banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 20:19

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Apr 2016, 07:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
A što se vi raspravljate sa ovim čovjekom? Vidite da on sve zna. Što ste lonci?

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 08:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Svasta.

Evo ne znam zasto je Tasko pomenuo Bonda u kontekstu Elena? Ili zasto Skeva nije nasao shodno da napise nesto u vezi prepiske oko proizvodnje zdrave hrane, a to mu je valjda buduca struka.

Pa da nas prosvijetli neuke.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 08:12 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Jer se Elan pojavljivao u nekom Bondu, ne znam kojem.


A ne tvrdim ja nista sa Ingemarom/Bondom i Elanom, nego eto tako lupim neku informaciju ili cinjenicu; tvoja je tema.

Tvoj problem je sto ne pises sta hoces, nego se igras pogadjanja sam sa sobom. Ako ti je cilj rasprava o necemu, stavi to sebi prvo na papir pa procitaj, vidi razumijes li... Ako ti je cilj potvrda tvog poimanja, to mozes i sa sveskom. Jednom bojom pisi 'vako je! a drugom bravo!
I ono sto je najgore, uglavnom ne odgovaras na konkretna pitanja.


Preneseno znacenje, simbolika, kontra-pitanja itd. su svrsishodni kad zelis da ukazes na nesto, postavis neku poveznicu itd.
Gube smisao kada se sa njima debelo pretjeruje. To okaci macku o rep.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 08:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Plastenici i zdrava hrana, nekako mi to baš ne ide ruku pod ruku...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 08:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ne znam. Pitaj Skevu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 08:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Tasko, hvala ti za info u vezi Bonda. Licno sam kroz ucestvovanje na ovoj temi naucio nekoliko stvari za koje nisam znao.

Meni je to samo po sebi vec ok.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 08:44 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Ma dobro to za elan, ne pratis sport pa nisi upucen logicno, ali oni su bili najveci svjetski brend za proizvodnju ski opreme...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 08:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ma sve pet. Sve to samo pokazuje da je Slovenija u odnosu na druge republike bila cista trzisna ekonomija.
Btw. i Akrapovic je broj 1 u segmentu top izduvnih sistema. Ono, baja si ako imas bmw m3, ali ako na m3 jos stavis Akrapovica, onda si baja do jaja ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 09:00 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Moza mi to gledamo kroz prizmu BiH koja je industrijski bila inferiorna u odnosu prema ostalim republikama...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 09:06 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Nije bila inferiorna nego je bila usmjerena u drugom pravcu. Teška industrija i namjenska. Pretis nije bio ingerioran u odnosu na bilo koga. Ni Čajevec. Ni Energoinvest. Samo oni nisu prozvodili robu široke potrošnje pa je shodno tome i njihov portfolio bio manje poznat.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 09:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Klajv_Biksbi je napisao:
Успјели би они и без крађе, али је овако брже.

Vrlo tesko, jednostavno nisu predodredjeni za to, moze li se iko sjetiti nekog kineza fizicara ili velikog pronalazaca... dakle ima nesto i u genetskom kodu...[\quote]

Tek sam danas primijetio ovo. Bez uvrede ali ovo je čista glupost i predrasuda prema Kinezima. S obzirom da smo mi Srbi najpametniji i da vidimo samo do momenta kad su se na našem tržištu počeli pojavljivati "Made in China" proizvodi realno je pretpostaviti da Kinezi drugo i ne znaju nego masovno proizvoditi i kopirati. Al' istina je malo drugačija. Kina je prije Opijumskih ratova bila najveći proizvođač na svijetu i njihovo tržište je bilo najveće na svijetu, a o izumima prije ratova da ne pričam, stoga evo lista:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_C ... inventions

To što neko nije čuo za kineske pronalazače ne znači da ne postoje. I treba uzeti u obzir kinesku istoriju od tih ratova do danas. Treba uzeti u obzir uplitanje zapadnih sila u kineske poslove, pokušaje reformi, unutrašnja previranja, komuniste, republikance, Japance, 2. svj. rat.

Ne sporim da Kinezi trenutno kopiraju dosta stvari. Plagijarizam u Kini je trenutno ogroman problem ali mislim da u svi ti problemi su privremeni i država će se pobrinuti kroz zakone o intelektualnoj svojini za te probleme ali im trenutno ti zakoni ne odgovaraju. I mišljenje da im je nešto u genetskom kodu i da nisu predodređeni za neke stvari je glupo pogotovo kad to kaže jedan Srbin, a poznati smo po inovacijama.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 09:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
_зока je napisao:
Nije bila inferiorna nego je bila usmjerena u drugom pravcu. Teška industrija i namjenska. Pretis nije bio ingerioran u odnosu na bilo koga. Ni Čajevec. Ni Energoinvest. Samo oni nisu prozvodili robu široke potrošnje pa je shodno tome i njihov portfolio bio manje poznat.

Sta je proizvodila TO Bosna ako ne robu siroke potrosnje? Sta se proizvodilo u Jasenicama? Ili Novom Mestu?
Ocigledno da ovde nije rijec tek oko pukom usmjerenju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 10:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Ja sam primjetio da od kineskih firmi na teritoriji EU nema sanse da dobijes valjan racun za kupljenu kinesku robu. Ili dobijes komadic papira koji ne znaci bas nista, ili ti maticna firma iz Kine posalje racun u excelu u kom mozes upisati svasta.
Na taj nacin zaobilaze placanje PDV i umanjuju dobit. Rijec je o nabavkama koje placaju iskljucivo Paypal-om ili sl. servisima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 10:58 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Panzer je napisao:
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Klajv_Biksbi je napisao:
Успјели би они и без крађе, али је овако брже.

Vrlo tesko, jednostavno nisu predodredjeni za to, moze li se iko sjetiti nekog kineza fizicara ili velikog pronalazaca... dakle ima nesto i u genetskom kodu...[\quote]

Tek sam danas primijetio ovo. Bez uvrede ali ovo je čista glupost i predrasuda prema Kinezima. S obzirom da smo mi Srbi najpametniji i da vidimo samo do momenta kad su se na našem tržištu počeli pojavljivati "Made in China" proizvodi realno je pretpostaviti da Kinezi drugo i ne znaju nego masovno proizvoditi i kopirati. Al' istina je malo drugačija. Kina je prije Opijumskih ratova bila najveći proizvođač na svijetu i njihovo tržište je bilo najveće na svijetu, a o izumima prije ratova da ne pričam, stoga evo lista:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_C ... inventions

To što neko nije čuo za kineske pronalazače ne znači da ne postoje. I treba uzeti u obzir kinesku istoriju od tih ratova do danas. Treba uzeti u obzir uplitanje zapadnih sila u kineske poslove, pokušaje reformi, unutrašnja previranja, komuniste, republikance, Japance, 2. svj. rat.

Ne sporim da Kinezi trenutno kopiraju dosta stvari. Plagijarizam u Kini je trenutno ogroman problem ali mislim da u svi ti problemi su privremeni i država će se pobrinuti kroz zakone o intelektualnoj svojini za te probleme ali im trenutno ti zakoni ne odgovaraju. I mišljenje da im je nešto u genetskom kodu i da nisu predodređeni za neke stvari je glupo pogotovo kad to kaže jedan Srbin, a poznati smo po inovacijama.

Ko kaže da sam ja Srbin...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 11:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9839
Lokacija: Далеко од раја
Šta je bilo brooooto, ko te naljutio? :)

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 11:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Panzer je napisao:
RBA 1987 eks VB 1987 je napisao:
Klajv_Biksbi je napisao:
Успјели би они и без крађе, али је овако брже.

Vrlo tesko, jednostavno nisu predodredjeni za to, moze li se iko sjetiti nekog kineza fizicara ili velikog pronalazaca... dakle ima nesto i u genetskom kodu...[\quote]

Tek sam danas primijetio ovo. Bez uvrede ali ovo je čista glupost i predrasuda prema Kinezima. S obzirom da smo mi Srbi najpametniji i da vidimo samo do momenta kad su se na našem tržištu počeli pojavljivati "Made in China" proizvodi realno je pretpostaviti da Kinezi drugo i ne znaju nego masovno proizvoditi i kopirati. Al' istina je malo drugačija. Kina je prije Opijumskih ratova bila najveći proizvođač na svijetu i njihovo tržište je bilo najveće na svijetu, a o izumima prije ratova da ne pričam, stoga evo lista:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_C ... inventions

To što neko nije čuo za kineske pronalazače ne znači da ne postoje. I treba uzeti u obzir kinesku istoriju od tih ratova do danas. Treba uzeti u obzir uplitanje zapadnih sila u kineske poslove, pokušaje reformi, unutrašnja previranja, komuniste, republikance, Japance, 2. svj. rat.

Ne sporim da Kinezi trenutno kopiraju dosta stvari. Plagijarizam u Kini je trenutno ogroman problem ali mislim da u svi ti problemi su privremeni i država će se pobrinuti kroz zakone o intelektualnoj svojini za te probleme ali im trenutno ti zakoni ne odgovaraju. I mišljenje da im je nešto u genetskom kodu i da nisu predodređeni za neke stvari je glupo pogotovo kad to kaže jedan Srbin, a poznati smo po inovacijama.

Ko kaže da sam ja Srbin...

Svi su Srbi po nekoj liniji... :D

Nebitno, shvatio si valjda šta sam htio reći.

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 11:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
RBA je cetnik tipa salonac :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 12:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Skontaj to koliko ima kineza, a koliko nas srba, otkud nama nikola, mileva i jos neki, o ratovima koji su narod udarali u mozak smijesno je pricati, pa srbi koliko ja znam nisu ratovali jedino protiv Dzingis Kana, sve ostalo sto je bilo, sletilo je tu...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 12:21 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2002, 01:00
Postovi: 29498
Lokacija: Banjaluka
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_C ... nd_battles

Sta reci tek na ovo onda? :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 12:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Ma super, ali 500 godina vladavine miroljub8vog naroda sa istoka je ipak mislim vrh...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs