banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 26 Apr 2024, 11:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 468 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 17 Maj 2019, 08:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Treba, za Bozic neki moji drugari dobise od gazde Srbina, novi po 500e, stariji radnici po 1000e, i to dodje lijepo iz Njemacke da im podijeli jer su oni bili tu za praznike,vidis da moze ako se posao dobro pogodi. Sad sto kod nas lose pogode to je nesto drugo al ocistice se to kad se pocnu uatvarati firme i ostanu oni koji mogu dobro pogoditi i platiti radnike

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 09:10 
samo nek rade u njemackama, da zakucavaju eksere budzetlijama saljuci parustine ovamo...


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 09:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Isplaćuju i božićnicu i regres


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 09:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Vjerovatno zato sve vise se odlazi i s budzeta :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 10:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Veljo care, mene pravo cudi zasto si ostario ubudale i nemas svoju firmu koja izvozi i daje 35.000€ godisnje bruto plate po zaposlenom.

Bre reci gazdi da se skloni u stranu, isplati coeka i preuzmi posao :-D Pa da dodjemo na otvaranje i jagnjetinu :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 10:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Volim kad pogodim zicu jebes sve :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 10:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Mislis na jagnjetinu? Pa nisi ni to pogodio, sam sam predlozio :-D

Jbt, Veljane, puno pricas, a sve to nista. Gola talasika.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 10:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Kako nista., prije 2-3 godine duplo manje plate a isti posao, kako sad moze a moce i jos ;) Ko ne moze neka zatvori, bolje imati 1 firmu sa 1000 radnika nego 4 firme sa 250, 4 gazde, 4 njihove familije a svi hoce da imaju bolji auto i kurve od ovog drugog, koga zakinuti nego od radnika i drzavu. Ovako bi 1 imao 4x vise i odmah bi inao i ua sebe i za familiju i za radnike. Svabo dodje da kupi, ako su cetvorica on ode kod jednog koliko je toliko, ode drugom ovaj kaze kod mene 5% nize, dok dodje do cetvrtog ko najebe, radnici i drzava. Kamo srece da je od 96-e ovako

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 10:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ja ti fino velim da malo napravis reda tu. Samo se trebas malo potruditi, vidis i sam da sve to nije neka mudros :-D

Pa da jedemo to pecenje :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 10:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Avg 2015, 10:35
Postovi: 2195
Lokacija: Nova Varoš BL
veljo1981 je napisao:
Kako nista., prije 2-3 godine duplo manje plate a isti posao, kako sad moze a moce i jos ;) Ko ne moze neka zatvori, bolje imati 1 firmu sa 1000 radnika nego 4 firme sa 250, 4 gazde, 4 njihove familije a svi hoce da imaju bolji auto i kurve od ovog drugog, koga zakinuti nego od radnika i drzavu. Ovako bi 1 imao 4x vise i odmah bi inao i ua sebe i za familiju i za radnike. Svabo dodje da kupi, ako su cetvorica on ode kod jednog koliko je toliko, ode drugom ovaj kaze kod mene 5% nize, dok dodje do cetvrtog ko najebe, radnici i drzava. Kamo srece da je od 96-e ovako

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


A koncepcija privrede koju su nam nametnuli sa vana "mala i srednja preduzeća" to ništa ha... :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 10:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
The_new_Statesman je napisao:
Ja ti fino velim da malo napravis reda tu. Samo se trebas malo potruditi, vidis i sam da sve to nije neka mudros :-D

Pa da jedemo to pecenje :-D
Stvaraju red posteni ljudi pred ambasadama ;) Neka pati koga smeta :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 11:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Meni ne smetaju :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 11:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Okt 2017, 16:00
Postovi: 104
Lokacija: BL - RS
Ne znam kako ostali, ali jedva da razumijem ovog državnika....baš je napor pratiti njegov misaoni tok i na svako pitanje odgovor potpitanjem :scratch:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 11:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Okt 2017, 16:00
Postovi: 104
Lokacija: BL - RS
veljo1981 je napisao:
Bogam svi iz sela koji su otisli u Slovacku raditi pobjegli ovamo glavom bez obzira, valjda dobre plate i uslove imali pa se prepali sta ce s tolikim novcem :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk

Mislio sam na realni sektor te zemlje i strana ulaganja, ne na lopovske agencije za zapošljavanje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 11:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Cellman je napisao:
Ne znam kako ostali, ali jedva da razumijem ovog državnika....baš je napor pratiti njegov misaoni tok i na svako pitanje odgovor potpitanjem :scratch:

:lol: :lol: :lol: vidi se da si nov...ja njega i braleta ne čitam

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 11:38 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
To ne znam, al pratim par fb grupa "idemo u Njemacku" i tamo su i Slovaci u tim grupama, sve ista prica, jedini ko zaradi je supak koji te goni, tvoj, ko u Djangu, najgori predradnik je crni predradnik, ostali svi jaucu i gledaju kako se prebaciti u Sloveniju. Iz sela je otislo 20ak i svi su se vratili iz Slovacke. Nije ni bitno, bitno je da se u Hrvatskoj moze zaraditi isto ili vise a mi cemo doci na taj nivo "pravih" Slovaka kad odavde ode dovoljno raje :)

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 11:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Okt 2017, 16:00
Postovi: 104
Lokacija: BL - RS
Ma poslovi u Slovačkoj preko tih agencija su gola prevara, ljudi radili po 12 sati u fabrikama za 2,5 eura po satu, tempo u fabrikama ko u nacističkim prisilnim pogonima. Smjestaj je takođe bio sličan ko u konclogoru. Slovak neće da pogleda fabriku ispod 6 eura po satu, a po njihovom zakonu se radi 8 sati dnevno sa plaćenim prekovremenim, vikendima i praznicima. Znam ljude koji su regularno dobili slovački "pobit" i upošte se ne žale, ok im je raditi, jer ih štiti ugovor i zakon. Agencije fol obezbjeđuju radnu vizu i dozvolu, a radi se 3 mjeseca, pa se kao odmara :lol: moja pokojna baba sa nepunom osnovnom ne bi to povjerovala...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 12:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Alkibijad Dajguz V je napisao:
Cellman je napisao:
Ne znam kako ostali, ali jedva da razumijem ovog državnika....baš je napor pratiti njegov misaoni tok i na svako pitanje odgovor potpitanjem :scratch:

:lol: :lol: :lol: vidi se da si nov...ja njega i braleta ne čitam


Ne razumijem ni ja kako je svo ovo vase pisanje o Slovackoj, Hrvatskoj, regresima vezano za razvoj domace ekonomije, pa sta :-D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 12:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
Mene su 2-3 puta smarali sa biroa u vezi posla u Slovačkoj. Prvi put otišao i odbio ponudu, poslije par dana opet zovu da dođem za isto. Kvalifikacije nebitne, a uslovi samo da poželiš. :D
Prvo priča kako je sve super, neto plata oko 900€, džabni prevoz i smještaj, a onda jedna cura koja ovdje radi kao kao šef lijepo praktično pokaže šta očekivati pa skontaš da je ponuda nikakva.
Potom riječ preuzme drugi šef za koga na prvu skontaš da je neopjevna šupčina pa definitivno vidiš gdje si došao i da se na vrijeme treba povući.

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Maj 2019, 12:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Okt 2017, 16:00
Postovi: 104
Lokacija: BL - RS
Ma ništa preko naše stoke, samo ganjaj preko njihovih stranica za zapošljavanje. Istina treba im radnika, ali izbjegavati ove naše ine agencije što nude med i mlijeko, a ovamo skapavaš po 12 sati na traci, dijeliš smještaj i kupatilo sa još bar 10 ljudi od kojih pola ne održava ličnu higijenu. Firme u Slovačkoj daju 5-7 eura po satu što znači da pola mjeseca radiš za sebe, a drugu polovinu za agenciju...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 468 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 24  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs