banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 14:14

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Apr 2016, 10:47 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
The_new_Statesman je napisao:
Zorane, opet ti po posljedicama i u skladu sa naucenom dogmom u osnovnoj.
Tema odzvanja koliko su šuplji tvoji postovi i stavovi. Kao i inače, ne odgovaraš ni na jedno pitanje, samo lupaš floskule, a argumentacija ti se sastoji od uopštenih "dokaza". Ludom brzinom hitaš ka grupi koja se sastoji od braleta, motoželje i sl, tj onih čije postove niko više nema volje da čita.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 11:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
a vidi becke i aronije

radi u inozemstvu sa slovencima u inozemstvu i hrvatima u inozemstvu koji kake kako su lose zivjeli u domovini/otadzbini prije nego sto su zbog dobrostanja u trenutnim kikiriki republikama otiisli gastarbajtovat po osterajhu

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 11:48 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Odlazilo se odavde i za vrijeme one drzave, ali takodje smo imali firme koje su izvodile poslave i na razvijenom zapadu...
Za incelove plantaze neznam koliko si tacno upoznat, ali ja jesam i mogu ti reci da bi to mogla biti jedna velika prica, naravno ako za nju bude interesa...
TNS pogledaj samo kakvu infrastrukturu je izgradio onaj sistem i u kolikom vremenskom periodu, a racunaj da je danas od rata u BiH proslo 21 godinu...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 11:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Zlobnici bi rekli da jos uvijek vracamo dugove proslog sistema :D

Btw. Sto se Plantaza tice, proslo je par godina od zadnje price na tu temu kojoj sam prisustvovao. Znam da je do tada vec bilo kolosalnih lomova.

Jos jednom za Dnevnik, ne branim danasnji sistem. Sto se mene tice, danasnji sistem je skoro slicne matrice kao i prosli.

Ono sto zelim reci da je bilo pogresno dovoditi selo u grad zbog politicke grandomanije. Umjesto stigmatizovanja sela, trebalo je selo urbanizovati tako da se izgubi pojam sela u klasicnom smislu. Primjerice, cemu je bila potrebna fabrika obuce u BL? Radna snaga je ionako u najvecoj mjeri ili rodjena na selu ili su roditelji sa sela. Sirovina isto nije podno Ferhadije. Fabrika se mogla smjestiti u Piskavicu, Bronzani Majdan i sl.

I dan danas bi bila konkurentna jer 500 maraka plate nije isto u BL, Derventi ili u Rogatici.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 11:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Zlobnici bi rekli da jos uvijek vracamo dugove proslog sistema :D

Btw. Sto se Plantaza tice, proslo je par godina od zadnje price na tu temu kojoj sam prisustvovao. Znam da je do tada vec bilo kolosalnih lomova.

Jos jednom za Dnevnik, ne branim danasnji sistem. Sto se mene tice, danasnji sistem je skoro slicne matrice kao i prosli.

Ono sto zelim reci da je bilo pogresno dovoditi selo u grad zbog politicke grandomanije. Umjesto stigmatizovanja sela, trebalo je selo urbanizovati tako da se izgubi pojam sela u klasicnom smislu. Primjerice, cemu je bila potrebna fabrika obuce u BL? Radna snaga je ionako u najvecoj mjeri ili rodjena na selu ili su roditelji sa sela. Sirovina isto nije podno Ferhadije. Fabrika se mogla smjestiti u Piskavicu, Bronzani Majdan i sl.

I dan danas bi bila konkurentna jer 500 maraka plate nije isto u BL, Derventi ili u Rogatici.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 12:18 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Zlobnici bi rekli da je TO Bosna imala pogon u Krupi na Vrbasu ;)

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 12:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
A jos vece zlice bi rekle da su takvi pogoni tek puki izuzetci koji su samo potvrdjvali pravilo ;)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 12:32 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Rđavom kurcu i dlaka smeta. Napiši brate odmah da nisi zainteresovan za diskusiju nego da treba da usvojimo tvoje stajalište i mirna Bosna.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 13:14 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
_зока je napisao:
Koju korist ima bilo ko od domaćina OI?

Imala je građevinska industrija što se tiče ZOI 84, čitava naselja su izgrađena kao olimpijska sela koje su poslije postali useljivi stanovi (naselje Mojmilo, poslije se to unovčilo gradeći vani) a TVSA je pokrila većinu troškova organizacije OI organizovanjem TV prenosa i prodajom prava na emitovanje stranim medijskim kućama (da i mi smo nekome zamračivali tekme :) )

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 13:41 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
The_new_Statesman je napisao:
Spavac, aj malo da zaobidjemo dedu od 80 plus godina?


sad ja ne kontam..tema je ekonomija juge i odlaganje kraha..o dedi ne smije se pricati mada je spomenut u samom uvodu..al je zato struktura incela uticala na krah juge.. :lol:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 13:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Apropo ovih proizvodnih pogona u selima....Čajevec u Novakovićima, AIPK farma u Topoli, Slateks u Slatini, DI Podgraci, Proizvodnja obuće BM (Bronzani Majdan, ne Krupa kako sam rekao)...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 13:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
TNS trebas se drzati malo prostijih stvari od ekonomije neke drzave. Hajde sto lupas za sve pare, nego sto to tadis tako samouvjereno da je prava patnja svariti sve to. Bez uvrede, ali drzi se ti sitnijih stvari, da sam caca rekao bih Mikroekonomije :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 14:03 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
The_new_Statesman je napisao:
Potrazi kolika su ulaganja Incela za kupovinu zemlje za Plantaze.
Ukratko, radi Incela je ekonomski i demografski unistena okolina Banja Luke. Socijalizam/komunizam je takav da zahtijeva prilican nivo kontrole narodnih masa. Sa druge strane, poljoprivreda se pokazala kao prrtezak zalogaj za komunizam, a u smislu gusenja privatne incijative koja je ono... Trn u oku toj dogmi :D
Posljedica je bila velika glad. Kako kod nas, tako i u ostalim komunistickim zemljama. Onda se se neko dosjetio da selo treba preseliti u Borik, pa sta kosta neka kosta. I tako smo dobili najamnike koji umjesto na njivi, rade osam sati u halama ili za stolovima, da bi nakon toga na bajsu ili u pretrpanom Sanosu otisli u svojih 50 kvadrata. Koje su dijelili sa sa jos 4-5-6 clanova porodice. Ali bio je srecan jer ce na ljeto ici 7 dana u radnicki smjestaj na more, a za vikend bi se moglo do sela u nabavku kod onih budala sto ne idu na more.

Ajde de da je takav sistem stvarao nekakvu novu vrijednost. Ali nije jer se za puko odrzavanje istog stalno iznova i sve vise zaduzivalo.





Selo je sad u punom procvatu? Nisam znao zbilja....Sad se ne ide u šugavi radnički smještaj besplatno, ide se po Španijama i Dubaiju....al samo 0,5% "radnika" :roll:

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 14:22 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39422
Lokacija: Месечева икра
Nebitno kako je sad. Bitno je da je prije SFRJ bilo gore. Seljak je živio kao marva, nije ulagano ni u selo, ni u grad, ni u infrastrukturu. Da li se moglo štošta odraditi bolje? Vjerovatno jeste. Al' moglo je biti i gore. Zaduživalo se. Pa šta? Zadužuje se i Amerika. Prošle godine su morali dizati limit za zaduživanje jer je nisu imali pare da finansiraju budžetsku potrošnju i prijetio je kolaps.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 14:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Kako da zaboravim da je Rudi Cajavec u mojoj osnovnoj skoli u tri ucinice smjestio pogon za rezanje kartona. Sa cijelih 6 zaposlenih i dvije prese :D


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 05 Apr 2016, 14:49, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 14:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
skeva je napisao:
TNS trebas se drzati malo prostijih stvari od ekonomije neke drzave. Hajde sto lupas za sve pare, nego sto to tadis tako samouvjereno da je prava patnja svariti sve to. Bez uvrede, ali drzi se ti sitnijih stvari, da sam caca rekao bih Mikroekonomije :D


Aj mi nadji profesora sa kojim bi usavrsio ovo tuge sto znam. Castim pecenjem po izboru :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 14:47 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
spavac je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Spavac, aj malo da zaobidjemo dedu od 80 plus godina?


sad ja ne kontam..tema je ekonomija juge i odlaganje kraha..o dedi ne smije se pricati mada je spomenut u samom uvodu..al je zato struktura incela uticala na krah juge.. :lol:


Pazi, nije on kriv koliko ekipa oko njega koja se nije smjela suprostaviti njegovim snovima. Pogotovo sedamdestih. Na kraju krajeva, ne mozes i previse ocekivati od bravara u tim godinama. On se sam trebao povuci na nekakvu pocasnu funkciju. Najbolje za GenSek-a UN-a, a strategiju i operativu vodjenja zemlje ostaviti mladjima i obrazovanijima.

Nedavno je negdje bio tekst o izradi a bombe. Donekle se tice i ove teme.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 15:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4065
The_new_Statesman je napisao:
spavac je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Spavac, aj malo da zaobidjemo dedu od 80 plus godina?


sad ja ne kontam..tema je ekonomija juge i odlaganje kraha..o dedi ne smije se pricati mada je spomenut u samom uvodu..al je zato struktura incela uticala na krah juge.. :lol:


Pazi, nije on kriv koliko ekipa oko njega koja se nije smjela suprostaviti njegovim snovima. Pogotovo sedamdestih. Na kraju krajeva, ne mozes i previse ocekivati od bravara u tim godinama. On se sam trebao povuci na nekakvu pocasnu funkciju. Najbolje za GenSek-a UN-a, a strategiju i operativu vodjenja zemlje ostaviti mladjima i obrazovanijima.

Nedavno je negdje bio tekst o izradi a bombe. Donekle se tice i ove teme.


:)
TNS oces jedan "Sugar coating" ili objektivu?

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 16:07 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
jebalo baku ovo ko poligon na manjaci
frljacaju se bombe ko da je svima sirogjno deda bio


cinjenica je da niko nema pojma na sta bi danas jugoslavija licila da nije bilo rata

vanjski dug i ta sranja ne piju vode pa 5 najvecih ekonomija na svijetu imaju najvece vanjske dugove

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 16:20 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
Bili bi u rangu sadašnje Slovenije, Poljske ili Češke. I koja to zemlja nema vanjski dug, oim možda Kine?

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs