banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 03:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 130 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Maline
PostPoslato: 18 Nov 2015, 21:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Kaze aaaaa ovo ovnovi bez rogova....pa jos gore staru ti jebo svoju uvaljujes mi sutavog ovna za 400 mari....ma ovo neka .....vinteberg sorta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maline
PostPoslato: 18 Nov 2015, 21:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
_Krol_ je napisao:
Pitam ga ja profo posto jedan mlad ovan...kaze 200e....za te pare cu sam da jebem ovce jebo te ovan od 200e

:-)
:-)
:-)
De da te odvedem kod punca, on ima kojeg ovnića, i koju desetinu tih Romanov, da pomiješamo krv...
:-)
:-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maline
PostPoslato: 18 Nov 2015, 21:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Kad vidim da te rasne krkaju u majveju i orhideji odoh u stocare....onoj skrtici tns skupa i ona zgurena jagnjetina od 5 km po zivoj vagi a kamoli rasna od 15 po zivoj vagi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maline
PostPoslato: 18 Nov 2015, 21:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 16 Jun 2011, 12:04
Postovi: 7792
Lokacija: Mejdan
Čiča iz Rogače je napisao:
Na ovim poljo forumima pravi je mali rat između uzgajivača Romanovski ovci i ovih ostalih (pramenki i sl) :lol: čak se i familija po nekad spominje

[video]https://www.youtube.com/watch?v=5xBQtiLkLWY[/video]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maline
PostPoslato: 18 Nov 2015, 21:52 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Ko god misli saditi bilo šta "da mu zemlja ne stoji" neka ni ne počinje. Nema lake pare u poljoprivredi. Pedesetak malina, za svoje potrebe, ok, dva dunuma su već ozbiljna obaveza.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maline
PostPoslato: 18 Nov 2015, 21:52 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2010, 21:21
Postovi: 9216
Tnsa bije glas da je nepriznat sin Škota i Piroćanke, nek kaže čoek ako je probo rasno i pramenku, koje meso je bolje, da se vidi da nije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maline
PostPoslato: 18 Nov 2015, 21:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
_зока je napisao:
Ko god misli saditi bilo šta "da mu zemlja ne stoji" neka ni ne počinje. Nema lake pare u poljoprivredi. Pedesetak malina, za svoje potrebe, ok, dva dunuma su već ozbiljna obaveza.

A pogotovo ako je zemlja na selu a zivi se u gradu pa et da se ima zanimacija vikendom i ubije koji dinar....nema od toga nista....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maline
PostPoslato: 18 Nov 2015, 21:57 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
_Krol_ je napisao:
Vec sam pitao za posavinu .....jedan moj prijatelj hoce da sadi kod punca u obudovcu.....odgovor je bio tamo moze a kod mene uzvodno uz vrbas ne moze sejnovo
Zašto ne može? Imam ja taj orah u dvorištu, rađa kao lud.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maline
PostPoslato: 18 Nov 2015, 21:58 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
munja.alex je napisao:
Tnsa bije glas da je nepriznat sin Škota i Piroćanke, nek kaže čoek ako je probo rasno i pramenku, koje meso je bolje, da se vidi da nije...

Istine radi platio je ceh i to u san remu.....mada me dzontra poslije ubjedjivao da je to nevidjeni trenutak tnsove slabosti i da obojim crvenim taj dan u kalendaru....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maline
PostPoslato: 18 Nov 2015, 21:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
_зока je napisao:
_Krol_ je napisao:
Vec sam pitao za posavinu .....jedan moj prijatelj hoce da sadi kod punca u obudovcu.....odgovor je bio tamo moze a kod mene uzvodno uz vrbas ne moze sejnovo
Zašto ne može? Imam ja taj orah u dvorištu, rađa kao lud.

Ma raste on normalno i radja....samo rano cvjeta pa se vrlo cesto zna desiti da ne rodi svake godine ....mraz je problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maline
PostPoslato: 18 Nov 2015, 22:00 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Jebi ga, mraz je problem za svo voće.

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maline
PostPoslato: 18 Nov 2015, 22:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
Jeste...zato tamo gdje ima mraza i u aprilu preporucuju druge sorte...koje cvjetaju u maju da bi se obezbijedio kontinuitet radjanja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maline
PostPoslato: 18 Nov 2015, 22:02 
OffLine
Bič božji
Bič božji

Pridružio se: 17 Jun 2010, 18:47
Postovi: 12643
Lokacija: BANJA LUKA R.SRPSKA
Ne samo da je problem mraz, nego generalno, vrlo je osjetljiv, ne kazu dzaba ako ostane oras, rodice i sljive...

_________________
ZATO ŠTO JE NAŠ I ZATO ŠTO JE JEDINI...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maline
PostPoslato: 18 Nov 2015, 22:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Ala sta ljudi napisase. Nista podijelicu plac na nekoliko dijelova. Maline,ljesnjak,orasi, ovce a ovo sto imam sljiva jabuka i krusaka ostavljam.
Svakako na selu imam oko 250sljiva najbolje se zadrzati samo na tom.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maline
PostPoslato: 22 Nov 2015, 16:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23485
Evo pravog posla :)

Citiraj:
SARAJEVO, U toku je sadnja borovnica u BiH, gdje se gradi jedna od najvećih evropskih plantaža ove vrste, u vlasništvu njemačke kompanije ˝Elisa Berry˝.
Lokalna zajednica živiničkog naselja Dubrave sa radošću je dočekala ovaj milionski voćarski projekat koji će im donjeti jednu od najvećih plantaža u Evropi, na kojoj bi u sezoni trebalo da bude angažovano i do 500 ljudi.
„Osim što se plantaža, koja se prostire na 300 zakupljenih hektara pravi u skladu sa najmodernijim sistemom navodnjavanja, u naselju Ciljuge ova je firma kupila parcelu i pravi distributivni centar za region, jer u Srbiji takođe imaju plantaže”, rekao je Asim Aljić, načelnik opšine Živinice.

U tom centru u Ciljugama biće postavljene hladnjače, pa će zamrzavati i pakovati borovnice, a zatim će ih distribuirati u inostranstvo.
Prethodnih godina napravili su manju plantažu u Bašigovcima. Rod je bio odličan, a sav prinos je izvezen u inostranstvo.

Mirza Muratović, odgovorno lice kompanije Elisa Berry, koja plantaže ima širom svijeta, pojašnjava da se sadi 105.000 sadnica, a prvi se plodovi očekuju za dvije godine.

„Zastupljene su različite sorte, među kojima ima najviše ‘duke’ borovnice, zatim ‘early blue’ i ‘blue crop’. Klimatski uslovi i zemljište pogoduju ovoj višegodišnjoj biljci, koja najbolje prinose ima u šestoj godini, iako može opstati i do 40 ili 50 godina, a jedan žbun daje i do pet kilograma prinosa. Interesiranje radnika je veliko i svaki dan dolaze ljudi koji se raspituju ima li posla za njih“, istakao je Muratović.

Vremenski uslovi su im, priča Muratović, ove godine išli u prilog, a nadaju se da će isto tako biti i naredne godine, te da će ovo mjesto uskoro postati prepoznatljivo po borovnicama. Klix.ba

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maline
PostPoslato: 23 Nov 2015, 10:04 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
evo u vezi oraha ako koga zanima:
Preuzeo sam sadnice,ocigledno je opsta pomama za orasarstvom kod nas.Iznenadio me broj ljudi koji je cekao ovog kalemara iz Srbije a jos me vise iznenadio broj sadnica koje ljudi uzimaju.Mislim da se zalijecu malo grlom u jagode.Pojma nemaju kako ce se te sadnice ponasati u nasem podneblju a vidio sam ljude koji kupuju 200,300 pa cak i 500 sadnica.Covjek je dovezao narucenih cini mi se 7000 sadnica.

Od sorti najvise su uzimane gazenhajm,sampion,sejnovo te nova,lateralna, sorta koja se spominje gore u onom videu, americki cendler i njegov oprasivac fracuski franket...ljudi su to masovno uzimali iako kod nas jos nema ni jednog jedinog stabla pa da covjek zna kako se to ponasa ovde.
Covjek se kune da radja vec od prve godine,minimalno ali radja i ne zahtjeva veliki prored.
Uzeo sam 60-ak razlicitih sadnica pa bumo vidjeli kako se ponasaju.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maline
PostPoslato: 23 Nov 2015, 10:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2874
Koje si ti sorte uzeo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maline
PostPoslato: 23 Nov 2015, 10:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
sampion i gazenhajm....pa se sinoc kod kuce prekontao i jutros uzeo i tog americkog sranja da vidim sta ce biti...prepustio mi jedan iz celinca koji je uzeo par stotina


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maline
PostPoslato: 23 Nov 2015, 11:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2874
Da da nije lose posaditi sad vise sorti pa kad vidis kako se primaju onda mozes za godinu-dve nabaviti jos te sorte pa zasaditi.Ne treba se zaletati.Prvo nekoliko desetina komada pa ako se prime onda prosirivati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maline
PostPoslato: 23 Nov 2015, 11:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 17 Avg 2011, 13:21
Postovi: 6282
da,ja uzeo 4....sampion ,gazenhajm,cendler i franket kao oprasivac cendleru...mada mislim da od cendlera nema nista,najebace mu se mraz majke...al eto da probam i ne lupam glavu poslije sto nisam


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 130 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs