banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 13:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Dec 2014, 22:37 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2014, 17:58
Postovi: 3
hello, ovo je moj prvi post a pojma nemam kako ovo radi pa hajde da isprobam:
Interesuje me da li neko ima iskustvo sa Vienna Insurance Group (nije bitno GRAWE ili Viener) i kakvo?
Naime, kada sam ja počela da štedim, zastupnicima su puna usta bila priče da je u pitanju životno soiguranje, štednja, plus 50% dobit na ukupnu svotu na koncu 15te godine. Sad kad treba da podignem taj novac, dobit je kažu simbolična, ....i cijela ta priča, i polisa osiguranja komplet na Njemačkom jeziku, itd itd. je zapravo prilično umotana, ...isto tako znam, da pojedini akviziteri (zastupnici) koji prodaju ovo osiguranje zarađuju silan novac. Pa čiji bi onda to mogao biti novac, osim naš vlastiti?? Šta vi mislite??


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Jan 2015, 18:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Avg 2007, 18:54
Postovi: 442
Lokacija: BL
1. grawe koncern i vienna insurance group nemaju nikakve vlasnicke veze
2. dobit nije garantovana i zavisi od ulaganja osiguravajuceg drustva; kamatne stope su u konstantnom padu u zadnjih 15ak godina u austriji
3. cijela prica i nije "umotana" ako si svjesna da je osigurana suma (koja je od pocetka poznatai navedena na polisi) garantovani iznos koji se isplacuje u slucaju smrti ili isteka polise (dozivljenja), dok je dobit ocekivana i najcesce se "obeceva" na osnovu rezultata iz proslosti
4. zastupnici koji prodaju osiguranje zaradjuju proviziju po osnovu prodaje polise;proviziju im isplacuju osiguravajuce kuce (direktno zastupniku ili agenciji za posredovanje preko koje radi); njihova provizija je u startu uracunata u tvoju osiguranu sumu

P.S. nazalost wiener staedtische je pripisivao dosta malu dobit po polisama klijenata sa ovih prostora (nisam siguran da li je bilo isto i za polise ljudi iz austrije)

_________________
Signature


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jan 2015, 20:30 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Feb 2014, 17:58
Postovi: 3
hej čak jedan odgovor, baš ti hvala, jedan ali vrijedan! Eto vidiš, upravo je to poenta, ja kao korisnik Wiener stadtische nisam čak imala predstavu da su Wiener i Grawe dvije različite osiguravajuće kuće. Ali to je manji problem, to sam mogla za 15 godina i da zaboravim, prosto jer su ih akviziteri predstavljali i prodavali istovremeno (danas predstavljaju i prodaju još mnogo više proizvoda raznih osiguravajućih kuća). Nego, vrlo jasno se sjećam da tako jasno i nedvosmisleno kao što si ti rekao pod 2) i 4) niko od prodavača osiguranja (akviziter, ili kako se već zovu) prije 15 godina nije predstavljao taj proizvod, a 2000. god. ipak nije bilo traga recesiji. Osim toga ovo što navodiš pod 3) a tiče se samog proizvoda, njihov proizvod po mom mišljenju nikako nije slučajno koncipiran i vezan kao: A. životno osiguranje i B. štednja koji su dio cjeline. Moje je mišljenje da oni za dio A. - svakako zarađuju profit po osnovu dobrog proizvoda i dobrog poslovanja, ali da za dio B. - zarađuju extraprofit po osnovu lošeg proizvoda i manipulacije potrošača. Nadala sam se da će se jooš ljudi uključiti sa iskustvima iz Merkura, VanBrede ili ko zna kojih osiguranja....u svakom slučaju hvala na pažnji, vremenu i odgovoru!
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs