banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 17:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 468 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 02 Apr 2019, 08:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Citiraj:
"Sa Privrednom komorom i Unijom Udruženja poslodavaca razgovaramo da im ponudimo jedan broj ljudi iz javnog sektora. Vlada i institucije bi za te ljude plaćali plate i doprinose godinu dana, a privrednici bi potom bili u obavezi da ih zadrže tri ili pet godina. NJima treba radna snaga, mi imamo višak i taj višak možemo da im ponudimo", istakao je Višković.

Zamisli neku snajku sa apeironom koja lakira nokte u ministarstvu, da je ruknu u bemu ili vitaminku, ili kod bilo kog privatnika. Ko da vruć skočiš u Vrbas.

Citiraj:
On je podsjetio da su principi red, rad i odgovornost i da će to biti mjera ostanka pojedinaca na funkcijama, a ne stranačka ili druga pripadnost.

"Ko radi časno i pošteno u interesu Srpske i građana ne treba da brine za svoj status, a oni drugi ne mogu ostati na tim pozicijama. Javna preduzeća mogu raditi još bolje i biti profitabilnija i nisam saglasan sa tim da neka od njih postoje samo zbog sebe ili ljudi koji tamo rade. Očekujem da i budžet i građani vide korist od tih javnih preduzeća", rekao je Višković.

On je poručio da se svakodnevno bore i sa viškom zaposlenih u administraciji i da su na nekoliko sjednica Vlada čak skidali sistematizacije radnih mjesta koje su išle u smjeru povećanja broja zaposlenih.

Višković kaže da je cilj Vlade manje zaposlenih u administraciji, ali ne da ih proglašavaju tehnološkim viškom i šalju na ulicu, već da ograniče zapošljavanje u javnim preduzećima i institucijama, što će uz prirodni odliv i dobrovoljni odlazak uticati na smanjenje njihovog broja.


https://www.nezavisne.com/novosti/bih/V ... ske/531060

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 08:32 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Zar tu idejicu nismo pre nekoliko godina provlacili na forumu? :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 08:42 
da, sigurno ce nekog sa VSS staviti da radi na traci za 400 km

bar ti alki kao pravnik znas da od toga nema nista


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 09:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Pa zato sam i stavio kung fu apeiron, to nije vss, a kod privatnika ti je svaka diploma go kurac, njega interesuje tvoje znanje i sposobnost.
Samo se u javnim firmama pika diploma, pa čak i apeiron i prometej.
Zamisli tebe kod privatnika, da radiš na normu, ne bi ti pive vidio godinama.

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 09:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Nego, namece se prakticno pitanje motivacije. Uzme privatno preduzece radnika i ima obavezu da ga drzi tri godine. Za to dobija godisnju platu od drzave.

Kako motivisati tog radnika da ne zabusava?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 10:12 
Alkibijad Dajguz V je napisao:
Zamisli tebe kod privatnika, da radiš na normu


radio kod vise njih, smor mi bio, ali fina para u to doba bila

Ako i nekim cudom budu prebacivali to ce najvjerovatnije ove betere sa SSS iz zeljeznica sto nista ne rade po vascijeli dan


Citiraj:
a kod privatnika ti je svaka diploma go kurac, njega interesuje tvoje znanje i sposobnost.

Ne kontas ti mene bas najbolje, nema veze...


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 11:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
A jbt koje smece od sajta Privredne komore


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 12:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
The_new_Statesman je napisao:
Zar tu idejicu nismo pre nekoliko godina provlacili na forumu? :-D

Благо речено, идејица је ретардирана.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 12:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Alkibijad Dajguz V je napisao:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Citiraj:
"Sa Privrednom komorom i Unijom Udruženja poslodavaca razgovaramo da im ponudimo jedan broj ljudi iz javnog sektora. Vlada i institucije bi za te ljude plaćali plate i doprinose godinu dana, a privrednici bi potom bili u obavezi da ih zadrže tri ili pet godina. NJima treba radna snaga, mi imamo višak i taj višak možemo da im ponudimo", istakao je Višković.

Zamisli neku snajku sa apeironom koja lakira nokte u ministarstvu, da je ruknu u bemu ili vitaminku, ili kod bilo kog privatnika. Ko da vruć skočiš u Vrbas.


Није Апеирон, него АпеРион.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 12:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Na ovaj nacin jeste. Bolje je da se isfinansira sistem i preobuka ljudi za konkretne i dobro placene poslove.

Pa ko moze moze, ko ne moze, ima Bema i sl.

Mada je i to u neku ruku nepravicno, ko ga jebe sto je investirao u privatnu diplomu pa sada drustvo mora da placa njegovu prekvalifikaciju. Tacnije, obrazovanje za pravi posao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 13:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
Прво питање које се поставља је како те људе натјерати да од једног послодавца (држава) пређу код другог (приватник).

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 13:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Osh nesh bangladesh


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 14:00 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2018, 17:52
Postovi: 465
Osh nesh bangladesh...
Problem je sto se tako ne dobijaju izbori.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 14:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2007, 17:26
Postovi: 5046
Lokacija: Banana Republic
The_new_Statesman je napisao:
Osh nesh bangladesh

Додатни проблем је што је радник који је проглашен вишком у администрацији углавном неспособан за било какав рад, док приватници желе млађе, способне раднике, онакве какви не постоје у администрацији или их држава жели за себе. Чак и да их држава плаћа, односно да имаш бесплатног радника, опет имаш проблем јер ти ради неко ко нема појма и коме не смијеш дати ништа да ради самостално јер ће те кад та увалити у говна. Укратко ту нема добрих радника а ако их и има, нико их не даје тако лако.

_________________
I'm Winston Wolfe. I solve problems.
http://www.youtube.com/watch?v=X-7H5rX77P4
Елвисе, иди матерет' пробуш' им гуму.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 14:18 
gdje ce jednog milana koji je suvo drzavno zlato dati nekom sljampavom privatniku da kaki po njemu


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 14:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Vala baš, zamisli jednom pijanom milanu povjeriti neki ozbiljan i odgovoran posao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 14:34 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Od toga nema nista i to je samo jedna izjava u moru bisera naseg Cveleta...
Nadalje evo jos jedne briljantne ideje Cveleta...https://www.nezavisne.com/novosti/drust ... ima/530310

Dakle ono sto imas najbolje, utopi u Sume, EP, Vodovod itd itd...
Pa covjece iskoristi to sto su najbolji, daj im da necim upravljaju, da stvaraju nesto novo...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 14:39 
shakal je napisao:
Vala baš, zamisli jednom pijanom milanu povjeriti neki ozbiljan i odgovoran posao.


Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 15:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
WinstonWolfe je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Osh nesh bangladesh

Додатни проблем је што је радник који је проглашен вишком у администрацији углавном неспособан за било какав рад, док приватници желе млађе, способне раднике, онакве какви не постоје у администрацији или их држава жели за себе. Чак и да их држава плаћа, односно да имаш бесплатног радника, опет имаш проблем јер ти ради неко ко нема појма и коме не смијеш дати ништа да ради самостално јер ће те кад та увалити у говна. Укратко ту нема добрих радника а ако их и има, нико их не даје тако лако.


Citav koncept kako je predstavljen je dodatno nakaradan i nepravican jer na trzistu rada favorizuje ljude sa drzavnih jasala.

Po meni je daleko djelotvornije da drzava finansira obrazovanje kadrova u privredi. Pa taman to bilo obrazovanje u sklopu firme sa nekakvim drzavnim ispitom na kraju.

Svaka vrsta stimulisanja obrazovanja treba da bude dostupna svima. I samo ce se kroz edukaciju stvoriti jezgro ljudi koje ce moci stvarati novu vrijednost i nova radna mjesta.

Dodtano ce dobro placeni poslovi u privredi postati atraktivniji od posla na drzavnim jaslama gdje svakodnevno slusas o nekakvoj sistematizaciji i sl.


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 02 Apr 2019, 15:12, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Apr 2019, 15:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
NoisyBoy je napisao:
Osh nesh bangladesh...
Problem je sto se tako ne dobijaju izbori.


Da se prebacimo na dnevnu politiku i na to zbog cega je stav SDS.a da ne ulazi u koaliciju sa SNSD.om imbecilan?

Ajde sto je je imbecilno, vec je i nacionalno neodgovorno izigravati uvredjenu seosku mladu.

Umjesto da u udju vlast i na sve nacine rade na promjeni postojecih stanja oni su izabrali da galame iz opozicije.

Efikasnost im je tako jednaka efikasnosti seoske dzukele na + 40° i to svezane lancom.
Ako gledamo usko partijski interes, tako se izbori gube. Redovno i bez zadrske.

Ako na to gledamo kroz nacionalni interes, takva neodgovornost steti citavom drustvu.

I onda se covjek zapita ko je tu lud.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 468 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs