banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 23 Apr 2024, 09:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Okt 2016, 20:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 31 Dec 2013, 01:49
Postovi: 41
Бранко Марушић, дипл. ек.
Немањина 14
89240 ГАЦКО




Господину Младену Босићу – предсједнику СДС-а Републике Српске



ОТВОРЕНА „ЧЕСТИТКА“ ПОСЛИЈЕ НАЈНОВИЈЕ (КО ЗНА КОЈЕ У НИЗУ) ВАШЕ ИЗБОРНЕ „ПОБЈЕДЕ“, НАКОН КОЈЕ (НАРАВНО) ОПЕТ НЕЋЕТЕ ПОДНИЈЕТИ ОСТАВКУ, БЕЗ ОБЗИРА НА ПОЗНАТИ НАЧИН НА КОЈЕГ СТЕ ИЗНУДИЛИ ОСТАВКУ ВАШЕГ ПРЕТХОДНИКА НА МЈЕСТУ ПРЕДСЈЕДНИКА СДС-а РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ.

Већ сам Вам више пута, у својим јавним обраћањима, указао на нужност и неизбјежност катастрофалних посљедица, уколико радикално не измијените своје ставове, своја темељна програмска опредјељења и кадровску политику.
Видјети линкове:

http://www.vaseljenska.com/misljenja/Ot ... nu-Bosicu/

http://www.banjalukaforum.com/viewtopic ... 43&t=65921

и „Фашистичка изборна технологија економског колапса“

http://forum.burek.com/fasisticka-izbor ... 20250.html

http://www.banjalukaforum.com/viewtopic ... 43&t=64296



Ваша политика, која је, то је свакоме јасно, једино могла и морала завршити са поразним резултатима (и) ових избора, је пресудно одређена (и) слиједећим катастрофалностима:

- Увођењем таквог самоубилачког идеолошко-економског концепта који нужно и неизбјежно доводи до потпуног уништења производње, привреде, државе и народа; ... до потпуне, ропске зависности од, нама непријатељских, профашистичких центара моћи у свијету; ... до потпуне фашизације друштва; ... до таквог „демократског“ система у којем је потпуно небитно шта ко говори и шта ко ради; ... до таквог фашистичког система у којем, што је стање у привреди и друштву све горе и катастрофалније, то је све теже и све више немогуће промијенити владајућу гарнитуру, итд., итд.
- Док је Вама конкурентска политичка опција, током претходних 18 година, прелазила пут од отворених муслиманско-хрватских коалиционих партнера, од отворених експонената наших највећих непријатеља и профашистичких земаља и организација као што су то САД, ЕУ, НАТО, ММФ итд., ... ка савезу и коалицијама са јединим нашим могућим пријатељима и савезницима као што су то Русија, Кина, Индија, БРИКС, Евроазијска Унија итд., ... Ви сте чинили управо све супротно!
- Иако је данас више него јасно да фашистичка организација која се назива ЕУ (и која има дугорочне, истинске, циљеве у уништењу и поробљавању цијелог низа држава и народа, у сврху неометаног владања свијетом од стране финансијске олигархије и мултинационалних компанија), ... нема више никакву будућност, ... иако је очигледно да многи врло моћни народи и државе (Велика Британија, Француска, Италија, Мађарска, итд.) долазе све више до истине о правим циљевима и намјерама такве фашистичке творевине која се зове ЕУ, ... Ви сте били спремни да безглаво истрајавате на самоубилачком путу ка ЕУ, НАТО-у, и били сте спремни да, на том путу, истрајавате, по сваку цијену, иако је потпуно очигледно да исти пут неминовно значи урушавање малобројних, још преосталих ингеренција Републике Српске.
- Лица из Вашег политичког блока (Младен Иванић, Драган Чавић, Мирко Шаровић, Младен Босић) су сва, до једног, саучествовала у највећој досадашњој издаји српских националних интереса која је извршена са уништавањем Војске Републике Српске и преносом ингеренција одбране на ниво БиХ. Праве размјере посљедица ове велеиздаје се, донекле, могу сагледавати и данас, мада ће пуна и права катастрофалност посљедица овог чина, бити потпуно сагледива тек у периоду који непосредно слиједи.
- Економисти из Вашег политичког блока (Младен Иванић, Драган Чавић, Миланко Михаљица, Станић итд.) су сви, до једног, својим ставовима, програмима и (не)чињењима саучествовали, у другој, паралелној, и не мањој (по посљедицама) велеиздаји своје државве и народа, а то је увођење актуелног идеолошко-економског концепта који је нужно и неизбјежно значио пропаст домаће производње, привреде, државе и народа, ... нужно уништење цијелих генерација сопственог становништва, неизбјежан велики број самоубистава и убистава очајних људи, ... потпуну фашизацију друштва и уништавање и деградацију свих позитивних и моралних вриједности живота и рада, итд., итд.
- Штампа је писала о милионској имовини Ваше породице, а милионери и капиталисти су задњи који могу искрено заговарати темељите, пријеко потребне, промјене. Све спомињући Игора Додика итд., нека Ваша звучна имена су, без конкурса, запошљавали чланове своје најуже породице, своје подобне пријатеље и пријатељице.
- Најбоља политичка мимикрија за све Ваше (претходно описане и друге) катастрофалности, било је свођење цијелог проблема на суштински небитну (за претходно наведене проблеме и питања) Вашу „борбу непрестану против корупције и криминала“ као спасоносно рјешење за све, ... али народ Вас је прозрео. Аналогно оној народној досјетки по којој мањи (ситни) лопов, великом лопову, може само честитати и рећи: „Честитам драги колега, бољи си од мене у свему, па и у лоповлуку!“, ... тако се може рећи да било ко, ко има бар минималног удјела у издаји, уништавању и криминализацији сопственог народа и друштва, ... никако није неко ко, неком другом, може држати било какве придике о истим питањима и проблемима. Народ Вас је и ту прозрео.
- Умјесто да, својим програмом, самокритички најавите нужне радикалне промјене идеолошко-економског концепта са којим сте, управо Ви, (не нико други осим Вас и Ваше странке) унаказили сопствени народ, ... Ви сте Вашим несретним програмом, цинично се залажући само за борбу непрестану против корупције и криминала, уствари, заговарали, даљи, неометани наставак фашистичког сценарија потпуног уништења сопствене производње, државе и народа. Далеко је од Ваше проевропске свијести било логично сазнање да, уколико на прави начин, поправите профашистички идеолошко-економски концепт, ... проблем корупције и криминала би се ријешио сам од себе. Није Вам нимало сметао систем такве „демократије“ у Српској гдје се сваки глас на изборима остварује страхом, уцјеном, пријетњом и/или куповином, ... него Вам је само било жао што Ви, управо у таквим условима, не можете да се дочепате власти.

Дакле, проблем садашњег СДС-а је у Вама и у клики око Вас. Били сте у стању да, у борби за власт, уништите и задње остатке патриотизма и борбе за правду и демократију, које је Ваша странка имала. Слиједили су Вас, у наведеном, Ваши народни посланици, начелници општина, министри Савјета министара БиХ итд. Проблем су (и) некадашњи чланови тобожњег СКЈ (и) у Вашим редовима, који (по инерцији) увијек желе да зарађују и профитирају на несрећи сопственог народа.



Бранко Марушић


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2016, 20:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Feb 2012, 22:52
Postovi: 2523
Јел то неки члан СДС-а, или нам добро желе и даље СНСД-овци.

_________________
Да волим ЦРНО-БЕЛЕ поносно кажем свима!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Okt 2016, 22:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Nov 2008, 17:42
Postovi: 7177
Jos jedan "ekonomski" Deretic.

_________________
Нема ту чојека чим слави посну славу . . .


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2016, 16:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Pfc88 je napisao:
Јел то неки члан СДС-а, или нам добро желе и даље СНСД-овци.

Ne precjenjuj se ni u sali. Bar 90% naroda se nece pocesati po dupetu ako SDS sutra nestane.
Stranka za narod treba da sluzi. Stranka (bilo koja) je alat u rukama naroda za bolje sutra. Narod je ocekivao od vas da budete dobar alat, ali vi ste vec sa polica i izloga vristali da ste kopija kineske kopije.

A otvarac teme, joj...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2016, 16:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2015, 20:56
Postovi: 4175
Опет је престао трошити терапију.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2016, 18:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Čuj nestat će SDSa :D
Kad pandrkne Dodik(siđe s vlasti) nestat će SNSD kao da nikad nije ni postojao
Kad pandrkne Ivanić PDP ni cenzus proći neće
Kad pandrkne Pavić DNS će se u Prijedoru vrlo brzo boriti da pređe cenzus
Kad pandrkne Čavić NDP će poput rose u podne.Eno Vule u Laktašima ispod cenzusa :D
Za ovih poslijeratnih godina pojedinci su stvorili zavidne kapitale,prave male imperije. Taj kapital će ,što vrijeme više odmiče, tražiti za njega političku zaštitu,mirnu luku.Biološki sat otkucava liderima navedenih stranaka,niko im nije kriv što su od svojih stranaka stvorili drugo "ja". :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2016, 19:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Maj 2008, 14:32
Postovi: 3234
Lokacija: Kod starog panja
A to ja nedostaje samo Bosiću :lol:
Long live SDS.

_________________
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2016, 20:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Spijo, ne zajebavaj. Sve je samo skup interesa, ako buxe potrebna luka, ona ce i nakon Dodika moci zvati SNSD ili SDS... Nije bitno, zato i kazem da se niko pametan i van sve te partijske price, nece pocesati po dupetu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2016, 20:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ne znam ja ništa...ionako nemam neki zavidan kapital :lol:

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2016, 20:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Tvoj kapital je u inovativnosti i koristenju modernih tehnologija :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2016, 20:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15282
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
To je ono..."nije lijep ali posjeduje unutrašnju ljepotu"

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Okt 2016, 20:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Pa sad, ne jebe lijep vec uporan :D
Tako da ce tvoja inovativnost uvijek naci neki put do para :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs