banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 14:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 196 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Sep 2020, 17:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2020, 15:37
Postovi: 80
Nemam sta pocinjati ako moram ja traziti ko ce skidati radijatore i izolovati te cijevi, mislio sam to sve topalana radi a ja samo platim njima njihovo. Ovo je nesto drugo i trenutno je neizvodivo, kao prvo bivsi vlasnici se jos nisu iselili pa onda jos sve ostalo. Potegnucu pitanje ponovo poslije zime


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2020, 17:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Dobro, malo sam bio sarkastican, a sad ozbiljno - to sto ti mislis da je najveci problem nije nista, 2 sata posla i max 100KM za ruke/majstore (20KM po radijatoru). Dacu ti kad zatreba broj momaka koji su to meni neki dan odradili (skracivali viskove cijevi, davno sam se odjavio).
Problem je gnjavaza oko procedure odjave, razne izjave, potpisi, saglasnosti, svasta sto su izmislili da to otezaju.
Poslije su malo olabavili tako da nisam aiguran kakva je sad procedura, ali neko je skoro negdje pisao.
Potrazi temu gradska toplana ili grijanje u BL, tamo ces naci.
Racunaj kad skinu da ces imati ovo, a to onda treba ocistiti i ofarbati:
SlikaSlika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2020, 17:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2020, 15:37
Postovi: 80
Skontao sam, u biti cisto da se brzinski informisem, znaci kad predjem rok moram ostati do jeseni sledece. Rok cu preci sigurno, nisam jos ni uknjizio, imam samo ugovor
Koliko su procedure za knjizenje, prijavljivanje u elektru i toplanu novog vlasnika? Moze li se u danu zavrsiti, moze li sta online?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2020, 18:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Sredinom septembra pune sistem vodom, a prazne negdje u avgustu. Mozda i ranije, ali moras izmiriti racun za avgust da se skineš sa grijanja. Dok je napunjem nista od skidanja. Ostalo ne znam kako ide.
Kazem ti - nadji temu o grijanju pa tamo pitaj, ako vec nema napisano.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Sep 2020, 18:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2020, 15:37
Postovi: 80
Ok, sve sto me zanimalo znam, dobio sam i savjete privatnom porukom, valjda je kod mene lakse jer je tako grijanje uradjeno, nije ono iz stana ispod u stan iznad pa je valjda lakse
Nek stoji ovu sezonu, mozda mi se stan nece ni svidjeti pa ce to ostati za nekog buduceg vlasnika :)
Hvala na savjetima


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2020, 14:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Ja taman sve izganjao i pripremio stan da ga izdajem stan na dan, kadli juce dobih ponudu za iznajmljivanje na duzi period, pa sad u dilemi - stan na dan ili fiksno 1000 KM mjesecno...

Ako nekoga zanima - kvadrat u zgradi od Brane Jankovica kod San Rema kosta 3300 KM, a u Radisicevoj zgradi pored mtela je 3500/m2. Otisle cijene u nebesa jbt ...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2020, 14:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 255
Pa koliko inače ostane čiste love za stan na dan?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2020, 14:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2008, 12:59
Postovi: 9281
Ja bih radije izdao fiksno i ne zajebavao se sa svakakvim idiotima i kurvarima. Cista para, jedan korisnik, manje gnjavaze i letanja, odrzavanja, manje stete u stanu...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2020, 15:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 01 Jul 2004, 11:47
Postovi: 2597
Ilija Čvorović je napisao:
Pa koliko inače ostane čiste love za stan na dan?

Za manji stan mi je ostalo po 500 evra u julu i avgustu, a ovaj veci tek trebam poceti izadavati - u ponedeljak mi dolaze iz opstine da obave kategorizaciju, pa cu vjerovatno od 15.09. ili 01.10. poceti izdavati i ovaj veci... Nadam se da ce ostati barem 1000 evra mjesecno, a u suprotnom fiksno na duzi period - nezgodno je i zbog korone sad...

_________________
Sve sto sam napisao, slucajno je namjerno ...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2020, 15:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 255
Ovaj jul i avgust? Nisam imao pojma da toliko ostane. Ako je tolika razlika ja bi stan na dan


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Sep 2020, 17:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Muke mladih gastarbajtera


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2020, 12:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Apr 2011, 18:04
Postovi: 47
Pozdrav. Trenutno sam u situaciji da prodajem nekretninu. Pošto sam pozvana da pogledam notarski ugovor, mozete li mi reci na sta tacno treba da obratim paznju kod tog ugovora. Planirala sam, ako moze, da sa tim ugovorom odem advokatu da tonpregleda. Silom prilika, moram prodati to zemljište a kupila bih manji stan u Budzaku. Trwnutno vidim da Hidrokop gradi kod Binga pa me zanimaju vasa mišljenja. L. P


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2020, 12:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
Nema šta, to su standardni ugovori.
Provjeri jesu li to nekretnine koje prodaješ, je li unesena dogovorena cijena, rok i način isplate i to je to.
Sve ostalo je na kupcu, jer on treba i da preda na provođenje ugovor, plati notara itd.

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2020, 12:54 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Apr 2011, 18:04
Postovi: 47
Dogovoreno je da jedan iznos ide na racun a drugi na ruke, pred notarom. Zbog poreza. E sad, da li ja mogu zahtijevati da vubpotpisati taj ugovor tek kad mi pare legnu na racun i ostatak bude dao pred notarom. Ne bih apsolutno nista prije potpisivala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2020, 13:09 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 255
O čemu sad pišeš o prodaji zemlje ili kupovini stana?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2020, 13:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 2246
Lokacija: Trn
kdaca je napisao:
Dogovoreno je da jedan iznos ide na racun a drugi na ruke, pred notarom. Zbog poreza. E sad, da li ja mogu zahtijevati da vubpotpisati taj ugovor tek kad mi pare legnu na racun i ostatak bude dao pred notarom. Ne bih apsolutno nista prije potpisivala


Vidi, banke za veće iznose traže prije uplate na raču da postoji neki osnov. Obično traže na uvid ugovor.
Tako da se prvo ugovor potpiše, pa onda tu odmah pred notarom se isplati dio, uz odgovarajuću potvrdu, a onda idete u banku sa ugovorom da uplati ostatak na račun.
Nekako mi je to najlogičnije.

_________________
They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2020, 13:18 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 12 Apr 2011, 18:04
Postovi: 47
Ilija Čvorović je napisao:
O čemu sad pišeš o prodaji zemlje ili kupovini stana?

O obe situacije


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2020, 14:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 02 Maj 2020, 16:30
Postovi: 255
Prvo ide ugovor pa onda uplata na račun. Što se tiče bojazni da ćeš nešto potpisati, a on ne plati, lagano se to riješi. Stavite u ugovor da ako one ne plat drugu ratu u roku od recimo 10 dana, ide raskid ugovora, a ti njemu vraćaš prvu ratu. Predložiće ti notar rješenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Nov 2020, 18:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
kdaca je napisao:
Pozdrav. Trenutno sam u situaciji da prodajem nekretninu. Pošto sam pozvana da pogledam notarski ugovor, mozete li mi reci na sta tacno treba da obratim paznju kod tog ugovora. Planirala sam, ako moze, da sa tim ugovorom odem advokatu da tonpregleda. Silom prilika, moram prodati to zemljište a kupila bih manji stan u Budzaku. Trwnutno vidim da Hidrokop gradi kod Binga pa me zanimaju vasa mišljenja. L. P

Не треба ти адвокат, бацићеш паре, нотар ће ти појаснити тај дио око плаћања, све је сигурно.
Код Бинга гради Инвест градња из Добоја, не Хидрокоп.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Dec 2020, 18:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jun 2008, 11:23
Postovi: 1563
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Dobro veče svima!
Zanima me ako je neko ispratio ili ima informaciju oko procjene vrijednosti nekretnine pokrenuto od gradske uprave kao pilot projekat. Obuhvat je trebao biti između zapadnog i istočnog tranzita. Da li su nekom dolazili predstavnici tog procjeniteljskog tima i gdje se može prijaviti za to ako je još aktuelno?
Hvala unapred na odgovorima

https://www.bl-portal.com/banjaluka/za- ... banjaluci/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 196 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs