banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 17:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Apr 2016, 16:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
chils je napisao:
jebalo baku ovo ko poligon na manjaci
frljacaju se bombe ko da je svima sirogjno deda bio


cinjenica je da niko nema pojma na sta bi danas jugoslavija licila da nije bilo rata

vanjski dug i ta sranja ne piju vode pa 5 najvecih ekonomija na svijetu imaju najvece vanjske dugove

Naravno da vanjski dug ne pije vodu kod razvijenih privreda kakva je bila u bivsoj Jugi. Takodje zanemaruje se TRANSFORMACIJA privreda kroz vrijeme, ni jedna privreda nije ostala ista u poslednjih 30-40-50 godina nego se prilagodjavaju zahtjevima trzista. Privreda SADa od prije 30 godina bi sada pukla kao tikva, ali desile su se transormacije, ratovi su vodjeni radi raznih interesa i sl.
Privreda bivse Jugoslavije da je prosla lagani period transformacije kako je trebalo da bude sada bi bila medju najjacim svjetskim privredama, to je svima jasno.

TNS, treba se prvo proci nastavnik da bi se doslo do profesora, polako, ima vremena ;)

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 16:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Navalimo na TNS, kao zrtveno jagnje tj ovcu a poslije cemo svi zajedno na jacka sa ledom.
Hajd da i ja malo doprinesem hour nesudjeni Brutova. :D


Ne bi ulazio u argumentaciju, stvarno trazi puno i nasiroko.
Samo bi ubacio kratko svoje misljenje na ovu temu koje je opet licno i subjektivno i daleko od toga mora biti tacno.

Zakljucivat na bazi: Ja sam vidio, ja sam dozivio i moj utisak je......uzimat to kao opste tacno i generalno vazece je uvijek problematicno.
Ovakva pristup je dobar za knjizevnog ili literarnog kriticara i sasvim je prihvatljiv.
Ok, svako ima pravo na svoje iskustvo, ne osporavam to pravo i ne tvrdim da je netacno ili neistinito.

Medjutima ili ali, ako idemo za takvom realnoscu i na tome narativu temeljimo opste vazece ocjene tj. neprikosnovenu tacnost i objektivnost.
Onda takv oblik zakljucivanja i rezonovanja mora prihvatit misljenja i sudove tj dozivljaje drugih.


TNS, iako se slazem stobom u nekim tvojim ocjenama, iznenadio bi se koliko ljudi se nebi slozilo stobom u nekim navodima a mnogi u totalu.
Ali ne zbog toga sto ne poznaju situaciju i okolnosti ili nije zivjelo u tom vremenu bas naprotiv.

Zato bi ja uvijek stavio ispred ovakvih ocjena recenicu: "Kako ja to vidim" ili "Kako je to uticalno na mene ili moj zivot, moju okolinu".

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 17:04 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Napisa čovjek kilometarski post samo da bi rekao da se djelomično slaže sa tns al' postoje ljudi koji se sa tnsovim mišljenjem ne bi složili.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 17:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Zoka, prvi pionir foruma :D

Brale, mrzi me na svakom mjestu ubacivati da je to moje skromno misljenje i da sve napisano nije ni Bozje slovo, niti je konacno :D

Dakle, da vidimo da li se slazemo da je bar besparica koja je vladala osamdesetih uticala na zalet nacionalizma?
Prvo ekonomskog, pa onda tek i onog malo konkretnijeg.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 17:35 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Naravno da jeste al' to nije naš izum. Besparicu su koristili i Hitler, Musolini i još mnogi drugi jebivjetri koji ništa konkretno nisu imali da ponude.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 17:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
jadni besparica sad stuca ko lud i konta dzontra me spominje na serijama garant

nego kakva besparica 80ih kod nas je vala nije bilo cak i kad su bili bonovi za gorivo bilo vise auta u avliji jedan dan parni pun rezervar drugi dan neparni i vozaj misko
hausbrandt kafe i ostalih sranja bio pun spajz ;)

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 18:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
Čekala bi nas sudbina Mađarske, Rumunije, Bugarske, ali i Grčke, jer turizam je nesiguran izvor prihoda.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 18:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
moj fikrete ne fali grcima nista

kamo srece da smo kao oni sada

nasi jebivjetri zatvoreni u vakumu polako odumiru ko gangrenozni prsti ne znajuci da ima i drugaciji zivot

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 18:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 17 Jul 2011, 20:55
Postovi: 520
Uklanjane protivnika rezima pocetkom 90tih, transformacija planske privrede u kapitalisticku, zestoki rezovi, ubrzano ispunjavanje zahtjeva i pristupanje Jugoslavije u EU 1995 godine zajedno sa Austrijom, Finskom i Svedskom.

Izlazak iz krize krajem 90tih i dizanje standarda. Danas bi bili na nivou Ceske, Slovacke... ukupna prosjecna plata u Jugoslaviji u 2016 godini otprilike 800 eura na ove trenutne, ili cak i manje troskove. Nezaposlenost korektnih 10%.



Sto se tice misljenja o Jugoslaviji danas.... vecinom pozitivno izuzev nesto Hrvata i poprilicno Slovenaca. U glavnom, Slovenci guraju pricu da su oni dio srednje Evrope, da imaju poprilicno razvijenu zemlju, jake karte, nisu htijeli da ih koce oni odozdo u njihovom napretku.

Kaze ja zaradim svojih 1000 eura posteno, ta firma je produkt udruzenog rada moje porodice, ja ne zelim da se meni odbija od plate da bi se izdrzavala neka sirotinja sa 10 djece po Kosovu... ja ne zelim da moje pare idu na jug Srbije, po makedonskim i bosanskim zabitima itd itd.. Vecina ih ima ovakav stav, da su oni mnogo bolji od ostalih i da ih je ostatak Jugoslavije gusio u napretku.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 18:36 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
WrDa je napisao:
Sto se tice misljenja o Jugoslaviji danas.... vecinom pozitivno izuzev nesto Hrvata i poprilicno Slovenaca. U glavnom, Slovenci guraju pricu da su oni dio srednje Evrope, da imaju poprilicno razvijenu zemlju, jake karte, nisu htijeli da ih koce oni odozdo u njihovom napretku.

Kaze ja zaradim svojih 1000 eura posteno, ta firma je produkt udruzenog rada moje porodice, ja ne zelim da se meni odbija od plate da bi se izdrzavala neka sirotinja sa 10 djece po Kosovu... ja ne zelim da moje pare idu na jug Srbije, po makedonskim i bosanskim zabitima itd itd.. Vecina ih ima ovakav stav, da su oni mnogo bolji od ostalih i da ih je ostatak Jugoslavije gusio u napretku.

Super im je priča. Samo što Slovenija polako propada. Prop'o Aero, prop'o Elan, Laška pivara na rubu bankrota sa svojom grupacijom zbog gubitka tržišta, Markator otišao Hrvatima....Nisu osvojili nova tržišta, izgubili su staro.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 19:04 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
The_new_Statesman je napisao:
spavac je napisao:
The_new_Statesman je napisao:
Spavac, aj malo da zaobidjemo dedu od 80 plus godina?


sad ja ne kontam..tema je ekonomija juge i odlaganje kraha..o dedi ne smije se pricati mada je spomenut u samom uvodu..al je zato struktura incela uticala na krah juge.. :lol:


Pazi, nije on kriv koliko ekipa oko njega koja se nije smjela suprostaviti njegovim snovima. Pogotovo sedamdestih. Na kraju krajeva, ne mozes i previse ocekivati od bravara u tim godinama. On se sam trebao povuci na nekakvu pocasnu funkciju. Najbolje za GenSek-a UN-a, a strategiju i operativu vodjenja zemlje ostaviti mladjima i obrazovanijima.



o kojim "njegovim" snovima je rijec?

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Apr 2016, 19:08 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Naročito sedamdesetih kad su uveliko Jugoslavijom upravljali drugi, a on im je bio samo paravan...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 05:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Nije Mile kriv, krivi su drugi :D

Zorane, Slovenija je dostigla predratni nivo negdje pred ovu zadnju krizu. Koga briga ako u medjuvremenu morali podijeliti otkaze Bosancima i Albancima? Strasno.

I kakve veze u kapitalizmu imaju brendovi iz socijalizma? Neke firme nestanu, neke nastanu iz garaze. Pa sta?

Mozda bi metez bio jos gori da je ostala zajednicka drzava.


Poslednji put menjao The_new_Statesman dana 06 Apr 2016, 05:31, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 06:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Chils, pun spajz kafe je samo jedna od posljedica teske inflacije i korumpiranosti drzavnih sluzbenika :D
Ispravi me ako nije tako bilo :)
Bar dok cika Ante nije prepoznao priliku i najobicnijim mikroekonomskim potezom (prakticno pijacarskim) smanjio dug za nekoliko milijardi. Jbg, nije znao coek drugacije, ipak je on puki elektro inzinjer a ne profesor ekonomije :D

Skeva, dragi profesore, da li je onaj moj odgovor kolegi RBA u vezi sa plastenickom proizvodnjom zdrave hrane na dobrom tragu ili sam fulao fudbal? Sta kazu tvoje kolege profesori?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 07:15 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
The_new_Statesman je napisao:

I kakve veze u kapitalizmu imaju brendovi iz socijalizma? Neke firme nestanu, neke nastanu iz garaze. Pa sta?

.

Koji su to brendovi nikli iz garaže u Sloveniji u zadnjih dvadeset godina? I govorio sam o proizvodima vrhunskog kvaliteta, ne nekim soc-realističkim poluproizvodima.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 07:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Akrapovic je sam globalni vrh u svom segmentu. Mislim da Elan nije bio taj nivo u svom segmentu.

Sad idi na Google :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 07:22 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Elan nije bio vrh u proizvodnji skija? :lol:

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 07:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Hoces reci da je Elan bio globalni reper u proizvodnji sportske opreme za zimu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 07:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Ingemar Stenmark, Dzejms Bond.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Apr 2016, 07:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Opa... Slovenci su angazovali kapitalisticke marketing ikone :D
Znaci, razmisljali su trzisno cim su ulagali ogroman novac u takve stvari.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 180 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs