banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 468 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 19 Jun 2019, 14:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Okt 2017, 16:00
Postovi: 104
Lokacija: BL - RS
Pored ovog cirkusa sa prekvalifikacijom u IT stručnjake, drugi krug gluposti predstavlja subvencionisanje od strane vlade pripravničkog za djecu palih boraca. Prema njihovim riječima oni subvencionišu platu (netto ili brutto ne mogu se sad sjetiti) do 500 KM, ali trebaš naći poslodavca koji će te primiti ko pripravnika :oops: Samo treba naći poslodavc....ma čas posla eto ih stoje u redu ispred biroa :lol: Stvarno se pitam ponekad koliko smo mi glup i debilan narod....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2019, 14:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15263
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Djeca palih boraca???Koliko ih ima stasalih za pripravnički...100,120??

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jun 2019, 14:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Okt 2017, 16:00
Postovi: 104
Lokacija: BL - RS
Koliko god da ih ima, de nađi poslodavca koji će te primiti na posao ako si npr ekonomista ili pravnik? Pa bez štele nemaš šta ni da misliš, osim ako nisi dobra cupi slobodnih svatanja da sa direktorom povremeno ideš na večere i druženja. Provjereno :evil3: Pa 95% poslova što se nudi i gdje kao fali radnika su šoferi, magacioneri, konobari i ostala ho-ruk zanimanja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Jun 2019, 19:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 09 Jun 2012, 13:13
Postovi: 1349
Alkibijad Dajguz V je napisao:
Citiraj:
Kada je riječ o ekonomiji, predsjednik je istakao američku kompaniju NCR u Beogradu....

https://www.nezavisne.com/novosti/ex-yu ... ika/542823

Vučko šuruje sa đavolom. Ja sam dobio info da ta kompanija radi za NSA. Pokušali su i kod nas otvoriti al im Dodik nije dao.



Kome Dodik nije dao?


https://www.atvbl.com/kompanija-ncr-zap ... jte-uslove

https://www.nezavisne.com/ekonomija/pri ... sta/544783


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jun 2019, 09:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
https://www.6yka.com/novosti/pratili-sm ... -u-dubaiju

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2019, 08:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Citiraj:
nezaposlena lica više neće moći da ostvaruju prava na zdravstveno osiguranje posredstvom Zavoda za zapošljavanje Republike Srpske, nego od 1. januara 2020. godine posredstvom Fonda zdravstvenog osiguranja,



Ono što je najznačajnije, a tiče se obima i prava nezaposlenih lica, jeste povećanje trajanja prava na novčanu naknadu, jer je do sada maksimum trajanja ovog prava bio 12, a po ovim izmjenama to će biti 24 mjeseca za lica koja imaju više od 35 godina radnog staža", rekao je Kličković.

Kada je riječ o visini novčane naknade, on je naveo da je ona povećana sa 40 na 45 odsto za lica koja imaju do 15 godina radnog staža, dok lica koja imaju više od 15 godina radnog staža imaju naknadu od 50 odsto od svoje prosječne plate.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2019, 08:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Legalna kupovina glasova?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2019, 08:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Kakve ovo veze ima sa izborima?

Biro za zapošljavanje odavno je trebao da prebaci zdravstvenu zaštitu nezaposlenih na Fond zdravstvene zaštite, prostom logikom. A i mnogi su zloupotrebljavali to, ja znam par gastosa.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2019, 08:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Pa ima veze. Vjerovatno sve te kategorije nece imati nikavih daljnih obaveza kako bi imali pravo na taj novac.

Npr. Preskolovavanje ili doskolovavanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2019, 09:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Kakvo pravo na novac? Naknadu primaju radnici koji su ostali bez posla bez svoje krivice, dok nezaposlenost traje.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2019, 10:15 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ovo pisem uz ogradu da nemam pojma sta pise u konacnim odlukama ali ajde da komentarisem ovo iz novina:

Ako nema nikakvih mjera koje onemogucavaju rad na crno za vrijeme perioda isplate ili periodicno zaposljavanje kod istog poslodavca.
I ako nema mjera koje podsticu aktivno trazenje posla, prekvalifikacije, dokvalifikacije onda je zbilja kupovina glasova.

I sta znaci pola plate? Pola ispisane plate na papiru? Pola od zadnje ili nekakav prosjek u zadnje tri godine?

S tim u vezi, odakle lova za sve to? Bez sporenja da je neophodna ta vrsta sigurnosti za radnike.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2019, 05:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Vlada RS preuzima sve troškove porodiljskog bolovanja

Citiraj:
"To je trebalo i prije 10-15 godina uraditi, jer dosta mladih bračnih parova nije se usuđivalo, odnosno pojedine žene se nisu usuđivale da zatrudne, jer čim zatrudne dobiju otkaz", rekao je Radovanović.


https://www.nezavisne.com/novosti/drust ... nja/554081

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2019, 06:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Baca vam Mile mrvice


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Avg 2019, 06:21 
Uh....ovo ce jebeno glasova donijeti...znaci smije mi mala sada zatrudniti, super...


Vrh
  
 
PostPoslato: 19 Avg 2019, 06:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Mića , svršavaj u šaku do mile volje

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2019, 06:33 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Obućarima u RS skočile plate
https://www.nezavisne.com/ekonomija/ana ... ate/554171


Citiraj:
Povećan obim posla i nedostatak kvalifikovane radne snage povećali su plate u pojedinim fabrikama obuće u Republici Srpskoj i za 20 odsto, a u pogone su primljeni i novi radnici.

Ni obućarsku industriju nije zaobišao masovni odlazak radnika, zbog čega poslodavci na sve načine pokušavaju da sačuvaju kvalitetan kadar kako bi u predviđenom roku uspjeli da odgovore na zahtjeve kupaca.

Direktor i vlasnik kotorvaroške Fabrike obuće "Dermal" Radenko Bubić kaže za "Glas Srpske" da su pogoni tog preduzeća u Kotor Varošu i Kneževu u potpunosti popunjeni.

"Od početka godine smo zaposlili oko 100 radnika u obje opštine i sada su nam kapaciteti na knap, sve dok ne obezbijedimo dodatni prostor u Kneževu, gdje bismo onda mogli zaposliti još radnika. Tamo sada dio pogona radi u dvije smjene s obzirom na povećan obim posla", rekao je Bubić i dodao da "Dermal" trenutno zapošljava 880 radnika.

Bubić ističe da imaju čak i više posla u odnosu na kapacitete preduzeća.

"Radimo paralelno modni, radni i vojni program, imamo dobro tržište, tako da je situacija sada dobra", rekao je Bubić naglasivši da većinu proizvedene obuće isporučuju firmama iz Njemačke, Austrije i Slovenije.

Naglasio je da su svim zaposlenim u ovoj godini povećali i plate, koje su daleko iznad republičkog prosjeka u ovoj branši.

"Plate smo povećali za oko 20 odsto, tako da je prosječna plata zaposlenih kod nas oko 730 maraka", istakao je Bubić.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2019, 12:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Analiza "Nezavisnih": Plate u Srpskoj stigle FBiH

Prosječne plate u Srpskoj konačno su dostigle primanja u FBiH, kao i prosjek na nivou BiH, pokazuje zvanična statistika.

U junu, posljednjem mjesecu za koji postoje podaci, radnici u Srpskoj su, u prosjeku, na tekuće račune dobili 910 maraka, koliki je bio i bh. prosjek, dok je u FBiH plata bila veća za jednu marku.

https://www.nezavisne.com/ekonomija/pri ... BiH/554214

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2019, 12:25 
Oho, bice apatinca...


Vrh
  
 
PostPoslato: 20 Avg 2019, 12:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
ti si na državnoj sisi, ti se ne računaš u radnike...ti si suprotno....krpelj

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Avg 2019, 12:52 
nista onda...


Vrh
  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 468 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs