Istovremeno, potrebno je uložiti više sredstava u borbu protiv virusa zbog čega će javni troškovi porasti za najmanje 130 milijardi dolara.

Najgore će, kako se ocjenjuje, biti pogođeni proizvođači nafte u Africi i samo bi Nigerija i Angola mogle da izgube 65 milijardi dolara prihoda.

Gubitke će pretrpeti i zemlje koje važe za turističke destinacije.

"U prosjeku sektor turizma i putovanja u Africi mogao bi da izgubi najmanje 50 milijardi dolara zbog pandemije i najmanje dva miliona direktnih i indirektnih poslova", piše u studiji.

Značajan pad očekuje se i u doznakama od Afrikanaca koji žive u inostrantvu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2020, 20:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26534
Lokacija: Banja Luka
http://komorars.ba/pocela-kampanja-kupujmo-domace/
Najmanje sto mozemo uraditi

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2020, 20:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jan 2011, 23:38
Postovi: 4378
"Кад дође вријеме, процијениће се да ли ће бити локалних избора"

Citiraj:
Предсједница Републике Српске Жељка Цвијановић истакла је да је у вријеме епидемије вируса корона непримјерено и бесмислено говорити о томе да ли ће или неће у октобру бити одржани локални избори у БиХ због корона вируса.

- Мој став је да се, упркос ванредним околностима, у том смјеру треба кренути у сву процедуру и припреме, а када дође то вријеме, знаћемо и процијенићемо да ли ће се избори моћи одржати - навела је Цвијановићева.

Она је рекла да затварање посљедње посебне сједнице Народне скупштине за јавност није била никаква мистерија, већ порука да није вријеме за дугачке политичке и друге приче, већ окупљање и доношење одлука у вези са рјешавањем проблема усљед вируса.

- Сви смо сада усмјерени на оно што се дешава у оквиру здравства и епидемије, те какве мјере ћемо да доносимо у привредном и другом смислу. Постоје замјерке опозиције на рачун власти и мислим да су то неке редовне ствари, иако није вријеме за њих. Али, биће времена када ћемо политички моћи да се суочимо. Сада је вријеме да спашавамо животе, будемо дисциплиновани, водимо рачуна о својим породицама, окружењу, једни о другима и паралелно спашавамо свој економски и финансијски живот - навела је Цвијановићева за АТВ.

Она је нагласила да се сада мора водити рачуна да комплетно друштво буде одговорно, а да ће бити времена да укрштају политичка копља.

Цвијановићева је поручила грађанима да збију редове, придржавају се правила надлежних и никога не угрозе како би сви заједно превазишли проблеме усљед појаве вируса са што мање смртних случајева.

- Вјерујмо једни другима и нашим здравственим радницима који ће урадити све у њиховој моћи да се савлада ова ситуација - рекла је Цвијановићева.

Она је рекла да постоји комуникација институција Републике Српске и Федерације БиХ, као и са нивоом БиХ, али и истакла да се главна битка, ипак, води у Српској јер су ово затворени системи.

- Сви у институцијама имамо додатни режим рада, и институције, и здравствени радници, полиција и медији. Таква су времена и морамо се усмјерити на приоритете, а то су здравље људи и финансије - поручила је Цвијановићева.


https://www.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=378036

_________________
"Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkte i savjest stada."
Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2020, 16:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31202
Lokacija: Je Suis Ahmed
Žao mi je tog siromašnog naroda u Americi, SOS telefon za ljude koji razmišljaju o samoubistvu se usijao. Sve mi se čini da su zlatne godine na planeti Zemlji bile 90te, one su bile teške za nas na Balkanu i u Ruandi, ali genralno svijetu je bilo super.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Apr 2020, 18:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Mar 2014, 13:26
Postovi: 8503
Da, i zemlje istočnog bloka su tada uživale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2020, 09:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
filozof sa vrbasa je napisao:
Žao mi je tog siromašnog naroda u Americi, SOS telefon za ljude koji razmišljaju o samoubistvu se usijao. Sve mi se čini da su zlatne godine na planeti Zemlji bile 90te, one su bile teške za nas na Balkanu i u Ruandi, ali genralno svijetu je bilo super.

:lol: :lol:
Pa zašto ta američka sirotinja ne dođe u Evropu,na Balkan....evropska ekonomija vapi za radnom snagom?Ali NE,draže im je sanjati američki san u sirotinji nego dijeliti sudbinu potlačenih naroda.Drugim riječima,ko ih jebe,neka pocrkaju svi.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2020, 09:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5030
Lokacija: Gradiška
Joj filozofe :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2020, 11:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1428
filozof sa vrbasa je napisao:
Žao mi je tog siromašnog naroda u Americi, SOS telefon za ljude koji razmišljaju o samoubistvu se usijao. Sve mi se čini da su zlatne godine na planeti Zemlji bile 90te, one su bile teške za nas na Balkanu i u Ruandi, ali genralno svijetu je bilo super.


Moze ono kako su nam govorili u 90tim a i do dan danas, ko vas j.. sami ste ih birali.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2020, 12:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 24 Mar 2015, 20:12
Postovi: 8754
Lokacija: Banja Luka Republika Srpska
filozof sa vrbasa je napisao:
Žao mi je tog siromašnog naroda u Americi, SOS telefon za ljude koji razmišljaju o samoubistvu se usijao. Sve mi se čini da su zlatne godine na planeti Zemlji bile 90te, one su bile teške za nas na Balkanu i u Ruandi, ali genralno svijetu je bilo super.



Jebali te oni, preseli se kod njih ako ti ih je toliko žao il ih pozovi i ugosti kući , vidjelo se kakvi su konzumenti cnn prilikom bombardovanja Republike Srpske i Srbije.

_________________
1.If in doubt , flat out !
2.A true soldier fights not because he hates what is in front of him, but because he loves what is behind him.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Apr 2020, 13:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Maj 2016, 23:45
Postovi: 1903
Ja bi rado zivio u SAD-u

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2020, 11:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
https://bigportal.ba/evropa-se-sprema-d ... do-jeseni/
Ocekivano...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2020, 11:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ako bude ovako to ce biti lose za Hr jer tesko da i jedna druga EU clanica u toj mjeri zavisi od turizma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2020, 11:30 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Hr turisticka sezona je vec sada propala, za njih bi recimo pad od desetak posto bio problematican, a sada se vec govori o sezoni koja ce podbbaciti za 70 do 80%...
Al dobro, uvijek mogu da pogledaju u komsiluk k9d Srba da vide sta tamo nije kako treba biti...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2020, 11:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
De procitaj ono sto sam napisao na politickoj temi (Sputnik).
Btw. Hrvatska nije u Sengen zoni. Ako bi se smjeli usuditi mogli bi igrati na komsijskim i trecim trzistima (Rusija, Ukrajina, Bjelorusija...)
Ali opet, tesko ce stici na 50-60%


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2020, 11:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 30 Nov 2016, 23:29
Postovi: 1940
Lokacija: Prijedor
Danchi je napisao:
Gdje se šišate? Oko sebe viđam samo uredno i svježe ošišane ljude, kao da ništa nije zatvoreno a nijedan frizerski ne radi. Sumnjivo :D


Onaj ko ne zathjeva neku frizuru,već ide samo običnom mašinicom i nastavkom,to može sam da uradi i sam,vjerovatno je to razlog.

Srbija vjerovatno ukida vandredno stanje i dio mjera već od početka maja,što vjerujem da prepisuju i naši.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2020, 11:39 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2011, 07:15
Postovi: 4896
Njima su 80% gosti Austrijanci,Slovenci,Svedjani..
Tako da ovog ljeta ce biti jauci sa zmijanja u ljepoj njihovoj

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Apr 2020, 11:42 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Evo plačem za njima. Ostavite te ekonomske aspekte epidemije za temu o njima.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 366 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs