banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 170 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 12 Dec 2018, 13:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Ja se ne mogu registrovati za izdavanje poreskog računa na nepokretnost... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 12 Dec 2018, 13:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Treba onima koji su plaćeni za to skrenuti pažnju na ono što su trebali uraditi, pa da taj koji ukazuje bude koristan? Zar nije to mala zamjena uloga?
Ne znam zašto braniti to? Svaku glupost plaćaju stotine hiljada ili nekoliko miliona maraka, a onda se dese neke sitnice tipa sertfiakt. Naravno da se dese greške, ali stav... nije to problem. Samo klikni dalje. I to nije vrijedno komentarisanja, ali jeste to što neko ukazuje na problem.
Ja sam tada bio koristan onima koji su mene zvali. Pa ljudima sredio tu "klikni dalje" sitnicu. I još jedna sitnica, zbog neispravnog SSL sertifikata, pretaživač ne nudi opciju da se zapamti korisničko ime i lozinka. Nego se mora svaki put unositi. Ma sitnica. Samo improvizuj.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 12 Dec 2018, 13:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Upravo rekoh da nije rješenje da ti sređuješ pojedinačno ljudima šta će kliknuti, već da se urgira da se problem riješi u Poreskoj. Protiv stava da to nije problem izneseš stav zašto jeste, ali to na pravoj adresi.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 12 Dec 2018, 14:23 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
despot777 je napisao:
Ja se ne mogu registrovati za izdavanje poreskog računa na nepokretnost... :D


Dakle registrovao sam se tako što sam nazvao tehničku podršku i izdiktirao svoje podatke... kreirali nalog, potvrdio klikom na link koji je došao na email... i ostalo još da se logujem i odštampam sebi račun.... neće :D ....prijavljuje netačne pristupne podatke....dakle ne vjerujem... sad ću opet ove zvati da se oni loguju i da mi pošalju račun na email.... izgubih pola dana na ovu glupost...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 12 Dec 2018, 14:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ja čak nisam ni ovdje to napisao kada sam prvi put vidio. Jer i tako je valjda rok da od početka naredne godine to krene. Tako da je logično da će saznati i srediti to. Što se mene tiče i bolje da me zovu, jer ja to i naplatim :)
Ali mi je blago rečeno neprofesionalno, da pošalješ e-mail i ne provjeriš da li se jedini link u toj poruci može otvoriti bez problema. Ok, postoji problem sa sertifikatom... napišeš u poruci. Il naknadno. Pa da je seminarski rad na fakultetu, ne bi prošao baš dobro kod asistenta. Ali državna institucija sa koliko hiljada korisnika...

I onda... ma nije to problem, klikni dalje. Budi koristan za sve, pa im prijavi...

Ima smisla to što ti pišeš. Ljetos prolazim kraj Ekonomske škole i tu u blizini rupa u trotoaru. Ubačena grana neka... I to stvarno dugo tako stoji. Ide neka baka koja tuda prolazi i krenula meni kukati kako neko od djece iz škole može upasti i da se povrijedi. Živi tu blizu i stalno gleda to... Pita kome može to prijaviti. Ja joj reče da je tu blizu Komunalna i najbolje tamo otići. Poslije par dana stavili nešto na tu rupu i misim da do danas tako stoji. I tako, pored tri-četiri škole u blizini. Koliko patrola policije. Ljudi koji žive i prolaze.... Na kraju se baka zapitala i otišla u Komunalanu i oni sredili.
Ali ovdje se radi kao da je neko napravio novu cestu, pustio je u promet i ostavio rupu. Neće upasti auto, ali će smetati... U tome je razlika.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 12 Dec 2018, 16:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Ja opet moram ponoviti da je ovaj problem sa SSL certifikatom davnih dana evidentiran i prijavljen kome se treba prijaviti. Medjutim,postavljen je na dno prioriteta jer se mogao prevazici sa par sitnih klikova.Tako je neko odlucio. Posto ocigledno da vecina vas ne radi u okruzenju sa birokratijom, ne mozete ni zamisliti koliko se jedna obicna banalna stvar (npr nesto platiti..jer ti bas sada treba) moze iskomplikovati i oduziti. Ukratko, problem je sad jos vise izrazen, jer i despot napisa da ne radi preko chroma i explorera...tako da ce to samo ubrzati da stvar ide na vrh liste prioriteta.

Meni u firefoxu sve radi normalno, a kolegu forumasa despota bih molio da mi se javi u pm i da to rijesimo odmah.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 12 Dec 2018, 17:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
mangia je napisao:
wizzy_bl je napisao:
Ajd ne zajebavajte. Prijavljen je problem i bice to sve ok. Ima na sajtu validan certifikat (GEOTRUST), samo sto mu vise Google ne vjeruje. Mora se reizdati , nesto su oni zajebali.



Ne znam šta je bilo 6.12. ali trenutno se neke slike ne učitavaju preko https-a (npr http://www.poreskaupravars.org/Document ... s_ulaz.jpg)

Takođe http://reconstruction.poreskaupravars.org/
Koje slike ? Ovdje si zakacio neku sliku koja mi se uredno prikazala kroz Tapatalk, kao i ovaj link dole?

Jel koristis Chrome?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 12 Dec 2018, 19:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Vi se bas svemu cudite, a likovi se ljetos nisu sjetili da bi mozda nekada mogla padati kisa pa su postavili naplatne kucice bez nadstresnice. Pa ti spusti staklo i proturi ruku kroz prozor dok lije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 12 Dec 2018, 19:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Avg 2015, 18:05
Postovi: 5166
Ajde dobro,pogodio si. Ne moraš trubiti po forumu non stop


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 12 Dec 2018, 19:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Nije da se hvalim, ali to nema veze sa pogadjanjem :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 12 Dec 2018, 19:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Feb 2017, 23:20
Postovi: 2660
Ejs?
I ćorava koka ubode zrno, ajde molim te.

_________________
vrag ti babu osedl'o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 12 Dec 2018, 20:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Fino je mangia napisao preko https-a. Linkovi u postu su http. I nije samo Chrome, nego i Firefox.. isti problem pravi.
Fino piše šta je problem...

Citiraj:
Certificates issued by GeoTrust, RapidSSL, Symantec, Thawte, and VeriSign are no longer considered safe because these certificate authorities failed to follow security practices in the past.


Poreska uprava koristi sertifiakt od GeoTrust Inc.

Nećeš imati problem ako imaš Chrome stariji od verzije 66.
Za Firefox verzije prije 60 javi upozorenje. Za verziju 60 i novije blokira.
To se odnosi na sertifikate iz 2016. godine i ranije. Iz te godien je sertifikat koji ima poreska...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 26 Dec 2018, 17:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Ipak je ovo prvi problem koji sam spominjao. Danas me opet zvali da im pokažem... uino.gov.ba isti problem sa sertifikatom. Mada kod njih se šalju prijave za PDV preko tog servisa... Biće poziva :)

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 16 Jan 2019, 15:44 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
Mislim da je ovdje dobro mjesto za pitanje. Je li se plaća porez za prvu nekretninu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 16 Jan 2019, 17:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
bokac je napisao:
Mislim da je ovdje dobro mjesto za pitanje. Je li se plaća porez za prvu nekretninu?
Ako mislis na porez na promet nekretnina (sto su od ove godine ponovo uveli u FBIH pa oslobodili ove sa prvom nekretninom... nekada je bio taj porez i kod nas) ...to se uglavnom ne placa.

Ako mislis na standardni porez na nepokretnosti (godisnji) ...tu nema veze sto ti je 1.nekretnina, vec svaki gradjanin ima pravo na oslobadjanje poreske osnovice za prvih 50m2 , dok svaki iduci clan domacinstva doprinosi sa jos 10m2. Jedini preduslov jeste da je vlasnik te nekretnine prijavljen u CIPSU na toj adresi.Bez toga, neces imati oslobadjanje. U sustini, oslobadjanje mozes imati samo na jednoj nekretnini, dok na ostalim nemas pravo na oslobadjanje...ali ne mora to biti bas prva.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 16 Jan 2019, 17:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
Sta bi sa on line poreskom karticom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 16 Jan 2019, 22:27 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
The_new_Statesman je napisao:
Sta bi sa on line poreskom karticom?
termin "poreska kartica" se koristi za totalno 2 razlicite stvari...umanjenje po PK - sa tim smanjujes iznos poreza na dohodak po osnovu izdrzavanih clanova,stambenog kredita, itd...dok drugi termin korisre obicno racunovodje, a to je pregled svih obaveza i uplata po svim vrstama prihoda...

moras mi reci na sta tacno mislis pod online..ako je ovo pod 2. ...to vsc imas

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 17 Jan 2019, 08:17 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2014, 19:41
Postovi: 705
wizzy_bl je napisao:
Ako mislis na porez na promet nekretnina (sto su od ove godine ponovo uveli u FBIH pa oslobodili ove sa prvom nekretninom... nekada je bio taj porez i kod nas) ...to se uglavnom ne placa.

Ako mislis na standardni porez na nepokretnosti (godisnji) ...tu nema veze sto ti je 1.nekretnina, vec svaki gradjanin ima pravo na oslobadjanje poreske osnovice za prvih 50m2 , dok svaki iduci clan domacinstva doprinosi sa jos 10m2. Jedini preduslov jeste da je vlasnik te nekretnine prijavljen u CIPSU na toj adresi.Bez toga, neces imati oslobadjanje. U sustini, oslobadjanje mozes imati samo na jednoj nekretnini, dok na ostalim nemas pravo na oslobadjanje...ali ne mora to biti bas prva.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk


Znači ja sa svoja 3 člana imam pravo oslobodjenja osnovice do 70m2? A ako imam preko toga moram da plaćam neki iznos ili samo manji iznos? Jesam li to dobro shvatio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 17 Jan 2019, 08:40 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39396
Lokacija: Месечева икра
Plaćaš porez na kvadraturu preko tih 70m2. Znači ako je 75, plaćaš porez na 5m2.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Poreski zakoni
PostPoslato: 17 Jan 2019, 09:05 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Sep 2011, 06:54
Postovi: 5026
Lokacija: Gradiška
Čovjek napisa "ja sa svoja 3 člana" ... to je po mojoj matematici ukupno četvero... onda je oslobođen poreza na 80m2


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 170 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs