banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 18:33

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 882 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Sep 2018, 20:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Da kazem samo pita, onda moze biti i americka, koja je kao kod nas kolac. :D

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2018, 20:32 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Možeš ti reći šta god hoćeš i kako hoćeš, ali burek sa nečim definitivno ne. :D

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2018, 20:40 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2012, 13:24
Postovi: 1109
Ne kazemo samo mi tako, vec i drugi.

http://www.youtube.com/watch?v=VF6eDcRv1zE

Burek-pita je specificna vrsta pite. Ide sa svime. Kao sto i kroasan moze biti sa bilo cim, uvijek ce se zvati kroasan.

_________________
Pravda za Davida!

http://www.youtube.com/watch?v=1TLFrWMYAns


Poslednji put menjao Vladimir RUS dana 07 Sep 2018, 20:57, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Sep 2018, 20:47 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12116
Isto kao što i ćevap u izvornom obliku znači roštilj / pečeno / prženo meso.
Da li onda svako meso sa roštilja trebamo zvati ćevap? Ne. Kod nas se ustalilo tako kako se ustalilo, dobilo novi smisao i eto.

Citiraj:
Sve su pite pitice, samo je burek pitac.

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2019, 12:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15262
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Treba samo napraviti plastični kalup,ostalo je moj posao
Imate li ideju kalupa....šta bi bilo najbolje za naše tržište :D

[video]https://www.facebook.com/ferocesmentee/videos/471231923670329/[/video]

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2019, 12:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Dodikova glava u izbornoj godini. I jedna ćuna za Alkija.

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2019, 12:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Okt 2015, 17:40
Postovi: 4515
Pa krastavac je već u obliku ćune...jedino da ih čiča ne prska, jer mi prskani krastavci iritiraju džontru kad turam krastavac pa moram kondom staviti il ga sodom bikarbonom oprati

_________________
Definiši mizoginiju i onda je upakuj sa neshvatanjem načina fukcionisanja medija, i eto ti Foruma.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Jul 2019, 12:52 
Slika


Vrh
  
 
PostPoslato: 17 Feb 2021, 09:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36385
https://www.nezavisne.com/novosti/grado ... ije/646696


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2021, 17:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Серу они да то раде само кад је у питању алкохол. Идентично су мом другу урадили који је још пре пар година на ПиК поставио оглас да прави веб сајтове. У међувремену он се запослио у фирми у БЛ и заборавио на то, а инспектори и то њих троје му упали у кућу код родитеља у ПД у стилу антитерористичке јединице. И оп 1000КМ казна, ако платиш у року 7 дана 500 и он платио 500 и крај приче, обрисао оглас и то је то. Да би га за месец дана звао лик из пореске да га пиута за то и кад је овај рекао да је платио он се изнервирао до бола, каже па ти си луд могао сам ти ја то решити за 200КМ.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2021, 16:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2010, 22:40
Postovi: 281
Kako su znali da je njegov PIK nalog? I sudija je dao nalog inspektorima za upad u kucu "у стилу антитерористичке јединице" na osnovu oglasa sa PIKa?

PS. mislim da taj inspektor sto je "rjesavao" za 200km, ima da guli u zatvoru nekih 5 godina...

Samo opet, nije mi jasno na osnovu cega su mu izdali prekrsajni nalog na 1000km.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2021, 16:40 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Ajd sad me ne drzi za rijec, jer ne znam ispravno formulisati, ali recimo...pruzanje usluga - neregistrovama djelatnost. To je bila neka akcija u borbi protiv sive ekonomije. Tako uhvatili i mog stolara koji je imao FB stranica. Umjesto kazne, registrovao se
Sretnem ga pocetkom godine, posao krenuo samo tako, par ljudi zaposlio, sad kupuje neku halu da prosiri.
U njegovom slucaju su mu napravili uslugu, jer nije do tada nikako sam skupio hraborsti da krene u to sa punim gasom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2021, 16:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2010, 22:40
Postovi: 281
Pitao sam iz razloga sto je spomenut Prijedor. Ja ih u PD poznajem nekolicinu koji su isto tako "pali" ali njihovi slucajevi nisu isli na fazon prekrsajnog naloga, pa plati odmah, nego je sve prebaceno na sud, a sud kao sud, sve traje po nekoliko godina, pa im to jos nije zavrseno, i ne zna se hoce li dobiti neke kazne ili nece nista.
Ne znam da li postoji mogucnost odbijanja prihvatanja tog prekrsajnog naloga i prebacivanja slucaja na sud. Jer svi ti slucajevi gdje kao neki inspektori ucjenjuju nekog zbog oglasa na Piku ili FB meni djeluju kao navlakusa, pa ako upali upali, i kada bi islo na sud vjerujem da bi sve to popadalo. Zato mu se onaj iz poreske uprave i ljutio sto nije izvukao 200km, a da je otislo na sud, ne bi mu izvukli ni to... Moje misljenje.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2021, 17:09 
OnLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Jul 2008, 18:33
Postovi: 6114
Stvarno nemam pojma, ali mislim da je to primarna nadleznost Inspektorata, a ne PURS i da su oni vodili tu akciju. PURS je tu bila samo kao ispomoc u vidu obezbjedjivanja informacija, tako da nemam pojma ko mu je to iz PURS mogao sta traziti i sta uopsye rijesiti.

Kako god...znam da su ovom mom stolaru nudili povlacenje prekrsajnog naloga, ako registruje djelatnost..sto su i ispostovali.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Maj 2021, 17:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Maj 2016, 13:46
Postovi: 4922
Lokacija: Међу јавом и мед сном
Јако ретардирано, сад свако ко ради неке ситне услугице мора да региструје фирму. Бож' ме саклони. На крају ће и сви који нешто половни продају морати да региструју то, да купе фиксалну касу максуз због те једне ствари, издају рачун и дају порез... Неко прода старе CD-oве, њих 20-ак комада за пар марака и за то мора сва та процедура. Само чекам кад ће им то пасти на памет.

_________________
prokelj je napisao:
Uskrs je paganski praznik u svrhu velicanja boginje Ishtar koja blage veze sa Isusom nema.

Уметник - онај који умеће.
Pozvao sam u pomoć Boga i đavola, pa ko se prije odazove.
вицо ДАЉЕ РУКЕ ОД БОРЦА!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2021, 20:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Avg 2010, 22:40
Postovi: 281
kako napisah iznad, dosta je upitno to koliko bi stvarno tu bilo kazni kad bi sud radio na tim slucajevima, jer to sto mi mislimo da je oglas na piku, ili neovlasteno snimljen razgovor dokaz, to na sudu nema nikakvu vrijednost i vrlo tesko je tu dokazati rad na crno bez ozbiljnog inspektorskog rada, prikupljanja dokaza, a za sve to prethodno trebaju odobrenja suda.

Meni se cini da oni sa tim prekrsajnim nalozima pucaju u maglu, pa koga pogode, pogode.
A tu imaju i fazon sa upola manjom kaznom, pa te tako zbrzaju, "bolje da platim pola odmah"...

Ne znam kako to funkcionise, ali mislim da i u saobracaju, ako ne zelis potpisati nalog, tvoj slucaj se preusmjerava kod sudije za prekrsaje. Tako vjerovatno i kod rada na crno ili neovlastene djelatnosti, ministarstvo unutrasnjih poslova podnosi izvjestaj tuzilastvu, a onda oni odlucuju ima li osnova da te tuze. Ali te prethodno pokusaju nasamariti sa prekrsajnim nalogom i kaznom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2021, 21:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 04 Apr 2020, 16:15
Postovi: 1403
Umetnik je napisao:
Јако ретардирано, сад свако ко ради неке ситне услугице мора да региструје фирму. Бож' ме саклони. На крају ће и сви који нешто половни продају морати да региструју то, да купе фиксалну касу максуз због те једне ствари, издају рачун и дају порез... Неко прода старе CD-oве, њих 20-ак комада за пар марака и за то мора сва та процедура. Само чекам кад ће им то пасти на памет.


Neces smjeti ni da zaposlis nekog takvog ko nije registrovan i to ti je prekrsaj a nije to nesto sto smo mi izmislili, to je cijena napretka kome tezimo.

Neka tradicionalna zanimanja mozda i nestanu kao ovaj primjer

https://www.jabuka.tv/carinici-kaznili- ... la-rakiju/


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Maj 2021, 21:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jan 2007, 16:38
Postovi: 23477
Težimo EU, usklađujemo propise... A oni su to razradili. Bilo je čak u medijima u Hrvatskoj slučajeva kada inspektor važe da li pomažeš komšiji, rodbini ii je to ipak nešto više. Posebno kada se radi o većim imanjima tipa vinogradi i slično... Pa dobiješ kaznu...

_________________
Rad je od čovjeka napravio roba, neradu smo odani sve do groba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Maj 2021, 23:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Dec 2010, 00:25
Postovi: 3262
Lokacija: Република Српска
Мобе су некад биле једна од најлепших врлина нашег народа а сад ће бити законом забрањене по налогу фашистичк-сатанистичке ЕУтаназије.

Не тежи народ ЕУтаназији, бар велика већина не тежи. Али теже издајничке и потплаћене гњиде на власти.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2022, 12:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Jan 2020, 15:23
Postovi: 3035
dukicas je napisao:
Мобе су некад биле једна од најлепших врлина нашег народа а сад ће бити законом забрањене по налогу фашистичк-сатанистичке ЕУтаназије.

Не тежи народ ЕУтаназији, бар велика већина не тежи. Али теже издајничке и потплаћене гњиде на власти.


Ljude ne možeš naći više da rade za dobre dnevnice, kakva crna moba


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 882 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 41, 42, 43, 44, 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs