banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 12:49

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 01 Dec 2015, 15:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5779
Lokacija: Banja Luka
Moram da napisem ovo da se drugi ne bi prevarili i osigurali slucajno nesto u ovom osiguranju.Ovo osiguranje gotovo ne odobrava nikakvu naplatu.Naime meni se desilo da mi je dijete palo u vrticu razbilo glavu i islo na hirurgiju na sivanje glave.Naravno poslije nekog vremena kada se zavrsilo lijecenje raspitao sam se u Centru za predskolsko sa kim imaju sklopljen ugovor o osiguranju i rekli su mi da je u pitanju Mikrofin sto mi je odmah bilo cudno jer sam cuo sve lose o njima. Naravno uredno sam predao sve papire i predao za naplatu osiguranja i bio odbijen jer dijete nema pravo na osiguranje.Onda sam se dodatno raspitao o osiguranju i saznao da oni gotovo nikada ne odobravaju odstetu i da mi je dzaba se zaliti,kazu ljude masovno odbijaju.Drugarica mi kaze da je dozivjela tesku saobracajnu nesrecu i da su je odbili, tek poslije zalbe joj nesto ponudili. Mislim da ovakve prevare od firme nema nadaleko.Naravno da cu se zaliti i da cu podnijeti tuzbu samo ne shvatam kako sebi institucije dozvole da posluju sa ovakvim preduzecima.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2015, 15:17 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
ssaassaa je napisao:
Moram da napisem ovo da se drugi ne bi prevarili i osigurali slucajno nesto u ovom osiguranju.Ovo osiguranje gotovo ne odobrava nikakvu naplatu.Naime meni se desilo da mi je dijete palo u vrticu razbilo glavu i islo na hirurgiju na sivanje glave.Naravno poslije nekog vremena kada se zavrsilo lijecenje raspitao sam se u Centru za predskolsko sa kim imaju sklopljen ugovor o osiguranju i rekli su mi da je u pitanju Mikrofin sto mi je odmah bilo cudno jer sam cuo sve lose o njima. Naravno uredno sam predao sve papire i predao za naplatu osiguranja i bio odbijen jer dijete nema pravo na osiguranje.Onda sam se dodatno raspitao o osiguranju i saznao da oni gotovo nikada ne odobravaju odstetu i da mi je dzaba se zaliti,kazu ljude masovno odbijaju.Drugarica mi kaze da je dozivjela tesku saobracajnu nesrecu i da su je odbili, tek poslije zalbe joj nesto ponudili. Mislim da ovakve prevare od firme nema nadaleko.Naravno da cu se zaliti i da cu podnijeti tuzbu samo ne shvatam kako sebi institucije dozvole da posluju sa ovakvim preduzecima.

Vraćaju dobar postotak ugovaraču i eto...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2015, 15:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5779
Lokacija: Banja Luka
Da ali ovo je vrhunski bezobrazluk...

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2015, 15:23 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
ssaassaa je napisao:
Da ali ovo je vrhunski bezobrazluk...

ti si oštećena strana, zato ti je to bezobrazluk, direktoru škole u koju ide tvoje dijete to osiguranje je najbolje... :wink:

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2015, 15:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5779
Lokacija: Banja Luka
Ma znam ,ali tuzicu ih pa cemo vidjeti.Naravno poslacu i ovo u medije,agencijama za osiguranje...Nije vise stvar u novcu vec prave ljude budalama.Naravno ne moram ja dobiti ni pare ali neka drugi ljudi znaju da su prevare.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2015, 15:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
S obzirom da je tonavodno vlasnistvo bivseg nam premijera Dzombica koji je dobra prijatelj velikog vodje, dzaba ces trositi vreme na tuzakanje, jedino da ti se Dakic i ekipa all around protestanata prikljuci, cisto da bude cool borba za pravdu, jer ce svakako propasti kao i sve gde su oni upetljani


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2015, 15:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5779
Lokacija: Banja Luka
Hertzog je napisao:
S obzirom da je tonavodno vlasnistvo bivseg nam premijera Dzombica koji je dobra prijatelj velikog vodje, dzaba ces trositi vreme na tuzakanje, jedino da ti se Dakic i ekipa all around protestanata prikljuci, cisto da bude cool borba za pravdu, jer ce svakako propasti kao i sve gde su oni upetljani

Pa ljudi dobiju i mtel i vece gigante na sudu za vecu lovu da ja ne mogu ovo sitno :lol: . Stvar je jasna ,zna se sta polisa osiguranja pokriva,kakve slucajeve i gotovo. Sada da ce neko povlaciti veze na sudu za par stoja koje duzan platiti je smijesno.Jer opet ih ljudi dobijaju na sudu ali ovako redovnim putem skoro nikome ne daju.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2015, 15:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Hertzog je napisao:
S obzirom da je tonavodno vlasnistvo bivseg nam premijera Dzombica koji je dobra prijatelj velikog vodje, dzaba ces trositi vreme na tuzakanje, jedino da ti se Dakic i ekipa all around protestanata prikljuci, cisto da bude cool borba za pravdu, jer ce svakako propasti kao i sve gde su oni upetljani
Mikrofin postoji malo duže nego što je Džombić aktuelan

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2015, 15:54 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Hertzog je napisao:
S obzirom da je tonavodno vlasnistvo bivseg nam premijera Dzombica koji je dobra prijatelj velikog vodje, dzaba ces trositi vreme na tuzakanje, jedino da ti se Dakic i ekipa all around protestanata prikljuci, cisto da bude cool borba za pravdu, jer ce svakako propasti kao i sve gde su oni upetljani
Mikrofin postoji malo duže nego što je Džombić aktuelan.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2015, 15:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 18:40
Postovi: 5942
Lokacija: 23.10-28.11-27.04-18.08-19.08
Kad su u pitanju osiguranja i odstete, sve preporuke za advokatsku kancelariju Kevac. Ja se vise ne zajebavam se osiguranjima, sve prebacujem njima a oni me samo zovnu da dodjem po novac.
Moja klinka je pala u skoli i polomila zub i dobila je odstetu. Ali skole su osiguranja radila u Bobaru..ne znam sad (mozda AsA).

_________________
"Ko promaši ljubav, promašio je život"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2015, 15:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
A šta su ti naveli kao razlog odbijanja?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Dec 2015, 16:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
_зока je napisao:
Hertzog je napisao:
S obzirom da je tonavodno vlasnistvo bivseg nam premijera Dzombica koji je dobra prijatelj velikog vodje, dzaba ces trositi vreme na tuzakanje, jedino da ti se Dakic i ekipa all around protestanata prikljuci, cisto da bude cool borba za pravdu, jer ce svakako propasti kao i sve gde su oni upetljani
Mikrofin postoji malo duže nego što je Džombić aktuelan.

Pa kakve to veze ima, kao da on ne moze biti glavni tamo


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2015, 09:09 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2007, 18:54
Postovi: 442
Lokacija: BL
Ja sam imao pozitivno iskustvo sa njima. Firma nas je kolektivno osigurala u mikrofinu i nakon loma ruke sam naplatio odstetu bez ikakvih problema i u zakonskom roku. Ali ja radim u istoj bransi pa su mozda zbog neke kolegijalonosti ili koznazbogcega bili efikasni.
Ne znam da li si se raspitao kakva je ta polisa po kojoj je dijete osigurano. Koja su sve pokrica ukljucena na polisi i koje su osigurane sume (npr. da li su na polisi ukljuceni troskovi lijecenja kao pokrice)? Najcesce se osigurava samo trajna invalidnost i smrt kao posljedica nesretnog slucaja (to su zakonski obavezne stavke kolektivnog osiguranja). Ako nije utvrdjena trajna invalidnost kao posljedica te povrede (to bi valjda trebalo da pise i u njihovom obrazlozenju) mozda i nije bilo osnova za isplatu naknade. Da me ne razumijes pogresno, nije mi namjera da branim osiguranje, ali da ne ulazis u troskove placanja advokata ako nemas osnova. U svakom slucaju prvo imas pravo na drugostepeni postupak kod samog osiguranja u vidu zalbe, pa tek onda pokusaj sa advokatom (ako vec smatras da postoji osnov).

_________________
Signature


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2015, 09:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2011, 17:38
Postovi: 5779
Lokacija: Banja Luka
Drugar nisam retardiran ,znam sta polisa obuhvata i znam da mi trebaju isplatiti stetu.Ljudi koji rade tamo kazu da u zadnje vrijeme nikome ne odobravaju i da se ljudi masovno zale na njih.

_________________
Ako si pažljiv na kraju kao na početku, spriječit ćeš neuspjeh.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2015, 12:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Advokat ce i onako to da odradi za procenat, dakle odmah ce reci dal ide na to ili ne...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Dec 2015, 12:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Advokat ce i onako to da odradi za procenat, dakle odmah ce reci dal ide na to ili ne...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Dec 2015, 18:48 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Dec 2015, 17:59
Postovi: 1
Predskolska ustanova u Bl je ugovorila osiguranje djece za dva rizika: trajni invaliditet i smrt usljed nezgode.Rizike je odredila sama ustanova, a ne osiguravajuća kuća, i naknada se isplaćuje samo ukoliko nastane jedan od dva navedena ugovorena rizika. Trajni invaliditet nastaje kao posljedica teške tjelesne povrede, koja uzrokuje trajni gubitak određene psifizičke sposobnosti kod osobe, u određenom procentu. U konkretnom slučaju, radilo se o lakoj tjelesnoj povredi- posjekotini promjera 1-2 cm koja nije ostavila nikakve posljedice po zdravlje osiguranika. Kako predskolska ustanova nije ugovorila pokrivanje lakih tjelesnih povreda-modrica i posjekotina, već samo težih tjelesnih povreda, to je odštetni zahtjev odbijen u zakonskom roku, sa obrazloženjem gore navedenim, a roditelj sa foruma upućen da može uložiti žalbu, obratiti se ombudsmanu ili pokrenuti sudski postupak.
Što se tiče informacija o "masovnom odbijanju šteta" u pitanju je čista izmišljotina gore navedenog, sa isključivim ciljem nanošenja štete osiguravajućem društvu. Isti je mogao da dobije informaciju od Agencije za osiguranje da je navedeno Društvo do sada pozitivno rješilo i isplatilo 95% prijavljenih odštetnih zahtjeva, čime je broj odbijenih šteta manji od 5%. Niko od zaposlenih ne ide po gradu i priča kako se štete masovno odbijaju.
Ko je vlasnik osiguranja, sazna se kulturno, kada se ode u APIF i zatraži izvod iz sudskog registra za navedeno društvo. Trebate za tu uslugu platiti 10 maraka, tako da ćete zbog toga vjerovatno odustati i nastaviti da širite anonimno babske izmišljene priče.
A što se tiče tužbe, slobodno se obratite Kevcu, pa kad vas sud obojicu odbije, dobićete krivičnu prijavu na pet strana sitno kucanog teksta, zbog krivičnog djela klevete, te krivičnog djela uvrede časti i ugleda( vjerovatno će vam tužilac spojiti postupke da ne dolazi policija često po vas kući).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Dec 2015, 19:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 20445
Lokacija: SAO Krmine
Citiraj:
A što se tiče tužbe, slobodno se obratite Kevcu, pa kad vas sud obojicu odbije, dobićete krivičnu prijavu na pet strana sitno kucanog teksta, zbog krivičnog djela klevete, te krivičnog djela uvrede časti i ugleda( vjerovatno će vam tužilac spojiti postupke da ne dolazi policija često po vas kući).


Dve me stvari zanimaju

a) Da li ste svi zaposleni u Mikrofinu takvi majmuni da se registrujete po forumima samo da bi prijetili ljudima tuzbom .. ili je to samo do tebe?
b) Kako Dara od Radojka?

_________________
Life is a very, very serious thing. I think we should all wear black and not talk to each other at all, that way we can learn more about ourselves. Also, we should cry more. That way we wash our eyes, so we can see better. Seeing is believing. I believe we should stop smiling; it gets on other, normal people’s nerves. Maybe we should sleep all the time, but not dream; dreams are so last week. Otherwise, I am cool.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Dec 2015, 19:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
+ gdje su tu elementi klevete i uvrede ako neko misli da ima pravo na odstetu, pa tuzi nekog i ne dobije spor?
Da li biste bili ljubazni da isto pojasnite?

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Dec 2015, 19:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Sep 2013, 15:21
Postovi: 2443
I da, sad se sjetih jednog slucaja, osiguranje vam je zivo smece.

_________________
laoce je napisao:
Lolly- buntovnik, to mogu da potvrdim.


"Hajde reci zar nije 
ona noć bila kao iz sna 
al video sam da kriješ 
tugu u tim lepim očima 
Hajde reci za koga kriješ 
tu tajnu na usnama 
ako te izgubim noćas 
to biće za uvek znao sam tad "


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 123 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs